Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#5866   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 21/03/2015 - 10:53

Δεν ειναι λυση να κλεινεις τα παντα παιδια το εχω ξαναπει...Ολα ανοιχτα και χαιρομαστε το τηλεφωνο μας.

Εγω τα εχω ολα ανοιχτα και με μια νορμαλ χρηση με μειλ και τα λοιπα χωρις παιχνιδια συνηθως μπαινω το βραδυ στην μπριζα.

Τωρα αν ανοιξω κανενα λογισμικο πλοηγησης οκ την κατσαμε την βαρκα αλλα γενικα θελω τα παντα ανοιχτα (wifi,4g,gps).



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#5867   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:11

Κλείνω περίπου μία βδομάδα με 10 μέρες από τότε που πήρα το iPhone 6 Plus. Μετά από αρκετά χρόνια με το 4S μπορώ να πω ότι είμαι εκστασιασμένος. Το τηλέφωνο έχει γίνει προέκταση του χεριού μου και πραγματικά μου αρέσουν τα πάντα. Αίσθηση, μέγεθος, πάχος, ταχύτητα, μπαταρία κοκ. Έχω και το iPad Air εδώ και ένα χρόνο και από εκεί που ασχολούμουν πρωί βράδυ μαζί του, πλέον νομίζω ότι το μέγεθος του 6 Plus είναι πραγματικά το ιδανικό για μένα. όσο για τη μπαταρία, νομίζω ότι κρατάει αιώνες συγκρίνοντας το με το 4S. Το φορτίζω κάθε βράδυ ενώ καμιά φορά μπορεί να το βάλω και κανα 20λεπτάκι το μεσημέρι έτσι για το φόβο των Ιουδαίων. Πάντως κρατάει πραγματικά πολύ, λαμβάνοντας υπόψη ότι το χαζεύω όλη μέρα. Και φυσικά όλοι οι διακόπτες ανοιχτοί...

 

Το επόμενο μεγάλο μου δίλημμα είναι αν θα το κάνω jb ή όχι...



#5868   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:18

Παιδια εχει παρατηρησει κανεις στα κουμπια (volume & power) καμια αμηχη στο πλαι να φαινεται οταν το γυρνατε στο φως? Βρηκα εδω και μια βδομαδα μια και δεν ξερω απο που προερχεται... :wacko:  



#5869   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:54

Αυτη η ανανέωση εφέ στο υπόβαθρο σε τι ακριβώς χρησιμεύει; Νομίζω πως δεν προσφέρει τίποτα το ουσιαστικό και από εχθές την έχω απενεργοποιήσει.

#5870   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:06

Κλείνω περίπου μία βδομάδα με 10 μέρες από τότε που πήρα το iPhone 6 Plus. Μετά από αρκετά χρόνια με το 4S μπορώ να πω ότι είμαι εκστασιασμένος. Το τηλέφωνο έχει γίνει προέκταση του χεριού μου και πραγματικά μου αρέσουν τα πάντα. Αίσθηση, μέγεθος, πάχος, ταχύτητα, μπαταρία κοκ. Έχω και το iPad Air εδώ και ένα χρόνο και από εκεί που ασχολούμουν πρωί βράδυ μαζί του, πλέον νομίζω ότι το μέγεθος του 6 Plus είναι πραγματικά το ιδανικό για μένα. όσο για τη μπαταρία, νομίζω ότι κρατάει αιώνες συγκρίνοντας το με το 4S. Το φορτίζω κάθε βράδυ ενώ καμιά φορά μπορεί να το βάλω και κανα 20λεπτάκι το μεσημέρι έτσι για το φόβο των Ιουδαίων. Πάντως κρατάει πραγματικά πολύ, λαμβάνοντας υπόψη ότι το χαζεύω όλη μέρα. Και φυσικά όλοι οι διακόπτες ανοιχτοί...

Το επόμενο μεγάλο μου δίλημμα είναι αν θα το κάνω jb ή όχι...


Μεγεια! Ευτυχως δεν εκανες το λαθος να παρεις το απλο 6αρι, με το οποιο και παλι θα ενθουσιαζόσουν σε σχεση με το 4s.

Οσο για το διλημμα, κανεις jb και ετοιμαζεσαι για απογειωση... :P

You'll Never Walk Alone


#5871   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:55

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ατάρι. Είχα δει το 6άρι το απλό σε δύο φίλους, αλλά το μέγεθος δεν με τρέλαινε. Ήθελα κάτι πιο μεγάλο.  Πραγματικά δεν το μετανιώνω. Εξάλλου βλέποντας την κατάσταση πως πάει να διαμορφωθεί στα καλά κινέζικα που βγαίνουν από εδώ και στο εξής πιστεύω πώς στα επόμενα δύο χρόνια και στα νέα κινητά που θα βγαίνουν από όλες τις εταιρίες η μπίλια θα καθήσει στις 6 ίντσες περίπου, κάτι που μου αρέσει σαν ιδέα. Για αυτό και επέλεξα να είμαι εκεί κοντά. 

 

Όσο για το jb φυσικά και είμαι θετικότατος, απλά πάνε 2-3 χρόνια από όταν έκανα τελευταία φορά (στο πρώτο από τα δύο iphone 4S που είχα (πριν μου σπάσει)) και υπάρχουν 2 πράγματα που με προβληματίζουν.

1) ότι δεν θυμάμαι τίποτα για το πώς γίνεται πώς κάνω διαμορφώσεις σε θέματα, repos, tweeks κλπ πράγμα που σημαίνει πως θα πρέπει να διαβάσω πολύ και δεν ξέρω αν έχω χρόνο και όρεξη

2) τότε που είχα κάνει jb στο 4s είχα παρατηρήσει τρομερή πτώση στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας και φοβάμαι μην συμβεί το ίδιο και τώρα... Υπάρχει κάποιο τόπικ που να συζητείται το θέμα; Δεν έχω βρει κάτι...



#5872   Xavi6

Xavi6

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/03/2015 - 14:17

Καλησπέρα παίδες και Χρόνια Πολλά!

Χθες αγόρασα από το sevenspot το 6αρι..και αυτο που παρατηρησα είναι ότι στο κάτω δεξιά μέρος οτι κάνει ένα θόρυβο..στην ουσία ότι δεν κουμπώνει καλά

έχει συμβει σε κάποιον άλλο αυτό?

και τι γίνεται σε αυτη τη περιπτωση?



#5873   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/03/2015 - 14:52

Είναι γενικότερο το φαινόμενο στο 6 με την οθόνη.

 

Δίνουν DOA. Να το πας πίσω να πάρεις σφραγισμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5874   Xavi6

Xavi6

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/03/2015 - 14:59

Ευχαριστω για την βοηθεια Νίκο..

γνωρίζεις αν πχ το πάω αυριο σε πόσες μέρες θα μου δώσουν το καινουργιο?



#5875   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/03/2015 - 15:44

Απο τη στιγμή που δίνουν DOA η αντικατάσταση γίνεται εκείνη τη στιγμή.

 

Βέβαια τελευταία παρατηρείται το να το στέλνουν στα εξουσιοδοτημένα για επιβεβαίωση του προβλήματος και μετά αντικατάσταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5876   Xavi6

Xavi6

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/03/2015 - 16:02

Ελπιζω να συμβει το πρωτο..εγω θα το παω αυριο ο ιδιος στην infoquest και ελπιζω να το παρω αμεσως..



#5877   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/03/2015 - 16:11

Ελπιζω να συμβει το πρωτο..εγω θα το παω αυριο ο ιδιος στην infoquest και ελπιζω να το παρω αμεσως..

εγω θα το πηγαινα στο ιδιο το μαγαζι.



#5878   Xavi6

Xavi6

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/03/2015 - 16:16

αυτη ειναι η ποιο σωστη λυση..αλλά επειδή θέλω να κερδίσω χρόνο και αυτο διοτι έχω μείνει χωρις δευτερη συσκευη γιατι την πουλησα..

αν το παω στο μαγαζι πρωι θα το εχω απογευμα?αυτη ειναι μια απορια...

κρατησα αυτο που ειμαι ο Νικος..ως αμεση αντικατασταση αλλα δεν καταλαβα αν εννοει αν το παω εγω ο ιδιος στην infoquest ή το μαγαζι


Τελευταία επεξεργασία από: Xavi6, 25/03/2015 - 16:21


#5879   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/03/2015 - 16:22

αυτη ειναι η ποιο σωστη λυση..αλλά επειδή θέλω να κερδίσω χρόνο και αυτο διοτι έχω μείνει χωρις δευτερη συσκευη γιατι την πουλησα..

αν το παω στο μαγαζι πρωι θα το εχω απογευμα?αυτη ειναι μια απορια...

κρατησα αυτο που ειμαι ο Νικος..ως αμεση αντικατασταση αλλα δεν καταλαβα αν εννοει αν το παω εγω ο ιδιος στην infoquest ή το μαγαζι

Με το κατάστημα που έκανες την αγορά θα μιλήσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5880   Xavi6

Xavi6

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/03/2015 - 16:27

καλως τοτε..το πηγαινω αυριο και ελπιζω να το εχω ως την παρασκευη..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 27

0 μέλη, 27 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες