Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#5941   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/03/2015 - 14:08

Ναι ρε παιδια εχετε δικιο.Ειναι μ@@@ να εχω ενα τηλεφωνο των 750 ευρω και να ειναι μονο για το logo της Apple και το χαιλικι στις καφετεριες.Το βαζω αγγελια τωρα αμεσως και επιστρεφω στο ΝΟΚΙΑ των 100 ευρω και κανω ακριβως την ιδια δουλεια χωρις το χαιλικι.

Αλλωστε ειμαστε σε κριση.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#5942   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 30/03/2015 - 14:24

παντως πολυ θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι αυτο το κινητο με τα 100 ευρω που κανει την ιδια δουλεια με το iphone



#5943   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/03/2015 - 14:37

παντως πολυ θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι αυτο το κινητο με τα 100 ευρω που κανει την ιδια δουλεια με το iphone

Mε 100 ευρώ την ίδια δουλειά με το iPhone 6 κάνει το Plus.....

 

Απλά δίνεις το 6 και 100 ευρώ... Μάλλον αυτό εννοεί και ο φίλος.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5944   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 30/03/2015 - 14:51

Ναι ρε παιδια εχετε δικιο.Ειναι μ@@@ να εχω ενα τηλεφωνο των 750 ευρω και να ειναι μονο για το logo της Apple και το χαιλικι στις καφετεριες.Το βαζω αγγελια τωρα αμεσως και επιστρεφω στο ΝΟΚΙΑ των 100 ευρω και κανω ακριβως την ιδια δουλεια χωρις το χαιλικι.

Αλλωστε ειμαστε σε κριση.

 

Δε βλέπω αγγελια... :o


You'll Never Walk Alone


#5945   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/03/2015 - 15:14

ΝΟΚΙΑ 625 φιλε που εχεις απορια.Α και κρααταει 2 +1/2  μερες η μπαταρια.Α και να μην ξεχασω πως ειναι το ιδιο γρηγορο σε ολες τις εφαρμογες Whatsapp,Viber,Facebook,Twitter,mail (γρηγοροτερο του iPhone) 

Προλαβαινεις να παρεις ενα να το δοκιμασεις.

Αγγελια  θα μπει.

Συντομα.Stay tuned !!



#5946   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/03/2015 - 15:16

Αχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα! 

 

Το έχει ο κολλητός μου το 625.

 

Με λιγότερη χρήση απο εμένα δεν βγάζει μέρα! Τώρα που τις είδες τις 2,5 μέρες δεν ξέρω.

 

Άντε με γειά και καλοδούλευτο.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5947   pantelisn

pantelisn

    iPH Contributor

  • 1.438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/03/2015 - 15:19

υπάρχουν ακόμη νοκια; Κάτι άκουσα την πήρε η Microsoft και την πέταξε στην άκρη;;;;

#5948   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 30/03/2015 - 15:44

Πω πω έλεος με τους φανμποισμους εδώ μέσα. Σταματήστε να κρίνετε και να ειρωνεύεστε όποιον τολμήσει και πει κάτι κακό για το iPhone.

Τελευταία επεξεργασία από: Thodoris19s, 30/03/2015 - 15:45


#5949   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/03/2015 - 15:52

Πω πω έλεος με τους φανμποισμους εδώ μέσα. Σταματήστε να κρίνετε και να ειρωνεύεστε όποιον τολμήσει και πει κάτι κακό για το iPhone.

 

Το να σου λένε οτι υπάρχει κάτι καλύτερο και φθηνότερο αλλά συνεχίζω να έχω iPhone είναι φανμποισμός.

 

Κάθε ειρωνία και κάθε κριτική πάνω σε αυτό είναι εύλογη , όπως και η όποια απορία.

 

Δεν σου αρέσει το iPhone φίλε μου; Πολύ καλά κάνεις.

 

Μην μου λες όμως ότι ειναι χάλια συσκευή και οτι θα μπορούσες να έχει καλύτερη με λιγότερα χρήματα ενώ συνεχίζεις να το έχεις στην κατοχή σου....

 

Αυτό όχι απλά θα το κρίνω , αλλά θα το κράξω κιολας.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5950   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 30/03/2015 - 16:07

Το να σου λένε οτι υπάρχει κάτι καλύτερο και φθηνότερο αλλά συνεχίζω να έχω iPhone είναι φανμποισμός.

Κάθε ειρωνία και κάθε κριτική πάνω σε αυτό είναι εύλογη , όπως και η όποια απορία.

Δεν σου αρέσει το iPhone φίλε μου; Πολύ καλά κάνεις.

Μην μου λες όμως ότι ειναι χάλια συσκευή και οτι θα μπορούσες να έχει καλύτερη με λιγότερα χρήματα ενώ συνεχίζεις να το έχεις στην κατοχή σου....

Αυτό όχι απλά θα το κρίνω , αλλά θα το κράξω κιολας.

το παλικάρι από ότι κατάλαβα είναι πολλά χρόνια Apple user και έτσι απέκτησε και το iPhone 6. Το μόνο που είπε είναι ότι σε αυτά τα λεφτά θα πρέπει το προϊόν που αγοράζεις να είναι τέλειο και όχι να ανοίγουν καθημερινά 200 θέματα με το τρίξιμο του iPhone 6, με καμένα πιξελ, με καμένα καλώδια, με χτυπημένες φραγισμενες συσκευές, με με με... Και το παράδειγμα που έδωσε ήταν ευστοχοτατο. Όλη μου η οικογένεια έχει windows phones και είναι εξίσου smooth και χωρίς lag με 100-200 ευρώ. Σε αλλά ποστ οι ίδιοι είστε που συμφωνείτε ο ένας με τον άλλον για όλα αυτά τα θέματα με την Apple στις τελευταίες συσκευές της. Άκου εκεί σχόλιο ο άλλος υπάρχουν ακόμη Nokia, κάτι άκουσα ότι την πέταξε στην άκρη η Microsoft. Ο ορισμός της ασχετοσύνης και του φανμποισμου. Η τεχνολογία και όλες οι εταιρείες είναι για να μας υπηρετούν όχι για να τις υπηρετούμε.

#5951   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 30/03/2015 - 16:20

το παλικάρι από ότι κατάλαβα είναι πολλά χρόνια Apple user και έτσι απέκτησε και το iPhone 6. Το μόνο που είπε είναι ότι σε αυτά τα λεφτά θα πρέπει το προϊόν που αγοράζεις να είναι τέλειο και όχι να ανοίγουν καθημερινά 200 θέματα με το τρίξιμο του iPhone 6, με καμένα πιξελ, με καμένα καλώδια, με χτυπημένες φραγισμενες συσκευές, με με με... Και το παράδειγμα που έδωσε ήταν ευστοχοτατο. Όλη μου η οικογένεια έχει windows phones και είναι εξίσου smooth και χωρίς lag με 100-200 ευρώ. Σε αλλά ποστ οι ίδιοι είστε που συμφωνείτε ο ένας με τον άλλον για όλα αυτά τα θέματα με την Apple στις τελευταίες συσκευές της. Άκου εκεί σχόλιο ο άλλος υπάρχουν ακόμη Nokia, κάτι άκουσα ότι την πέταξε στην άκρη η Microsoft. Ο ορισμός της ασχετοσύνης και του φανμποισμου. Η τεχνολογία και όλες οι εταιρείες είναι για να μας υπηρετούν όχι για να τις υπηρετούμε.

 

Ειναι χρόνια από ότι κατάλαβα και εγώ Apple User αλλά λέει οτι δεν του κάνει για κάποιους λόγους το 6 (μιλώντας για software και όχι hardware θέματα) και φέρνει σαν παραδειγμα μια οικονομικότερη συσκευή που τον καλύπτει με καλύτερο τρόπο στην καθημερινότητα του και έχει και μπαταρία καλύτερη και απο το plus (σύμφωνα με τα λεγόμενα του φίλου πάντα).

 

Δεν ειναι fanμποισμός λοιπόν να επιμένει να κρατάει το iPhone που κοστίζει 5 φορες (ή και παραπάνω μη σου πω) απο την άλλη συσκευή που τον ικανοποιεί ακόμα καλύτερα;;

 

Και όχι μονο ο φίλος , όποιος και να το κάνει αυτό.

 

Εμένα τόσο το 6 όσο και το 6 plus δεν μου έχουν βγάλει προβλήματα (αν εξαιρέσεις τις 2 διαπιστώσεις που έκανα πιο πάνω που θα μπορουσαν να συμβούν με οποιαδήποτε συσκευή , μιας και θυμάμαι αντίστοιχο πρόβλημα με το S4 που είχα ενα φεγγάρι).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5952   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.695 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 30/03/2015 - 16:26

Εγώ συμβουλεύω να ηρεμήσουν κάπως τα πράγματα πριν να έχουμε "αλλά".

#5953   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 30/03/2015 - 16:28

Ειναι χρόνια από ότι κατάλαβα και εγώ Apple User αλλά λέει οτι δεν του κάνει για κάποιους λόγους το 6 (μιλώντας για software και όχι hardware θέματα) και φέρνει σαν παραδειγμα μια οικονομικότερη συσκευή που τον καλύπτει με καλύτερο τρόπο στην καθημερινότητα του και έχει και μπαταρία καλύτερη και απο το plus (σύμφωνα με τα λεγόμενα του φίλου πάντα).

Δεν ειναι fanμποισμός λοιπόν να επιμένει να κρατάει το iPhone που κοστίζει 5 φορες (ή και παραπάνω μη σου πω) απο την άλλη συσκευή που τον ικανοποιεί ακόμα καλύτερα;;

Και όχι μονο ο φίλος , όποιος και να το κάνει αυτό.

Εμένα τόσο το 6 όσο και το 6 plus δεν μου έχουν βγάλει προβλήματα (αν εξαιρέσεις τις 2 διαπιστώσεις που έκανα πιο πάνω που θα μπορουσαν να συμβούν με οποιαδήποτε συσκευή , μιας και θυμάμαι αντίστοιχο πρόβλημα με το S4 που είχα ενα φεγγάρι).

δεν είναι φανμποισμος κατα την ταπεινή μου άποψη. Και εγώ άμα είχα δώσει 700 ευρώ για το κινητό μου μετά δεν θα μου πήγαινε η καρδιά να το δώσω τόσο εύκολα και γρήγορα. Άσε που και από οικονομικής άποψης θα ήμουν χαμένος σίγουρα για κάποιο ποσό είτε μικρό είτε μεγάλο (αναλόγως με τα δεδομένα του καθενός). Και άλλωστε ο φίλος παραπάνω είπε ότι θα το βάλει αγγελία όποτε και αυτά που γράφεις δεν ισχύουν. Δεν ξέρω κάν ποσό καιρό το έχει το iPhone 6 αλλά δεν έχει και τόση σημασία.
Anyway εμένα απλά με ενοχλεί αυτός ο τρόπος αντιμετώπισης πολλών εδώ μέσα κάθε φορά που γίνεται κάποιου τέτοιου είδους post ή συζήτηση. Ανέκαθεν ήταν έτσι εδώ μέσα ( ειναι φόρουμ έως ένα σημείο ειναι λογικό και κατανοητό, σε όλα τα φόρουμ συμβαίνει) αλλά μου φαίνεται ότι τον τελευταίο καιρό παρά έχει γίνει το κακό. Τέλος πάντων αυτά τα λίγα από μένα :)
Φιλικά πάντα

Τελευταία επεξεργασία από: Thodoris19s, 30/03/2015 - 16:30


#5954   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/03/2015 - 16:49

Αγόρια ότι αρέσει στον καθένα  :P

 

ΑΛΛΑ σε 1 χρόνο τί τηλ θα έχεις??  :lol:



#5955   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/03/2015 - 15:59

Παιδια νεα διαπιστωση: Πανω απο το mute button η οθονη στο δικο μου δεν εφαπτεται σωστα με το αλουμινιο και οταν το παταω η οθονη  μπαινει ελαχιστα πεος τα μεσα. Απο συγκεκριμενη θεση φαινεται και ενα μικρο κενακι μεταξυ αλουμινιου και οθονης. Εχω την εντυπωση πως ειπωθηκε ξανα απο διαφορα μελη εδω στο forum. Να φανταστω θεωρειται προβλημα ετσι??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες