Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#6001   GREGELENA

GREGELENA

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/04/2015 - 14:30

γεια σασ παιδια....θελω τη βοηθεια σασ....το ifhone 6 που εχω μου βγαζει μπλε οθονη και μετα κανει επανεκκινηση βγαζει το μηληρακι και μετα μενει εκει δεν ανοιγει.......το εκανα επαναφορα μεσω itunes αλλα παλι τα ιδια......



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#6002   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2015 - 16:37

Πόσο καιρό την έχεις τη συσκευή? Μίλησε με iSystem ή Document για αντικατάσταση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#6003   GREGELENA

GREGELENA

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 09/04/2015 - 16:57

4 μήνες την έχω..... Το πρόβλημα έχει τρεις μέρες που το έχω.....το κάνω ενημέρωση και επαναφορά και μετά από λίγο μου το ξανακανει.....σκέφτομαι η να το στείλο εγώ στην infoquest η να το πάω στο istorm,,,αγορασμένο από media markt

#6004   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/04/2015 - 17:27

Κάνε Restore χωρίς να επαναφέρεις Backup.

 

Αν παραμένει, πήγαινε το στα εξουσιοδοτημένα πιο πάνω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#6005   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 09/04/2015 - 21:47

Το έχω πάθει και εγώ ! Το πας πίσω και σε 5 μέρες έχεις ανακατασκευασμένο

#6006   GREGELENA

GREGELENA

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/04/2015 - 08:39

ευχαριστω για τη βοηθεια



#6007   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/04/2015 - 14:35

Εχω εδω και τρεις μερες παράλληλα με το δικό μου το 6αρι και ένα plus που το φέρε ένα φιλαράκι από Αμερική .το εκανα jb και γενικός το κάνω μερικές δοκιμές σε σύγκριση με το 6αρι.οθονη φοβερή τελικά το μέγεθος μετράει κάποιες φορές :) σε κάμερα δεν ειδα διάφορες ούτε σε Φωτο ούτε σε βίντεο.και την μπαταρία αν και δεν εχω πολλα πραματα μεσα δεν την βλέπω να ειναι πολυ καλύτερη από το 6.κατα τα αλλα του χρόνου μαλλον θα παω και γω στο 6splus η οπως Αλιως θα το λένε λόγο οθόνης.

Τελευταία επεξεργασία από: japan, 11/04/2015 - 14:37


#6008   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2015 - 15:37

Χαιρετώ μετα από μια απουσία 1 έτους περίπου που ήμουν σε Note 3 και 4 χρόνια με iphone 4. Πήρα χτες ένα 6 plus από το Πλαίσιο και διαπιστώνω από το serial number ότι είναι παραγωγή Νοέμβριος 14!! Φρεσκότατο σα να λέμε. Μηπως ήρθε καμια παρτίδα απέξω  και την ξεφορτωνεται το Πλαίσιο, είναι δυνατόν τόσο παλιά παραγωγή να πουλίεται Απρίλιο μήνα. Να ανησυχώ ή όχι? 

Βεβαια έχει και τα καλά του γιατι ήρθε με 8.1.0 οπότε θα μπορώ να το κανω jailbreak. Υπάρχει περίπτωση να το φτάσω στην 8.1.3 που και αυτή πέρνει jailbreak? 



#6009   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/04/2015 - 15:40

Επειδή κατεχω και εγω και τις δυο συσκευες καποιο θεμα εχει το plus σου ειδικα σε μπαταρια αντεχει κανα 2ημερο παραπανω με ιδια χρηση παντα :) οσο αναφορα την καμερα το OIS βοηθαει παρα πολυ για αυτο στα συγκριτικα βαζουν το 6plus vs note4 π.χ. Και οχι το 6αρι

#6010   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/04/2015 - 16:37

Επειδή κατεχω και εγω και τις δυο συσκευες καποιο θεμα εχει το plus σου ειδικα σε μπαταρια αντεχει κανα 2ημερο παραπανω με ιδια χρηση παντα :) οσο αναφορα την καμερα το OIS βοηθαει παρα πολυ για αυτο στα συγκριτικα βαζουν το 6plus vs note4 π.χ. Και οχι το 6αρι

με την καμερα οτι και να δοκιμασα ειναι τοσο κοντα που φαίνονται ολοιδιες σε οσες συνθήκες εχω δοκιμασει αλλα επειδή θα το εχω καμια βδομαδα ακομα θα το τεντώσω και θα δω.οσον αφορα την μπαταρια θα το δω και αυτο γιατι το εχω με αμερικανικη  καρτα και μονιμα συνδεμενο με wifi και ετσι μαλλον ψαχνει συνεχεια δίκτυο .μολις το φορτισω τωρα θα το βαλω αεροπλανο και ανοιχτο μονο το wifi για να δω.



#6011   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/04/2015 - 16:51

Απλα ειναι λογικο να εχει καλυτερη μπαταρια 1010mah διαφορα ειναι αυτα + εχει καλυτερη διαχειρηση .. Οσο αναφορα την καμερα δοκιμασε να βλεπεις τις φωτογραφιες σε μεγαλυτερες οθονες.. Pc/laptop/tv στην οθονη του iphone δεν θα δεις διαφορα

#6012   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/04/2015 - 16:54

Απλα ειναι λογικο να εχει καλυτερη μπαταρια 1010mah διαφορα ειναι αυτα + εχει καλυτερη διαχειρηση .. Οσο αναφορα την καμερα δοκιμασε να βλεπεις τις φωτογραφιες σε μεγαλυτερες οθονες.. Pc/laptop/tv στην οθονη του iphone δεν θα δεις διαφορα

δεν ειμαι ασχετος φιλε μου στο pc τις βλεπω και στο apple tv σε 46 ιντζες.καλητερη διαχειρηση γιατι εχει απο το iphone6?



#6013   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/04/2015 - 16:58

δεν ειμαι ασχετος φιλε μου στο pc τις βλεπω και στο apple tv σε 46 ιντζες.καλητερη διαχειρηση γιατι εχει απο το iphone6?

Δεν το γνωρίζω σε όλα τα συγριτικά που έχω δει ιδια χρήση ίδια apps ανοιχτα το 6αρι εχανε γρηγορότερα 1% μπαταρίας..

Και επειδή όπως είπα στην αρχή είμαι κάτοχος 2 συσκεών 6-6plus (μιλάμε για στοκ τηλέφωνα αυτη τη στιγμή το 6+ έχει σαφώς καλύτερη μπαταρία με διαφορά και όλας.)



#6014   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/04/2015 - 17:04

Δεν το γνωρίζω σε όλα τα συγριτικά που έχω δει ιδια χρήση ίδια apps ανοιχτα το 6αρι εχανε γρηγορότερα 1% μπαταρίας..

Και επειδή όπως είπα στην αρχή είμαι κάτοχος 2 συσκεών 6-6plus (μιλάμε για στοκ τηλέφωνα αυτη τη στιγμή το 6+ έχει σαφώς καλύτερη μπαταρία με διαφορά και όλας.)

ναι στην μπαταρια μαλλον εκανα εγω λαθος οπως σου εγραψα θα το δω σημερα θα το βαλω aiplane mode και wifi μονο γιατι με την αμερικανικη σιμ πρεπει να ψαχνει δίκτυο και χανει μπαταρια ετσι.


Τελευταία επεξεργασία από: japan, 11/04/2015 - 17:05


#6015   Dukat0s

Dukat0s

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/04/2015 - 17:05

Το μεγάλο + είναι οτι και οι 2 συσκεύες είναι άψογες σε όλα τους . απλα το 6 έχει θετικά που δεν εχει το 6+ και το αντίθετο =) 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)