Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#856   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:33

Ένα μικρό τεστ φωτογραφιών όταν βρέθηκα προχτές στο γήπεδο, ανάμεσα από 5S, 6 & 6Plus

 

Οι διάφορες πολύ μικρές για μένα, το 5S συνεχίζει να έχει πολύ καλή κάμερα!!

 

https://www.dropbox.... 6Plus.zip?dl=0

και εγω ενα χρυσο plus εχω παραγγειλει και περυσι ειχα παρει και εγω στο 5s τη κοκκινη αλλα λερωνε τελικα , 

Νομιζω οτι η μαυρη σ αυτο του ταιριαζει καλυτερα  :-)


Τελευταία επεξεργασία από: homer66, 23/09/2014 - 13:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#857   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:38

Πρώτες εντυπώσεις από 6 Plus:

 

1. Τεράστιο! Πραγματικά όταν ανοίγεις το κουτί και το πρωτοαντικρίζεις (μια ιδεά την βλέπεις όταν βλέπεις και το κουτί βέβαια), είναι η λέξη που το περιγράφει καλύτερα από όλες. Ιδιαίτερα για μας που ήρθαμε από το 5S η μετάβαση είναι το κάτι άλλο.

2. Δεν πιάνεται για κανένα λόγο με το ένα χέρι και βαρύ και μεγάλο (το 6 παλεύεται σαφώς περισσότερο).

3. Η οθόνη είναι το κάτι άλλο, βολικότατο το landscape mode.

4. Το 99% των εφαρμογών 3rd party είναι unoptimized και δεν φαίνονται όμορφες (μόνο το twitter είδα και έχει αναβαθμιστεί) οπότε εκεί θέλει δουλειά ακόμα

 

Αυτά για την ώρα, επανέρχομαι με περισσότερες εντυπώσεις αργότερα! Όποιος θέλει να ρωτήσει οτιδήποτε, ελεύθερα!



#858   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:40

Ήρθε και εμένα το 6 από UK. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές.

Είχα το 5 και είναι τελείως άλλο κινητό. 

Έχοντας τελευταία και το OnePlus ( 5.5" ) το μέγεθος του iPhone 6 μου φαίνεται ιδανικό.



#859   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:41

στο να μην κουμπώνουν ακουστικά και τέτοια λες ?

και οχι μονο...πολλες επιστροφες θηκων απο σπασιμο η τσακισμα στο κατω μερος απο το μπασε βγαλε των βυσματων.



#860   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:42

Ήρθε και εμένα το 6 από UK. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές.

Είχα το 5 και είναι τελείως άλλο κινητό. 

Έχοντας τελευταία και το OnePlus ( 5.5" ) το μέγεθος του iPhone 6 μου φαίνεται ιδανικό.

φιλε και εγω με το 5 αρι που εχω λεω να παω στο 6..το + παρα παει μου φαινεται..στα χερια ειναι κομπλε?βολικο?οσο γινεται δηλαδη?



#861   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:45

Πρώτες εντυπώσεις από 6 Plus:

 

1. Τεράστιο! Πραγματικά όταν ανοίγεις το κουτί και το πρωτοαντικρίζεις (μια ιδεά την βλέπεις όταν βλέπεις και το κουτί βέβαια), είναι η λέξη που το περιγράφει καλύτερα από όλες. Ιδιαίτερα για μας που ήρθαμε από το 5S η μετάβαση είναι το κάτι άλλο.

2. Δεν πιάνεται για κανένα λόγο με το ένα χέρι και βαρύ και μεγάλο (το 6 παλεύεται σαφώς περισσότερο).

3. Η οθόνη είναι το κάτι άλλο, βολικότατο το landscape mode.

4. Το 99% των εφαρμογών 3rd party είναι unoptimized και δεν φαίνονται όμορφες (μόνο το twitter είδα και έχει αναβαθμιστεί) οπότε εκεί θέλει δουλειά ακόμα

 

Αυτά για την ώρα, επανέρχομαι με περισσότερες εντυπώσεις αργότερα! Όποιος θέλει να ρωτήσει οτιδήποτε, ελεύθερα!

ωραίος και καλορίζικο. Από άποψη μεταφοράς? Σε τζιν χωράει άνετα ή βγαίνει και εκτός τσέπης? Πόσο εύκολο είναι να βγει από την τσέπη να δεις την ώρα και να το ξαναβάλεις μέσα?



#862   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:54

ωραίος και καλορίζικο. Από άποψη μεταφοράς? Σε τζιν χωράει άνετα ή βγαίνει και εκτός τσέπης? Πόσο εύκολο είναι να βγει από την τσέπη να δεις την ώρα και να το ξαναβάλεις μέσα?

 

Στο δικο σου τζιν θα μπαινοβγαινει δυσκολα, στο δικο μου θαναι ανετο, παρτο και το βαζεις εκει αν ειναι.

 

Ρε παιδια δεν εχουμε ολοι ιδια χερια και παντελονια, οταν ερθει με το καλο να το δειτε και αν σας κανει το παιρνετε.

 

Μη βασιζεστε πχ στον velkus που παιζει στο NBA.


You'll Never Walk Alone


#863   goumasgr

goumasgr

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:goumasgr

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:54

Σημερα μου ηρθε το 6αρι.

Πραγματικα μου φαινεται τεραστιο αλλα πιστευω πως θα το συνηθισω.


Το κακο ειναι πως σχεδον καμια εφαρμογη δεν εχει προσαρμοστει στο μεγεθος της οθονης αυτης και τα γραφικα και τα πλητρολογια ειναι τεραστια.

Με το ενα χερι δεν νομιζω να μπορει καποιος να το δουλεψει ευκολα.
Επισης ειναι αισθητα πιο βαρυ απο το 5s.

Εγω περισσοτερο ξενερωμενος ειμαι παρα εντυπωσιασμενος. Οταν ειχα παρει το 5αρι τοτε που ειχε βγει ειχα ενθουσιαστει θυμαμαι.

#864   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 13:57

Αξίζει η αλλαγή από το 5 στο 6? το έχω σχεδόν 2 χρόνια και πάει ακόμη σαν καινούργιο. Σίγουρα η κάμερα είναι καλύτερη αλλά από η οθόνη πέρα από το μέγεθος έχει διαφορες?

#865   DGianno

DGianno

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@JiMMiS_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/09/2014 - 14:13

Ήρθε και εμένα το 6 από UK. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές.
Είχα το 5 και είναι τελείως άλλο κινητό.
Έχοντας τελευταία και το OnePlus ( 5.5" ) το μέγεθος του iPhone 6 μου φαίνεται ιδανικό.

Καλορίζικο, και αγρατσούνιστο! Λέω να το "τσιμπήσω" και εγώ όταν θα έρθει Ελλάδα. Έχω το 4s, πιστεύω θα μου φανεί μεγάλη αλλαγή...
Έχεις πάρει θήκη, προτείνεις κάποια;

Και πάλι καλορίζικο! 😉

#866   themdro

themdro

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@th3m
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/09/2014 - 14:14

ωραίος και καλορίζικο. Από άποψη μεταφοράς? Σε τζιν χωράει άνετα ή βγαίνει και εκτός τσέπης? Πόσο εύκολο είναι να βγει από την τσέπη να δεις την ώρα και να το ξαναβάλεις μέσα?

Παρόλο που είναι υποκειμενικό, στο δικό μου τζιν χωράει και δεν εξέχει καθόλου. Όταν είσαι όρθιος μπαινοβγαίνει σχετικά εύκολα, όταν κάθεσαι όχι αλλά αυτό ίσχυε και με το 5S.

 

Απο θήκη πάντως η Puro ultra slim που πουλάνε τα public παρόλο που είναι εμφανές οτι είχε κατασκευαστεί πριν ανακοινωθεί επίσημα το 5.5αρι (γράφει στη συσκευασία iPhone Air) κάθεται άψογα και δεν δίνει καθόλου όγκο ενω η ζελατίνα είναι λίγααακη πιο κοντή από οτι πρέπει.


Τελευταία επεξεργασία από: themdro, 23/09/2014 - 14:17


#867   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 14:17

φιλε και εγω με το 5 αρι που εχω λεω να παω στο 6..το + παρα παει μου φαινεται..στα χερια ειναι κομπλε?βολικο?οσο γινεται δηλαδη?

Εμένα μου φαίνεται βολικότατο μιας και δυο εβδομάδες ήμουν χωρίς iPhone αλλά με το 5.5" OnePlus.

 

Καλορίζικο, και αγρατσούνιστο! Λέω να το "τσιμπήσω" και εγώ όταν θα έρθει Ελλάδα. Έχω το 4s, πιστεύω θα μου φανεί μεγάλη αλλαγή...
Έχεις πάρει θήκη, προτείνεις κάποια;

Και πάλι καλορίζικο!

Έχω παραγγείλει αυτή αλλά σαν προστασία δεν κάνει πολλά. Μπορεί αργότερα να πάω στη silicon case.



#868   DGianno

DGianno

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@JiMMiS_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/09/2014 - 14:29

Εμένα μου φαίνεται βολικότατο μιας και δυο εβδομάδες ήμουν χωρίς iPhone αλλά με το 5.5" OnePlus.

Έχω παραγγείλει αυτή αλλά σαν προστασία δεν κάνει πολλά. Μπορεί αργότερα να πάω στη silicon case.

Thanx για την απάντηση. Πολύ όμορφη φαίνεται η θήκη αυτή!

#869   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 23/09/2014 - 14:33

Γιατι πατωσε το τοπικ ¨ μεταβαση απο iOS σε android"?

Εγινε κατι? :)

#870   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 14:40

Όντως θα συμφωνήσω με αυτούς που λένε ότι το + είναι τεράστιο.
Παιδιά κάντε λιγάκι υπομονή να έρθει το + ελλαδα να το πιάσετε στα χέρια σας και μετά αποφασίζετε πιο από τα δύο να επιλέξετε
Το 6 είναι για μένα το ιδανικό αλλά αν θέλετε το + θεωρώ μιας και είναι κτηνακι λιγάκι υπομονή :)
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 58

0 μέλη, 57 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)