Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 23:58

Ρε παιδιά αυτο το "συνηθίζεις" μου ακούγεται σαν το μουρουνέλαιο . Το θέμα είναι να έχεις αντικείμενα χρηστικά σε σένα όχι να προσαρμοστείς εσυ σε αυτά. Με την ίδια λογική και ένα iPad Air συνηθίζεται ... Να το κουβαλάς παντού μαζί σου

Όταν λέω το "συνηθίζεις", εννοώ σε σχέση με τα προηγούμενα iPhones γιατί είναι κάτι νέο σαν μέγεθος.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/09/2014 - 23:59

Ρε παιδιά αυτο το "συνηθίζεις" μου ακούγεται σαν το μουρουνέλαιο . Το θέμα είναι να έχεις αντικείμενα χρηστικά σε σένα όχι να προσαρμοστείς εσυ σε αυτά. Με την ίδια λογική και ένα iPad Air συνηθίζεται ... Να το κουβαλάς παντού μαζί σου

χαχαχαχαχα κλαιωωω..!!!!!!να συνηθισουμε και μια τηλεοραση μαζι μας να βλεπουμε και τιποτα??



#978   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:05

Πάντως εγω που συγκρίνω το iPhone6 με το 5 , η οθόνη του μου φαίνεται σαν Nokia 3610 που λέει ο λόγος(σα μέγεθος ), δεν αντέχεται το 5. Έχει το 6 και το zoom mode στα εικονίδια , φαίνονται τεράστια .άλλο κινητο . Να πω και την αμαρτία μου, οι πρώτοι και αδαής που σε βλέπουν με το νέο 6 έχουν την εντύπωση ότι είναι Samsung .... Και να πω την αλήθεια μπορεί και να μην έχουν άδικο ....(απο μακρυά )

 

Aπλώς αναφέρουν μερικοί ότι το μέγεθος του 6 δεν βολεύει με το ένα χέρι και από οτι βλέπω σε μέγεθος δεν το λες καθόλου μικρό καθώς είναι το ίδιο με το

 

samsung galaxy s5 που είναι 5,2 ίντσες απλώς έχει μειωμένα bezels.Επιπλέον πολλοί λένε ότι είναι κάπως περίεργο να ' πετάει' η κάμερα καθώς και οι

 

γραμμές δεν είναι τόσο ωραίες..Με έχουν κάνει αναποφάσιστο γιατί εκεί που έλεγα για το iphone 6 64 gb θα με κάνουν να πάω σε iphone 5s.

 

Όσα video έχω δει και εγώ πραγματικά στα videos το iphone 5s μοιάζει αρκετά πιο μικρό από iphone 6 . 

 

Το ερώτημα είναι θα βολεύει στην καθημερινή χρήση το iphone 6 ? 

 

 

 

 

να και το video

 

 

 

 

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 24/09/2014 - 00:09


#979   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:07

και εγω εχω αλλαξει δεκα φορες αποψει με αυτα που διαβαζω εδω μεσα :D
τελικα τωρα (προς το παρων)εχω καταληξη στο 6 σε 128gb σκυλι θα ειναι...
βρηκα απο γνωστο γνωστου μου ατομο στην αμερικη..........!!!!!!!! :D:D:D:
το θεμα ειναι εαν δεν ερθει συντομα στο μερος μου τι κανω?πως μπορει να μου το στειλει και να μην πληρωσω τα μαλλιοκεφαλα μου??????

Κοίτα με κάτι φόρους που έχουν και στην Αμερική η τιμή του θα είναι περί 10% περίπου πιο τσιμπημένη απο την αρχική που βλέπεις .κάτι κουφές πολιτείες μόνο έχουν σχεδόν μηδενικο φόρο Oregon Alaska Πάντως σίγουρα κερδισμένος θα βγεις αλλα δεν θα το αγοράσεις και κοψοχρονιά . Αν στο στείλει με USPS λόγω μικρού μεγέθους και σαν αποστολέας ιδιώτης οι πιθανότητες να το σταματήσουν για έλεγχο στο ταχυδρομείο είναι ελάχιστες αλλα όχι μηδενικές. Και σκέψου αν έχει κανένα ελάττωμα τι θα κάνεις . Καλύπτει η info quest ? ξεκαθάρισε κι αυτη την παράμετρο. Κουσουράκια κατα καιρούς προκύπτουν

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 24/09/2014 - 00:09


#980   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:11

Κοίτα με κάτι φόρους που έχουν και στην Αμερική η τιμή του θα είναι περί 10% περίπου πιο τσιμπημένη απο την αρχική που βλέπεις .κάτι κουφές πολιτείες μόνο έχουν σχεδόν μηδενικο φόρο Oregon Alaska Πάντως σίγουρα κερδισμένος θα βγεις αλλα δεν θα το αγοράσεις και κοψοχρονιά . Αν στο στείλει με USPS λόγω μικρού μεγέθους και σαν αποστολέας ιδιώτης οι πιθανότητες να το σταματήσουν για έλεγχο στο ταχυδρομείο είναι ελάχιστες αλλα όχι μηδενικές. Και σκέψου αν έχει κανένα ελάττωμα τι θα κάνεις . Καλύπτει η info quest ? ξεκαθάρισε κι αυτη την παράμετρο. Κουσουράκια κατα καιρούς προκύπτουν

θα εχω θεμα με την εγγυηση δηλαδη?το 10% δεν με  πολυ απασχολει (ευχαριστω παρολα αυτα για την ενημερωση)γιατι παμε στα 720 (καμια επαφη παλι το ποσο)



#981   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:13

Όταν λέω το "συνηθίζεις", εννοώ σε σχέση με τα προηγούμενα iPhones γιατί είναι κάτι νέο σαν μέγεθος.

Σου είπα απο πραγματική εμπειρία και όχι στη θεωρία το 6 δε συνηθίζεται απλώς αλλα ξεχνάς το 5 . Για το plus κρατάω επιφυλάξεις χωρίς βέβαια να το έχω πιάσει στα χέρια μου

#982   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:16

Όσοι θέλετε το plus ξανασκεφτείτε το!

 



#983   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:19

θα εχω θεμα με την εγγυηση δηλαδη?το 10% δεν με πολυ απασχολει (ευχαριστω παρολα αυτα για την ενημερωση)γιατι παμε στα 720 (καμια επαφη παλι το ποσο)

Πάρε μια επίσημη απάντηση απο info quest πριν προβείς στην αγορά . Αν είναι να στέλνεις Αμερική για εγγύηση και να έχεις και το άγχος του τελωνείου (γιατι αυτοί και για επισκευή μπορεί να το σταματήσουν για εκτελώνιση , έχει γραφειοκρατία για να αποδείξεις ότι δεν είσαι Ελέφαντας) ίσως τελικα να μην αξίζει και τόσο. Σκέψου επίσης και τι επιπτώσεις θα έχει στη μεταπωλική αξία .

#984   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:22

Όσοι θέλετε το plus ξανασκεφτείτε το!

 

Ίσως να είναι μια αλήθεια αλλά μη ξεχνάμε ότι θα το βάλεις και σε θήκη. Δεν είναι τόσο εύκολο.



#985   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:23

Σου είπα απο πραγματική εμπειρία και όχι στη θεωρία το 6 δε συνηθίζεται απλώς αλλα ξεχνάς το 5 . Για το plus κρατάω επιφυλάξεις χωρίς βέβαια να το έχω πιάσει στα χέρια μου

Mα κι εγώ από πραγματική εμπειρία στο λέω. Είχα 5S, είδα το 6 κι έχω αγοράσει 6+! B)



#986   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:23

Όσοι θέλετε το plus ξανασκεφτείτε το!

 

 

Xaxaxa kοίτα αν το δείς απο μια οπτική γίνεται και gflex.

 

Αυτό είναι innovation!!



#987   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:25

Λογικά αυτό θα γίνει αν το βάζεις σε στενό τζιν και κάθεσαι....Αλλά μπορεί να είναι και ποιο ευαίσθητο σαν μεγάλο κινητό.



#988   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:26

Λογικά αυτό θα γίνει αν το βάζεις σε στενό τζιν και κάθεσαι....Αλλά μπορεί να είναι και ποιο ευαίσθητο σαν μεγάλο κινητό.

Kαι για να γίνει, πρέπει να είναι χωρίς θήκη. Η θήκη θα το κρατάει σε μια ευθεία.



#989   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:27

Πάρε μια επίσημη απάντηση απο info quest πριν προβείς στην αγορά . Αν είναι να στέλνεις Αμερική για εγγύηση και να έχεις και το άγχος του τελωνείου (γιατι αυτοί και για επισκευή μπορεί να το σταματήσουν για εκτελώνιση , έχει γραφειοκρατία για να αποδείξεις ότι δεν είσαι Ελέφαντας) ίσως τελικα να μην αξίζει και τόσο. Σκέψου επίσης και τι επιπτώσεις θα έχει στη μεταπωλική αξία .ουτε ν

οποτε πρεπει να ενημερωθω απο info  γιατι για να το αποδειξεισ αυτο θα με κανουν απο τα νευρα να πιστεψω πως ειμαι ελεφαντας :P

αλλα τεραστιες διαφορες..για το μετα δεν το σκεφτομαι ειναι η αληθεια γιατι παντα βρισκεται καποιος απο την οικογενεια που περνει τα παλια μου κινητα οποτε το δινω και παιρνω καινουριο χαχα :P



#990   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:28

Όσο να ναι,ναι θα είναι ποιο δεμένο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 50

0 μέλη, 48 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)