Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:32

Kαι για να γίνει, πρέπει να είναι χωρίς θήκη. Η θήκη θα το κρατάει σε μια ευθεία.

Έλα μωρε με τι αμερικάνικες παλαβομάρες ασχολείστε. Λίγη κοινή λογική έχει εκλείψει σε αυτόν τον λαό... Αν βάλεις την κωλάρα σου πάνω σε μεταλλικό αντικείμενο τι θα κάνει , τραμπάλα θα κάνετε με το κινητο ... Έλεος ρε παιδιά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:35

Έλα μωρε με τι αμερικάνικες παλαβομάρες ασχολείστε. Λίγη κοινή λογική έχει εκλείψει σε αυτόν τον λαό... Αν βάλεις την κωλάρα σου πάνω σε μεταλλικό αντικείμενο τι θα κάνει , τραμπάλα θα κάνετε με το κινητο ... Έλεος ρε παιδιά

xxaxaxaxaxaxaxaxa εισαι φοβερος......χαχαχαχα  :lol:  :lol:  :lol:



#993   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:36

Έλα μωρε με τι αμερικάνικες παλαβομάρες ασχολείστε. Λίγη κοινή λογική έχει εκλείψει σε αυτόν τον λαό... Αν βάλεις την κωλάρα σου πάνω σε μεταλλικό αντικείμενο τι θα κάνει , τραμπάλα θα κάνετε με το κινητο ... Έλεος ρε παιδιά

Δε θα βάλεις την "κωλάρα" σου .. να κάτσει πάνω στο κινητό. Έλεος!



#994   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:48

Καλά μπορεί να'ναι και μούφες όλα αυτά βέβαια!

Όπως και να'χει προσωπικά θα ήθελα την μπαταρία του 6+ και το OIS του αλλά με τίποτα τόσο μεγάλο κινητό!

Είπαμε θέλω μεγαλύτερο αλλά όχι κι έτσι !

Οπότε 6 σύντομα ελπίζω  :D



#995   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:50

Ολα τα κινητα εχουν κοπωσεις ειδικα στο αλουμινιο φοβαμαι οτι αν στραβωνει τοσο ευκολα με το χερι...δεν μπορω να φανταστω σε μια ενδεχομενη πτωση

#996   blade

blade

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:55

Θεωρητικα απορροφα τη συγκρουση καλυτερα απο οτιδηποτε αλλο.απλα κανει σημαδια χοντρα,αλλα δεν επηρεαζει τη λειτουργικοτητα.



#997   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 00:57

Mα κι εγώ από πραγματική εμπειρία στο λέω. Είχα 5S, είδα το 6 κι έχω αγοράσει 6+! B)

Ε τι να σου πω μέχρι να το δω κι εγω απο κοντά το plus κρατάω επιφυλάξεις , για την ώρα ένα 6 άρι μου φαίνεται σούπερ . Το συγκρίνω βέβαια με το 5άρι. Το μόνο θετικό για το plus η μπαταρία . Αλλιώς κάπου πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο στην οθόνη του κινητού . Οι 4 είναι καλύτερες απο τις 3.5 οι οποίες 4 είναι χειρότερες απο 4.3 που είναι χειρότερες απο 4.7 απο 5.5 5.7 κ.ο.κ. Και που φτάσαμε στις 7 . Ε πλέον δεν μιλάμε για κινητο

#998   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 01:02

Και να σου πω κάτι ακόμη αν το plus είχε την ίδια αυτονομία με το 6 ούτε οι μισοί δεν θα το παράγγελναν

#999   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 24/09/2014 - 01:39

"Bending Gate". Τσαντάκια - τσέπες τέλος. Όχι μόνο κ@λότσεπη. Στο χέρι.

 

*Tip: Πάμε στο 1:25. Και 4K για απόλυτη λεπτομέρεια.

 

μετα και απο αυτο το πρωτο ηταν με την προεξοχη της καμερας ..δε προκειται σιγουρα να το παρω ...απλα ανεπιτρεπτα και τα 2

εχω το 5 και θα παρω το 5ς απλα κ ωραια


Τελευταία επεξεργασία από: parhss, 24/09/2014 - 01:40


#1000   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 24/09/2014 - 01:56

Αυτο το πράγμα που ακόμα και τώρα με αυτές τις οθόνες δεν σου δίνει επιλογή να τραβήξεις 16:9 φωτογραφία στην κάμερα με εκνευρίζει όσο δεν παει!

#1001   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2014 - 01:56

Όταν το κάνεις έτσι γιωτά βάλε να ακούσεις.........

bananarama21.jpg?w=600

 

:lol:  :lol:  :P


@CaLi@


#1002   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2014 - 01:59

μετα και απο αυτο το πρωτο ηταν με την προεξοχη της καμερας ..δε προκειται σιγουρα να το παρω ...απλα ανεπιτρεπτα και τα 2

εχω το 5 και θα παρω το 5ς απλα κ ωραια

Παρη μην γινεστε προβατα με οτι χαζομαρα κυκλοφορει....ο αλλος το ειχε και καλα 14 ωρες στο παντελονι :D  και του στραβωσε ...αυτος εδω βαζει ολη τη δυναμη του για να κανει το αυτονοητο λες και οτιδηποτε τοσο λεπτο δεν θα στραβωσει. θελετε να χαλιεστε με βλακειες δικαιωμα σας αλλα οχι και να αποφασιζουν αλλοι για εσας


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 24/09/2014 - 02:01


#1003   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2014 - 01:59

Αυτο το πράγμα που ακόμα και τώρα με αυτές τις οθόνες δεν σου δίνει επιλογή να τραβήξεις 16:9 φωτογραφία στην κάμερα με εκνευρίζει όσο δεν παει!

Το 16:9 είναι Format του video, όχι της φωτογραφίας, κοινός δεν υφίσταται.. Και αν θέλεις εσύ να τι έχεις σε αυτό το format τις κάνεις edit.. :)


@CaLi@


#1004   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 24/09/2014 - 02:06

Το 16:9 είναι Format του video, όχι της φωτογραφίας, κοινός δεν υφίσταται.. Και αν θέλεις εσύ να τι έχεις σε αυτό το format τις κάνεις edit.. :)


Δηλαδη όλες οι ψηφιακές, τα windows phone και τα android που το έχουν να το επιλέξεις άμα θες ειναι χαζοί; Δεν ξέρουν αυτοί απο φωτογραφία; Δεν ειμαι ειδικός πανω στην φωτογραφία αλλα οκ δεν θέλει και πολυ και δεν ζητάω κατι υπερβολικό. Στριμαρω τις φωτό στην τηλεόραση και στις 2 άκρες εχει κατι μαύρα κενά λες και ειναι και εγώ δεν ξερω τι. Θελω ν φαίνεται ομοιόμορφα σε full screen. Και το να κάθομαι να κανω edit σε 1000 τόσες φωτό δεν το βρίσκω και τοσο πρακτικό. Σορρυ αν εχω υφάκι αλλα με πιάνουν τα νεύρα κάθε φορ που βλέπω video με την κάμερα του iPhone! Φιλικά :)

#1005   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/09/2014 - 02:20

Δηλαδη όλες οι ψηφιακές, τα windows phone και τα android που το έχουν να το επιλέξεις άμα θες ειναι χαζοί; Δεν ξέρουν αυτοί απο φωτογραφία; Δεν ειμαι ειδικός πανω στην φωτογραφία αλλα οκ δεν θέλει και πολυ και δεν ζητάω κατι υπερβολικό. Στριμαρω τις φωτό στην τηλεόραση και στις 2 άκρες εχει κατι μαύρα κενά λες και ειναι και εγώ δεν ξερω τι. Θελω ν φαίνεται ομοιόμορφα σε full screen. Και το να κάθομαι να κανω edit σε 1000 τόσες φωτό δεν το βρίσκω και τοσο πρακτικό. Σορρυ αν εχω υφάκι αλλα με πιάνουν τα νεύρα κάθε φορ που βλέπω video με την κάμερα του iPhone! Φιλικά :)

Δες αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει.... Για μένα είναι λάθος να τραβάς σε αυτό τo format μόνο και μόνο για να τις βλέπεις στην tv.. Άλλο να το έχεις σαν επιλογή για κάποιες...

 

Anyway you know mate!!! :)


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες