Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/09/2014 - 14:25

Καλά το 5.5 της Apple δεν είναι παντόφλα είναι βατραχοπέδιλο.Μεγαλύτερο και από το note 4 που είναι και 5.7.

Ότι και να έχει πάνω του,  οι διαστάσεις του δεν το επιτρέπουν για αγορά ένα τέτοιο πράγμα!

Οι 4.7 είναι στο όριο. Πάλι καλά έβγαλε 2 μοντέλα και δεν έβγαλε μόνο το 5.5. 

θα τρωγανε φολα γιαυτο και βγαλανε 2 μοντελλα 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/09/2014 - 18:39

Χεχε, σε καποιους που φαινοταν μεγαλα τα s2-3-4, φαινεται βολικοτατο το 6 plus. Σημεια των καιρών. Ωπ, εχει και ενα μήλο στη πλάτη!


Και άλλοι βγάζουν μεταλλικό χωρίς ράδιο με κλειδωμένο boot loader (βλέπε Knox).
Όντως σημεία των καιρών.

Εγώ το λέω - ακούω τον παλμό των καταναλωτών.
Οι σαμαουγκαδες θέλουν πλέον ποιότητα μετάλλου και όχι πλαστικό ενώ οι απλακιδες θέλουν μεγαλύτερη οθόνη... Σημεία των καιρών.

#108   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/09/2014 - 19:04

Παντως εμενα πουστικο μου φαινεται αυτο που εκανε η apple,μας βγαζει τα 6αρια και μας αναγκαζει να παρουμε την παντοφλα λογο χαρακτηριστικων ,εγω θα ηθελα το 6αρι 4,7 αλλα θεωρω πολυ σημαντικο τις διαφορες που εχει και εχουν αναφερθει πολλες φορες εδω για να μας πουλησει σιγουρα το 6σ 4,7 με τα χαρακτηριστικα του 6 plus σε εναν χρονο.Σκεφτομαι πολυ σοβαρα μετα απο 5 χρονια που εχω iphone να σεντραρω την apple ,iphone+ipad kai na αγορασω τα κορυφαιο της samsung s5+Galaxy Tab S και αυτα να μου βγουνε σε χρηματα λιγο παραπανω απο την παντοφλα iphone

Θα το μετανιώσεις...

Once you go MAC you never go back!

 

Με όλα τα αρνητικά της (και για μένα είναι πολλά) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.



#109   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/09/2014 - 19:09

Ρε παιδια, ολοι εσεις που εχετε φαγωθει με την ram, γιατι????????

 

Εγω τόσα χρονια, δεν είχα κανενα θεμα. Η καθε νεα συσκευη αντεχει για 3 χρονια χωρις κανενα θεμα (και το πρωτο μου ηταν το 3G πριν απο 6 χρονια!)

Κανενα θεμα με 3G, 4, 5



#110   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/09/2014 - 19:23

Ρε παιδια, ολοι εσεις που εχετε φαγωθει με την ram, γιατι :huh:? :huh:?

 

Εγω τόσα χρονια, δεν είχα κανενα θεμα. Η καθε νεα συσκευη αντεχει για 3 χρονια χωρις κανενα θεμα (και το πρωτο μου ηταν το 3G πριν απο 6 χρονια!)

Κανενα θεμα με 3G, 4, 5

Ναι ναι κανενα θεμα! Και τα reload στο σαφαρι πανε συννεφο  :lol:  Αν δε διαβαζεις κατι στο tapatalk και μπεις λιγο safari, mail, facebook κτλ μετα το tapatalk ξαναφορτωνει απ την αρχη  :lol: Κατα τα αλλα κανενα θεμα 



#111   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/09/2014 - 20:02

Ναι ναι κανενα θεμα! Και τα reload στο σαφαρι πανε συννεφο :lol: Αν δε διαβαζεις κατι στο tapatalk και μπεις λιγο safari, mail, facebook κτλ μετα το tapatalk ξαναφορτωνει απ την αρχη :lol: Κατα τα αλλα κανενα θεμα


Δεν έχει σχέση αυτό που λες γιατί λειτουργεί διαφορετικά (όπως και όλα τα παρόμοια λειτουργικά ) απο ότι έχουμε συνηθίσει με τον υπολογιστή.
Εγώ με το 5s ακριβώς αυτό που λες το κάνω καθημερινά και μάλιστα με 3G.
Κανένα προβλημα, ελέγχω τρία μειλ, και διαβΑζω ταπα και σαφάρι.
Το τρικ αν θες να το πω έτσι ειναι πως χρησιμοποιώντας τα παράλληλα έχουν υψηλό priority. Αν δεν ανοίξεις μια εφαρμογή ναι μεν την βλέπεις αλλά δεν σημαίνει πως τρέχει κιόλας.
Προσωπικά έχω ανοιχτά πάνω απο δέκα app μόνιμα.

#112   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/09/2014 - 20:14

Δεν έχει σχέση αυτό που λες γιατί λειτουργεί διαφορετικά (όπως και όλα τα παρόμοια λειτουργικά ) απο ότι έχουμε συνηθίσει με τον υπολογιστή.
Εγώ με το 5s ακριβώς αυτό που λες το κάνω καθημερινά και μάλιστα με 3G.
Κανένα προβλημα, ελέγχω τρία μειλ, και διαβΑζω ταπα και σαφάρι.
Το τρικ αν θες να το πω έτσι ειναι πως χρησιμοποιώντας τα παράλληλα έχουν υψηλό priority. Αν δεν ανοίξεις μια εφαρμογή ναι μεν την βλέπεις αλλά δεν σημαίνει πως τρέχει κιόλας.
Προσωπικά έχω ανοιχτά πάνω απο δέκα app μόνιμα.

To 3G δεν έχει καμια απολύτως σχέση. Δεν μιλάω για πόσες εφαρμογές έχεις ανοιχτές αλλά για reloads στο safari και kill εφαρμογών. Μπορείς να καταλάβεις την διαφορά;


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 16/09/2014 - 20:16


#113   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 16/09/2014 - 20:45

Οποτε με συμβουλευεις καλυτερα απο ευρωπη να γινει η αγορα αν δεν εχω καποιον να μου το φερει...!!!αλλα ειναι σε καλα λεφτα στα 540ευρω κ ελεγα μηπως μπορουσαμε να το αποκτησουμε...!!!

Για μένα καλύτερα να γίνει η αγορά από Ευρώπη αφού δεν έχεις κανέναν να το φέρει, και το πλεονέκτημα το ενός χρόνου παραπάνω της εγγύησης, είναι ένας άλλος καλός λόγος να το ξανά σκεφτείς... Από εκεί και πέρα είναι δική σου η επιλογή... :) Η τιμή θα διαμορφωθεί κατάλληλα όταν φτάσει και στα σκρουτζομάγαζα...

 

Το Plus δεν είναι μεγάλο αφήστε τις βλακείες.... Είναι τεράστιο, να ξέρουμε και τι λέμε.. :P

 

Έβγαλε και η Apple μεγάλο Τηλέφωνο, θα μάθει και αυτή να το μικρύνει σε 2 χρόνια, απλά όπως πάντα σου λέει πάρε το πρώτο, και θα σε εντυπωσιάσω στο 2ο, 3ο. LoL!


@CaLi@


#114   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/09/2014 - 20:50

To 3G δεν έχει καμια απολύτως σχέση. Δεν μιλάω για πόσες εφαρμογές έχεις ανοιχτές αλλά για reloads στο safari και kill εφαρμογών. Μπορείς να καταλάβεις την διαφορά;


Αν μου πεις ότι κατάλαβες το θέμα των priorities δεν χρειάζεται να σου απαντήσω.
Αν απο την άλλη με ρωτάς για kill τότε κάτι κανείς λάθος. Ίσως τα παραδείγματα που φερνεις να μην ειναι ενδεικτικά. Εγώ πάντως reload στην σελίδα τωρα που το κοίταξα δεν έκανε.
Reload όμως στον chrome κάνει και το νότε 3 με τα 2,5 γιγα...

#115   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/09/2014 - 21:39

Αν μου πεις ότι κατάλαβες το θέμα των priorities δεν χρειάζεται να σου απαντήσω.
Αν απο την άλλη με ρωτάς για kill τότε κάτι κανείς λάθος. Ίσως τα παραδείγματα που φερνεις να μην ειναι ενδεικτικά. Εγώ πάντως reload στην σελίδα τωρα που το κοίταξα δεν έκανε.
Reload όμως στον chrome κάνει και το νότε 3 με τα 2,5 γιγα...

Οκ δεν κατάλαβες

#116   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/09/2014 - 21:44

Οκ δεν κατάλαβες


Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

#117   fyd

fyd

    iPH Member

  • 256 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/09/2014 - 22:57

Από το mail που μου έστειλαν μπήκα στην παραγγελία,αλλά δεν μπορώ να ακυρώσω. Πατάω cancel order και με παραπέμπει στη σελίδα με το apple ID, να κάνω Login και να συνεχίσω υποθέτω...δεν ΄έχω όμως! Σαν guest το προχώρησα!

Κόλλησα μαλλον με ένα iphone 6 64gb space gray..το θέλει κανείς? :P

αν ηταν το plus ανετα στο επαιρνα



#118   busta

busta

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/09/2014 - 23:27

Geia sas paidia kai apo emena, eimai auth th stigmi stin ameriki kai elega na agorasw to iphone 6 kai eida oti polloi to exete paraggeilei hdh. Einai sigouro oti tha doulevei me elliniki SIM h tha to parw kai tha einai kleidwmeno? ennoeite oti lew gia auto pou einai xwris symvolaio. sygnwmh gia ta greeklish alla den exei ellinika to pc



#119   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/09/2014 - 23:31




iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#120   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/09/2014 - 23:31

Πάρτε μια ιδέα πως ειναι σε σχέση με 4s-5s
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες