Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1426   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:32

Εγώ πάντως από note πιστεύω θα είμαι μια χαρά στο plus

Αυτήν τη μετάβαση έκανα και εγώ, χωρίς καμία δυσκολία  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1427   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:36

Αυτήν τη μετάβαση έκανα και εγώ, χωρίς καμία δυσκολία :D


Θα ήθελα πολύ να ακούσω την δική σας γνώμη που μεταβήκατε από Samsung/Android σε Apple/iOS... :)

#1428   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:40

Πάντως σκεφτόμουν όσο έβλεπα του Σπύρου το plus ότι ίσως να αξίζει η μετάβαση από 5-5s-5c ως προς την οθόνη και την μπαταρία .ενταξει σε τσέπη δεν μπαίνει αλλά θα είναι άλλη αίσθηση με τέτοια οθόνη.και βασικά μπαταρία

Εγώ γιατί το έχω στην τσέπη συνέχεια;;
Έχω πρόβλημα γιατρέ μου ;;

Μην λέμε πράγματα αν δεν έχουμε δοκιμάσει, φίλε μπαίνει μια χαρά, τουλάχιστον στην δίκη μου συνέχεια & συνεχίζει να είναι και ίσιο.. Σημαντικό ..

Εγώ με βλακίες σταμάτησα να ασχολούμαι και πραγματικά χαίρομαι το εργαλείο όσο δεν παει!! Δεν ξεκολλάει όλη μέρα απο το χέρι μου!!......


.... Και από την τσέπη μου!! ;)

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 28/09/2014 - 21:40

@CaLi@


#1429   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:41

Εγώ γιατί το έχω στην τσέπη συνέχεια;;
Έχω πρόβλημα γιατρέ μου ;;
Μην λέμε πράγματα αν δεν έχουμε δοκιμάσει, φίλε μπαίνει μια χαρά, τουλάχιστον στην δίκη μου συνέχεια & συνεχίζει να είναι και ίσιο.. Σημαντικό ..
Εγώ με βλακίες σταμάτησα να ασχολούμαι και πραγματικά χαίρομαι το εργαλείο όσο δεν παει!! Δεν ξεκολλάει όλη μέρα απο το χέρι μου!!......
.... Και από την τσέπη μου!! ;)


Με έπεισες πάω σε plus!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1430   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:43

Θα ήθελα πολύ να ακούσω την δική σας γνώμη που μεταβήκατε από Samsung/Android σε Apple/iOS... :)

Εγώ πάντως ήμουν προσωρινος στα αντροιτ. ..περιμενα αυτήν την στιγμή για να επιστρέψω

#1431   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:44

Με έπεισες πάω σε plus!!!

Ώπα μισό .. Εσυ είπες πως δεν θα πάρεις κανένα απο τα 2 .. :P

Για μένα το plus ήταν μονόδρομος 1ον για του λόγους που έχουν προαναφερθεί ..

Και 2ον γιατί ήθελα μια σημαντική αλλαγή και όπως φαίνεται έκανα παρά πολύ καλά!!

:)

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 28/09/2014 - 21:45

@CaLi@


#1432   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:47

Θα ήθελα πολύ να ακούσω την δική σας γνώμη που μεταβήκατε από Samsung/Android σε Apple/iOS... :)

Φίλε, για μένα η μετάβαση παραήταν εύκολη μιας και για 4 χρόνια είχα iphone. Απλώς πέρσι τέτοια εποχή πούλησα το iphone 5 και ξενέρωσα πολύ με την παρουσίαση του 5s. Έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω και το android (αρχικά galaxy s4 και ακολούθως note 3) λόγω κυρίως της μεγάλης οθόνης. Αρχικά είχα ενθουσιαστεί και δεν γύριζα καν να κοιτάξω τα iphone. Μετά από λίγο καιρό όμως ο ενθουσιασμός της μεγάλης οθόνης καταλάγιασε και νοσταλγούσα την απλότητα και την ευκολία του οικοσυστήματος της apple που είχα (iMAc, macbook air, ipad). 

Η απόφαση για επιστροφή λοιπόν πάρθηκε εδώ και καιρό και ήταν εύκολη ... απλώς ανέμενα τα νέα iphone. 


Τελευταία επεξεργασία από: anochampions, 28/09/2014 - 21:47


#1433   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:48

Εγώ γιατί το έχω στην τσέπη συνέχεια;;
Έχω πρόβλημα γιατρέ μου ;;

Μην λέμε πράγματα αν δεν έχουμε δοκιμάσει, φίλε μπαίνει μια χαρά, τουλάχιστον στην δίκη μου συνέχεια & συνεχίζει να είναι και ίσιο.. Σημαντικό ..

Εγώ με βλακίες σταμάτησα να ασχολούμαι και πραγματικά χαίρομαι το εργαλείο όσο δεν παει!! Δεν ξεκολλάει όλη μέρα απο το χέρι μου!!......


.... Και από την τσέπη μου!! ;)


Ειναι τρελος αυτος ο Ρωμαίος!!

Μπραβο Σπυρο συνεχισε τα tests, γιατι κ μενα με βλεπω ή plus ή τιποτα!

You'll Never Walk Alone


#1434   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:48

Ώπα μισό .. Εσυ είπες πως δεν θα πάρεις κανένα απο τα 2 .. :P
Για μένα το plus ήταν μονόδρομος 1ον για του λόγους που έχουν προαναφερθεί ..
Και 2ον γιατί ήθελα μια σημαντική αλλαγή και όπως φαίνεται έκανα παρά πολύ καλά!!
:)



Μπλονζον !!!!!αφου τσατιζομαι κράζω και μετά πάω και τα σκάω !!!
Θα τα δω και τα δυο και θα αποφασίσω.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1435   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:50

Εγώ πάντως ήμουν προσωρινος στα αντροιτ. ..περιμενα αυτήν την στιγμή για να επιστρέψω

Και εγώ ήμουν προσωρινός στην Apple (που λέει ο λόγος γιατί ξεκίνησα από 4S, πήγα σε 5 και πλέον στο 6+) γιατί είχα πει ότι αν δεν μεγάλωνε το μέγεθος της οθόνης θα με έχανε από πελάτη. Είχα ένα καλοκαίρι τον αδερφό μου να δουλεύει με Note 3 και να χαίρεται την μεγάλη οθόνη και εγώ να βγάζω τα μάτια μου στην 4'. Πλέον το ευχαριστιέμαι όσο δεν πάει! Και όπως είπε και ο φίλος (και συνάδελφος φωτογράφος velkus) δεν ξεκολλάει από τα χέρια μου!

 

Ώπα μισό .. Εσυ είπες πως δεν θα πάρεις κανένα απο τα 2 .. :P

Για μένα το plus ήταν μονόδρομος 1ον για του λόγους που έχουν προαναφερθεί ..

Και 2ον γιατί ήθελα μια σημαντική αλλαγή και όπως φαίνεται έκανα παρά πολύ καλά!!

:)

Και εγώ έτσι πιστεύω και διαπιστώνω πλέον καθημερινά, ότι έκανα πολύ καλά που πήγα σε 6+.



#1436   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:52

Ποσό λέτε να βγαίνει σε 64αρι το plus όταν θα έρθει Ελλάδα ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1437   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:53

Φίλε, για μένα η μετάβαση παραήταν εύκολη μιας και για 4 χρόνια είχα iphone. Απλώς πέρσι τέτοια εποχή πούλησα το iphone 5 και ξενέρωσα πολύ με την παρουσίαση του 5s. Έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω και το android (αρχικά galaxy s4 και ακολούθως note 3) λόγω κυρίως της μεγάλης οθόνης. Αρχικά είχα ενθουσιαστεί και δεν γύριζα καν να κοιτάξω τα iphone. Μετά από λίγο καιρό όμως ο ενθουσιασμός της μεγάλης οθόνης καταλάγιασε και νοσταλγούσα την απλότητα και την ευκολία του οικοσυστήματος της apple που είχα (iMAc, macbook air, ipad). 

Η απόφαση για επιστροφή λοιπόν πάρθηκε εδώ και καιρό και ήταν εύκολη ... απλώς ανέμενα τα νέα iphone. 

Χαίρομαι και μου άρεσε ο τρόπος που το περιγράφεις... Θα ήθελα επίσης να σε ρωτήσω πως σου φάνηκε τον πρώτο καιρό η μετάβαση σε Android. Γιατί εμένα μου φάνηκαν λίγο κινέζικα (συνήθως στα Android προσπαθούσα για κανένα 2λεπτο να βρω που είναι οι ρυθμίσεις και να βρω αυτό που θέλω)... 



#1438   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:59

Χαίρομαι και μου άρεσε ο τρόπος που το περιγράφεις... Θα ήθελα επίσης να σε ρωτήσω πως σου φάνηκε τον πρώτο καιρό η μετάβαση σε Android. Γιατί εμένα μου φάνηκαν λίγο κινέζικα (συνήθως στα Android προσπαθούσα για κανένα 2λεπτο να βρω που είναι οι ρυθμίσεις και να βρω αυτό που θέλω)... 

Κινέζικα δε θα τα έλεγα ... άλλα σίγουρα πολύ διαφορετικά από τη γλώσσα της μηλιάς (apple).

Η Samsung σαν εταιρεία πάντως με απογοήτευσε περισσότερο από ότι το Android σαν λογισμικό... (τέλος του off topic). 

Πάντως νομίζω πως με την κυκλοφορία των νέων iphone και του Yosemite στους mac υπολογιστές η apple θα επαναφέρει στο μαντρί της αρκετά απολωλά πρόβατα  :P



#1439   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 28/09/2014 - 22:01

αν δε φορατε κολαν μια χαρα θα χωραει ακομα και στη τσεπη...εγω το note το ειχα στη τσεπη του τζιν και δεν ενοχλουσε καθολου στο περπατημα γιατι ηταν λεπτο(ποσο μαλλον το 6 plus που ειναι ακομα πιο λεπτο).

Ακομα κ το καλοκαιρι προβλημα δεν ειχα κ χωρουσε ανετα και στη τσεπη της βερμουδας ποσο μαλλον τωρα το χειμωνα με τα μπουφαν σακακια κτλ δεν θα χρειαζεται καν να μπει σε τσεπη παντελονιου.



#1440   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/09/2014 - 22:03

Κινέζικα δε θα τα έλεγα ... άλλα σίγουρα πολύ διαφορετικά από τη γλώσσα της μηλιάς (apple).

Η Samsung σαν εταιρεία πάντως με απογοήτευσε περισσότερο από ότι το Android σαν λογισμικό... (τέλος του off topic). 

Πάντως νομίζω πως με την κυκλοφορία των νέων iphone και του Yosemite στους mac υπολογιστές η apple θα επαναφέρει στο μαντρί της αρκετά απολωλά πρόβατα  :P

Πάντως εμένα με κέρδισε φέτος! Για του χρόνου ή σε 2 χρόνια θα δούμε και θα τα ξαναπούμε αγαπητέ. :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)