Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1501   saxgr

saxgr

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2014 - 17:23

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΠΕΝΩ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ

ΓΙΑ ΤΟ SITE ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ DEALS.GR http://www.deals365.gr ME TO Ι-PHONE 6 PLUS .. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΟΥΠΟΝΙΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ  Ι-PHONE 6 PLUS .. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1502   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 17:23

Παντως ο ήχος απο τα ακουστικά ειναι σχετικά χαμηλός. Ακομα και πριν απο το πέσιμο. Το έχετε και εσείς αυτο το θεμα ;

#1503   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 17:25

Ενδιαφέρον... και πόσα στοιχίζει για το 6+?

46€ αγορά του Care και μετα νομίζω 69 το ατύχημα.

#1504   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2014 - 17:57

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411999667.529137.jpg
Χάλια ανάλυση. Αλλα δεν μπορω να το δείξω με αλλον τροπο

Τουλάχιστον δεν λύγισε... :P



#1505   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/09/2014 - 18:20

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411999667.529137.jpg
Χάλια ανάλυση. Αλλα δεν μπορω να το δείξω με αλλον τροπο

 

 

Με εχει πιάσει σπαστικό μα τον θεό. Κ με ρωτάει υπ αφεντικό τι έπαθα. Προσπαθώ να ειμαι ψύχραιμος.

 

Πω ρε Αντώνη... μα το Θεό είπα "Ουυυυπς... πόνεσε" όταν είδα τη φωτογραφία. :(

Αφού το πήρες χαλαρά και στη πλάκα σου βγάζω το καπέλο φιλε μου. 

Αν το είχα πάθει εγώ... εγκεφαλικό... παίζει και να μην κοιμόμουν σήμερα. Μπορεί να είναι κινητό όπως λέτε κάποιοι αλλά τα 900 ευρώ είναι πολλά για να μη στεναχωρεθείς.

 

Εύχομαι αυτό και να είναι το τελευταίο χτύπημα που θα έχει το κινητό σου!

 

By the way, το apple care καλύπτει πτώσεις και χτυπήματα;



#1506   Dimitris46

Dimitris46

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/09/2014 - 18:23

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411986982.759905.jpg

Το Σύνδεσα μισό λεπτο μονο να παρω κατι βιντεο που τράβηξα. Όλη η χρήση σχεδόν σε LTE. W-O-W απλά.

 συγνώμη να σε ρωτήσω , μένεις ελλάδα και με LTE έχουμε αυτά τα αποτελέσματα , ή μένεις εξωτερικό ; μιλάμε για σαφώς καλύτερη μπαταρία απο το Ipad air και πραγματικά WOW...

edit:άκυρο τώρα είδα το vodafone.de ... οπότε για ελλάδα υπολογίζουμε -5 ώρες χαχαχα


Τελευταία επεξεργασία από: Dimitris46, 29/09/2014 - 18:25


#1507   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2014 - 18:56

εφτασε σημερα και το δικο μου...  iphone 6 16GB , aspro.

 

πρωτη διαφορα το κουτι... ασπρο εντελως , πολυ minimal.

Πρωτο σοκ... ειναι μεγαλο !tongue.png
Το "μικρο" iphone 6 φαινεται μεγαλο και ειναι.... ειδικα στα γυναικεια χερια της γυναικας μου και αλλων συναδελφισων στη δουλεια , φαινεται τεραστιο.
Καμια δεν θελει τετοιο μεγεθος και ολες ρωτουσαν αν θα βγαλει και αντιστοιχο "μικρο" 4 ?

Οχι για φετος... ισως και να μη ξαναβγαλει τους ειπα !tongue.png Θ αρκεστουμε στο 5 μου ειπαν ολες (η γυναικα μου επιμενει στο 4S) .

Δε ξερω τι θα κανει η aplle γι αυτο , αλλα υπαρχουν πολλοι που δεν θελουν μεγαλα κινητα .

Δευτερο σοκ, ποσο ελαφρυ και λεπτο ειναι !
Ενοιωσα σχεδον οπως με τη μεταβαση απο 4s σε 5 ...σα ψευτικο ειναι με το βαρος που εχει και το παχος του.

Το ελαφρυ δε με πειραζει φυσικα, το λεπτο ΙΣΩΣ ηταν αναγκαιο για λογους "κρατηματος" με το ενα χερι.
Στα δικα μου χερια ειναι μεγαλο, πολυ οριακα το χειριζομαι με το ενα χερι.
Τις επομενες μερες θα πω τις εντυπωσεις μου γι αυτο το θεμα, αφου το συνηθισω λιγο.

Οι γραμμες στο πισω μερος δεν ειναι τοσο ενοχλητικες, σχεδον δεν τις προσεξα... ουτε και η καμερα μ ενηχλησε καθολου που εξεχει.

Οπως ανεφεραν και ολοι στα ξενα review, οταν το πιασεις στα χερια σου, αισθανεσαι τη ποιοτητα κατασκευης και ξεχνας οτι σ ενοχλει.

Ακομα προτιμω τη σχεδιαση το 4-5 , αλλα κι αυτο δεν με χαλαει καθολου.

Περιμενω ακομα περισσοτερα απο την apple σ αυτο το τομεα παντως.
Ελπιζω να σταματησει η εμμονη της με το βαρος και το παχος και να μας δωσει λιγο παραπανω αυτονομια με μεγαλυτερη μπαταρια.

Περισσοτερα σε λιγο.... αφου το στησω πρωτα.

 

15205257439_6c1fd2c035.jpgDSC00257.jpg by toxotis70, on Flickr

 

15388851951_52260a8474.jpgDSC00262.jpg by toxotis70, on Flickr

 

15391708312_1e68ae22ec.jpgDSC00263.jpg by toxotis70, on Flickr

 

15391695482_58177afaa6.jpgDSC00260.jpg by toxotis70, on Flickr

 

15388875841_262c068cb6.jpgDSC00270.jpg by toxotis70, on Flickr



#1508   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2014 - 18:56

To power button στα πλαγια ξενιζει λιγο στην αρχη, αλλα ειναι η λογικη του θεση , μιας και με το μεγεθος του δεν φτανεις ευκολα το πανω μερος... θελει λιγο να το συνηθισεις, 7 χρονια ειναι αυτα!

Eντυπωση κανει η οθονη του, που αν και "μονο" 750p δεν διακρινεις pixel, ειναι πιο φωτεινη απο του 5 και κυριως πιο "ζωντανη" .
Ειναι σαν βρισεκται ακριβως κατω απο τα δαχτυλα σου , σαν να μη μεσολαβει γυαλι - πλαστικο.
Εχει την ιδια αισθηση με του ipad air...λιγο πιο "πλαστικη" .

Οπως παντα τα χρωματα του ειναι πολυ αληθοφανη, χωρις ιχνος "πουσαρισματος" .

Ακομα και σε μικρα γραμματα , στο safari (πχ in.gr) δεν διακρινεις jaggies και pixel.
Μια μεγαλυτερη αναλυση παντα ειναι ευπροσδεκτη φυσικα , αλλα σιγουρα δεν του λειπει .

Οι εφαρμογες που δεν εχουν γινει optimized για τις νεες αναλυσεις , γινονται πολυ καλα scaled up, αλλα ενα εμπειρο ματι το καταλαβαινει.
Οι πιο πολλες παντως εχουν ηδη βγαλει ή ετοιμαζουν αναβαθμισεις.



#1509   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:19

To power button στα πλαγια ξενιζει λιγο στην αρχη, αλλα ειναι η λογικη του θεση , μιας και με το μεγεθος του δεν φτανεις ευκολα το πανω μερος... θελει λιγο να το συνηθισεις, 7 χρονια ειναι αυτα![/size]Eντυπωση κανει η οθονη του, που αν και "μονο" 750p δεν διακρινεις pixel, ειναι πιο φωτεινη απο του 5 και κυριως πιο "ζωντανη" .[/size]Ειναι σαν βρισεκται ακριβως κατω απο τα δαχτυλα σου , σαν να μη μεσολαβει γυαλι - πλαστικο.[/size]Εχει την ιδια αισθηση με του ipad air...λιγο πιο "πλαστικη" .[/size]Οπως παντα τα χρωματα του ειναι πολυ αληθοφανη, χωρις ιχνος "πουσαρισματος" .[/size]Ακομα και σε μικρα γραμματα , στο safari (πχ in.gr) δεν διακρινεις jaggies και pixel.[/size]Μια μεγαλυτερη αναλυση παντα ειναι ευπροσδεκτη φυσικα , αλλα σιγουρα δεν του λειπει .[/size]Οι εφαρμογες που δεν εχουν γινει optimized για τις νεες αναλυσεις , γινονται πολυ καλα scaled up, αλλα ενα εμπειρο ματι το καταλαβαινει.[/size]Οι πιο πολλες παντως εχουν ηδη βγαλει ή ετοιμαζουν αναβαθμισεις.[/size]

σου εύχομαι να το χαρείς όσο δεν πάει.
Από που έγινε η αγορά;

#1510   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:19

To power button στα πλαγια ξενιζει λιγο στην αρχη, αλλα ειναι η λογικη του θεση , μιας και με το μεγεθος του δεν φτανεις ευκολα το πανω μερος... θελει λιγο να το συνηθισεις, 7 χρονια ειναι αυτα!

Eντυπωση κανει η οθονη του, που αν και "μονο" 750p δεν διακρινεις pixel, ειναι πιο φωτεινη απο του 5 και κυριως πιο "ζωντανη" .
Ειναι σαν βρισεκται ακριβως κατω απο τα δαχτυλα σου , σαν να μη μεσολαβει γυαλι - πλαστικο.
Εχει την ιδια αισθηση με του ipad air...λιγο πιο "πλαστικη" .

Οπως παντα τα χρωματα του ειναι πολυ αληθοφανη, χωρις ιχνος "πουσαρισματος" .

Ακομα και σε μικρα γραμματα , στο safari (πχ in.gr) δεν διακρινεις jaggies και pixel.
Μια μεγαλυτερη αναλυση παντα ειναι ευπροσδεκτη φυσικα , αλλα σιγουρα δεν του λειπει .

Οι εφαρμογες που δεν εχουν γινει optimized για τις νεες αναλυσεις , γινονται πολυ καλα scaled up, αλλα ενα εμπειρο ματι το καταλαβαινει.
Οι πιο πολλες παντως εχουν ηδη βγαλει ή ετοιμαζουν αναβαθμισεις.

Καταρχήν με για το καιούριο εργαλείο. Θα μείνεις αρκετά ευχαριστημένος (όχι τόσο από μπαταρία βέβαια) αλλά σε όλα τα υπόλοιπα θα καταλάβεις τεράστιες διαφορές σε σχέση με το προηγούμενο που είχες. Οι εφαρμογές (ακόμα και οι μεγαλύτερες) δεν έχουν ακόμα αναβαθμιστεί αλλά ας ελπίσουμε πως θα γίνει σίγουρα η αναβάθμιση. 



#1511   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:31

η αγορα εγινε απο Γαλλια, Fnac ,  ηταν ενας γνωστος εκει και μου το πηρε (709 ευρω).

 

Περιμενω κι εγω τις αναβαθμισεις σε πολλες εφαρμογες.... 



#1512   nikoskoroblos

nikoskoroblos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:31

To power button στα πλαγια ξενιζει λιγο στην αρχη, αλλα ειναι η λογικη του θεση , μιας και με το μεγεθος του δεν φτανεις ευκολα το πανω μερος... θελει λιγο να το συνηθισεις, 7 χρονια ειναι αυτα!

Eντυπωση κανει η οθονη του, που αν και "μονο" 750p δεν διακρινεις pixel, ειναι πιο φωτεινη απο του 5 και κυριως πιο "ζωντανη" .
Ειναι σαν βρισεκται ακριβως κατω απο τα δαχτυλα σου , σαν να μη μεσολαβει γυαλι - πλαστικο.
Εχει την ιδια αισθηση με του ipad air...λιγο πιο "πλαστικη" .

Οπως παντα τα χρωματα του ειναι πολυ αληθοφανη, χωρις ιχνος "πουσαρισματος" .

Ακομα και σε μικρα γραμματα , στο safari (πχ in.gr) δεν διακρινεις jaggies και pixel.
Μια μεγαλυτερη αναλυση παντα ειναι ευπροσδεκτη φυσικα , αλλα σιγουρα δεν του λειπει .

Οι εφαρμογες που δεν εχουν γινει optimized για τις νεες αναλυσεις , γινονται πολυ καλα scaled up, αλλα ενα εμπειρο ματι το καταλαβαινει.
Οι πιο πολλες παντως εχουν ηδη βγαλει ή ετοιμαζουν αναβαθμισεις.

geia sou file , prospathw na sou steilw pm alla mallon exeis polla kai den dexetai , an thes svise kanena . eyxaristw



#1513   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:32

δω φαινεται το μεγεθος της οθονης στα χερια μου...

 

15206806268_b63be06ff7.jpgDSC00271.jpg by toxotis70, on Flickr

 

15206708140_563f1fa5ae.jpgDSC00273.jpg by toxotis70, on Flickr

 

 

 

 

με το reachability βελτιωνεται η κατασταση , αλλα πρεπει να το συνηθισεις πρωτα...

 

15206738749_576e962e1b.jpgDSC00276.jpg by toxotis70, on Flickr



#1514   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:33

Πω ρε Αντώνη... μα το Θεό είπα "Ουυυυπς... πόνεσε" όταν είδα τη φωτογραφία. :(

Αφού το πήρες χαλαρά και στη πλάκα σου βγάζω το καπέλο φιλε μου.
Αν το είχα πάθει εγώ... εγκεφαλικό... παίζει και να μην κοιμόμουν σήμερα. Μπορεί να είναι κινητό όπως λέτε κάποιοι αλλά τα 900 ευρώ είναι πολλά για να μη στεναχωρεθείς.

Εύχομαι αυτό και να είναι το τελευταίο χτύπημα που θα έχει το κινητό σου!

By the way, το apple care καλύπτει πτώσεις και χτυπήματα;



Ξερεις κατι; Εχω περασει πολλα εναν χρονο εδω στην Γερμανία. Και το τελευταίο που θα με στεναχωρήσει ειναι το iphone. Θα του βάλω μια Dante της spigen και δεν θα το ξαναδώ ποτε ίσως. Δεν ξερω αν το καλύπτει. Αργότερα θα τους παρω τηλ και θα δω. Αν καλύπτει πτώση απο νερό θα τπ κανω μπάνιο κ μετα θα παρω νεο !!

#1515   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2014 - 19:40

Θελω να το δω πρωτα.
Και γω με το 5 ειμαι τωρα αλλα ηθελα κατι μεγαλυτερο.
Οπως λεει και ο atari ζουμ ξεζουμ συνεχεια.
Εντωμεταξυ ηταν 2 τυποι μπροστα μου και το λυγιζαν.
Λεω παιδες αυτο δε λυγαει αλλα το plus.
Δε παει καλα ο κοσμος.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1412012286.510993.jpg   104,91KB   68 λήψεις
Μήπως ήταν πολυ ψαγμένοι φοιτητές απο το Μετσόβειο τα παλουκάρια; :)
Σύμφωνα με τις μελέτες το 6 αντέχει 70 λίβρες και το plus 90...
Σε λίγο θα κάνουμε μεταπτυχιακό στην αντοχή υλικών!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες