Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1801   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2014 - 17:23

Παιδια ο ήχος οταν έχετε τα ακουστικά σας ειναι και εσάς χαμηλός;; Οταν ειμαι στον δρόμο δεν ακούω πραγματικα τιποτα.

ααα ελπιζω να μην εχουμε θεμα με τον ηχο στα 6αρια γιατι κ γω ακουω πολυ μουσικη απο το κινητο μου!! με το 5αρι που χω στο τερμα δεν αντεχεις απο τα decibel !! το μονο που πρεπει ν κανεις ειναι απλο!! ακους το ιδιο κομματι κ με τα ιδια ακουστικα στη συσκευη σου κ σε ενα πενταρι η 5s καποιου γνωστου σου προτιμοτερο ενα κομματι απο youtube για ν το βρεις κ στις δυο συσκευες κ εκει θα καταλαβεις !! βεβαια μ τον ιδιο τροπο θα μπορουσες να το συγκρινεις κ με ενα 6αρι για να δεις μηπως ειναι καποιο ατομικο προβλημα της συσκευης σου !!  στη media markt sth συγγρου ekei τα 2 εξαρια που εχει στο ραφι ειναι συνδεδεμενα στο δικτυο , πηγαινε αν μπορεις με τα ακουστικα σου κ θα καταλαβεις ! τωρα ανα εχεις κ κανα γνωστο μ εξαρι ακομα καλυτερα ! α και κατι αλλο ελεγξε πριν κανεις ολα αυτα οτι στις ρυθμισεις/μουσικη/οριο εντασης ηχου να ειναι στο off !! εκει σου κοβει 25 με 30% της εντασης !!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1802   harinio1971

harinio1971

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2014 - 17:27

100% μια απ τα ιδια και γω

χαχαχα οπως λεει κ μια φιλη μου το i phone einai θρησκεια !!



#1803   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 02/10/2014 - 17:56

Μολις επεστρεψα απο Γερακα(Mediamarkt),πηγα να το τσεκαρω!Σε σχεση με το 5αρι μου ελαφρυτερο και λεπτοτερο.Καμερα που εξεχει και ταχυτητα αμα δε το δουλεψω δυσκολα θα βγαλω συμπερασμα..Αναμενουμε το plus.Αν αναλογιστουμε παντως οτι ριχνει μια ιντσα στο μικρο,τοτε ενεχομενως να δυσκολεψει αρκετο κοσμο.

εχει στο mediamarkt γερακα το 6+????



#1804   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 02/10/2014 - 17:57

Για το 6 ειπε.

#1805   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/10/2014 - 18:10

ααα ελπιζω να μην εχουμε θεμα με τον ηχο στα 6αρια γιατι κ γω ακουω πολυ μουσικη απο το κινητο μου!! με το 5αρι που χω στο τερμα δεν αντεχεις απο τα decibel !! το μονο που πρεπει ν κανεις ειναι απλο!! ακους το ιδιο κομματι κ με τα ιδια ακουστικα στη συσκευη σου κ σε ενα πενταρι η 5s καποιου γνωστου σου προτιμοτερο ενα κομματι απο youtube για ν το βρεις κ στις δυο συσκευες κ εκει θα καταλαβεις !! βεβαια μ τον ιδιο τροπο θα μπορουσες να το συγκρινεις κ με ενα 6αρι για να δεις μηπως ειναι καποιο ατομικο προβλημα της συσκευης σου !! στη media markt sth συγγρου ekei τα 2 εξαρια που εχει στο ραφι ειναι συνδεδεμενα στο δικτυο , πηγαινε αν μπορεις με τα ακουστικα σου κ θα καταλαβεις ! τωρα ανα εχεις κ κανα γνωστο μ εξαρι ακομα καλυτερα ! α και κατι αλλο ελεγξε πριν κανεις ολα αυτα οτι στις ρυθμισεις/μουσικη/οριο εντασης ηχου να ειναι στο off !! εκει σου κοβει 25 με 30% της εντασης !!


Τωρα που το λες αυτο θα κανω. Αλλα οκ δεν με νοιαζει παιρνω την αλλη εβδομαδα νεο. Απλώς η ένταση τωρα ειναι τραγική.

#1806   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/10/2014 - 19:07

[quote name="stelpanta" post="1615980" timestamp="1412237023"][quote name="Ostria19" post="1615787" timestamp="1412191893"]και με την εγγυηση με το ανακατασκευασμενο τι γινεται;
αν πχ το αρχικο ειχε υπολοιπο αλλους 7 μηνες εγγυηση, το ανακατασκευασμενο θα τους εχει ή χανεται;[/quote

το ανακατασκευασμένο συνεχίζει να έχει την εγγύηση του αρχικού τηλεφώνου,αν λήγει σε έναν μήνα τότε λήγει και το ολοκαίνουργιο ανακατασκευασμένο στο οποίο νομίζω ότι μόνο η μητρική μένει ίδια ,όλα τα υπόλοιπα είμαι καινούργια.[/quote]
Κατα παραβαση της νομοθεσιας, αυτο που λες εφαρμοζουν.

#1807   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/10/2014 - 19:17

Ο ηχος στο 6 μου ειναι πιο χαμηλός απο το 5s kΆι αρκετά πιο χαμηλός απο το iPad air.αυτα περιμένω και απο άλλους επιβεβαίωση.

#1808   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 19:44

Ο ηχος στο 6 μου ειναι πιο χαμηλός απο το 5s kΆι αρκετά πιο χαμηλός απο το iPad air.αυτα περιμένω και απο άλλους επιβεβαίωση.

Δεν θα τον έλεγα πιο χαμηλό.. Απλά δεν είναι τόσο οξύς όσο του 5S, έχει ένα βάθος στην ακουστική του.. Δεν "τσιρίζει"


@CaLi@


#1809   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:38

εσεις που το χετε θα βαλετε screen protector?



#1810   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:39

εσεις που το χετε θα βαλετε screen protector?

Πώς γίνεται να μη βάλει κάποιος!!! Άμα δω γρατζουνιά θα κλάψω  :P


Τελευταία επεξεργασία από: DLS, 02/10/2014 - 20:39


#1811   ghomeland

ghomeland

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:48

εσυ ξερεις αν πραγματικα σου χρειαζεται κ αν διαθετεις τα παραπανω χρηματα !! αναλογως τη χρηση του! αν θες παρα πολλες εφαρμογες ασ απουμε, αν θες ν βαλεις ενα καρο gb μουσικη η βιντεο η φωτος κ ν τα χεις μονιμα στο κινητο σου τοτε τα 64gb ειναι οκ ! εγω προσωπικα με το 16αρι ειμαι οκ μου αρκει για καποιες εφαρμογες που χρειαζομαι κ για μουσικη !!! οσο αναφορα φοτο κ βιντεο τα μεταφερω στον υπολογιστη κ αδειαζω το χωρο !!


Εφαρμογές δε χρησιμοποιώ παρά πολλές μόνο όσες χρειάζομαι, μουσική ελάχιστη, βίντεο καθόλου, φωτό ναι, παιχνίδια ελάχιστα (1,2) όποτε νομίζω το 16 θα με καλύψει
Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση

#1812   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:49

Πώς γίνεται να μη βάλει κάποιος!!! Άμα δω γρατζουνιά θα κλάψω  :P

Εγώ δεν έχω και ούτε πρόκειται να βάλω... Και ναι σήμερα είδα μια μικρή γρατζουνιά στην άκρη της οθόνης, από μάλλον απροσεξία μου.. Το έβαλα στην τσάντα της κάμερας όταν δούλευα και εκεί πρέπει να έγινε το μικρό κακό..

 

Μόλις γίνουν περισσότερες θα δουλέψει το Apple Care Plus για το 6 Plus.. :P


@CaLi@


#1813   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:49

Πώς γίνεται να μη βάλει κάποιος!!! Άμα δω γρατζουνιά θα κλάψω  :P

Ρε φιλε, πως θα του κανεις γρατζουνια???

 

7 χρονια εχω διαφορα iphone, και καμια.

 

Εκτος και δουλευεις οικοδομη ή κατι παρομοιο οποτε πασο. Αν εισαι σε γραφειο / σπιτι / κλπ, πολυ δυσκολα



#1814   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:53

Εγώ δεν έχω και ούτε πρόκειται να βάλω... Και ναι σήμερα είδα μια μικρή γρατζουνιά στην άκρη της οθόνης, από μάλλον απροσεξία μου.. Το έβαλα στην τσάντα της κάμερας όταν δούλευα και εκεί πρέπει να έγινε το μικρό κακό..

 

Μόλις γίνουν περισσότερες θα δουλέψει το Apple Care Plus για το 6 Plus.. :P

χαχα Το Apple Care Plus είναι μεγάλη μαγκιά φίλε! Έτσι μπορεί να μην έβαζα ούτε κι γω!  :P 

 

Ρε φιλε, πως θα του κανεις γρατζουνια :huh:

 

7 χρονια εχω διαφορα iphone, και καμια.

 

Εκτος και δουλευεις οικοδομη ή κατι παρομοιο οποτε πασο. Αν εισαι σε γραφειο / σπιτι / κλπ, πολυ δυσκολα

Ε όχι ρε συ, σε περίπτωση που βρεθεί σε ίδια τσέπη με κλειδιά κλπ όλο κ καμία θα γίνει! Βλέπω δηλαδή σε πολλούς που έχουν, εκτός κ αν είσαι πολύ προσεκτικός!



#1815   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:53

Ρε φιλε, πως θα του κανεις γρατζουνια :huh:

 

7 χρονια εχω διαφορα iphone, και καμια.

 

Εκτος και δουλευεις οικοδομη ή κατι παρομοιο οποτε πασο. Αν εισαι σε γραφειο / σπιτι / κλπ, πολυ δυσκολα

Μην παίρνεις όρκο.. Να που γίνονται... Και εγώ να πω την  αλήθεια γρατσουνιά σε οθόνη δεν είχα ποτέ εκτός από μικρές που γίνονται με το χρόνο και ίσα που τις βλέπεις...

Εγώ την έκανα την πατάτα μου και να τα αποτελέσματα.. Αλλά Screen δεν έβαλα ποτέ και ούτε πρόκειται...


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 27

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)