Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2146   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 07/10/2014 - 14:40

Είναι το 6 plus 16gb space grey

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2147   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/10/2014 - 14:45

σε ποια γενική είναι ποιας πόλης και σε τι τιμή σου ήρθε?



#2148   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2014 - 14:48

Το μοντέλο Α1522 απο Αμερική κανει για Ελλάδα ?

Δεν υπάρχει περιορισμός στο μοντέλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2149   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 07/10/2014 - 14:49

Είναι το 6 plus 16gb space grey

Γμτ, θελω 64 ή 128 Gb. Σε ευχαριστώ πάντως.



#2150   silence0021

silence0021

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Silence0024

Δημοσίευση 07/10/2014 - 15:00

Και εμένα το 6 έκανε κάποια κόλπα με το wifi αλλά έφτιαχνε μετά από hard reset !!! Λογικά θα διορθωθεί με το 8.1

Τελευταία επεξεργασία από: silence0021, 07/10/2014 - 15:01


#2151   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 07/10/2014 - 15:00

Δεν ειχε space grey?

Οντως στο χρυσο ειναι εντονες στο space οχι τοσο.

Οχι μονο το χρυσο. Το μεγεθος το συνηθισα σε 2 λεπτα, φαντασου. Αν θες οθονη 6 plus χωρις δισταγμο, εγω ή plus ή τίποτα!

 

Και μακρια απο το χρυσο εννοειται. Ασημί ή space, μαλλον space.


You'll Never Walk Alone


#2152   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/10/2014 - 15:01

Οχι μονο το χρυσο. Το μεγεθος το συνηθισα σε 2 λεπτα, φαντασου. Αν θες οθονη 6 plus χωρις δισταγμο, εγω ή plus ή τίποτα!
 
Και μακρια απο το χρυσο εννοειται. Ασημί ή space, μαλλον space.


Τις σκεψεις σου κανω και εγω.

Για το χρωμα μη τα ξαναλεμε. Space Grey. :)

#2153   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/10/2014 - 16:18

Εντυπωσεις κι απο μενα σημερα σε Media Markt στη Λαρισα. Ειχε το απλο το 6 σε space grey. Oι γραμμες πίσω τραγικες οπως το περιμενα σαν αυτοκολλητα οπως ειπε και ο atari πιο πανω (αν και σε space grey δεν κανουν τοσο μπαμ). Η καμερα προεξεχει αρκετα για να πεις οκ δεν πειραζει διοτι αν το ακουμπας στο τραπεζι πχ το στεφανι της καμερας γυρω γυρω θα γεμισει γρατσουνιες πραγμα που προσωπικα με ενοχλει. Μεγεθος οκ το περιμενα, ειναι σαν να πιανω του φιλου μου το s4. Πολυ καλη κατασκευη θυμιζει ipod touch. Πολυ λεπτο βεβαια εγω δεν καταλαβα διαφορα γιατι το 5αρι μου φαινεται ηδη πολυ λεπτο σαν τηλεφωνο. Το μονο εντυπωσιακο ειναι που το γυαλι της οθονης στο τελος της ενωνεται ομορφα με το αλουμινιο του υπολοιπου housing. Εβαλα διπλα space grey 5s & 6 και μαλλον θα παω σε 5s γιατι μου φανηκε πιο ομορφο.  :)


Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 07/10/2014 - 16:23


#2154   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2014 - 16:48

Εντυπωσεις κι απο μενα σημερα σε Media Markt στη Λαρισα. Ειχε το απλο το 6 σε space grey. Oι γραμμες πίσω τραγικες οπως το περιμενα σαν αυτοκολλητα οπως ειπε και ο atari πιο πανω (αν και σε space grey δεν κανουν τοσο μπαμ). Η καμερα προεξεχει αρκετα για να πεις οκ δεν πειραζει διοτι αν το ακουμπας στο τραπεζι πχ το στεφανι της καμερας γυρω γυρω θα γεμισει γρατσουνιες πραγμα που προσωπικα με ενοχλει. Μεγεθος οκ το περιμενα, ειναι σαν να πιανω του φιλου μου το s4. Πολυ καλη κατασκευη θυμιζει ipod touch. Πολυ λεπτο βεβαια εγω δεν καταλαβα διαφορα γιατι το 5αρι μου φαινεται ηδη πολυ λεπτο σαν τηλεφωνο. Το μονο εντυπωσιακο ειναι που το γυαλι της οθονης στο τελος της ενωνεται ομορφα με το αλουμινιο του υπολοιπου housing. Εβαλα διπλα space grey 5s & 6 και μαλλον θα παω σε 5s γιατι μου φανηκε πιο ομορφο.  :)

 

Θα συμφωνήσω στα περισσότερα , η πλάτη του 5s μπορεί να είναι εμφανισιακά πιο ωραία αλλά συνολικά το 6αρι τόσο σε specs όσο και η  οθονάρα του το καθιστά μια πολύ καλύτερη συσκευή



#2155   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/10/2014 - 16:59

Θα συμφωνήσω στα περισσότερα , η πλάτη του 5s μπορεί να είναι εμφανισιακά πιο ωραία αλλά συνολικά το 6αρι τόσο σε specs όσο και η  οθονάρα του το καθιστά μια πολύ καλύτερη συσκευή

Απλως οσοι δεν θελουν μεγαλη οθονη (οπως εγω ας πουμε) δεν σε τραβαει το design να το αγορασεις αντικειμενικα τωρα. Μονο τη φθορα που θα υποστει η καμερα φτανει. Δεν ξερω μην λεω μεγαλες κουβεντες ισως να δω το silver και να πω ουαου αλλα συνηθως ''η πρωτη εντυπωση μενει'' που λενε...και εμενα ευτυχως για την τσεπη μου δεν με πειθει απο την παρουσιαση ακομα να αλλαξω το 5αρι. Ισως να παω σε 5s προς τα Χριστουγεννα που θα εχει πεσει κ αλλο η τιμη του στο skroutz. Aλλα προς το παρον ''Απο εδω...ως εδω'' ο αντιχειρας.  :)



#2156   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2014 - 17:10

εγώ περιμένω JB για χρήση 2 εφαρμογών ταυτόχρονα στην ίδια οθόνη.



#2157   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2014 - 17:15

Απλως οσοι δεν θελουν μεγαλη οθονη (οπως εγω ας πουμε) δεν σε τραβαει το design να το αγορασεις αντικειμενικα τωρα. Μονο τη φθορα που θα υποστει η καμερα φτανει. Δεν ξερω μην λεω μεγαλες κουβεντες ισως να δω το silver και να πω ουαου αλλα συνηθως ''η πρωτη εντυπωση μενει'' που λενε...και εμενα ευτυχως για την τσεπη μου δεν με πειθει απο την παρουσιαση ακομα να αλλαξω το 5αρι. Ισως να παω σε 5s προς τα Χριστουγεννα που θα εχει πεσει κ αλλο η τιμη του στο skroutz. Aλλα προς το παρον ''Απο εδω...ως εδω'' ο αντιχειρας.  :)

 

Δεν λες " τρομακτική"  διαφορά που μεγάλωσε από 4 σε 4,7 ίντσες την οθόνη. Θεωρώ ότι τώρα είναι σε νορμάλ διαστάσεις το κινητό όπως το iphone 6. Επίσης

 

για τον αντίχειρα το  " από εδώ  έως εδώ "  ισχύει και για το iphone 6. Εγώ που είδα το iphone 6 space grey  θεωρώ ότι  μεγάλες διαφορές με το 5s  δεν έχει

 

άλλα λίγο ο καλύτερος επεξεργαστής, η καλύτερη οθόνη και η κάμερα του συντελούν σε ένα καλύτερο τηλέφωνο. Δεν λέω ότι έχουν " τρομακτικές " διαφορές

 

 αλλά είναι καλύτερο το iphone 6 . Τώρα εννοείται ότι αν τα οικονομικά σου είναι για το 5s μένεις  με το 5s.


Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 07/10/2014 - 17:16


#2158   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/10/2014 - 17:23

Μέχρι να βγει το 6 γκρινιάζανε όλοι ότι έχει μείνει πίσω και δεν έχει μεγάλη οθόνη, τώρα που έβγαλε μεγάλη οθόνη και μάλιστα σε δυο μεγέθη για να διαλέξουμε είναι μεγάλο το κινητό. Η μπαταρία μεγάλωσε και κρατάει περισσότερο αλλά πάλι δεν είναι αρκετή. Η κάμερα καλύτερη (καλύτερη από όλα τα smartphones σύμφωνα με δοκιμές) πάλι δεν είστε ευχαριστημένοι, ο επεξεργαστής πιο γρήγορος δεν βλέπετε την διαφορά, η σχεδίαση διαφορετική δεν αρέσουν οι γραμμές, είναι πιο λεπτο αλλά και πάλι για κάποιους δεν έχει μεγάλη διαφορά. Δεν έχει καινούργια features, δεν φτιάχνει καφέ, δεν μπορεί να σε τηλεμεταφορει σε οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη, δεν έχει ένα σωρό γίγα ram κτλ κτλ.
Πολύ γκρίνια και βλέπω ότι όσοι δεν έχουν τα χρήματα για οποιοδήποτε λόγο προσπαθούν να βρουν κάθε είδους δικαιολογία για να πουν ότι δεν το θέλουν.
Εγώ που έχω και το 6 και το plus είμαι πολύ ευχαριστημένος και με τα δυο. Έχω και το 5s ακόμα και όντως υπάρχουν διάφορες. Οι καμπύλες στο σχέδιο είναι φανταστικές και κάνουν το κράτημα πιο άνετο, η καμπύλη οθόνη στο πλάι κάνει την χρήση πιο ευχάριστη, η οθόνη και των δυο είναι φανταστική και ας μην έχει 4Κ ανάλυση (που είναι άχρηστη σε τέτοιο μέγεθος, η κάμερα καλύτερη (slo mo και time lapse απίστευτα features) η μπαταρία τόσο καλύτερη όσο να αντέχουν την μέρα (έτσι και αλλιώς το βράδυ δεν το χρησιμοποιώ στον ύπνο μου όποτε δεν με πειράζει να βρίσκεται στην πρίζα, εξάλλου δεν χρειάζεται να κάνω πετάλι η κάτι άλλο για να φορτίσει) η μνήμη δεν με πειράζει που είναι 1 γίγα μιας και με όσα tabs μπορεί να έχει ο σαφάρι ανοιχτά ποτέ δεν μου έχει κρασαρει, κτλ. Ναι είναι αλουμινένιο και θα κάνει γρατζουνιές αλλά δεν είναι πλαστικούρα και επίσης είναι κινητό, λογικά σε ενα χρόνο θα το αλλάξω άρα δεν βαριέσαι να κάνει και καμία γρατζουνιά (ασφαλισμένο το έχω όποτε στην χειρότερη το σπάω και μου το αντικαθιστούν με καινούργιο πάλι).
Φιλικά πάντα προς όλους.

#2159   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2014 - 17:24

εγώ περιμένω JB για χρήση 2 εφαρμογών ταυτόχρονα στην ίδια οθόνη.

 

Μάλλον εδώ είσαι: 

 

 

 

 

 

 

 



#2160   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 07/10/2014 - 17:40

Παιδιά μια ερώτηση ενεργοποιώ το iMessage ενεργοποιείται κανονικά αλλά οι διεύθυνση αποστολής μου είναι το email μου μόνο χωρίς τον αριθμό του κινητού μου. Θυμάμαι πολύ καλά ότι παλιά είχα τον αριθμό μου σαν διεύθυνση αποστολής. Γνωρίζει κάποιος κάτι ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)