Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2491   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/10/2014 - 17:50

Ακούγεται ότι περιμένουν την 8.1 για να το δώσουν για να δούμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2492   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/10/2014 - 17:56

Ακούγεται ότι περιμένουν την 8.1 για να το δώσουν για να δούμε


Νομιζω την Κυριακη.

You'll Never Walk Alone


#2493   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 14/10/2014 - 18:06

Νομιζω την Κυριακη.

Ή την Πέμπτη μετά την παρουσίαση. Η αλλιώς στις 20-21 που έχει ακουστεί.



#2494   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/10/2014 - 18:22

iPhone 6 Plus Space Grey τελικα. Δεν κρατηθηκα.  

 

Το κινητο ειναι απλα κτηνος, επαθα σοκ απο το μεγεθος στην αρχη. Ελπιζω να το συνηθισω συντομα.  

 

Ξεκιναω restore και ψαχουλεμα.  

 

 

Λυγιζει πανευκολα. Το ακουμπησα στο τραπεζι και λυγισε . 

 

Σορυ που αργησα αλλα ειχα παει για ξυρισμα με το plus. 

 

Αισχος οι φωτο που εβγαλα ,ελπιζω να μη τις δει ο σπυρος.  

 

 

 

 

Πολυ καλο το βιντεακι ειδικα το OIS κανει θαυματα, για αλλη μια φορά φαίνεται οτι εχει γινει πολυ καλη δουλεια με την camera του iPhone , αυτο με τον ηλιο ειναι αρνητικό .

 

 

Το κανει και στο video και στις photos ε; Καταπληκτικα...

 

 

στις φωτο που ειδα, δεν υπηρχε καποιο προβλημα, οταν ο ηλιος ειναι φυσικα μεσα στο καδρο, μερα μεσημερι , ειναι λογικο να εχεις flare

Eγω προσεχω να μην ειναι ο ηλιος μεσα στο καδρο, ειδικα μερα μεσημερι , ουτε με τις επαγγελματικες μου μηχανες!

 

αν σονυ και καλα θελεις τετοια καδρα, μονο με πολωτικα filtra ή παρασολειγ (στις μηχανες).

Υπαρχει και κατι τετοιο και για iphone νομιζω.

 

 

 

Στις φωτο δεν ειδα κατι λογω ηλιου....στο βιντεο τωρα σε ποιο σημειο ακριβως ειναι το προβλημα ?Εννοοω σε ποιο απο τα 4 βιντεο και χρονικο σημειο

 

Μπορει ναναι και φυσιολογικο τοτε. Απλα ελπιζω να μην ειναι εντονοτερο απο το 5s...

 

 

Ναι βρε παιδιά αυτό με τον ήλιο είναι πολύ άσχημο και μοιάζει με ψευτοεφε, και που να το φανταστείς και σε iPhone με ασημί ή χρυσή στεφανή κάμερας.

 

 

Special thanks στο φιλαράκι από την αλλοδαπή που φρόντισε να γίνω κι εγώ κάτοχος ενός iPhone 6 ......

Η συγκεκριμένη θήκη το αδικεί αλλά είναι προσωρινή,μέχρι να παραλάβω την "επίσημη" !

P.S. φίλος,έπρεπε να μου στείλεις και το pêche à la ligne... ;) ,το είχα κι εγώ όταν ήμουν μικρή.

 

... αποσύρομαι για να επιδοθώ στο ψαχούλεμα του νέου μου iPhone! ! !

 

 

 

Kαταρχήν καλορίζικά Winnie και Τόλη!!! Άντε ρε Τόλη επιτέλους!! Περιμένουμε εντυπώσεις παίδες!!!

 

 

Παιδιά όσο για το "Flare" (Έψαχνα την λέξη εχτές αλλά ήμουν τόσο κουρασμένος που δεν ερχόταν με τίποτα) θεωρώ και εγώ πως είναι πολύ πιο έντονο στο 6 έχω κάνει 2 Video εξολοκλήρου το γύρισμα με iPhones 4S & 5, δεν είχα τόσο έντονο πρόβλημα, θα συμφωνήσω ότι γίνεται αν είσαι κόντρα στο ήλιο αλλά όχι τόσο πολύ..

 

Δημήτρη δεν χρειάζεται να σου πω σε πιο σημείο είναι τόσο εμφανές όταν κάνω τα πανοραμικά θα δεις μια καφετιά λάμψη να μπαίνει στο κάδρο και να βγαίνει, δεν μπορεί θα μην την είδες... Είναι σχεδόν σε όλα τα video... Στο 338 video όταν κάνω Zoom in στο "σπιτάκι" μένει λίγη ώρα στο κάδρο θα το δεις και μετά δεν τα αλλά και θα καταλάβεις..

 

Και εγώ σκέφτομαι αν θέλω κάποια πλάνα να είναι σωστά θα πρέπει να ψάξω την λύση του πολωτικού φίλτρου.. Δεν ξέρω να υπάρχει κάτι για τα 6ρια προς το παρόν..

 

Στις φωτό μπορούμε να το αποφύγουμε βλέποντας το και απλά δεν πάμε κόντρα στο ήλιο, αλλά στο video είναι αδύνατον την ώρα που τραβάμε...

 

Θα συνεχίσω τις δοκιμές με την πρώτη ευκαιρία και θα δω ακριβώς πως και που το κάνει, προχτές ήμουν επάνω στο σκάφος και δεν το παρατήρησα καθόλου, τώρα που το ξέρω θα το δω... Φυσιολογικό το λες, αλλά είναι πολύ έντονο και δεν ξέρω αν φταίει η ασημένια στεφάνι γύρω από την κάμερα.. Θα ψάξω τα όλα...

 

 

 

P.S

 

Τόλη τις είδα τις φωτό!!! Είναι μια χαρά!! :)


@CaLi@


#2495   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2014 - 18:45

Ναι το ειδα στο βιντεο Σπυρο οκ...απλα να σε ρωτησω αν το ιδιο σου κανει οχι μονο εν πλω :)  δηλ σε ληψεις βιντεο στη στερια.Μηπως η υγρασια παιζει καποιο ρολο



#2496   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/10/2014 - 19:01

 

Λουκά δεν είσαι πολύ παρατηρητικός ή μόλις ξύπνησες και θέλεις καφεδάκι

 

Γεράματα! 

 

Βασικά είναι αυτό που λένε ''ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται''! 

 

Πέρασα το κολονάκι για φραπέ!!  :P

 

 

Ευχαριστώ Λουκά,link εστάλη.

Θεεεενξ....


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#2497   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/10/2014 - 19:15

Ναι το ειδα στο βιντεο Σπυρο οκ...απλα να σε ρωτησω αν το ιδιο σου κανει οχι μονο εν πλω :) δηλ σε ληψεις βιντεο στη στερια.Μηπως η υγρασια παιζει καποιο ρολο


Το θεωρώ απίθανο αυτό.. Αλλά όπως ειπα θα το κοιτάξω εκτενέστερα το θέμα..

Κοινός θα επιληφθώ επί του θέματος.. :P

Μάλιστα το ένα video που έκανα ήταν για ένα σκάφος και ημουν συνέχεια στην θάλασσα με το 4S..

@CaLi@


#2498   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/10/2014 - 19:57

Ο κύβος ξανά ερρίφθη...

 

 

Έκανα τι ίδιες λήψεις με 5, 5S & 6Plus...

 

Το 5 κάνει το φυσιολογικό Flare που θα έκανε οποιοδήποτε μηχανή στο ήλιο αλλά δεν έχει αυτό το θέμα, το 5S & το 6 Plus βγάζουν ακριβώς αυτό το έντονο Flare σε όλες τις κινήσεις που έκανα..

 

Τι έχει αλλάξει>? Το κρύσταλλο μήπως, εδώ να πω πως το στεφάνι του 6 plus το κάλυψα με ταινία για να απορρίπτω ένα ένα τους λόγους και όπως ήταν φυσικό δεν φταίει αυτό, κάτι παίζει με το κρύσταλλο η το με τον φακό μάλλον, αφού το 5 δεν το παρουσίασε αυτό...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 14/10/2014 - 20:02

@CaLi@


#2499   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/10/2014 - 20:11

Ο κύβος ξανά ερρίφθη...

 

 

Έκανα τι ίδιες λήψεις με 5, 5S & 6Plus...

 

Το 5 κάνει το φυσιολογικό Flare που θα έκανε οποιοδήποτε μηχανή στο ήλιο αλλά δεν έχει αυτό το θέμα, το 5S & το 6 Plus βγάζουν ακριβώς αυτό το έντονο Flare σε όλες τις κινήσεις που έκανα..

 

Τι έχει αλλάξει>? Το κρύσταλλο μήπως, εδώ να πω πως το στεφάνι του 6 plus το κάλυψα με ταινία για να απορρίπτω ένα ένα τους λόγους και όπως ήταν φυσικό δεν φταίει αυτό, κάτι παίζει με το κρύσταλλο η το με τον φακό μάλλον, αφού το 5 δεν το παρουσίασε αυτό...

 

Αμα εχεις κρατησει και τις ληψεις, ειμαι τρελα περιεργος να τις δω!


You'll Never Walk Alone


#2500   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/10/2014 - 20:13

Τρίτο Τεστ και μάλλον και τελικό....

 

Έβαλα πάνω από την κάμερα μαύρη ταινία όπως φοράμε το καπέλο να μην πέφτει ο ήλιος στα μούτρα μας και το πρόβλημα εξαφανίστηκε...

 

Σαν να βάζεις σε φακό το καπάκι για τις αντανακλάσεις του ήλιου.. Και δεν το έκανε καθόλου, μάλιστα η λήψη ήταν πολύ καλύτερη με ζωντανά χρώματα αφού δεν έπεφτε ο ήλιος επάνω στον φακό...

 

 

@atari4

 

Δημήτρη θα τις ανεβάσω και τις 4 λήψεις όταν τις κάνω Spit σε 4 παράθυρα σε ένα video για μην ανεβάζω ένα ένα να δείτε την διαφορά...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 14/10/2014 - 20:14

@CaLi@


#2501   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/10/2014 - 21:18

iPhone 6 Plus Space Grey τελικα. Δεν κρατηθηκα. :D

Το κινητο ειναι απλα κτηνος, επαθα σοκ απο το μεγεθος στην αρχη. Ελπιζω να το συνηθισω συντομα. :)

Ξεκιναω restore και ψαχουλεμα. :P

τολη πρεπει να βρεθουμε να το δω απο κοντα φιλε γιατι και εγω εχω παθει πλακα με το 6 η με το 6+!!!τελοσπαντων καλοριζικο καλοδουλευτο και επιτελους βγαλτου τα ματια και μην ασχολησε με διαφορα αλλα!!!

#2502   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2014 - 21:30

τολη πρεπει να βρεθουμε να το δω απο κοντα φιλε γιατι και εγω εχω παθει πλακα με το 6 η με το 6+!!!τελοσπαντων καλοριζικο καλοδουλευτο και επιτελους βγαλτου τα ματια και μην ασχολησε με διαφορα αλλα!!!


Ευχαριστω μαρκο. Το ξεσκιζω. :)

Οτι θες στειλε pm.

#2503   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/10/2014 - 21:37

Ευχαριστω μαρκο. Το ξεσκιζω. :)

Οτι θες στειλε pm.

οοοκ!!!

#2504   homer66

homer66

    iPH Enthousiast

  • 538 μηνύματα
  • Twitter:@homer669
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:homer669

Δημοσίευση 14/10/2014 - 21:48

μιας και μου ηρθε και εμενα σημερα το 64αρι χρυσο plus :rolleyes:   (και αφου μου εβγαλε τη ψυχη απο τη παρασκευη η αραμεξ)  οντως πολυ ομορφο, λεπτο ελαφρυ λιγο μεγαλο ναι  αλλα το συνηθιζεις   B) θα μου επιτρεψετε να βαλω και εγω 2-3 φωτο  (οι φωτο ειναι τραβηγμενες απο το samsung grand neo 9060)  :P

Συνημμένα αρχεία



#2505   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/10/2014 - 21:49

Έτοιμο!! Δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις το Video, απλά δείτε προς το τέλος που βγάζω την ταινία από το 6Plus with "Cup" που εμφανίζει το "πρόβλημα" για λίγο δεν έγραψα άλλο δυστυχώς αλλά φαίνεται στο δίπλα βίντεο...

 

Γενικά αν ο ήλιος δεν πέφτει επάνω η εγγραφή είναι πολύ καλύτερη και είναι λογικό.. Θα του φτιάξω πατέντα αν θέλω να κάνω πιο σωστά πλάνα σε ειδικές περιπτώσεις.. :)

 

 

 

 


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες