Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2971   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/10/2014 - 22:33

Σκέφτηκα να πάρω τηλ το Σάββατο όλους τους Γερμανούς και τα public της Αθήνας και να ρωτάω και όπου το πετύχω. Αλλά το θέμα είναι θα το δίνουν χωρίς συμβόλαιο ;


Για να σας λυθει η απορια στα συμβολαια αναλογα τις γραμμες βγαζον κερδος μεχρι 400 ευρω.σε σκετη πωληση μαξιμουμ 100.οποτε σκεφτειτε τι συμφερει να κανουν
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2972   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 28/10/2014 - 15:41

θα τελειωσει η μπαταρια.....δεν το βλεπω.


#2973   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2014 - 20:05

Γιατι ρε παιδια η ραμ ειναι τοσο πολυ σε χρηση; Ολα κλειστα τα εχω και ενω κανω clean με τα διαφορα apps, καπακι εχω ελαχιστη ραμ ελευθερη. Μπορουμε να κανουμε κατι; Εχω μονο 100mb free ram πχ...

#2974   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 28/10/2014 - 22:43

Γιατι ρε παιδια η ραμ ειναι τοσο πολυ σε χρηση; Ολα κλειστα τα εχω και ενω κανω clean με τα διαφορα apps, καπακι εχω ελαχιστη ραμ ελευθερη. Μπορουμε να κανουμε κατι; Εχω μονο 100mb free ram πχ...


Ναι μπορεις να κανεις. Να μη κοιτας την ελευθερη ram.

You'll Never Walk Alone


#2975   rosacruz

rosacruz

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 10:24

Καλημέτα παιδιά!Χθες απέκτισα κι εγω το 6 ράκι μου 64.Πρωτες εντυπώσεις οκ,μπαταρία οκ.wi fi προβληματικό,συνδέεται κι αποσυνδέεται καθε τρια δευτερόλεπτα στο ασύρματο,ο τι θέλει κάνει.το ερώτιμα είναι αν είναι sofware h hardware πρόβλημα.Θα του περάσω την 8.1 μπας και στρώσει.Ειχε κανείς ανάλογο πρόβλημα?



#2976   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/10/2014 - 10:38

Γιατι ρε παιδια η ραμ ειναι τοσο πολυ σε χρηση; Ολα κλειστα τα εχω και ενω κανω clean με τα διαφορα apps, καπακι εχω ελαχιστη ραμ ελευθερη. Μπορουμε να κανουμε κατι; Εχω μονο 100mb free ram πχ...

οπως ειπε και ο αταρι μην κοιτας την ραμ! επισης υπαρχει inactive memory δευσμευμενη απο το συστημα απο προηγουμενες εφαρμογες που εχεις ανοιξει και την κραται ωστε αν τις ξανανοιξεις να εχει ηδη φωρτομενα τα δεδομενα, η inactive memory ειναι και free memmory στην ουσια μιας και μπορει να την αποδευσμευσει και να την χρησημοποιησει το συστημα για καποια αλλη, οποτε μην κοιταε και ασε το OS να κανει την διαχειρηση οπως θελει. το ios κανει την καλυτερη διαχειρηση μνημης απο ολα τα λειτουργηκα

 

edit

μην κανεις clean ΠΟΤΕ! το μονο που καταφερνεις ειναι να διαγραφεις την inactive memory και οταν πας να ξανανοιξεις μια εφαρμογη θα καθυστερησει... εσυ εισα χαμενος σε καθε περιπτωση


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 29/10/2014 - 10:39

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#2977   rosacruz

rosacruz

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 10:48

Καλημέτα παιδιά!Χθες απέκτισα κι εγω το 6 ράκι μου 64.Πρωτες εντυπώσεις οκ,μπαταρία οκ.wi fi προβληματικό,συνδέεται κι αποσυνδέεται καθε τρια δευτερόλεπτα στο ασύρματο,ο τι θέλει κάνει.το ερώτιμα είναι αν είναι sofware h hardware πρόβλημα.Θα του περάσω την 8.1 μπας και στρώσει.Ειχε κανείς ανάλογο πρόβλημα?

Να ενημερώσω οτι με reset settings στο Settings > General > Reset and tap on Reset Network Settings λύνεται το θεμα με wi-fi!



#2978   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/10/2014 - 10:50

Να ενημερώσω οτι με reset settings στο Settings > General > Reset and tap on Reset Network Settings λύνεται το θεμα με wi-fi!

 

Παντως αν δεν εισαι 8.1 καλυτερα να πας καθως περιεχει διορθωσεις.

 

Μεγεια.



#2979   rosacruz

rosacruz

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 10:57

Παντως αν δεν εισαι 8.1 καλυτερα να πας καθως περιεχει διορθωσεις.

 

Μεγεια.

δεν διορθώνεται τελικά,απλά επιβραδύνεται το πρόβλημα me reset settings...το itunes και appstore κάνουν τρελλά κολπα στο κατέβασμα τις 8.1....το 4άρι ειναι οκ,μόνιμα συνδεδεμένο....προσπαθώ κι απο το μακ να το κατεβάσω και ολο διακοπές κάνει...ασ δοκιμάσουμε την 8.1 να δουμε τι θα γίνει...

Σ'ευχαριστώ πολύ!


Τελευταία επεξεργασία από: rosacruz, 29/10/2014 - 10:58


#2980   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/10/2014 - 10:58

δεν διορθώνεται τελικά,απλά επιβραδύνεται το πρόβλημα me reset settings...το itunes και appstore κάνουν τρελλά κολπα στο κατέβασμα τις 8.1....το 4άρι ειναι οκ,μόνιμα συνδεδεμένο....προσπαθώ κι απο το μακ να το κατεβάσω και ολο διακοπές κάνει...ασ δοκιμάσουμε την 8.1 να δουμε τι θα γίνει...

 

Κατεβασε την απο εδω

 

Και περνα τη με shift και restore.



#2981   rosacruz

rosacruz

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 11:07

:D  :D  :D ευχαριστώ πολύ!



#2982   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2014 - 13:53

Επιτελους στην παρεα σας κ γω κ επισημως. Τελικα με νικησε η ανυπομονησια κ πηρα το 16αρι. Κουραστικα να μου λενε συνεχως οτι δεν εχουν ιδεα ποτε θα παραλαβουν. Χθες στο apple store ζυριχης ηταν η τελευταια ευκαιρια που θα δινα,μου παν οτι κ καλα παραλαμβανουν καθε μερα κ οτι αν κανω κρατηση απ το site θα μου βρουν κομματι. Τους ειπα να μου το βεβαιωσουν κ παλι μου αρχισαν τα δεν ξερουμε για 64αρι,μπορει να περιμενεις αρκετο καιρο ακομα,δεν υπαρχει σε κανενα μαγαζι της ελβετιας κ 100% σε κανενα apple store εδω,δεν ξερουμε ποτε θα υπαρξει κ τεροια. Οι ιδιοι ειχαν μονο 16αρια plus κ οχι σε ολα τα χρωματα. Λιγο τα νευρα μου,λιγο το οτι τα 64 ετσι κ αλλιως ειναι υπερβολη για τις αναγκες μου (ποτε δεν τραβηξα βιντεο,για μουσικη εχω ipod,για ταινιες ipad,παιχνιδια παιζω μονο τυπου badland δηλαδη σχετικα μικρης απαιτησης σε χωρο),λιγο το οτι κ στο 5s μου με αρκετη σαβουρα ειχα ελευθερα 3gb με εκαναν να λυγισω κ να παρω το 16αρι το οποιο χωρις συμβολαιο το βρηκα μονο στην swisscom. Αν αντι για 16αρι ηταν 20αρι θα ταν κουτι για μενα γιαυτο κ μαλλομ θα αγορασω τα 25gb με 0,99 για να μαι καλυμμενος για τις φωτογραφιες μου. Το σεταρα με το macbook μου στο λεπτο κ ηδη το χαιρομαι.

Πρωτες εντυπωσεις, μεγαλο για μενα.. Συνηθισα κ καραβολευτικα με το 5s,τωρα με ζορισε λιγο στο κρατημα την πρωτη μερα. Ευχομαι να μην μεγαλωσει αλλο στο 7αρι για να ακολουθησω κ εκει. Το τηλεφωνο αψογο, η μπαταρια τελειωσε μεσα σε λιγες ωρες γιατι συγχρονιζε κ κατεβαζε οτι ειχα στο 5s. Το φορτισα ολο το βραδυ κ σημερα που λιγο το πειραξα η μπαταρια πεφτει σαν τρελη,ανησυχω λιγο. Εχασε 10% για πλακα αλλα θελω να πιστευω πως επειδη ειναι η πρωτη μερα της μπαταριας συμβαινει κ οτι θα στρωσει.

#2983   skiperakoss

skiperakoss

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/10/2014 - 14:36

Καλημέτα παιδιά!Χθες απέκτισα κι εγω το 6 ράκι μου 64.Πρωτες εντυπώσεις οκ,μπαταρία οκ.wi fi προβληματικό,συνδέεται κι αποσυνδέεται καθε τρια δευτερόλεπτα στο ασύρματο,ο τι θέλει κάνει.το ερώτιμα είναι αν είναι sofware h hardware πρόβλημα.Θα του περάσω την 8.1 μπας και στρώσει.Ειχε κανείς ανάλογο πρόβλημα?

 

Φιλος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα και στην 8.1



#2984   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2014 - 14:41

Επιτελους στην παρεα σας κ γω κ επισημως. Τελικα με νικησε η ανυπομονησια κ πηρα το 16αρι. Κουραστικα να μου λενε συνεχως οτι δεν εχουν ιδεα ποτε θα παραλαβουν. Χθες στο apple store ζυριχης ηταν η τελευταια ευκαιρια που θα δινα,μου παν οτι κ καλα παραλαμβανουν καθε μερα κ οτι αν κανω κρατηση απ το site θα μου βρουν κομματι. Τους ειπα να μου το βεβαιωσουν κ παλι μου αρχισαν τα δεν ξερουμε για 64αρι,μπορει να περιμενεις αρκετο καιρο ακομα,δεν υπαρχει σε κανενα μαγαζι της ελβετιας κ 100% σε κανενα apple store εδω,δεν ξερουμε ποτε θα υπαρξει κ τεροια. Οι ιδιοι ειχαν μονο 16αρια plus κ οχι σε ολα τα χρωματα. Λιγο τα νευρα μου,λιγο το οτι τα 64 ετσι κ αλλιως ειναι υπερβολη για τις αναγκες μου (ποτε δεν τραβηξα βιντεο,για μουσικη εχω ipod,για ταινιες ipad,παιχνιδια παιζω μονο τυπου badland δηλαδη σχετικα μικρης απαιτησης σε χωρο),λιγο το οτι κ στο 5s μου με αρκετη σαβουρα ειχα ελευθερα 3gb με εκαναν να λυγισω κ να παρω το 16αρι το οποιο χωρις συμβολαιο το βρηκα μονο στην swisscom. Αν αντι για 16αρι ηταν 20αρι θα ταν κουτι για μενα γιαυτο κ μαλλομ θα αγορασω τα 25gb με 0,99 για να μαι καλυμμενος για τις φωτογραφιες μου. Το σεταρα με το macbook μου στο λεπτο κ ηδη το χαιρομαι.

Πρωτες εντυπωσεις, μεγαλο για μενα.. Συνηθισα κ καραβολευτικα με το 5s,τωρα με ζορισε λιγο στο κρατημα την πρωτη μερα. Ευχομαι να μην μεγαλωσει αλλο στο 7αρι για να ακολουθησω κ εκει. Το τηλεφωνο αψογο, η μπαταρια τελειωσε μεσα σε λιγες ωρες γιατι συγχρονιζε κ κατεβαζε οτι ειχα στο 5s. Το φορτισα ολο το βραδυ κ σημερα που λιγο το πειραξα η μπαταρια πεφτει σαν τρελη,ανησυχω λιγο. Εχασε 10% για πλακα αλλα θελω να πιστευω πως επειδη ειναι η πρωτη μερα της μπαταριας συμβαινει κ οτι θα στρωσει.

μεγεια..κανε και τις πρεπουσες αλλαγες στις ρυθμισεις σου για το θεμα της μπαταριας σου και θα εισαι οκ



#2985   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2014 - 14:49

Στο 6αρι η μπαταρία είναι τραγική, μετάνιωσα που δεν πήγα στο plus.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες