Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3256   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/11/2014 - 23:05

εβαλα το κινητο μου για φορτιση στο 9%.μετα απο καμια ωρα το ειδα και ηταν 42%.το ξανα επιασα μετα απο τουλαχ μιση ωρα και ηταν ακομα 42.ειχε κολλησει εκει τπ εβγαλα και το ξανα εβαλα και εστρωσε..εχει τυχει σε κανεναν βρε παιδια;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3257   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 05/11/2014 - 23:05

εβαλα το κινητο μου για φορτιση στο 9%.μετα απο καμια ωρα το ειδα και ηταν 42%.το ξανα επιασα μετα απο τουλαχ μιση ωρα και ηταν ακομα 42.ειχε κολλησει εκει τπ εβγαλα και το ξανα εβαλα και εστρωσε..εχει τυχει σε κανεναν βρε παιδια;

#3258   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 05/11/2014 - 23:10

Γεια σας : )
Εγω σε λίγες μερες θα παραλαβω το 6 απο αμερικη (με usps)
για να γλιτωσω το τελωνειο μου εστειλε ο πατερας μου
την συσκευη μεσα σε φακελο (ειναι κατω απο 2 κιλα)
και το ασφαλισε κανονικα
Υπαρχει καμια περιπτωση να περασει τελωνειο ? :mellow: :(


Υπαρχει αλλα μικρη πιθανοτητα

#3259   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/11/2014 - 00:29

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά την κάμερα που προεξέχει πόσο να την φοβόμαστε. Αποφεύγω να το ακουμπαω σε σκληρές επιφάνειες αλλά κάποια στιγμή κάπου θα βρει. Πήρα μια θήκη στα γρήγορα αλλά δεν την καλύπτει. Περιμένω και ένα bumper.

#3260   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:09

επίσης ενοείται οτι κάθε καινούργια συσκευή θα είναι καλύτερη αλλά όχι και έτσι

 

πχ αυτός που έκανε το χρονοδιάγραμμα της  apple και είπε βγάζουμε  το ipad air με 1 gb ram  το πέρνει ο βλάκας ο magiaros(μόνο εγώ είμαι βλάκας,δεν κατηγόρησα κανέναν άλλον) και μετά από 2 μήνες βγάζουμε το ipad air 2 με 2 gb ram, διπλάσιο επεξεργαστή και touch id  είναι για πολλές μπάτσες 

 

ο ίδιος αποφάσησε : βγάζουμε το iphone 6 plus με 1 gb το παίρνει ο βλάκας ο magiaros και μετα από 2 μήνες βγάζουμε το iphone 6 plus plus με 2 gb ram και διπλάσιο επεξεργαστή 

 

 

απλά ο βλάκας ο magiaros τώρα θα πάρει το note 4 

 

καλή και άγια η apple αλλά αυτή η πολιτική είναι σχεδιασμένη για να διώχνει τον κόσμο και όχι να τον τραβάει



#3261   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:14

επίσης ενοείται οτι κάθε καινούργια συσκευή θα είναι καλύτερη αλλά όχι και έτσι

πχ αυτός που έκανε το χρονοδιάγραμμα της apple και είπε βγάζουμε το ipad air με 1 gb ram το πέρνει ο βλάκας ο magiaros(μόνο εγώ είμαι βλάκας,δεν κατηγόρησα κανέναν άλλον) και μετά από 2 μήνες βγάζουμε το ipad air 2 με 2 gb ram, διπλάσιο επεξεργαστή και touch id είναι για πολλές μπάτσες

ο ίδιος αποφάσησε : βγάζουμε το iphone 6 plus με 1 gb το παίρνει ο βλάκας ο magiaros και μετα από 2 μήνες βγάζουμε το iphone 6 plus plus με 2 gb ram και διπλάσιο επεξεργαστή


απλά ο βλάκας ο magiaros τώρα θα πάρει το note 4

καλή και άγια η apple αλλά αυτή η πολιτική είναι σχεδιασμένη για να διώχνει τον κόσμο και όχι να τον τραβάει

Στο τελευταίο δεν το νομίζω το 6 και 6+ ξεπέρασε σε πωλήσεις και το 5s αλλα τι λέω μόνο εσυ είσαι έξυπνος όλοι οι άλλοι είναι χαζοί πρόβατα κλπ κλπ πάρε note 4 να γουστάρεις ότι να ´ναι.....

Knowledge Is Power


#3262   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:19

Στο τελευταίο δεν το νομίζω το 6 και 6+ ξεπέρασε σε πωλήσεις και το 5s αλλα τι λέω μόνο εσυ είσαι έξυπνος όλοι οι άλλοι είναι χαζοί πρόβατα κλπ κλπ πάρε note 4 να γουστάρεις ότι να ´ναι.....

 

 

ήταν αναμενόμενο να τα ξεπεράσει γιατί τόσο καιρό δεν έδινε το μέγεθος οθόνης 

 

τώρα το έδωσε και σε 4 μήνες θα βάλει και ram

 

τα ίδια άτομα σχεδιάζουν την πολιτική της εταιρίας

 

εδώ θα είμαστε και θα δούμε

 

πέρα από την πλάκα το επόμενο που θα έχει 2 gb ram το παίρνω και εγώ

 

πιστεύω θα είναι το αμέσως επόμενο μοντέλο

 

με ξεπόνεσε και το δόντι μου(άσχετο)


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 06/11/2014 - 04:20


#3263   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:28

ήταν αναμενόμενο να τα ξεπεράσει γιατί τόσο καιρό δεν έδινε το μέγεθος οθόνης

τώρα το έδωσε και σε 4 μήνες θα βάλει και ram

τα ίδια άτομα σχεδιάζουν την πολιτική της εταιρίας

εδώ θα είμαστε και θα δούμε

πέρα από την πλάκα το επόμενο που θα έχει 2 gb ram το παίρνω και εγώ

πιστεύω θα είναι το αμέσως επόμενο μοντέλο


Καταρχήν τι δουλειά κανεις;(Δεν είναι ειρωνικό). Δεν ξέρω τι κόλλημα τρώτε μερικοί με τα specs;Αν είσαι του χώρου θα ξέρεις ότι η Apple φτιάχνει συσκευές με βάση το λειτουργικό της εγώ έχω iPhone 5 που είναι ήδη στην τρίτη έκδοση από τότε που βγήκε δοξα τον θεό δεν μου κολλάει πουθενά με 8.1 και παίζει τα πάντα σίγουρα στην 9 μπορεί να σέρνεται αλλα θα είναι και 3 χρόνια κινητό πες μου μια συσκευή android που παίρνει επίσημα τρία update και όχι custom rom η μην πάμε στο App Store ξέρεις ότι κατεβάσεις παίζει από 4s έως 6+ στο android ότι κατέβαζα μια έλεγε δεν κανει γι αυτή την ανάλυση του κινητού μια δεν είναι γι αυτο το μοντέλο κλπ κλπ.Ωραια το s3 είχε nfc πριν 3 χρόνια και η apple το δείχνει σαν καινοτομία και κάτι καινούργιο ωραία μαζί σου βλακεία της όπως και το touch id κλπ κλπ που εγώ δεν τα βρίσκω και τόσο χρήσιμα γι αυτο και έμεινα στο 5 του χρόνου βλέπουμε γιατι προτιμώ μικρά κινητα (ω ναι το 4,7 το θεωρώ μεγάλο) αυτο που αναγνωρίζω στις android συσκευές είναι ότι έχουν πολύ καλά specs αλλα είναι ανούσια....4gb ram δεν έχει ούτε το pc μου που λέει ο λόγος ούτε 4 πυρινες και 2,5ghz επεξεργαστή....νομίζω τοποθετήθηκα καλά τι λες;

Knowledge Is Power


#3264   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:41

Καταρχήν τι δουλειά κανεις;(Δεν είναι ειρωνικό). Δεν ξέρω τι κόλλημα τρώτε μερικοί με τα specs;Αν είσαι του χώρου θα ξέρεις ότι η Apple φτιάχνει συσκευές με βάση το λειτουργικό της εγώ έχω iPhone 5 που είναι ήδη στην τρίτη έκδοση από τότε που βγήκε δοξα τον θεό δεν μου κολλάει πουθενά με 8.1 και παίζει τα πάντα σίγουρα στην 9 μπορεί να σέρνεται αλλα θα είναι και 3 χρόνια κινητό πες μου μια συσκευή android που παίρνει επίσημα τρία update και όχι custom rom η μην πάμε στο App Store ξέρεις ότι κατεβάσεις παίζει από 4s έως 6+ στο android ότι κατέβαζα μια έλεγε δεν κανει γι αυτή την ανάλυση του κινητού μια δεν είναι γι αυτο το μοντέλο κλπ κλπ.Ωραια το s3 είχε nfc πριν 3 χρόνια και η apple το δείχνει σαν καινοτομία και κάτι καινούργιο ωραία μαζί σου βλακεία της όπως και το touch id κλπ κλπ που εγώ δεν τα βρίσκω και τόσο χρήσιμα γι αυτο και έμεινα στο 5 του χρόνου βλέπουμε γιατι προτιμώ μικρά κινητα (ω ναι το 4,7 το θεωρώ μεγάλο) αυτο που αναγνωρίζω στις android συσκευές είναι ότι έχουν πολύ καλά specs αλλα είναι ανούσια....4gb ram δεν έχει ούτε το pc μου που λέει ο λόγος ούτε 4 πυρινες και 2,5ghz επεξεργαστή....νομίζω τοποθετήθηκα καλά τι λες;

ειδικευόμενος είμαι(καρδιολογία)

 

τα android κινητά δεν τα ήξερα τα τελευταία χρόνια μιας και είχα iphone 4s

 

πήρα το z ultra xperia 270 ευρώ (έκανε 750 όταν ήρθες πριν 1 χρόνο)και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα.Η ραμ σε βοηθάει να συνεχίζει από εκεί που άφησες μια ή παραπάνω εφαρμογές χωρις να πρέπει να ξαναφορτώσει η εφαρμογή.υπάρχουν πιο ειδικοί από μένα να μας πουν για τη ραμ και που βοηθάει

 

θα πάρω και το note 4 σε λίγες μέρες όπως και θα πάρω και το iphone το επόμενο που θα έχει 2 gb ram.δεν trolaro

 

είναι λάθος κατα τη γνώμη μου να παίρνεις μια συσκευή επειδή έχει πολλά από αυτά που θες αλλά όχι όλα.

 

Αγόρασε την όταν θα έχει όλα όσα θες.Αυτό είναι για μένα το σωστό σε κινητά και υπολογιστές ανεξαρτήτως εταιρίας

 

πχ ήξερα οταν πήρα το ipad air οτι το επόμενο κατα πάσα πιθανότητα θα έχει 2 gb ram.Δε μου φταίει σε τίποτα η apple.Eκείνη τη στιγμή όμως το πήρα γιατί το χρειαζόμουν.Έχω πολλες ιατρικές εφαρμογές αγορασμένες και το ipad 3 που είχα έσπασε

 

και εγώ το θέλω σαν τρελός το iphone 6 plus αλλά ξέρω οτι θα είναι μεγάλο λάθος να το πάρω τώρα όσο και αν το θέλω γιατί το επόμενο θα έχει 2 gb ram και θα μετανοιώσω

 

σου δίνουν το μέγεθος οθόνης που τόσα χρόνια παρακαλούσαμε και το αν έχει 1 η 2 gb ram είναι ψηλά γράμματα για κάποιους που δεν ξέρουν και θα τρέξουν να το πάρουν αλλά για αυτούς που ξέρουν θα πάρουν το επόμενο


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 06/11/2014 - 04:49


#3265   Squalor

Squalor

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Twitter:@@chartoularios
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:47

Συμφωνώ με τον προλαλήσασα στα περισσότερα.

 

Το iphone εκτός από το όποιο/ συζητήσιμο θέμα Design έχει να κάνει με το λογισμικό και το πόσο καλά αυτό λειτουργεί με τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής.

 

Αυτό έχει σημασία για κάποιον ο οποίος το λειτουργεί το smartphone του σε καθημερινή βάση με απαιτήσεις που έχουν να κάνουν π.χ. με το χώρο & τον ΤΡΟΠΟ εργασίας του.

 

Έχει να κάνει επίσης με το "οικοσύστημα" των συσκευών που χρησιμοποιεί. Εάν κάποιος έχει MacBook, iMac & iPad είναι τρέλα να μην έχει iPhone (το δοκίμασα 6 μήνες - δεν παίζει). Από την ανάποδη εάν έχεις τέτοιο οικοσύστημα συσκευών (συκοσύστημα;) είναι απίστευτη εμπειρία (&ευκολία) η διαχείριση όλων των πτυχών της ψηφιακής πληροφορίας (ημερολόγιο, αρχεία, επαφές κλπ.).

 

Συγκεκριμένα μετά από σχεδόν 10 χρόνια άφησα το Outlook σαν πρόγραμμα για email & επαφές & πήγα στο mail του MacOS & icloud.

 

Τέλος, ότι και να πει κάποιος για εφαρμογές, και εφαρμογή λογισμικού (π.χ. NFC) τα νούμερα της Apple & το ενιαίο της προφίλ σαρώνει - ναι τα android & τα Blackberry έχουν NFC εδώ και χρόνια και χρησιμοποιώ (στο ΒΒ) NFC tags για να κάνω αρκετά shortcuts, αλλά μόνο η Apple με το λαό των iPhone 6/plus users που απέκτησε μπορεί να φέρει μια ΕΝΙΑΙΑ αλλαγή και ένα προφίλ στη χρήση του NFC.

 

Και εάν προσέξει κανείς, στην παρουσίαση του iPhone 6 η Apple δεν παρουσίασε το NFC ως καινοτομία αλλά το APPLE PAY το οποίο είναι καινοτομία.



#3266   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/11/2014 - 04:49

ειδικευόμενος είμαι(καρδιολογία)

τα android κινητά δεν τα ήξερα τα τελευταία χρόνια μιας και είχα iphone 4s

πήρα το z ultra xperia 270 ευρώ (έκανε 750 όταν ήρθες πριν 1 χρόνο)και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα.Η ραμ σε βοηθάει να συνεχίζει από εκεί που άφησες μια ή παραπάνω εφαρμογές χωρις να πρέπει να ξαναφορτώσει η εφαρμογή.υπάρχουν πιο ειδικοί από μένα να μας πουν για τη ραμ και που βοηθάει

θα πάρω και το note 4 σε λίγες μέρες όπως και θα πάρω και το iphone το επόμενο που θα έχει 2 gb ram.δεν trolaro

είναι λάθος κατα τη γνώμη μου να παίρνεις μια συσκευή επειδή έχει πολλά από αυτά που θες αλλά όχι όλα.

Αγόρασε την όταν θα έχει όλα όσα θες.Αυτό είναι για μένα το σωστό σε κινητά και υπολογιστές ανεξαρτήτως εταιρίας

πχ ήξερα οταν πήρα το ipad air οτι το επόμενο κατα πάσα πιθανότητα θα έχει 2 gb ram αλλά εκείνη τη στιγμή το πήρα γιατί το χρειαζόμουν.Έχω πολλες ιατρικές εφαρμογές αγορασμένες και το ipad 3 που είχα έσπασε

και εγώ το θέλω σαν τρελός το iphone 6 plus αλλά ξέρω οτι θα είναι μεγάλο λάθος να το πάρω τώρα όσο και αν το θέλω γιατί το επόμενο θα έχει 2 gb ram και θα μετανοιώσω

σου δίνουν το μέγεθος οθόνης που τόσα χρόνια παρακαλούσαμε και το αν έχει 1 η 2 gb ram είναι ψηλά γράμματα για κάποιους που δεν ξέρουν και θα τρέξουν να το πάρουν αλλά για αυτούς που ξέρουν θα πάρουν το επόμενο

Και καλά κανεις το iPad θεωρητικά είναι κορυφή ιδίως για τον λόγο που το έχεις έχει τρελές εφαρμογές για ιατρικά θέματα απ´ οσο ξέρω...τώρα για την εμμονή στα 2 gb οκ περί ορέξεως....εγώ είμαι προγραμματιστής την ανάγκη για 2gb ram στο κινητό ακόμα δεν την έχω γιατι εμπειρικά πάντα δεν με έχει κρεμάσει ποτέ άρα δεν γκρινιάζω κιόλας και σίγουρα δεν θα είναι λόγος επειδή το επόμενο θα έχει 2gb ram να το πάρω.Παντως αν βγάλει 6+ η όπως αλλιώς θα το λέει δηλαδή το επόμενο 5,5" αν έχει 2gb παρτο θα σε σώσει στην δουλειά σου δεν θα θες και το iPad μετά....

Knowledge Is Power


#3267   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 06/11/2014 - 06:00

ειδικευόμενος είμαι(καρδιολογία)

 

τα android κινητά δεν τα ήξερα τα τελευταία χρόνια μιας και είχα iphone 4s

 

πήρα το z ultra xperia 270 ευρώ (έκανε 750 όταν ήρθες πριν 1 χρόνο)και έπαθα πλάκα με την ταχύτητα.Η ραμ σε βοηθάει να συνεχίζει από εκεί που άφησες μια ή παραπάνω εφαρμογές χωρις να πρέπει να ξαναφορτώσει η εφαρμογή.υπάρχουν πιο ειδικοί από μένα να μας πουν για τη ραμ και που βοηθάει

 

θα πάρω και το note 4 σε λίγες μέρες όπως και θα πάρω και το iphone το επόμενο που θα έχει 2 gb ram.δεν trolaro

 

είναι λάθος κατα τη γνώμη μου να παίρνεις μια συσκευή επειδή έχει πολλά από αυτά που θες αλλά όχι όλα.

 

Αγόρασε την όταν θα έχει όλα όσα θες.Αυτό είναι για μένα το σωστό σε κινητά και υπολογιστές ανεξαρτήτως εταιρίας

 

πχ ήξερα οταν πήρα το ipad air οτι το επόμενο κατα πάσα πιθανότητα θα έχει 2 gb ram.Δε μου φταίει σε τίποτα η apple.Eκείνη τη στιγμή όμως το πήρα γιατί το χρειαζόμουν.Έχω πολλες ιατρικές εφαρμογές αγορασμένες και το ipad 3 που είχα έσπασε

 

και εγώ το θέλω σαν τρελός το iphone 6 plus αλλά ξέρω οτι θα είναι μεγάλο λάθος να το πάρω τώρα όσο και αν το θέλω γιατί το επόμενο θα έχει 2 gb ram και θα μετανοιώσω

 

σου δίνουν το μέγεθος οθόνης που τόσα χρόνια παρακαλούσαμε και το αν έχει 1 η 2 gb ram είναι ψηλά γράμματα για κάποιους που δεν ξέρουν και θα τρέξουν να το πάρουν αλλά για αυτούς που ξέρουν θα πάρουν το επόμενο

το θεμα σου με τη ram μου ακουγεται λιγο δικαιολογια...αν προτιμας το note 4 το σεβομαι ειναι δικαιωμα σου αλλα αυτο με τη ραμ ειναι λιγο ατυχες απο τη στιγμη που τρεχει μια χαρα με το ios 8!! με την ιδια λογικη και το note 4 μπορει του χρονου να εχει αναλυση 4K και οκταπυρηνο με 6 gb ram γιατι να το παρεις τωρα?

ο καθενας κανει την επιλογη του και εγω η 6 plus θα επερνα η note 4 αλλα προτιμησα το 6 plus γιατι ειμαι περισοτερο της apple και επισης δεν θελω ενα κινητο που αν θες να το πουλησεις του χρονου θα το δωσεις 300+ euro ενω πουλιετε 850 φετος!! το note 3 αυτη τη στιγμη πουλιετε μεταχειρισμενο 320!!! επισης επειδη δεν μπορω να μην πειραζω τα κινητα δεν θελω να χασω την εγγυηση με το knox για ενα τοσο ακριβο κινητο!! το design του 6 μαρεσει περισοτερο απο του note και επισης προτιμω ios με jailbreak παρα android!!



#3268   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 06/11/2014 - 08:38

Φιλε magiaros, ειδικα η Apple δε νομιζω οτι στο κανει πολυ εντονα αυτο με τις καινουργιες συσκευες. iPhone ξερεις οτι βγαινει 1 καθε χρονο, δε βγαζει 35 μοντελα ανα χρονο οπως η samsung.

 

Τωρα σχετικα με την τακτικη της, για να ειναι 1η σε πωλησεις και να εχει τοσα κερδη, μαλλον κατι ξερουν αυτοι που κανουν το μαρκετινγκ της εταιριας. Αν ξενερωσει ενα ποσοστο (κυριως ας πουμε οι Ελληνες που τωρα δεν εχουμε οικονομικη ανεση) δε σημαινει οτι η τακτικη της δε δουλευει.


Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 06/11/2014 - 08:39


#3269   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 06/11/2014 - 08:50

Καλημέρα..μιλάμε για εντυπώσεις έτσι?

Στο κατάλληλο νήμα δεν μπήκα?

Λοιπόν μετά από 2 εβδομάδες συμβίωσης με το iphone 6, και μετά από αποχή ενός έτους σε galaxy S4 έχω μόνο καλά συναισθήματα να μεταφέρω...

Άψογη οθόνη..πραγματικά απίστευτη ευκρίνεια!

όμορφη κατασκευή..λεπτή και το 4.7 (για μένα) all the money!

Αρκετά καλή κάμερα...κάτω από σωστό φως..όσο και αν ζουμάρεις, στο κινητό πάντα, δεν πιξελιάζει καθόλου!

Καλό feature to 240fps

Με ipad kai hackintosh που έχω...έχει μια περίεργη ομορφιά το continuity ....αν και οι κλήσεις και τα μηνύματα είναι ρουφιάνος...προσοχή!!!

Κανένα λύγισμα, πιάσιμο τριχών, καμένου pixxel  ή οτιδήποτε άλλου..πλην λίγος τζόγος στο κουμπί mute...δεν είναι απόλυτα σταθερό..

Αυτά από εντυπώσεις...το πήρα από Αμερική 560 ευρώ μαζί με φόρους Νέας Υόρκης.



#3270   psy2k

psy2k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 06/11/2014 - 12:55

Ερώτηση εκτός τοπικ το Yosemite βγήκε για non Apple pc;

Φυσικά και όχι. Κανένα OS X δεν εχει βγει για non apple pc (μονο κάποια hackintosh που το κανεις μονος μου και θελει πολυ υπομονη και τυχη)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 47

0 μέλη, 46 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)