Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3271   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 06/11/2014 - 14:38

παιδια το ειδα κ εγω σημερα στον βολο..... βασικα δεν μπορουσα να το βρω live ειχαν ολοι τα κουφαρια.....πραγματικα ερωτας....ερωτησηλογω της καμπυλοτητας το screen glass καθεται ?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3272   K2LINOS

K2LINOS

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2014 - 15:33

παιδια το ειδα κ εγω σημερα στον βολο..... βασικα δεν μπορουσα να το βρω live ειχαν ολοι τα κουφαρια.....πραγματικα ερωτας....ερωτησηλογω της καμπυλοτητας το screen glass καθεται ?

δυστηχως οχι!!!



#3273   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/11/2014 - 18:00

Τα τελευταία Offtopic αφαιρέθηκαν. Μη το συνεχίσετε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3274   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 06/11/2014 - 18:59

παιδια το ειδα κ εγω σημερα στον βολο..... βασικα δεν μπορουσα να το βρω live ειχαν ολοι τα κουφαρια.....πραγματικα ερωτας....ερωτησηλογω της καμπυλοτητας το screen glass καθεται ?


Καθονται απλα οπως και στα samsung ειναι λιγο μικροτερα γιατι στην καμπυλη δε θα πατανε

#3275   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/11/2014 - 20:01

Να και το δικό μου!!! :)

 

Συνημμένο αρχείο  Foto 4.JPG   89,07KB   76 λήψεις



#3276   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 06/11/2014 - 20:32

Να και το δικό μου!!! :)

 

attachicon.gifFoto 4.JPG

Με γεια σου και να το προσέχεις!



#3277   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/11/2014 - 21:07

Να και το δικό μου!!! :)

attachicon.gifFoto 4.JPG

Με γεια σου φιλε μου,το plus ειναι;

#3278   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 06/11/2014 - 22:27

Με γεια σου και να το προσέχεις!

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Αύριο περιμένω και την θήκη του!!

 

 

Με γεια σου φιλε μου,το plus ειναι;

Να είσαι καλά φίλε μου! Ναι, το plus είναι.



#3279   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 07/11/2014 - 01:43

το θεμα σου με τη ram μου ακουγεται λιγο δικαιολογια...αν προτιμας το note 4 το σεβομαι ειναι δικαιωμα σου αλλα αυτο με τη ραμ ειναι λιγο ατυχες απο τη στιγμη που τρεχει μια χαρα με το ios 8!! με την ιδια λογικη και το note 4 μπορει του χρονου να εχει αναλυση 4K και οκταπυρηνο με 6 gb ram γιατι να το παρεις τωρα?

ο καθενας κανει την επιλογη του και εγω η 6 plus θα επερνα η note 4 αλλα προτιμησα το 6 plus γιατι ειμαι περισοτερο της apple και επισης δεν θελω ενα κινητο που αν θες να το πουλησεις του χρονου θα το δωσεις 300+ euro ενω πουλιετε 850 φετος!! το note 3 αυτη τη στιγμη πουλιετε μεταχειρισμενο 320!!! επισης επειδη δεν μπορω να μην πειραζω τα κινητα δεν θελω να χασω την εγγυηση με το knox για ενα τοσο ακριβο κινητο!! το design του 6 μαρεσει περισοτερο απο του note και επισης προτιμω ios με jailbreak παρα android!!

 

του χρόνου 6 gb ραμ δε θα έχει το note αλλά θα έχει 64 ή 128 gb δίσκο

 

το σωστό θα ήταν να περιμένω να βάλει 128 και μετά να το πάρω το note έλα όμως που μου χρειάζεται φέτος εμένα

 

συσκευή με 850 ευρώ και να έχει 32  gb μνήμη είναι γελοίο ,το ίδιο γελοίο με το να έχει μια συσκευή 1100 ευρώ 1 gb ram

 

 

ειναι μεν κινητά αλλά κάνουν σχεδών ότι και τα λάπτοπ σήμερα και η ραμ χρειάζεται και ο σκληρός.

 

το νόκια 6230 ποτέ δε μάθαμε τη μνήμη ραμ έχει και πήγαινε σφαίρα (ταχύτατες κλήσεις και σφαίρα τα μυνήματα)

 

Δε θες 6 gb ram αλλά θες 2 τουλαχιστων (ipad air 2 δηλαδή)

 

ξέρου τι κάνουν στην apple και έχουν πολλές πωλήσεις αλλά και στο note η samsung ξέρει τι κάνει και έχει εκατομύρια πωλήσεις από ένα μόνο κινητό λόγω έλειψης ανταγωνισμού.

 

(αν έβγαζε και η microsoft stylus σε κινητό θα ήταν άλλες οι πωλήσεις του note,αν έβγαζε και η apple γραφίδα και δεν επέμενε να μας λέει να γράφουμε με τα χέρια δεν ξέρω αν θα υπήρχε καν το note)

 

ωραίο το άτιμο το 6 plus

 

θα πάρω το note επειδή χρειάζομαι στη δουλειά να γράφω κάτι στα γρήγορα και να μη γεμίζω χαρτάκια που μετά χάνονται αλλά θα κάνω βλακεία που θα το πάρω γατί του χρόνου θα βγει με 128 gb και εδώ θα είμαστε να το δούμε.όπως βλακεία θα κάνω να πάρω το iphone plus ti στιγμή που το επόμενο θα έχει ικανότητες multitasking(ram) και με το 6 plus εγώ  θα σέρνομαι και θα κοιτάω το ταβάνι να καταλάβω τι φταίει

 

του παραχρόνου θα βγάλει 256 note 6 αλλά το θέμα είναι πόσα θέλεις και χρειάζεσαι εσύ να έχει και τι χαρακτηριστικά έχεις ανάγκη εσύ να έχει μια συσκευή πριν την αγοράσεις.πχ στο evernote έχω 15 gb σημειώσεις.Τι να με κάνει το note 4 με τα 32 gb?

Θα πρέπει να πάρω αναγκαστικά και κάρτα μνήμης


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 07/11/2014 - 01:52


#3280   magiaros

magiaros

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 07/11/2014 - 02:01

σε κάθε περίπτωση όλες οι εταιρίες ξέρουν τι ακριβώς θέλουμε γιαυτό και δε μας το δινουν.η δουλειά τους είναι αυτή.

 

όταν εμείς πηγαίναμε αυτοί γυρνούσαν

 

 

το οτι θα πουλήσει τρελά το iphone 6 plus το ήξεραν στην apple εδώ και 5 χρόνια.Δεν το έμαθαν τώρα ούτε έγινε στην τύχη

 

 

η διαφορά apple με android αυτή τη στιγμή είναι οτι ο ένας είναι καβάλα στο άλογο και πάει χαζά χαζά και ο άλλος τρέχει σφαίρα

 

καβάλα στο άλογο χαζά χαζά βέβαια κινδυνεύεις να φας τα μούτρα σου και το ξέρουν καλά και στη microsoft που ήταν ένα διάστημα καβάλα στο άλογο και το τότε android (ios) πήγαινε σφαίρα και φυσικά κέρδισε


Τελευταία επεξεργασία από: magiaros, 07/11/2014 - 02:02


#3281   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 02:11

εισαι λιγο εκτος θεματος συναδελφε....στo bla bla αυτα εχουν θεση



#3282   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2014 - 09:11

Παρελαβα και εγω παιδες.Το plus space grey.Εντυπωσεις παρα πολυ θετικες. Ευτυχώς που ειναι τοσο λεπτο γιατι δεν θα μπορουσα να το πιασω με το ενα χερι ωστε να το επεξεργαστώ.ΟΘΟΝΑΡΑ απλα.Παει σφαιρα σε σχεση με το 5s που ειχα.

Ερωτηση εχει βαλει κανεις καμια ζελατινα προστασιας που να πιανει ολο την οθονη?Πηρα puro θηκη που εδεινε δωρο μια ζελατινα αλλα δεν καθεται σωστα η ζελατινα επανω.Εχει κενα.



#3283   kapsonam

kapsonam

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2014 - 10:46

Παρελαβα και εγω παιδες.Το plus space grey.Εντυπωσεις παρα πολυ θετικες. Ευτυχώς που ειναι τοσο λεπτο γιατι δεν θα μπορουσα να το πιασω με το ενα χερι ωστε να το επεξεργαστώ.ΟΘΟΝΑΡΑ απλα.Παει σφαιρα σε σχεση με το 5s που ειχα.
Ερωτηση εχει βαλει κανεις καμια ζελατινα προστασιας που να πιανει ολο την οθονη?Πηρα puro θηκη που εδεινε δωρο μια ζελατινα αλλα δεν καθεται σωστα η ζελατινα επανω.Εχει κενα.

Τελειο, ανυπομονω να πιασω και εγω το δικο μου! Απο που παρελαβες;

#3284   arxontas77

arxontas77

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:02

Απο γερμανο με γερη εκπτωση. :)



#3285   Nso

Nso

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2014 - 11:29

Γεια σας και απο εμένα! 

 

Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το plus αλλά θα ήθελα και την γνώμη απο αυτούς που το πήραν! Επείδη τώρα έχω το HTC one m8 και συνήθισα στην μεγάλη οθόνη 5" και την πολύ καλή του μπαταρία, σκέφτομαι να παω στο plus αντί για το 6 λόγω μεγέθους - αναλύση οθόνης μπαταρίας κλπ. 

Πως σας φένεται λοιπόν το plus σε σχέση με το μέγεθος; Το πήρε κάποιος και το μετάνιωσε; Σε κανονική τσέπη παντελονιού η jean πάει η με τίποτα; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 21

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)