Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3661   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2014 - 17:32

Καλησπέρα , 

 

Μπορείτε να μου πείτε σε κάποια ηλέκτρονικά καταστήματα στην Ελλάδα , έχουν δύο εκδόσεις iphone 6 που πουλάνε, δηλάδη μία είναι EU και η άλλη US , υπάρχει κάποια διαφορά (π.χ. με τις συχνότητες LTE) ή είναι και τα δύο ίδια ;

 

Ευχαριστώ

Κατα κύριο λόγο σε όλες τις συσκευές(όχι μόνο στα iPhone) όταν βλέπεις δίπλα από τη συσκευή το λογότυπο US τότε να περιμένεις μέσα στο κουτί φορτιστή τριών ακίδων που προορίζεται για αγορές όπως η Αμερικάνικη η Αγγλική που έχουν πρίζες ρέυματος διαφορετικές από τις υπόλοιπες χώρες.Αντίστοιχα το EU σημαίνει ότι μέσα στο κουτί έχει τον κλασσικό φορτιστή 2 ακίδων που είναι συμβατός στη χώρα μας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3662   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/11/2014 - 17:33

Καλησπέρα , 

 

Μπορείτε να μου πείτε σε κάποια ηλέκτρονικά καταστήματα στην Ελλάδα , έχουν δύο εκδόσεις iphone 6 που πουλάνε, δηλάδη μία είναι EU και η άλλη US , υπάρχει κάποια διαφορά (π.χ. με τις συχνότητες LTE) ή είναι και τα δύο ίδια ;

 

Ευχαριστώ

Δεν έχουν καμιά διαφορά. Όλα φτιάχνονται στην Κίνα, όλα δουλεύουν στην Ελλάδα. Η μονή διαφορά είναι στο φις που είναι με 2 ακίδες πλακέ για Αμερική, 3 ακίδες για Μ. Βρετανία και 2 στρογγυλές ακίδες για Ευρώπη. Εγώ πήρα US δεν το καταλαβαίνεις από πουθενά.   



#3663   dokis

dokis

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/11/2014 - 18:12

Δεν έχουν καμιά διαφορά. Όλα φτιάχνονται στην Κίνα, όλα δουλεύουν στην Ελλάδα. Η μονή διαφορά είναι στο φις που είναι με 2 ακίδες πλακέ για Αμερική, 3 ακίδες για Μ. Βρετανία και 2 στρογγυλές ακίδες για Ευρώπη. Εγώ πήρα US δεν το καταλαβαίνεις από πουθενά.   

 

 

Κατα κύριο λόγο σε όλες τις συσκευές(όχι μόνο στα iPhone) όταν βλέπεις δίπλα από τη συσκευή το λογότυπο US τότε να περιμένεις μέσα στο κουτί φορτιστή τριών ακίδων που προορίζεται για αγορές όπως η Αμερικάνικη η Αγγλική που έχουν πρίζες ρέυματος διαφορετικές από τις υπόλοιπες χώρες.Αντίστοιχα το EU σημαίνει ότι μέσα στο κουτί έχει τον κλασσικό φορτιστή 2 ακίδων που είναι συμβατός στη χώρα μας.

Σας ευχαριστώ πολύ !!!



#3664   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2014 - 18:36

καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω τους κάτοχους iphone 6 plus εάν ειναι ευχαριστημένοι με την κάμερα του κινητού,γιατί εμένα δεν με τρέλανε,είχα το iphone 6 πριν και έβγαζε πολύ πιο λαμπρές φωτογραφίες.Τωρα στο plus κάπως διαχέεται το φως και δεν ειναι τόσο καθαρές,συμβαίνει κ σε εσάς αυτό η υπάρχει κάποιο θέμα στο δικό μου;πιο πολύ σε νυχτερινές φωτογραφίες αλλα και όπου εχει πιο λίγο φως,δημιουργείτε θόρυβος στην φωτό!

#3665   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/11/2014 - 18:45

''καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω τους κάτοχους iphone 6 plus εάν ειναι ευχαριστημένοι με την κάμερα του κινητού,γιατί εμένα δεν με τρέλανε,είχα το iphone 6 πριν και έβγαζε πολύ πιο λαμπρές φωτογραφίες.Τωρα στο plus κάπως διαχέεται το φως και δεν ειναι τόσο καθαρές,συμβαίνει κ σε εσάς αυτό η υπάρχει κάποιο θέμα στο δικό μου;πιο πολύ σε νυχτερινές φωτογραφίες αλλα και όπου εχει πιο λίγο φως,δημιουργείτε θόρυβος στην φωτό!  ""

 

 

Προσωπικά ειμαι πολύ ευχαριστημενος. Εχω ομως μονο εμπειρια απο το 5. Τωρα σε σχεση με το 6 δεν ξερω, πρακτικα ομως και λογω της υπαρξης του οπτικου σταθεροποιητη στο plus θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο απο αυτο που λες. Πιο επαγγελματικη γνωμη θα παρεις απο τον μεγιστο Velkus


Τελευταία επεξεργασία από: Dejang, 21/11/2014 - 18:46


#3666   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2014 - 19:04

[quote name="Dejang" post="1648131" timestamp="1416588322"]''καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω τους κάτοχους iphone 6 plus εάν ειναι ευχαριστημένοι με την κάμερα του κινητού,γιατί εμένα δεν με τρέλανε,είχα το iphone 6 πριν και έβγαζε πολύ πιο λαμπρές φωτογραφίες.Τωρα στο plus κάπως διαχέεται το φως και δεν ειναι τόσο καθαρές,συμβαίνει κ σε εσάς αυτό η υπάρχει κάποιο θέμα στο δικό μου;πιο πολύ σε νυχτερινές φωτογραφίες αλλα και όπου εχει πιο λίγο φως,δημιουργείτε θόρυβος στην φωτό!  ""
 
 
Προσωπικά ειμαι πολύ ευχαριστημενος. Εχω ομως μονο εμπειρια απο το 5. Τωρα σε σχεση με το 6 δεν ξερω, πρακτικα ομως και λογω της υπαρξης του οπτικου σταθεροποιητη στο plus θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο απο αυτο που λες. Πιο επαγγελματικη γνωμη θα παρεις απο τον μεγιστο Velkus[/quote

Σε ευχαριστώ,αυτό ακριβώς περίμενα και εγω,πολύ ανώτερη φωτογραφία από το 6 αλλα δυστυχώς δεν το βλέπω ιδίως σε λίγο σκοτεινές φωτό η μέσα στο σπίτι ας πούμε.Σαν να ανοίγει πολύ ο φακός παίρνει πολύ φως κ μετά δεν αποδίδει σωστά.Ας βοηθήσει κάποιος που εχει δοκιμάσει και το iphone 6 :-)

#3667   vassaki

vassaki

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2014 - 20:25

καλησπέρα σας,ήθελα να ρωτήσω τους κάτοχους iphone 6 plus εάν ειναι ευχαριστημένοι με την κάμερα του κινητού,γιατί εμένα δεν με τρέλανε,είχα το iphone 6 πριν και έβγαζε πολύ πιο λαμπρές φωτογραφίες.Τωρα στο plus κάπως διαχέεται το φως και δεν ειναι τόσο καθαρές,συμβαίνει κ σε εσάς αυτό η υπάρχει κάποιο θέμα στο δικό μου;πιο πολύ σε νυχτερινές φωτογραφίες αλλα και όπου εχει πιο λίγο φως,δημιουργείτε θόρυβος στην φωτό!


Μήπως έχεις βάλει θήκη στο κινητό;;Αν ναι βγάλτη και δοκίμασε να τραβήξεις φωτό να δείς αν υπάρχει διαφορά.

#3668   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2014 - 20:38

Μήπως έχεις βάλει θήκη στο κινητό;;Αν ναι βγάλτη και δοκίμασε να τραβήξεις φωτό να δείς αν υπάρχει διαφορά.



Όχι φίλη μου,δεν φοράω κάποια θήκη στο τηλέφωνο :-)

#3669   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2014 - 21:22

Παιδιά σε iPhone 6 plus δεν εμφανειζει HDR για μπροστινή κάμερα ενώ στο 5s έχει γιατί ;

#3670   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/11/2014 - 21:22

Παιδιά σε iPhone 6 plus δεν εμφανειζει HDR για μπροστινή κάμερα ενώ στο 5s έχει γιατί ;

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   133,37KB   27 λήψεις


#3671   babal

babal

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2014 - 21:46

εχει παρατηρησει κανεις το σημα του iphone 6 οτι ειναι λιγο ασταθες απο τη 1 γραμμη ξαφνικα στις 4 κ το αντιστροφο?



#3672   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 21/11/2014 - 22:41

Όχι φίλη μου,δεν φοράω κάποια θήκη στο τηλέφωνο :-)


Αν μπορείς στείλε δυο ίδιες φωτό και απο τις δυο συσκευές για να δούμε . Μήπως είναι ιδέα σου ;

#3673   kikonec

kikonec

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2014 - 23:53

Το είχα ρωτησει κι αλλη φορα αλλα δεν μου απαντησε κανεις, γιατι στο ipad air 2 που ειναι πιο λεπτο απ το 6 η καμερα ειναι μεσα και στα 6αρια βρισκεται εξω?? Υπαρχει καποια εξηγηση γι αυτο?? Ετσι πληροφοριακα...

Γιατί πολύ απλά στο iPhone μπορεί να έβαλαν από πίσω από την κάμερα και άλλα πράγματα ενώ στο iPad επειδή είχαν πιο πολύ χώρο να την βόλεψαν καλύτερα.μπορεί επίσης η κάμερα του iPhone να είναι καλύτερη οπότε και λίγο πιο μεγάλη σε όγκο ενώ στο iPad μικρότερη και έτσι κρύφτηκε!
Λες να είναι αυτοί χαζοί δεν θα ήθελαν να βάλουν την κάμερα χωρίς να προεξέχει και στο iPhone;

#3674   mav111

mav111

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2014 - 23:59

Να μαι κι εγώ iphone 6 plusΣυνημμένο αρχείο  image.jpg   108,83KB   68 λήψεις

#3675   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/11/2014 - 01:21

Παιδιά σε iPhone 6 plus δεν εμφανειζει HDR για μπροστινή κάμερα ενώ στο 5s έχει γιατί ;

Έχει ενσωματωθεί πλέον στο 6. Είναι μόνιμα εν/ποιημένο γι αυτό και δε το βλέπεις εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 32

0 μέλη, 31 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)