Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4111   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 19:49

Tις ζελατίνες τις έχεις αφαιρέσει? :)

Νίκο μόλις το κατάλαβα ότι είναι αυτό τις έβγαλα κ όλα κομπλέ! Ακόμα κ αυτό το κατάλαβες, είσαι φοβερός!
Το τηλέφωνο είναι απίστευτο! Δεν πίστευα ότι υπάρχει τέτοια ποιότητα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4112   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/12/2014 - 19:57

ρε γιαννη φιλε μου με κλειστα δεδομενα.....;;;ανοιξε τα βαλε και αλλη εταιρεια με 4g και θα δεις καμμια σχεση...και με 3 ωρες που μιλαω εγω την ημερα και email 

 

 

Σήμερα όλη μέρα ανοιχτό 3G+δεδομένα + Bluetooth  χωρίς καθόλου WiFi και ομιλία 31Λεπτά. Συνολικά κατέβασε 121MB απο τη χρήση Facebook email και οτι αλλο application χρειάζoταν internet. Χρήση 3 ωρες και 38 λεπτά στο 52% τις μπαταρίας.Η μπαταρία Γ@μ@ει.

 

B34837F2-C8D2-483A-A2F4-F64DDED7A669_zps 459EBDF1-DC91-4C3B-9C79-D5E6F5B5C196_zps



#4113   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2014 - 20:38

Νίκο μόλις το κατάλαβα ότι είναι αυτό τις έβγαλα κ όλα κομπλέ! Ακόμα κ αυτό το κατάλαβες, είσαι φοβερός!
Το τηλέφωνο είναι απίστευτο! Δεν πίστευα ότι υπάρχει τέτοια ποιότητα!

Αν και έπρεπε να πας στο "ιδανικότερο όλων" (βλέπε τα Screenshot απο πάνω), μεγειές.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4114   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 19/12/2014 - 21:32

Σήμερα όλη μέρα ανοιχτό 3G+δεδομένα + Bluetooth χωρίς καθόλου WiFi και ομιλία 31Λεπτά. Συνολικά κατέβασε 121MB απο τη χρήση Facebook email και οτι αλλο application χρειάζoταν internet. Χρήση 3 ωρες και 38 λεπτά στο 52% τις μπαταρίας.Η μπαταρία Γ@μ@ει.

B34837F2-C8D2-483A-A2F4-F64DDED7A669_zps459EBDF1-DC91-4C3B-9C79-D5E6F5B5C196_zps


Ειπαμε ειναι κτηνος Γιαννη. Πλεον βλεπω 30% και φευγω χαλαρος απο το σπιτι.

You'll Never Walk Alone


#4115   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/12/2014 - 21:57

Αν και έπρεπε να πας στο "ιδανικότερο όλων" (βλέπε τα Screenshot απο πάνω), μεγειές.. :)

Έχεις δίκιο, Αλλά το έπιασα και ζορίστηκα να προσαρμοστώ στο μέγεθος! Αργότερα ίσως! Προς το παρόν απολαμβάνω την απίστευτη αλλαγή από το 4s! Ευχαριστώ!



#4116   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/12/2014 - 01:01

Ειπαμε ειναι κτηνος Γιαννη. Πλεον βλεπω 30% και φευγω χαλαρος απο το σπιτι.

Ναι Δημήτρη όντως κτήνος  και με αυτα και άλλα πολλά παω για φόρτιση :D

 

255B05D5-4EDB-4311-B74A-2693E4F212A6_zps 01E4AA8D-A3B8-404C-93ED-0B1E587FC83B_zps



#4117   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 20/12/2014 - 05:36

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1419046492.464345.jpg   132,99KB   69 λήψεις

Πάντως παει καλά η μπαταρία και στο απλό 6αρι .... Πρώτη φόρτιση με αρκετό σκάλισμα , wifi , 3 g ανοικτό , μπλε δόντι , παιχνίδια .....

#4118   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/12/2014 - 06:03

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1419046492.464345.jpg

Πάντως παει καλά η μπαταρία και στο απλό 6αρι .... Πρώτη φόρτιση με αρκετό σκάλισμα , wifi , 3 g ανοικτό , μπλε δόντι , παιχνίδια .....

Άνετα θα σου βγάζει μέρα. Εγώ το έδωσα και περιμένω plus. Αλλά μπαταρία δεν είχα κανένα παράπονο από 6αρι

#4119   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/12/2014 - 21:55

Παιδια καλησπερα στο 6αρι νου παρατηρω διαφορετικο ηχο αναλογος πως θα πατησω το home button..δεν ξερω αν ειναι προβλημα..εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο;

#4120   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/12/2014 - 06:05

Πιστευω ειναι κολλημα αυτων που εχουν android το ολο θεμα με τη ram. Φιλος στη δουλεια εχει το G2. Πολυ ωραιο κινητο γρηγορο με 2GB ram. Και ολο ψαχνεται να βαλει rom, kernel ουτε ξερω και γω τι, γιατι τα εχει ολα κλειστα και απο τα 2 του δειχνει περιπου 800mb ελευθερα.
Ειναι καθαρα θεμα λειτουργικου. Εγω δεν το κοιταω ποτε πλεον. Ουτε κλεινω τα apps απο το switcher. Αλλο κολλημα αυτο.
Το iPhone 6 plus εχει 1GB ram και δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα.

Είμαι πολλά χρόνια σε android και με όλες τις δυνατές συσκευές και όντως κάποιοι μπαίνουν στο τριπάκι να ελέγχουν την ελεύθερη ραμ κτλ συνεχώς. Δεν ξέρουν οτι κι εκεί όσο περισσότερη ραμ είναι δεσμευμένη απο το σύστημα τόσο καλύτερα. Πήρα το plus έχοντας το εξαιρετικό note 4 για έξι εβδομάδες περίπου και σίγουρα θα μείνω στο plus αφού με κέρδισε το όλο πακέτο.. Όλα λειτουργούν υποδειγματικά και το iOS είναι απλά πανέμορφο. Θα ήθελα να έχω ένα file manager και ίσως περισσότερα widgets. Σχετικά με την ραμ έχω μείνει έκπληκτος με το ποσό άρτια γίνεται σωστή διαχείρηση απο το σύστημα

#4121   DGianno

DGianno

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@JiMMiS_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/12/2014 - 13:03

Παίδες καλησπέρα.
Έχω κ εγώ το 6άρι μου πλέον, κ μόνο καλά λόγια μπορώ να πω! Είμαι ευχαριστημένος πλήρως με το τηλέφωνο. Είναι πολύ γρήγορο στις εφαρμογές και στα παιχνίδια, και έχω διαπιστώσει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου (iPhone 4s). Πιστεύω αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω!
Ειδικά με την θήκη που του έχω (leather G-case), δείχνει πολύ εμφανίσιμο!

Αυτά από εμένα, αν χρειάζεται κάποιος βοήθεια, στην διάθεσή του!

#4122   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2014 - 13:39

Παίδες καλησπέρα.
Έχω κ εγώ το 6άρι μου πλέον, κ μόνο καλά λόγια μπορώ να πω! Είμαι ευχαριστημένος πλήρως με το τηλέφωνο. Είναι πολύ γρήγορο στις εφαρμογές και στα παιχνίδια, και έχω διαπιστώσει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου (iPhone 4s). Πιστεύω αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω!
Ειδικά με την θήκη που του έχω (leather G-case), δείχνει πολύ εμφανίσιμο!

Αυτά από εμένα, αν χρειάζεται κάποιος βοήθεια, στην διάθεσή του!

οταν βρεις χρονο πετα και καμμια φωτο με τη θηκη σου στο αλλο τοπικ....μεγειες


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 21/12/2014 - 13:39


#4123   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/12/2014 - 17:53

Βρέθηκα σήμερα στο public και είπα να ρίξω μια μάτια και στα δυο κινητά μιας και ως τώρα δεν το είχα ξανακάνει αφού απο την παρουσίαση τους ήδη δεν με είχαν εντυπωσιάσει....και πράγματι η live εντύπωση που είχα ηταν ακριβώς η ίδια με την αρχική γνώμη που είχα σχηματίσει...και εξηγούμαι ,
Ενώ το μέγεθος στο plus δεν με τρόμαξε καθόλου με χάλασαν δυο πράγματα...η πλάτη τους με τις πλαστικές λευκές γραμμές που εχει και δεύτερον οι καμπύλες που έχουν και φέρνουν περισσότερο σε Samsung....για μένα η καλύτερη σχεδιαστικά σειρά που κυκλοφόρησε είναι το 5 το μαύρο καθώς και το 5s...πείτε με οπισθοδρομικό,χαρακτηρίστε με όπως θέλετε αλλα το 6 και 6 plus υστερούν κατα πολυ σε design των αντίστοιχων της σειράς 5/5s.

#4124   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 21/12/2014 - 18:00

Βρέθηκα σήμερα στο public και είπα να ρίξω μια μάτια και στα δυο κινητά μιας και ως τώρα δεν το είχα ξανακάνει αφού απο την παρουσίαση τους ήδη δεν με είχαν εντυπωσιάσει....και πράγματι η live εντύπωση που είχα ηταν ακριβώς η ίδια με την αρχική γνώμη που είχα σχηματίσει...και εξηγούμαι ,
Ενώ το μέγεθος στο plus δεν με τρόμαξε καθόλου με χάλασαν δυο πράγματα...η πλάτη τους με τις πλαστικές λευκές γραμμές που εχει και δεύτερον οι καμπύλες που έχουν και φέρνουν περισσότερο σε Samsung....για μένα η καλύτερη σχεδιαστικά σειρά που κυκλοφόρησε είναι το 5 το μαύρο καθώς και το 5s...πείτε με οπισθοδρομικό,χαρακτηρίστε με όπως θέλετε αλλα το 6 και 6 plus υστερούν κατα πολυ σε design των αντίστοιχων της σειράς 5/5s.

Εγώ τουλάχιστον δεν σε παρεξηγώ ναι το 5S φαίνεται ποιο premium κατασκευή ιδικά με την στις περιοχής που έγινε κοπή με διαμάντι στο σασί και γυάλιζε πολύ όμορφα.

Αλλά η οθόνη του (για τις ανάγκες μου μιλάω πάντα προσωπικά) δεν με κάλυπτε ήταν αρκετά μικρή. Αλλά το 5S το θεωρώ και είναι ακόμα ένα από τα ποιο γρήγορα τηλέφωνα της αγοράς.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4125   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/12/2014 - 18:05

Εγώ τουλάχιστον δεν σε παρεξηγώ ναι το 5S φαίνεται ποιο premium κατασκευή ιδικά με την στις περιοχής που έγινε κοπή με διαμάντι στο σασί και γυάλιζε πολύ όμορφα.
Αλλά η οθόνη του (για τις ανάγκες μου μιλάω πάντα προσωπικά) δεν με κάλυπτε ήταν αρκετά μικρή. Αλλά το 5S το θεωρώ και είναι ακόμα ένα από τα ποιο γρήγορα τηλέφωνα της αγοράς.

δεν μίλησα για hardware...ξέρω ότι η σειρά 6 είναι πιο δυνατή αφού φυσικά είναι και πιο καινούργια...αποκλειστικά και μονο για το design μιλάω και για την κατασκευή

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 54

0 μέλη, 54 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες