Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4156   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 09:11

Τσεκαρε με μια απεγκατασταση και εγκατασταση αν στρωσει. δεν εχω θεμα εγω.

Εισαι jb?


Όχι δεν είμαι jb, αργότερα θα το δω.. Έκανα όπως είπες, βλέπω να γίνεται σε μηνύματα που έρχονται απο γκρουπ μάλλον.. Δεν ξέρω κουλό ειναι αυτό και κάποιοι άλλοι είχαν θέμα όπως διάβασα και έστρωσε μόνο με restore που φυσικά ούτε και το σκέφτομαι σαν λύση, με την συσκευή δουλεύω δεν χαζεύω

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 22/12/2014 - 09:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4157   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/12/2014 - 09:20

Eγώ πάλι που κάνω πλάκα με το τηλέφωνο , και έχω κάνει οτι τρελλό και σπάνιο μπορεί να κάνει κανείς δεν μου έχει βγάλει τίποτα !!!  :D



#4158   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 09:36

Eγώ πάλι που κάνω πλάκα με το τηλέφωνο , και έχω κάνει οτι τρελλό και σπάνιο μπορεί να κάνει κανείς δεν μου έχει βγάλει τίποτα !!!  :D

Εννοώ ότι δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ... ούτε εμένα έβγαλε κάτι, hw είναι τα προβλήματα (μακριά από μας!) και ευτυχώς δεν μου έχει τύχει τέτοια συσκευή.. 



#4159   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2014 - 12:52

Πάντως παιδια μιας και λέτε για μνήμη εμένα χθες που είχα σκίσει το google earth με κάτι φίλους σε κάποια φάση μου έβγαλε μήνυμα Google Earth is running low on memory". Δεν ξέρω αν εχει να κάνει με την ραμ αλλα πιστεύω οτι έστω και 1,5gb θα μπορούσε να εχει (μιας και στο iPad έγινε ενσωμάτωση 2gb)

καθαριζε και την cache που και που μεσα απο τις ρυθμιζεις της εφαρμογης.Μαζευει ευκολα...



#4160   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 15:43

Παιδια ενταξει επιτηδες το κανει η google για να παμε στα android !!!! Μπορει και να ηταν fake το μηνυμα ....χαχαχαχ ελεος

#4161   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 19:24

Παιδια ενταξει επιτηδες το κανει η google για να παμε στα android !!!! Μπορει και να ηταν fake το μηνυμα ....χαχαχαχ ελεος

Πάντως η ίδια η εφαρμογή ειναι κατα πολύ ανώτερη στο iOS απο οτι στο android

#4162   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/12/2014 - 21:51

Πάντως παιδια μιας και λέτε για μνήμη εμένα χθες που είχα σκίσει το google earth με κάτι φίλους σε κάποια φάση μου έβγαλε μήνυμα Google Earth is running low on memory". Δεν ξέρω αν εχει να κάνει με την ραμ αλλα πιστεύω οτι έστω και 1,5gb θα μπορούσε να εχει (μιας και στο iPad έγινε ενσωμάτωση 2gb)

υπαρχει τετοιο μηνυμα στο ios? δεν το εχω δει ποτε τοσα χρονια!!

#4163   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2014 - 05:09

υπαρχει τετοιο μηνυμα στο ios? δεν το εχω δει ποτε τοσα χρονια!!

Κάνε ένα search στο Google σχετικά και θα δεις οτι πολλοί έχουν δει αυτό το μήνυμα όταν κάνουν χρήση της εφαρμογής Γιάννη. Στην δικιά μου περίπτωση δεν έκανε crash η εφαρμογή πάντως. Όπως και να εχει απλά το ανέφερα καθώς είμαι φρέσκος, αφού ειναι κάτι σπάνιο ακόμα καλύτερα

#4164   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/12/2014 - 10:27

Κάνε ένα search στο Google σχετικά και θα δεις οτι πολλοί έχουν δει αυτό το μήνυμα όταν κάνουν χρήση της εφαρμογής Γιάννη. Στην δικιά μου περίπτωση δεν έκανε crash η εφαρμογή πάντως. Όπως και να εχει απλά το ανέφερα καθώς είμαι φρέσκος, αφού ειναι κάτι σπάνιο ακόμα καλύτερα

Η αλήθεια είναι ότι όσες φορές εγκατέστησα το google now, μετά από λίγο το έσβησα γιατί δεν μου αρέσει αισθητικά η εφαρμογή, μου θυμίζει android ....:P

Οπότε δεν την χρησιμοποιώ.

 

Γενικά πάντως, δεν έχει συμβεί να δω ποτέ τέτοιο μήνυμα (εκτός κι αν εμφανίζεται στη συγκεκριμένη εφαρμογή μόνο.).



#4165   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/12/2014 - 10:57

Η αλήθεια είναι ότι όσες φορές εγκατέστησα το google now, μετά από λίγο το έσβησα γιατί δεν μου αρέσει αισθητικά η εφαρμογή, μου θυμίζει android .... :P

Οπότε δεν την χρησιμοποιώ.

 

Γενικά πάντως, δεν έχει συμβεί να δω ποτέ τέτοιο μήνυμα (εκτός κι αν εμφανίζεται στη συγκεκριμένη εφαρμογή μόνο.).

Η αλήθεια είναι ότι στο iOS όλες οι εφαρμογές (τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία) είναι απίστευτα καλοσχεδιασμένες και ειδικά σε σχέση με το android. Κάνα δύο έχω δει που θέλουν optimize για την οθόνη του plus αλλά ως εκεί... 

Έχω ακούσει ότι η οθόνη γρατσουνιέται εύκολα οπότε ίσως θα πρέπει να περάσω glass κτλ. Γενικά σιχαίνομαι glass, screens films κτλ γιατί είμαι πολύ προσεκτικός, εσείς τι έχετε ακούσει?



#4166   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 23/12/2014 - 15:45

Η αλήθεια είναι ότι στο iOS όλες οι εφαρμογές (τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία) είναι απίστευτα καλοσχεδιασμένες και ειδικά σε σχέση με το android. Κάνα δύο έχω δει που θέλουν optimize για την οθόνη του plus αλλά ως εκεί...
Έχω ακούσει ότι η οθόνη γρατσουνιέται εύκολα οπότε ίσως θα πρέπει να περάσω glass κτλ. Γενικά σιχαίνομαι glass, screens films κτλ γιατί είμαι πολύ προσεκτικός, εσείς τι έχετε ακούσει?

Μολις παρέλαβα ένα screen glass edge to edge με μόλις 5 ευρώ έχει καταπληκτική αίσθηση και αξίζει .....

Τελευταία επεξεργασία από: aristidis7, 23/12/2014 - 15:45


#4167   axrst

axrst

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/12/2014 - 16:18

Μολις παρέλαβα ένα screen glass edge to edge με μόλις 5 ευρώ έχει καταπληκτική αίσθηση και αξίζει .....

Απο που; Μπορεις να μας δωσεις στοιχεια; Ακουγεται ενδιαφερον.



#4168   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 23/12/2014 - 16:47

Απο που; Μπορεις να μας δωσεις στοιχεια; Ακουγεται ενδιαφερον.

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT εδω εισαι φοβερη ποιοτητα αξιζει πραγματικα.....



#4169   DarthGRE

DarthGRE

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 23/12/2014 - 16:48

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση για κατι περιεργο που μου συνεβη.

Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι θεμα iTunes ή ios ή iPhone 6 plus αλλα ειπα να το ποσταρω εδω.

Εχω το plus 16άρι και πριν απο λιγες μερες μου εβγαλε μηνυμα οτι τελειωνει η μνημη. Ειχε μεινει περιπου στα 900-800 MB. Το συνδεσα στο iTunes και επειδη αποφασισα να σβησω εφαρμογες, ειπα να κανω πρωτα ενα transfer purchases to iTunes. Το εκανα, και μετα απο τον συγχρονισμο προς ευχαριστη εκπληξη μου, το κινητο ειχε 2.1 Gb ελευθερα. Υπαρχει λογικη σε αυτο ή ειχε φαει κανενα σκαλωμα το κινητο και συνηλθε με το sync?



#4170   ico

ico

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/12/2014 - 18:22

Στο δικό μου το 6αρι μου κλείνει που και που εφαρμογές από το multitasking χωρίς να τις Κλείνω εγώ. Είναι και σε κανέναν άλλον Αυτό το φαινόμενο; Έχω την 8.0.2. Κυρίως το App Store και το και το Twitter

Τελευταία επεξεργασία από: ico, 23/12/2014 - 18:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 44

0 μέλη, 43 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)