Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4321   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/12/2014 - 20:52

Λοιπόν παρατήρησα κάτι σήμερα στο 6 Plus μου, δεν ξέρω αλλά όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο (Stand by) και έχω μια εισερχόμενη κλήση, ενώ σέρνω με το δάχτυλο μου για να απαντήσω γιατί το animation αργεί κάπως να γίνει όλη η διαδικασία, δλδ για να γίνει ο κόκκινος κύκλος για τερματισμό κλίσης, δλδ ώσπου να γυρίσει ο κόκκινος κύκλος στο κέντρο και να εμφανίσει τις επιλογείς για ανοιχτή ακρόαση κτλπ... γιατί όλη αυτή η διαδικασία? δλδ να κάνει 1 δευτερόλεπτο για όλο αυτό το animation ώσπου να ανοίξει η συνομιλία και να μετράει ο χρόνος της κλήσης? όλη η φάση να σημειώσω γίνετε το πολύ σε 1 δευτερόλεπτο, απλά ξαφνιάστηκα γιατί στα προηγούμενα iOS και iPhone που είχα δεν υπήρχε αυτό το animation? ήτανε ποιο άμεσο? δεν ξέρω... :(

 

 Το κάνει και σε εσάς? 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4322   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:06

Λοιπόν παρατήρησα κάτι σήμερα στο 6 Plus μου, δεν ξέρω αλλά όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο (Stand by) και έχω μια εισερχόμενη κλήση, ενώ σέρνω με το δάχτυλο μου για να απαντήσω γιατί το animation αργεί κάπως να γίνει όλη η διαδικασία, δλδ για να γίνει ο κόκκινος κύκλος για τερματισμό κλίσης, δλδ ώσπου να γυρίσει ο κόκκινος κύκλος στο κέντρο και να εμφανίσει τις επιλογείς για ανοιχτή ακρόαση κτλπ... γιατί όλη αυτή η διαδικασία? δλδ να κάνει 1 δευτερόλεπτο για όλο αυτό το animation ώσπου να ανοίξει η συνομιλία και να μετράει ο χρόνος της κλήσης? όλη η φάση να σημειώσω γίνετε το πολύ σε 1 δευτερόλεπτο, απλά ξαφνιάστηκα γιατί στα προηγούμενα iOS και iPhone που είχα δεν υπήρχε αυτό το animation? ήτανε ποιο άμεσο? δεν ξέρω... :(

Το κάνει και σε εσάς?

Δεν εχω παρατηρησει να αργει ιδιαιτερα..τοσο πολυ σε προβληματιζει;

#4323   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:10

Δεν εχω παρατηρησει να αργει ιδιαιτερα..τοσο πολυ σε προβληματιζει;

Δεν με προβληματίζει απλά κάπως με παραξένεψε η φάση γιατί είχα συνηθίσει την αμεσότητα χωρίς animation που στο 3GS, 4, 4S, 5S δεν ξέρω κάπως μου φάνηκε περίεργο να έχεις και σε αυτό το σημείο animation εξηγούμε δεν αργή, αλλά το βρίσκω περιττό να το έχει. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4324   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:12

Δεν με προβληματίζει απλά κάπως με παραξένεψε η φάση γιατί είχα συνηθίσει την αμεσότητα χωρίς animation που στο 3GS, 4, 4S, 5S δεν ξέρω κάπως μου φάνηκε περίεργο να έχεις και σε αυτό το σημείο animation εξηγούμε δεν αργή, αλλά το βρίσκω περιττό να το έχει.

Εμενα βασικα μου την δινουν τα γενικα animations σε ολο το λειτουργικο.. Αλλα ειχα θεμα με το noslowanimations που τα ειχα απενεργοποιησει και το εκανα τωρα μεσα απο τις ρυθμισεις... Οτι ειναι περιττα αυτα ειναι το μονο σιγουρο.. Κ εγω δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που υπαρχουν, ειλικρινα

#4325   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:16

Λοιπόν παρατήρησα κάτι σήμερα στο 6 Plus μου, δεν ξέρω αλλά όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο (Stand by) και έχω μια εισερχόμενη κλήση, ενώ σέρνω με το δάχτυλο μου για να απαντήσω γιατί το animation αργεί κάπως να γίνει όλη η διαδικασία, δλδ για να γίνει ο κόκκινος κύκλος για τερματισμό κλίσης, δλδ ώσπου να γυρίσει ο κόκκινος κύκλος στο κέντρο και να εμφανίσει τις επιλογείς για ανοιχτή ακρόαση κτλπ... γιατί όλη αυτή η διαδικασία? δλδ να κάνει 1 δευτερόλεπτο για όλο αυτό το animation ώσπου να ανοίξει η συνομιλία και να μετράει ο χρόνος της κλήσης? όλη η φάση να σημειώσω γίνετε το πολύ σε 1 δευτερόλεπτο, απλά ξαφνιάστηκα γιατί στα προηγούμενα iOS και iPhone που είχα δεν υπήρχε αυτό το animation? ήτανε ποιο άμεσο? δεν ξέρω... :(

 

 Το κάνει και σε εσάς? 

Είναι γενικότερο κόλλημα του iOS 8 (και) αυτό. Υπάρχει καθυστέρηση στην απάντηση της κλήσης.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4326   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:17

Εμενα βασικα μου την δινουν τα γενικα animations σε ολο το λειτουργικο.. Αλλα ειχα θεμα με το noslowanimations που τα ειχα απενεργοποιησει και το εκανα τωρα μεσα απο τις ρυθμισεις... Οτι ειναι περιττα αυτα ειναι το μονο σιγουρο.. Κ εγω δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που υπαρχουν, ειλικρινα


Συμφωνω. Μειωση κινηση ειναι must, σε πολλους αρεσει βεβαια.

You'll Never Walk Alone


#4327   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:18

Συμφωνω. Μειωση κινηση ειναι must, σε πολλους αρεσει βεβαια.


Θελω να τα κοψω εντελως αλλα δεν βρισκω κατι σωστο.. Και το springtomize3 απο οτι λεει ο νικος ψιλοκολλαει

#4328   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:18

εγώ έκανα μόνο και μόνο jailbreak για να έχω το NoSlowAnimation για να είναι ποιό γρήγορα τα animation δεν ξέρω αλλά νιώθω πως αδικούν την συσκευή. Χωρίς παρεξήγηση, η συσκευή πάει μαλιοκούβαρα μιλάμε δεν παίζετε Infinity Blade III Asphalt Airborn 8 γραφικά απίστευτα loading speeds τρομερές... Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το animation για την απάντηση εισερχόμενη κλήσης τι το ήθελαν?

 

 

Είναι γενικότερο κόλλημα του iOS 8 (και) αυτό. Υπάρχει καθυστέρηση στην απάντηση της κλήσης.

 

 

ΟΚ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Νίκο 

 

μεταξύ μας άρχισα να έχω αμφιβολίες μήπως έχω θέμα και θέλει restore... 

 

αλλά όλα good ;)


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 26/12/2014 - 21:21

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4329   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:20

εγώ έκανα μόνο και μόνο jailbreak για να έχω το NoSlowAnimation για να είναι ποιό γρήγορα τα animation δεν ξέρω αλλά νιώθω πως αδικούν την συσκευή. Χωρίς παρεξήγηση, η συσκευή πάει μαλιοκούβαρα μιλάμε δεν παίζετε Infinity Blade III Asphalt Airborn 8 γραφικά απίστευτα loading speeds τρομερές... Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το animation για την απάντηση εισερχόμενη κλήσης τι το ήθελαν?


Την αδικουν παρα πολυ... Οντως.. Εσυ δεν εχεις προβλημα με το noslowanimations? δεν σου κανει διαφορες χαζομαρες με το scroll σε καποιες εφαρμογες;

#4330   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:21

Θελω να τα κοψω εντελως αλλα δεν βρισκω κατι σωστο.. Και το springtomize3 απο οτι λεει ο νικος ψιλοκολλαει


Μειωση κινησης και noslowanimatios, τι αλλο θες;

Darkoulis πατας απαντηση, μετρας μεχρι το 100 πεντε-πεντε και μιλας. Ετσι εκανα σε ολα τα iphones. :P

You'll Never Walk Alone


#4331   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:24

Την αδικουν παρα πολυ... Οντως.. Εσυ δεν εχεις προβλημα με το noslowanimations? δεν σου κανει διαφορες χαζομαρες με το scroll σε καποιες εφαρμογες;

 

όχι κανένα θέμα απολύτως είμαι στην 8.1.2

 

Μειωση κινησης και noslowanimatios, τι αλλο θες;

Darkoulis πατας απαντηση, μετρας μεχρι το 100 πεντε-πεντε και μιλας. Ετσι εκανα σε ολα τα iphones. :P

atari4, δεν είχα ποτέ κανένα τέτοιο θέμα ακόμα και το 3GS με 6.1.6 με jailbreak sbseting winterboard iOS 7customized full theme με μόνο 60 MB ελεύθερη ram και δεν είχα τέτοιο θέμα ποτέ!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4332   stefano23

stefano23

    iPH Enthousiast

  • 520 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:stefano_d23

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:24

[quαote name="atari4" post="1665779" timestamp="1419621676"]Μειωση κινησης και noslowanimatios, τι αλλο θες;

Darkoulis πατας απαντηση, μετρας μεχρι το 100 πεντε-πεντε και μιλας. Ετσι εκανα σε ολα τα iphones. :P[/quote]
Ειχα καποια θεματακια ρε συ με το noslowanimations.. Επισης καποιες φορες κολλαει το wifi και αργει να φορτωσει.. Η συσκευη ειναι σφαιρα, αν πιασει καλη ταχυτητα στο δικτυο δεν καταλαβαινεις τι γινεται, φορτωνει αστραπιαια, σε fb tapatalk και browser παει κομματια.. Αλλα καποιες φορες αργει, σαν να μην υπαρχει καλο σημα... Εχει κανενα θεμα με τις ταχυτητες wifi ή να το δωσω καμια καρατια το rooter?

#4333   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:26

[quαote name="atari4" post="1665779" timestamp="1419621676"]Μειωση κινησης και noslowanimatios, τι αλλο θες;

Darkoulis πατας απαντηση, μετρας μεχρι το 100 πεντε-πεντε και μιλας. Ετσι εκανα σε ολα τα iphones. :P[/quote]
Ειχα καποια θεματακια ρε συ με το noslowanimations.. Επισης καποιες φορες κολλαει το wifi και αργει να φορτωσει.. Η συσκευη ειναι σφαιρα, αν πιασει καλη ταχυτητα στο δικτυο δεν καταλαβαινεις τι γινεται, φορτωνει αστραπιαια, σε fb tapatalk και browser παει κομματια.. Αλλα καποιες φορες αργει, σαν να μην υπαρχει καλο σημα... Εχει κανενα θεμα με τις ταχυτητες wifi ή να το δωσω καμια καρατια το rooter?

Custom Rom το iOS 8 παιζει να το βάλουμε σε nexus 6; :D



#4334   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:27

Με noslow ποτε δεν ειχα θεμα. Με το wifi τωρα που το λες πολυ αραια θελει κανα refresh γιατι αργει νανοιξει. Βεβαια ειναι τοσο αραια που δε τοχα σκεφτει ποτε. Χμμμ

You'll Never Walk Alone


#4335   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/12/2014 - 21:28

Δεν έχω θέμα δόξα τον θεό έχω ένα Rooter της HOL δεν ξέρω το μοντέλο έχει μια εξωτερική κεραία, εν πάση περίπτωση όπου και να είμαι στο σπίτι μου είτε στο υπόγειο είτε στο γκαράζ, είτε στον δεύτερο όροφο κανονικά έχω σήμα όχι το άριστο που έχω όταν είμαι στο σαλόνι & κουζίνα όπου είναι το Rooter, αλλά δεν έχω θέμα με webrowsing. όπου και να είμαι. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 38

0 μέλη, 38 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες