Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 22/09/2014 - 06:54

Εύκολο να λες..'κάνω τα κουμάντα μου να μην σβήσει'!

 

Δλδ να σκέφτομαι ΑΝ θα πρέπει να σερφάρω με το πακέτο data (4G/3G) που πληρώνω;; 

ΑΝ θα πρέπει να μπω FB, twitter, κτλ για να μην μου σβήσει από μπαταριά;; 

ΑΝ θα πρέπει να δω κάνα μικρο βιντεακι που ου στέλνει η γυναικα με την μικρή, γιατί καταναλώνει;;

 

Σπύρο μην τα ισοπεδώνουμε όλα στην 'τρελα' μας που έχουμε όλοι μας με τα προϊόντα της Αππλ.

 

Κοιτάχτε σήμερα τι προσφέρει ο ανταγωνισμός, και σταματήστε επιτέλους να λέτε αυτό το τόσο εγωιστικό, παιδικό, και συνάμα άτοπο ''Αν δεν σας αρέσει, αγοράστε ένα Ανδροιντ''!! 

 

Το τι θα αγοράσει ο καθένας, το καθορίζει αυτός και η τσέπη του. 

 

Από την άλλη, λίγη ειλικρίνεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. 

 

Αντί να σου πλασάρει την σουπερ ντουπερ HD RETINA οθόνη, ας έμενε μονο στο ρετινα. Αν το HD πχ λέω τώρα, είναι κάτι που καταναλώνει ακόμα περισσότερο την μπαταριά, δεν πειράζει, μέχρι  να βρεις τον τρόπο να φτιάξει μια ανθεκτικότερη μπαταριά, ας μην την βάλει.

 

Ας σταματήσει να βγάζει φιτουρς, και εφαρμογές τόσο ενεργοβορες, να ντύνει  το τηλέφωνο με ακριβή τεχνολογία και οθόνες τελευταίας γενιάς, από την στιγμή που η Αχίλλειος πτέρνα όλων των τηλεφώνων, και ΕΙΔΙΚΑ της Αππλ είναι η μπαταριά.

 

Το 'αγιο δισκοπότηρο' για κάθε εταιρία όπως καταλαβαίνετε είναι η μπαταριά.

 

Θυμάστε πως υποδεχτήκαμε το πρώτο iPad όταν ο Στιβ ανακοίνωσε 10 ώρες αυτονομία! Με ανοικτό το στόμα.

 

Η αυτονομία και η φορητότητα είναι αυτό που ψάχνει η κάθε εταιρία για τις συσκευές της. Μονο που η Αππλ ξεκίνησε με λάθος πόδι.

Θυσίαζε πάντα την ενέργεια, στον βωμό του ντιζάιν.

 

Στον Μακ σου που είναι 'κολλημένος' σε ένα γραφείο, πάντα διπλα από μια πρίζα, εκεί μου χτυπιέστε να έχετε το τελευταίο μοντέλο MPB Retina που διαρκεί 9 ώρες.

 

Σε ένα εργαλείο που το έχεις πάντα μαζι σου, για δουλεια και όχι μονο, εκεί μου συζητάτε για συμβιβασμούς, και καταμερισμό χρόνου για να αντέξει η μπαταριά!!

 

Κάτι δεν πάει καλά παιδιά με τον τρόπο που σκέφτεστε.  

Να το κοιτάξετε ....   :)

 

 

 

υ.γ. μην με παρεξηγείς με τον τρόπο που γράφω. Απλώς μου είναι λίγο δύσκολο να δώσω την εικόνα που θέλω πίσω από ένα πληκτρολόγιο.  

Αγάπη μόνο .. :Ρ

Κλασσικος luxus , εχει μαλωσει με την κοινη λογικη !. Ειναι ικανος να παει σε ενα καταστημα με παπουτσια σε χιλια διαφορετικα χρωματα σχεδια και μεγεθη, να αγορασει για τους 'δικους του λογους' ενα ζευγαρι 5 νουμερα μικροτερο απο αυτο που χρειαζεται και μολις παει σπιτι και τα φορεσει και δει οτι δεν μπορει να περπατησει και τον χτυπανε μπαινει στα forum και αρχισει να γκρινιαζει και να καταριεται την κατασκευαστρια !!! Και οταν του πεις οτι αυτο που κανει δεν ειναι ορθολογικη καταναλωτικη συμπεριφορα και οτι ισως επρεπε να παρει ενα αλλο ζευγαρι που να του κανει και οτι μαλλον πρεπει να γυρισει αυτα πισω, σου απανταει οτι εχει προβλημα ο τροπος που σκεφτεσαι !!!

 

Go figure !!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2014 - 08:58

Eγώ πλέον το αποφάσισα και μένω στην αρχική μου επιλογή το iPhone 6 Plus... οι λόγοι πολλοί... μεγαλύτερη οθόνη 5.5", μεγαλύτερη ανάλυση 1920 Χ 1080 (full HD), περισσότερα ppi, κάμερα με OIS, landscape mode στο μενού και το πιο σημαντικό μεγάλη αυτονομία! 
Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν και φυσικά η επιλογή είναι του καθενός. Πάντα επιλέγω μια συσκευή Αpple για την τεχνολογία αιχμής και αυτή βρίσκεται φέτος στο iPhone 6 Plus.

To ότι το iPhone 6 είναι πιο μικρό, είναι φυσικό να είναι πιο λεπτό και πιο ελαφρύ. Με standby και ppi ιδία με το 5S, δεν μπορώ να επιλέξω ένα τέτοιο μοντέλο, το μόνο που θα έκανα θα ήταν να έμενα με το 5S. H επιλογή το ξαναλέω δική σας!


Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 22/09/2014 - 08:59


#573   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:20

Κλασσικος luxus , εχει μαλωσει με την κοινη λογικη !. Ειναι ικανος να παει σε ενα καταστημα με παπουτσια σε χιλια διαφορετικα χρωματα σχεδια και μεγεθη, να αγορασει για τους 'δικους του λογους' ενα ζευγαρι 5 νουμερα μικροτερο απο αυτο που χρειαζεται και μολις παει σπιτι και τα φορεσει και δει οτι δεν μπορει να περπατησει και τον χτυπανε μπαινει στα forum και αρχισει να γκρινιαζει και να καταριεται την κατασκευαστρια !!! Και οταν του πεις οτι αυτο που κανει δεν ειναι ορθολογικη καταναλωτικη συμπεριφορα και οτι ισως επρεπε να παρει ενα αλλο ζευγαρι που να του κανει και οτι μαλλον πρεπει να γυρισει αυτα πισω, σου απανταει οτι εχει προβλημα ο τροπος που σκεφτεσαι !!!

Go figure !!

Κλασικός @ntnskrds.

Μια ζωή κοιτάζει το δάχτυλο και χάνει το δάσος.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#574   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:26

Είναι εκπληκτικό το 6+! Μόλις το παρέλαβα και πραγματικά, το Landscape mode, η κάμερα και γενικότερα το όλο concept, τα σπάει. Μόνο "θέμα", το μέγεθος μέχρι να το συνηθίσεις. Γιατί, σίγουρα, είναι μεγάλη αλλαγή από 5S σε 6+.

 

313lhxl.jpg



#575   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:33

Eγώ πλέον το αποφάσισα και μένω στην αρχική μου επιλογή το iPhone 6 Plus... οι λόγοι πολλοί... μεγαλύτερη οθόνη 5.5", μεγαλύτερη ανάλυση 1920 Χ 1080 (full HD), περισσότερα ppi, κάμερα με OIS, landscape mode στο μενού και το πιο σημαντικό μεγάλη αυτονομία! 
Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν και φυσικά η επιλογή είναι του καθενός. Πάντα επιλέγω μια συσκευή Αpple για την τεχνολογία αιχμής και αυτή βρίσκεται φέτος στο iPhone 6 Plus.

To ότι το iPhone 6 είναι πιο μικρό, είναι φυσικό να είναι πιο λεπτό και πιο ελαφρύ. Με standby και ppi ιδία με το 5S, δεν μπορώ να επιλέξω ένα τέτοιο μοντέλο, το μόνο που θα έκανα θα ήταν να έμενα με το 5S. H επιλογή το ξαναλέω δική σας!

φιλε σου μιλαω ειλικρινα απ την ωρα που ακουστηκαν οι 2 εκδοσεις ειπα να παρω την 4,7..μετα απ οοοοολα αυτα που διαβαζω ισως αναθεωρησω!!δε ξερω..εχω μπερδευτει ειλικρινα!!το μονο που με χαλασε πολυ ειναι το θεμα της μπαταριας στο 6



#576   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:34

Είναι εκπληκτικό το 6+! Μόλις το παρέλαβα και πραγματικά, το Landscape mode, η κάμερα και γενικότερα το όλο concept, τα σπάει. Μόνο "θέμα", το μέγεθος μέχρι να το συνηθίσεις. Γιατί, σίγουρα, είναι μεγάλη αλλαγή από 5S σε 6+.

 

313lhxl.jpg

μεγειες φιλαρακι!!καλοριζικοοο!!!!πως σου φαινεται???



#577   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:36

ρε παιδι αμε την μπαταρια τι θεμα εχετε? εγω οταν ταξιδευω και μπαινο συνεχεια νετ με 3g και ακουω και συνεχεια μουσικη μου βγαζει μεχρι 7 το απογευμα με φουλ 3g

 

αν κανεις νορμαλ χρηση βγαζει 1μερα +  ανα δηλαδη κανει τρελη χρηση και το φωρτηζεις καθε απογευμα αλλη μια ειναι κακο?  στην τελικη ολη την εμερα με ενα τηλ στο χερι και νετ ειναι καποιος?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#578   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:38

μεγειες φιλαρακι!!καλοριζικοοο!!!!πως σου φαινεται :huh:

Ευχαριστώ πολύ. Όπως είπα και πιο πάνω, είναι εξαιρετικό αλλά θα θέλω χρόνο να συνηθίσω το μέγεθος!



#579   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:42

Ευχαριστώ πολύ. Όπως είπα και πιο πάνω, είναι εξαιρετικό αλλά θα θέλω χρόνο να συνηθίσω το μέγεθος!

λογικο με το μεγεθος..οπως μου ειπε και ενας φιλος απ την νεα υορκη που μιλαγαμε χθες γι αυτο το θεμα ειναι σαν να εχεις ενα μικρο ipad..δεν θα χρειαζεσαι ipad αν μεταφρασω ακριβως τα λογια του!!το μονο θεμα φιλε ειναι και εδω θα σε χρειαστουμε παλι η μπαταρια!!!και που μεγαααλο θεμα!!!



#580   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:44

Ευχαριστώ πολύ. Όπως είπα και πιο πάνω, είναι εξαιρετικό αλλά θα θέλω χρόνο να συνηθίσω το μέγεθος!

 

Μακάρι να τα καταφέρεις και να μην χρειαστεί να το .... πουλήσεις !!!



#581   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:44

λογικο με το μεγεθος..οπως μου ειπε και ενας φιλος απ την νεα υορκη που μιλαγαμε χθες γι αυτο το θεμα ειναι σαν να εχεις ενα μικρο ipad..δεν θα χρειαζεσαι ipad αν μεταφρασω ακριβως τα λογια του!!το μονο θεμα φιλε ειναι και εδω θα σε χρειαστουμε παλι η μπαταρια!!!και που μεγαααλο θεμα!!!

Θα το δω κατά τη διάρκεια και θα το προσθέσω.



#582   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:45

Μακάρι να τα καταφέρεις και να μην χρειαστεί να το .... πουλήσεις !!!

Δεν υπάρχει περίπτωση, ήταν η επιλογή μου από την αρχή! :D  Επίσης, δεν πουλάω ποτέ iPhone, κάτι σαν συλλογή! ^_^



#583   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:48

Δεν υπάρχει περίπτωση, ήταν η επιλογή μου από την αρχή! :D  Επίσης, δεν πουλάω ποτέ iPhone, κάτι σαν συλλογή! ^_^

φιλε και εγω στα ιδια ειμαι..πες το μαλακια πες το οπως θελεις..εφτιαξα στην ντουλαπα ενα κονσεπτ η γωνια του μηλου..εχω ξεκινησει με το 4s και εχουμε ακομα..χαχαχα



#584   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:52

φιλε και εγω στα ιδια ειμαι..πες το μαλακια πες το οπως θελεις..εφτιαξα στην ντουλαπα ενα κονσεπτ η γωνια του μηλου..εχω ξεκινησει με το 4s και εχουμε ακομα..χαχαχα

Έτσι, ακριβώς! 'Αλλοι κάνουν συλλογές από γραμματόσημα, εμείς από iPhones! :P



#585   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/09/2014 - 09:53

φιλε και εγω στα ιδια ειμαι..πες το μαλακια πες το οπως θελεις..εφτιαξα στην ντουλαπα ενα κονσεπτ η γωνια του μηλου..εχω ξεκινησει με το 4s και εχουμε ακομα..χαχαχα

 

To είχα κάνει κι εγώ !! Και μάλιστα από το πρώτο iphone .... Τελικά κράτησα μόνο το 4s !! :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 39 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες