Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   jtheogr

jtheogr

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:John.

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:10

Τουλαχιστον εσεις εκει εξω εχετε την δυνατοτητα να το παρετε εμεις εδω ακομα στην αναμονη ... αντε να δουμε ποτε....

 

Καλοδουλευτα σε ολους. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:52

Καλημέρα σε όλους! Μέσα στις επόμενες μέρες θα το έχω και εγώ στα χέρια μου, εδώ Αθήνα, περιμένω να έρθει απο Λονδίνο, να είναι καλά το φιλαράκι εκεί πάνω :-) iPhone 6 64GB Space Grey :-)



#1113   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:07

Σήμερα πήγα στο apple store στο Λονδίνο και τα είδα για πρώτη φορά απο κοντά, χωρίς να ψωνισω κατι, τουλάχιστον σήμερα.

Προσωπικά προτιμώ το 6, το plus παρά πολύ μεγάλο, δεν το παλεύω με τίποτα, η πιο εύκολη απόφαση της ζωής μου.

Τι μου άρεσε (στο 6 πάντα): Οθόνη, μέγεθος, βάρος, λεπτότητα. Το άσπρο/αςημι χρώμα.

Τι δε μου άρεσε: Οι γραμμές πίσω, γλιστρουσε πολύ εύκολα απο το χέρι. Το χρυσό χρώμα καθόλου, το μαύρο ετσι κι ετσι. Η εσοχή των κουμπιων που ειναι μια και για τα δυο κουμπιά. Το όλο styling να πω την αλήθεια δεν με εψησε, δεν λέω οτι ειναι αςχημο, σε καμμιά περιπτωςη, αλλα το περίμενα πιο ωραίο.

Βάζω και 2 φωτός, η μια ειναι το store απέξω που ειναι εντυπωσιακό και η άλλη ειναι ένας πάγκος με φρέσκα κουλούρια. Εύκολα €250.000+ εμπόρευμα πάνω σε αυτόν τον πάγκο.

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411603160.291394.jpg
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411603175.591074.jpg

Φίλε σε appstore είχε διαθεσιμότητα κοίταξες; Ή μόνο κρατημένα και 16άρια;

#1114   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:12

Πάντως παιδιά και το 6άρι που έχω δεν το χαίρεσαι με το ένα χέρι και δεν είμαι και κανένα μπασμένο με χεράκια ντελικάτα. Δε λέω ότι δεν μπορω αλλα επειδή το συγκρίνω ταυτόχρονα με 5άρι στη χρήση το καταλαβαίνω. Το χέρι θέλει 5 το μάτι 6 . Φαντάσου το plus πώς θά ναι για καθημερινή χρήση

#1115   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:17

Πάντως παιδιά και το 6άρι που έχω δεν το χαίρεσαι με το ένα χέρι και δεν είμαι και κανένα μπασμένο με χεράκια ντελικάτα. Δε λέω ότι δεν μπορω αλλα επειδή το συγκρίνω ταυτόχρονα με 5άρι στη χρήση το καταλαβαίνω. Το χέρι θέλει 5 το μάτι 6 . Φαντάσου το plus πώς θά ναι για καθημερινή χρήση

 

Γ.......ι!!!! :P

 

Άσε όπως την βρίσκει ο καθένας!!! Δεν χορταίνω να το πιάνω.. Πάντα όπου είναι εφικτό χωρίς θήκη!! :)


@CaLi@


#1116   Nommos

Nommos

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:19

Μετα απο 3 χρονια σαν χρηστης Android αλλαξα στρατοπεδο. Πηρα το 6 για την γυναικα μου και εγω πηρα το δικο της (iPhone 5 32 Gb).

 

Το εχω αυτη τη στιγμη μπροστα μου (το 6) και το ψαχουλευω.. Τι να πω..Η κατασκευη ειναι αψογη! οπως και η οθονη! αν και νομιζω οτι απο ενα σημειο και μετα μονο τα εμπειρα ματια μπορουν να καταλαβουν μεγαλες αλλαγες απο διαφορα μοντελα. Και επισης πολυ ελαφρυ! 

 

Επισης το μεγεθος πιστευω οτι ειναι το καταλληλο για ενα κινητο.



#1117   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:22

Γ.......ι!!!! :P

Άσε όπως την βρίσκει ο καθένας!!! Δεν χορταίνω να το πιάνω.. Πάντα όπου είναι εφικτό χωρίς θήκη!! :)

Το ξέρω .... Θα το πάρω ατο τέλος, αλλα μ αρέσει να γκρινιάζω λίγο στην αρχη...
Ε και δεν μου τρέχουν και τα ευρω απο τα πατζάκια.

#1118   lambrosn

lambrosn

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:54

το πηρα !!! iphone 6 16gb silver ,,, απλα ειναι αψογο και ερχομαι απο 5s ,,,χωρις υπερβολη η ΟΘΟΝΗ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! παω να παρω μια θηκη απο το public kai επιστρεφω με φωτο

#1119   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 25/09/2014 - 10:04

το πηρα !!! iphone 6 16gb silver ,,, απλα ειναι αψογο και ερχομαι απο 5s ,,,χωρις υπερβολη η ΟΘΟΝΗ ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!! παω να παρω μια θηκη απο το public kai επιστρεφω με φωτο

εεεεελααα..εεεελααα...εεεεελαααα....



#1120   idimpo

idimpo

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/09/2014 - 10:06

Καλημέρα σε όλους! Μέσα στις επόμενες μέρες θα το έχω και εγώ στα χέρια μου, εδώ Αθήνα, περιμένω να έρθει απο Λονδίνο, να είναι καλά το φιλαράκι εκεί πάνω :-) iPhone 6 64GB Space Grey :-)


Θα σου το στείλει με courier? πόσο θα στοιχίσει η αποστολή?

#1121   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/09/2014 - 10:09

Αν εδωσε 78ε το μηνα για ενα χρονο για 64αρι plus, ουσιαστικα πληρωσε το iphone και εχει απεριοριστα κινητα-σταθερα & 8gb το μηνα για ενα χρονο. Αν δεν ειναι εκπληκτικη προσφορα αυτο, τοτε τι ειναι; :wacko:

 

936€ αν ειναι 12αμηνο,που δυσκολο,δε το λες και τρελλη προσφορα....στα 8gb θα συμφωνήσω αλλα κατα τ αλλα....

 

 

Πολλά τα λεφτά του παγίου παιδιά.

 

Ξέρω ότι με κατά αυτόν τον τρόπο σας βγαίνει φθηνότερο το τηλέφωνο (σχετικό και αυτό) αλλα για σκεφτείτε το λίγο!

 

Σχεδόν 80€ κάθε μηνα. Ούτε δάνειο για αυτοκίνητο να είχες πάρει που λέει ο λόγος. Όπως λέει και ο @nickolaou παραπάνω, σας βγαίνει σχεδόν στα 2 χιλιάρικα το τηλέφωνο!

 

8 γίγα δύσκολα θα τα χρησιμοποιήσετε. Εγώ 3gb όλη μερα έξω και δεν τα τελειώνω. 

 

Πλήρωσα το τηλέφωνο βεβαια λίγο πιο ακριβά ( 300€ ), αλλά ξέρω ότι το μηνιάτικο θα είναι στα 34€ φιχ για δυο χρονια. 

Με απεριόριστες κλήσεις, σε σταθερά και κινητά, mms sms εννοείται άσχετα το imessages, και σε Ευρώπη επίσης, και να μπορώ να χρησιμοποιήσω και τα data μου 3gb χωρίς επιπλέον χρέωση στο εξωτερικό.

 

Ήθελε λίγο ψάξιμο βέβαια γιατί οι πάροχοι πέσαν σαν τα κοράκια ποιος θα τα φάει πρώτος. 

 

Και αυτοί που πλήρωσαν το τίμημα ήταν οι του λόγου μας βιαστικοί. 

 

Δεν σας κρύβω ότι στο τσακ ήμουν πάνω στην βιασύνη μου και την χαρα μου και εγώ, να πάρω σε Orange το  6αρι με 99€ και σχεδόν 80€ πάγιο! Ήμουν στο ένα κλικ μέσω site για την παραγγελία.

 

Μετά πήρα μια ανάσα, πήγα έφαγα ένα παγωτάκι από το ψυγείο, χαλβάδιασα λίγο στο φόρουμ τα 6αρια των φίλων μας, και τελικά είχε λήξει ο χρόνος από το καλάθι αγορας και δεν την ξεκίνησα πάλι την διαδικασία! :Ρ

 

Ποτε βιαστικές κινήσεις, είναι νομος για μένα μονο που αυτή την φορα από την μεγάλη ανυπομονησία μου, παραλίγο να την πάταγα και εγώ.

 

Τέλος καλο όλα καλα όμως με BouyguesTelecom. Και έμεινα στον πάροχο μου, και μπόνους 100€ για πώληση του παλιου και αγορα του iPhone 6 πήρα, συν 160€ που αγοράζουν κανονικά το παλιο μου τηλέφωνο, σύνολο δλδ για το Galaxy S4 μεταχειρισμένο, στα 260€ που θα μου τα βάλουν στον λογαριασμό μου. ( το είχα πάρει 345€ από Γερμανία )

 

Σήμερα κατά τις 11 το παραλαμβάνω κιόλας. :)

 

Αλλα λόγο δουλειάς όλο το βραδυ μάλλον θα κοιμάμαι. Δεν βαριέσαι θα αγγαρέψω την γυναίκα να πάει  να το πάρει!

 

Ολόκληρο 6αρι gold της πήραμε και αυτηνης, να μην τρέξει  για τον σύζυγο λίγο! :Ρ 

(πάντα με συμβόλαιο και αυτή εννοείται ...έχουμε και κρίση)


You'll Never Walk Alone


#1122   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/09/2014 - 10:19

Αν εδωσε 78ε το μηνα για ενα χρονο για 64αρι plus, ουσιαστικα πληρωσε το iphone και εχει απεριοριστα κινητα-σταθερα & 8gb το μηνα για ενα χρονο. Αν δεν ειναι εκπληκτικη προσφορα αυτο, τοτε τι ειναι; :wacko:

ΑΝ ειναι 12αμηνο που δε το βλεπω...

#1123   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/09/2014 - 10:26

Βασικα εγραψες ΑΝ ειναι 12μηνο, ΔΕ το λες τρελη προσφορα. Ειναι τρελη προσφορα ομως!

 

Anyway...


You'll Never Walk Alone


#1124   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 12:14

Παίδες με το nfc τι ακριβώς παίζει; Γνωρίζει κάποιος ; Θα μπορέσουμε να το εκμεταλλευτούμε ή μόνο για αγορές με apple pay? ξέρει κάποιος κάτι έγκυρο;

#1125   Alex12

Alex12

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 25/09/2014 - 12:15

Είναι μόνο για το Apple pay. Αλλά λογικά με jailbreak θα μπορείς να κανεις και αλλά πράγματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 47

0 μέλη, 47 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες