Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 27 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6 & 6 Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1306   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:14

Φυσικά το Android είναι ότι ποιο απαίσιο υπάρχει! Δεν παλεύεται το πράγμα! Ούτε τζάμπα δεν θα έπαιρνα android. Μακάρι να υπήρχαν κινητά που να φορούσαν λειτουργικά όπως το ios,που είναι αιώνες μπροστά! Φυσικά τα specs από android τα σπάνε...Αλλά όλο αυτό χάνεται από το λειτουργικό.

Το iphone 6 για μένα από specs είναι αποτυχία. Αξίζει μόνο αν έχει κάποιος 4s και κάτω. Αναμονή iphone 6s που θα έχει 2gb ram που χρειάζεται, - 4κ - quad cpu.

Δεν τα χρειάζεσαι αυτά τα χαρακτηριστικά καμάρι μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1307   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:16

Πριν λίγο έπιασα στα χέρια μου το 6άρι, στο Media Markt. Το 6 plus σε καμιά 12αριά μέρες μου είπαν.
 
Λοιπόν.. είναι πολύ πολύ όμορφο, πιο όμορφο απο οτι δείχνει στις φωτό, πολύ ελαφρύ, το μαύρο είναι τέλειο, το χρυσό με αφήνει αδιάφορο, η κάμερα προεξέχει ναι μεν αλλά όχι πολύ, είναι πολύ γρήγορο σε θέμα safari και άνοιγμα applications, η κάμερα ΟΛΑ τα λεφτά ειδικά το slow motion και το focus.
 
Σαν συσκευή είναι όπως πάντα πολύ προσεγμένη, οι στρογγυλάδες του είναι όμορφες και το αλουμίνιο προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ γιατί του δίνει μια αίσθηση καλύτερη απο το γυαλί και το πλαστικό.
 
Οι λευκές γραμμές για την κεραία δεν μου άρεσαν. Με χάλασαν κάπως γιατί είναι παχιές. Όπως δε μου άρεσε το πάνω μεγάλο bezel. Αν δεν είχε τόσο μεγάλα κενά πάνω και κάτω απο την οθόνη θα ήταν μια χαρά και σαφώς μικρότερο.
 
Το συγκρινα με άλλα που ήταν παραδίπλα του όπως για παράδειγμα το LG και το HTC (δεν θυμάμαι μοντέλα, sorry, αλλά μου άρεσαν πολύ, α ρε android..) που ήταν στις ίδιες ίντσες 4,7 αλλά και 5", και ήταν μικρότερα σαν σκελετός.. Αυτό μου έκατσε κάπως, και λέω φαντάσου πόσο μεγάλο θα είναι το Plus.
 
To 6άρι πάντως για τα δικά μου τα χέρια είναι super, το χειριζόμουν άνετα χωρίς να δυσκολευτώ και μη σας πω οτι σκεφτομαι οτι είναι μικρό και θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο. Το θέμα είναι όμως οτι το 5,5 θα είναι άραγε τόσο μεγάλο όσο έχουμε δει σε βίντεο; Θα περιμένω να το δω και αυτό στα χέρια μου και βλέπουμε.
 
By the way, δίπλα του είχαν προς πώληση το iPhone 5s, το 64 gb άγγιζε τα 900 ευρώ....


Media markt συγγρου ή κάπου άλλου;

#1308   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:17

6s με δυο γίγα γελιέσε φίλε.στο 7 ναι.το 6s λιγο καλύτερη κάμερα ,επεξεργαστή και άντε ενα κλικ μπαταρία.μην περιμένετε διάφορες.στο 7 και αν συνεχίσει και το 7plus.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1309   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:17

Media markt συγγρου ή κάπου άλλου;

 

Συγγρού.



#1310   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:18

Δεν τα χρειάζεσαι αυτά τα χαρακτηριστικά καμάρι μου

σωστος!



#1311   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:20

παιδια μου αλλαξε η κατασταση και εγινε preparing for shipping.δεν μου ζητησαν τιποτα που πληρωσα με πιστωτικη ΑΜΕΧ απο ΑLPHA(ταυτοτητα η κατι τετοιο).το εχει περασει αυτο το σταδιο και εχει γινει η χρεωση ?(δεν ειναι δικια μου και δεν μπορω να βρω το ατομο που την εχει για λιγες μερες...



#1312   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:23

Πριν λίγο έπιασα στα χέρια μου το 6άρι, στο Media Markt. Το 6 plus σε καμιά 12αριά μέρες μου είπαν.

 

Λοιπόν.. είναι πολύ πολύ όμορφο, πιο όμορφο απο οτι δείχνει στις φωτό, πολύ ελαφρύ, το μαύρο είναι τέλειο, το χρυσό με αφήνει αδιάφορο, η κάμερα προεξέχει ναι μεν αλλά όχι πολύ, είναι πολύ γρήγορο σε θέμα safari και άνοιγμα applications, η κάμερα ΟΛΑ τα λεφτά ειδικά το slow motion και το focus.

 

Σαν συσκευή είναι όπως πάντα πολύ προσεγμένη, οι στρογγυλάδες του είναι όμορφες και το αλουμίνιο προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ γιατί του δίνει μια αίσθηση καλύτερη απο το γυαλί και το πλαστικό.

 

Οι λευκές γραμμές για την κεραία δεν μου άρεσαν. Με χάλασαν κάπως γιατί είναι παχιές. Όπως δε μου άρεσε το πάνω μεγάλο bezel. Αν δεν είχε τόσο μεγάλα κενά πάνω και κάτω απο την οθόνη θα ήταν μια χαρά και σαφώς μικρότερο.

 

Το συγκρινα με άλλα που ήταν παραδίπλα του όπως για παράδειγμα το LG και το HTC (δεν θυμάμαι μοντέλα, sorry, αλλά μου άρεσαν πολύ, α ρε android..) που ήταν στις ίδιες ίντσες 4,7 αλλά και 5", και ήταν μικρότερα σαν σκελετός.. Αυτό μου έκατσε κάπως, και λέω φαντάσου πόσο μεγάλο θα είναι το Plus.

 

To 6άρι πάντως για τα δικά μου τα χέρια είναι super, το χειριζόμουν άνετα χωρίς να δυσκολευτώ και μη σας πω οτι σκεφτομαι οτι είναι μικρό και θα ήθελα κάτι μεγαλύτερο. Το θέμα είναι όμως οτι το 5,5 θα είναι άραγε τόσο μεγάλο όσο έχουμε δει σε βίντεο; Θα περιμένω να το δω και αυτό στα χέρια μου και βλέπουμε.

 

By the way, δίπλα του είχαν προς πώληση το iPhone 5s, το 64 gb άγγιζε τα 900 ευρώ....

το 32GB το εχει 699

http://www.mediamark...html?langId=-18



#1313   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:28

Καιρός ήταν να πέσει και σε αυτούς.ενταξει λες και πουλάνε χρυσάφι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1314   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:29

παιδια μου αλλαξε η κατασταση και εγινε preparing for shipping.δεν μου ζητησαν τιποτα που πληρωσα με πιστωτικη ΑΜΕΧ απο ΑLPHA(ταυτοτητα η κατι τετοιο).το εχει περασει αυτο το σταδιο και εχει γινει η χρεωση ?(δεν ειναι δικια μου και δεν μπορω να βρω το ατομο που την εχει για λιγες μερες...

Ρε Μάριε τι ακριβώς ρωτάς; Έτσι που τα λες είναι σα να φοβάσαι όταν ανακαλύψει αυτός που έχει την πιστωτική τη χρέωση...
Μπες στον ιστό "αγορά iphone 6 απο Aramex "να συγκρίνεις αποστολές με άλλα παιδιά με την ψυχή σου. Άντε καλορίζικος

#1315   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:30

Πόσο πάει εκει φίλε;
Βάζουν φέσι όπως εδω; ;)

φιλε απ ότι κατάλαβα ότι τιμή ήθελε έλεγε ο καθένας !  το μεγάλο το βρήκα από 920 μέχρι 960 και το μικρο από 820 μέχρι και 840...

πολλά τα λεφτά ! 

 

πάντως υπήρχε σε όλα τα μαγαζια και μάλιστα και σε κάτι πολύ μικρά ! 


Τελευταία επεξεργασία από: rikos7, 27/09/2014 - 18:31


#1316   Marios5s

Marios5s

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:33

Ρε Μάριε τι ακριβώς ρωτάς; Έτσι που τα λες είναι σα να φοβάσαι όταν ανακαλύψει αυτός που έχει την πιστωτική τη χρέωση...
Μπες στον ιστό "αγορά iphone 6 απο Aramex "να συγκρίνεις αποστολές με άλλα παιδιά με την ψυχή σου. Άντε καλορίζικος

 

χαχα οχι ρε δεν κανω τετοια :D ειναι του αδερφου μου και επειδη δεν εχει προσβαση να δει εαν εγινε  η χρεωση δεν μπορω να ξερω εαν προχωρησε η παραγγελια μου.και ρωταω οταν γραφει στην apple preparing for shipping το εχει περασει και απο δευτερα το στελνουν?

δεν ειναι με aramex :D :D :D 



#1317   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:35

2w40c3s.jpg

 

2db5kcg.jpg

ποροση το πλας!!!!



#1318   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:38

το 32GB το εχει 699

http://www.mediamark...html?langId=-18

 

Για εμένα, σήμερα που τα κράτησα απο κοντά και τα 2, το 5άρι "χάνει" μπροστά στο 6άρι.



#1319   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:51

το δεκεμβρη θα παω φρανκφουρτη οποτε θα παω στο apple store να παρω το 6+ 64GB πρεπει να ζητησω συγκεκριμενο μοντελο ή ειναι ολα ξεκλειδωτα?



#1320   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 18:53

φιλε απ ότι κατάλαβα ότι τιμή ήθελε έλεγε ο καθένας ! το μεγάλο το βρήκα από 920 μέχρι 960 και το μικρο από 820 μέχρι και 840...
πολλά τα λεφτά !

πάντως υπήρχε σε όλα τα μαγαζια και μάλιστα και σε κάτι πολύ μικρά !

Μιλας για 16 άρια αυτές τις τιμές; Α παπαπαπα . Τελικα το τούρκικο φέσι ειναι original....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 35

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες