Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με το home button και με το Βισμα του φορτιστή !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   paokidis

paokidis

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2014 - 03:13

Γεια σας παιδια !!! Θα ήθελα αν γίνεται να μου κυσετει την εξής απορία !!! Εχω ενα iPhone 5s και τον τελευταίο μήνα το home button το νιώθω στο χέρι μου σαν να ψηλό παιΖει γενικά σαν να ειναι λιγο λασκαρισμενο αυτο το προβλημα μου το καλύπτει η εγγύηση ;;; Και κατι ακόμα το Βισμα του φορτιστή απο την μεριά που μπαίνει στο κινητο το πλαστικό του καλωδίου φθαρθηκε και βγήκαν έξω τα καλωδιακια αυτο το καλύπτουν ;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 17/09/2014 - 10:16

Γενικά δε σου καλύπτουν οτιδήποτε έγινε λόγο κακής χρήσης. Αυτό βέβαια το κρίνουν εκείνη αν και περίπου το γνωρίζεις και εσύ. Οπότε αρκεί μια βόλτα από infoquest και θα λυθούν οι απορίες. ^^



#3   paokidis

paokidis

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2014 - 13:30

Γενικότερα δεν μπορω να πω οτι το κινητο εχει υποστεί κακιά χρήση ούτε γρατζουνιά δεν εχει δεν μου εχει πέσει ποτε μα ποτε και απο την πρώτη μερα που βγηκε απο το κουτί ειναι με ζέλατινα και θήκη !!! Όσο αφορά τον φορτιστή απο την πρώτη κι ολας εβδομάδα απο την μεριά που έμπαινε στο κινητο αρχησε να ζαρώνει και να στρίβει

#4   alexaras

alexaras

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 18/09/2014 - 17:58

εχει καμια βδομαδα που αντιμετωπιζω και γω θεμα με το home button σε 5s (5 μηνων). εχει γινει αρκετα σκληρο και κανει εντονο θορυβο οταν το παταω! οσο το παταω ομως στρωνει και επανερχεται αλλα μετα αν το αφησω ωρα χωρις να το πειραξω ξανασκληραινει! εχετε καμια ιδεα τι παιζει? το κινητο δεν εχει πεσει ποτε.. (paokidis σορρυ που ''πεταχτηκα'' αλλα ειπα να μην ξανανοιξω παρομοιο θεμα)


Τελευταία επεξεργασία από: alexaras, 18/09/2014 - 17:59


#5   alexaras

alexaras

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/09/2014 - 12:45

καμια βοηθεια  κανεις?



#6   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 25/09/2014 - 18:07

Μια απο τα ιδια. Αλλα εμενα δε νιωθει κιολας πλεον αχαχα. Το αγγιζω απλα και ανταποκρινεται λες και το πατησα δυο φορες αν το πατησω μια το ιδιο και γενια τα χει παιξει. Το χε κανει πριν κανα 4 μηνο και εστρωσε τωρα το ξανακανει. Απο βδομαδα θα το παω να δω τι θα μου πουν

#7   paokidis

paokidis

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2014 - 18:37

Alexaras ακριβώς το ίδιο όσο το πατάω τόσο στρώνει όσο το αφήνω παλι τα ίδια !!!

#8   iambatman

iambatman

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/09/2014 - 23:00

Παιδιά στα 10€ μπορεις να βρεις απο το ebay home button! Και κάπου στα 3€ βρίσκεις ολα τα εργαλεία για να βγάλεις την οθονη να αλλάξεις το home button! Υπάρχουν και βιντεο που δείχνουν πως αλλάζουν! Απλα το θεωρώ τραγικό καταστήματα να σου παίρνουν 50€ για ενα home button που συνολικά κοστίζει 10€ και να σου χρεώνουν την εργασια 40€

#9   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 25/09/2014 - 23:07

Καταρχήν να σου πω ότι έχουμε ελεύθερη αγορά και ο καθένας μπορεί να σου χρεώσει ότι θέλει.

 

Η τιμή μιας επισκευής λοιπόν περιέχει τιμή ανταλλακτικού, κόστος εργασίας, 23% ΦΠΑ, 26% φόρος (μπορείς και να μην το υπολογίσεις αυτό αλλά υπάρχει), εγγύηση του ανταλλακτικού (και καλής λειτουργίας και μετέπειτα εγγύηση), εγγύηση ότι η συσκευή σου θα ανοίξει από κάποιον έμπειρο (και θα κλείσει) και ότι αυτό που θα πάρεις πίσω θα είναι ίδιο με αυτό που έδωσες. 

 

Ναι φυσικά και μπορείς να δώσεις 13€ και να το κάνεις μόνος σου. Με το ίδιο σκεπτικό και ένα λάστιχο 5€ στο καζανάκι μπορείς να βάλεις μόνος αλλά ΑΝ δεν μπορείς θα φωνάξεις υδραυλικό και θα σου πάρει 30€



#10   iambatman

iambatman

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/09/2014 - 23:13

Σίγουρα οτι μπορεί ο καθένας! :P Για παράδειγμα μια κοπέλα δεν θα έμπαινε καν στην διαδικασία αυτη που δεν θέλει πολυ χρόνο! Νταξει δεν ειμαι τεχνικός για iphone αλλα θεωρώ μια μπαταρια ή ενα home button ειναι εύκολο για τον καθένα!

#11   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 25/09/2014 - 23:18

Μπορώ να σου πω 10 περιπτώσεις που μου φέρανε iphone στο οποίο πήγανε να αλλάξουν μπαταρία και ξήλωσαν τον connector και 30+ περιπτώσεις που πήγαν να φτιάξουν το home button και ξήλωσαν διάφορα χαχα

 

Από εκεί και πέρα ο καθένας ξέρει μέχρι που μπορεί να φτάσει και καλύτερα να δώσει κάτι παραπάνω σε κάποιον τεχνικό παρά στο τέλος να πληρώσει τα 3πλάσια για δικές του απροσεξίες.



#12   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 25/09/2014 - 23:58

Το 5s δε παιρνει ανταλλακτικα νομιζω λογω touch id μονο επισκευη(?). Διορθωστε με αν κανω λαθος

#13   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/09/2014 - 00:16

Επισκευάζονται όλα εκτός του touch που είναι αρκετά δύσκολο

#14   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/09/2014 - 00:39

Δεν ειναι μοναδικο για καθε συσκευη; Πηρα στην isystem και μου λενε ειτε θα το επισκευασουν ειτε θα μου δωσουν ανακατεσκευασμενο. Ελπιζω μαλλον στο δευτερο αν και δε ξερω αν θελω




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες