Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

iOS 8 σε iPhone 4S / iPad Mini 1st gen ή όχι?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: iOS 8 σε iPhone 4S / iPad Mini 1st gen ή όχι? (129 μέλη έχουν ψηφίσει)

ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ iOS 8 ΓΙΑ ΤΟ iPHONE 4S? (παρακαλώ να απαντήσουν μόνο όσοι το έχουν δοκιμάσει)

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ iOS 8 ΓΙΑ ΤΟ iPAD MINI 1st G? (παρακαλώ να απαντήσουν μόνο όσοι το έχουν δοκιμάσει)

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:23

Μπράβο σου, χαίρομαι που στο 4αρι σου παει τέλεια. Θα είσαι απο τους λίγους τυχερούς, καθώς στο Μέγαρο που ειναι το γραφείο μου όσοι γείτονες σε αλλα γραφεία έβαλαν σε 4αρι την 8 τραβούσαν τα μαλλιά τους και ρωτούσαν πως να γυρίσουν στην 7.

Τυχερός είσαι, φαίνεται. Ή απλα παίζεις angry birds και στέλνεις και κανα sms, Χαχαχα.
Τεσπα, αδιαφορώ αν βάλετε σε 4αρι την 8, κάντε οτι θέλετε. Εγω εχω 5αρι.

αφού αδιαφορείς και δεν έχεις και 4άρι σταμάτα σαν μαιντανός να πετιέσαι παντού και να λες στον κόσμο να μην την βάλει


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   manolovas

manolovas

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2014 - 09:35

Μπράβο σου, χαίρομαι που στο 4αρι σου παει τέλεια. Θα είσαι απο τους λίγους τυχερούς, καθώς στο Μέγαρο που ειναι το γραφείο μου όσοι γείτονες σε αλλα γραφεία έβαλαν σε 4αρι την 8 τραβούσαν τα μαλλιά τους και ρωτούσαν πως να γυρίσουν στην 7.

Τυχερός είσαι, φαίνεται. Ή απλα παίζεις angry birds και στέλνεις και κανα sms, Χαχαχα.
Τεσπα, αδιαφορώ αν βάλετε σε 4αρι την 8, κάντε οτι θέλετε. Εγω εχω 5αρι.

Καταλαβαινω φιλε μου οτι θελεις να υποστηριξεις την αποψη σου αλλα κ μονο ετσι οου μιλας χανεις το ενδεχόμενο δικιο σου .Θα προσπαθησω να τη βαλω ακομα κ στο 2g για να σε μπικαρω.Ετσι κ αλλιως εγω σε μια εβδομαδα θα εχω το 6÷. Ακου εκει iphone 5....

#33   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2014 - 14:44

Εμενα η απορια μου ειναι πως γινεται στο ipad mini που εχει και μεγαλυτερη αναλυση να ρολαρει καλα και στο iphone 4s (απο οτι λενε) οχι; Εφοσον επεξεργαστης/ram ειναι ιδιος!


#34   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2014 - 14:48

Σε 4s - ipad mini το έβαλα και  δουλεύει μια χαρα χωρίς κολλήματα!

Επίσης τώρα δουλεύει καλύτερα είναι πιο ελαφρύ!



#35   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/09/2014 - 14:59

Αγαπητέ φίλε, δεν χρειάζεται να 'χει κάποιος δοκιμάσει για να σου πει, είναι "φως-φανάρι":

 

ΟΧΙ και στα δύο! Δεν έχουν σχεδιαστεί γι' αυτό το λειτουργικό, θα "γονατίσουν" και θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που το 'κανες.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας πιάνει η μανία να αναβαθμίσετε ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ, όταν δεν έχετε αναβαθμιστεί σε HARDWARE εδώ και τόσα χρόνια!

Δεν έχετε χρήματα; Οκ, δεκτό και κατανοητό. Άρα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ να βάλετε ολοκαίνουργιο λειτουργικό (σχεδιασμένο βασικά για τα 6άρια κυρίως), σε κινητό 4+ ετών τεχνολογίας πριν!

Στο δικό μου 5άρι, η 8άρα πάει "οκ", έχει μερικά lags ενώ η μπαταρία τελειώνει "πατ-κιουτ".
Στο iPad mini Retina μου (ολοκαίνουργιο μηχάνημα-τεχνολογία), το ίδιο επίσης - πολύ λίγα (αλλά υπάρχουν) lags ενώ και στο iPad η μπαταρία τελειώνει 20% (τουλάχιστον) γρηγορότερα.

 

Όταν εγώ με σαφώς πιο καινούργια devices σου γράφω αυτά, τότε ΟΧΙ δεν πρέπει να αναβαθμίσεις.

Τα 4+ έτη είναι υπερβολή! Το 4s ακόμη δεν έχει κλείσει καλά καλά 3 χρόνια! Και μέχρι πριν λίγες ημέρες διαθέτονταν για πώληση από την Apple!


Τελευταία επεξεργασία από: fireleader, 20/09/2014 - 15:06


#36   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/09/2014 - 15:12

εγω παντως στο 4ς μου την εβαλα 2 φορες με ρεστορε και τις 2 γυρισα πισω και αν καποιος λεει οτι δεν εχει κολληματα η laags η 8 στο 4ς τοτε ειναι ΤΡΕΛΟΣ!!!!!


Τελευταία επεξεργασία από: Paolokom, 20/09/2014 - 15:12


#37   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/09/2014 - 19:43

Μηπως για καποιο λογο παιζει ρολο η μνημη;
Για παραδειγμα στα 8gb λενε οτι lagarei ενω σε πιο μεγαλες χωρητικοτητες(16gb/32gb κλπ) οχι! Οσοι εχετε θεμα τι μνημη εχετε;


#38   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/09/2014 - 20:32

Εγώ στο 32gb βλέπω για πρώτη φορά στα 2 1/2 χρόνια που το έχω, ότι κολλάει, ιδιαίτερα σε κάποιες εφαρμογές. Έκανα πάλι restore και δεν άλλαξε! Τελικά νομίζω ότι η κυρά Μηλιά σπρώχνει για αναβάθμιση σε hardware, φυσικά την ίδια τακτική μπορεί να δει κάποιος και σε άλλου είδους hardware και αναβαθμίσεις, ωστόσο δεν ξέρω αν μπορούμε να αποδώσουμε πλήρεις ευθύνες σε αυτό γιατί στις αναβαθμίσεις προστίθενται επιπλέον λειτουργίες.

#39   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 20/09/2014 - 20:41

Στο ipad 2 να μην το επιχειρησω καν....

#40   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 20/09/2014 - 21:40

Λοιπον μετα απο συμβιωση 3ων ημερων με το iOS 8 στο 4S 16Gb εχω να πω πως δου προτεινω για αναβθμιση. Το κινητο εγινε πιο γρηγορο στο ρολαρισμα των σελιδων και απεκτησε ελαχιστα καλυτερη αυτονομια (περιεργο) αλλα υπαρχουν καποια μικρολαγκ κατα το ανοιγμα της καμερασ απο lock screen επισης στην αρχη παρατηρουσα και στο notification center αλλα τωρα δεν βλεπω κατι, στις ρυθμισεις επισης σε ορισμενα υπομενου και στο safari. Αυτα το κινητο δεν θυμιζει σε τιποτα το περσινο 4αρι με την 7αρα. Το quick reply, το greek dictation, δουλευουν κατι παραπανω απο αψογα. Εννοειται περιμενουμε καποιο update να εξαλειφθουν τα λαγκακια (εδω τα καταφερε με το 4αρι με το S δεν θα τα καταφερει που δεν εχουν σχεση) αλλα εγω σου προτεινω να προχωρησεις. Οσο για τους θερμους υποστηριχτες που δεν εχουν το 4s και λενε να μην προχωρησουμε στην αναβαθμιση δεν μπορω να καταλαβω τι προσπαθουν να καταφερουν. Και σε αυτους που το δοκιμασαν και λενε οτι κολλαει τοσο πολυ εκαναν setup as new και να τα περασουν ολα απο την αρχη, ή απλα update?

#41   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 20/09/2014 - 21:45

Το Dropbox έχει κ σε εσάς κρασαρισματα να φανταστώ ΕΕ;

Edit:

Λαθος τοπικ!


Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 20/09/2014 - 21:47

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#42   Nicklio

Nicklio

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/09/2014 - 21:55

4s όλα οκ ,μπαταρία super

#43   mixalhs13

mixalhs13

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/09/2014 - 23:02

4s όλα οκ ,μπαταρία super

Εχει διάφορα με τιν 7 ; Ειναι καθόλου πιο αργό ;

#44   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2014 - 11:00

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε αλλά εγώ βλέπω μια αύξηση της διάρκειας της μπαταρίας της τάξης του 30-40% επιεικώς! 

 

Παρόλο που ενεργοποίησα και το Siri, για να έχω το dictation. 

 

Μακάρι να κρατήσει έτσι. 



#45   psideras

psideras

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@psideras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:psideras

Δημοσίευση 22/09/2014 - 11:18

Βάλε όποιο θες, σε ό,τι κινητό θες, φίλε μου - στην τελική δεν με νοιάζει κιόλας.

Ούτε εμάς μας νοιάζει η άποψη σου! Άσε κάποιον σαν εμάς που δεν εχει λεφτα κι εχει μείνει με 4s και ios 8 να μας πει κατι ουσιώδες και μείνε εσύ με το τελευταίας τεχνολογίας 5αρι σου που έχεις τα λεφτά!
Βγαίνεις και προσβάλεις με τέτοιο τρόπο και έχεις το θράσος να θίγεται και να το παίζεις υπεράνω; Ντροπή σου!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες