Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/09/2014 - 14:40

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411648770.634951.jpg   40,9KB   60 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411648785.868166.jpg   71,97KB   58 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411648797.018204.jpg   16,85KB   57 λήψεις

ο,τι κ να ισχυει... το χιουμορ ειναι χιουμορ.. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/09/2014 - 14:41

ετσι οπως το πανε με τα μεγεθη σε λιγο ο τυπος θα θελει μπετονιερα για να κανει τη δουλεια του  :lol:

Το σκεφτόμουν και 'γω αυτό. Στο τσάκ χώρεσε το Plus.

 

Καιρός απο την άλλη να αλλάξει το Concept. Ας το βάζει σε κανα φούρνο μετά. "Will it bake?"


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#183   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2014 - 15:02

Κυρίες, κύριοι και μικρά παιδιά κρατηθείτε! Η είδηση που ακολουθεί πιθανώς θα ταράξει το "είναι' σας καθώς θα αποκαλυφθούν στοιχεία άγνωστα μέχρι σήμερα στον απλό χρήστη. Καλά κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα εκατοντάδων ετών βγαίνουν στο φως της δημοσιότητας παύοντας να αποτελούν αποκλειστική γνώση των λίγων.

 

Είστε έτοιμοι;


iphone6bendtest.gif

 
Το iPhone 6 Plus λυγίζει λοιπόν, σύμφωνα με αναφορές χρηστών οι οποίοι κάθισαν επάνω του ή το είχαν την μπροστινή τσέπη του παντελονιού τους όπου και δεχόταν πίεση. Λυγίζει...

 

Για να αποδειχτεί το αυτονόητο γεγονός πως μία συσκευή με αλουμινένιο σασί λυγίζει, δημιουργήθηκε και το παρακάτω βίντεο:

 

 

Το είδατε;

 

Αν ασκήσετε πίεση στο iPhone 6 Plus θα λυγίσει. Απίστευτο.

 

Είναι λοιπόν η Apple υπαίτια ή μήπως η οποιαδήποτε συσκευή απαιτεί ένα "βαθμό σεβασμού" ως προς τη χρήση της; 

 

Πριν απαντήσετε "Φυσικά και φταίει η Apple.  Τόσα λεφτά κοστίζει το iPhone 6 Plus θα έπρεπε να μην λυγίζει (και άρα να μην υπακούει στους νόμους της φυσικής)" δείτε το βίντεο και τις εικόνες που ακολουθούν:

 

Ένα Samsung Galaxy S4, στο ίδιο τεστ με το iPhone 6 Plus. Το αποτέλεσμα σοκάρει #NotReally

 

 

Ένα Sony Xperia Z1 λυγίζει μέσα στις τσέπες ενός χρήστη που κάθισε και του άσκησε πίεση. Ποιος θα το περίμενε; Κακιά Sony!


sonyexperia.jpg

 

 
Ένα BlackBerry Q10 βρίσκεται λυγισμένο, με τον χρήστη του να δηλώνει πως δεν ιδέα για το πως έγινε αυτό #ItsAKindOfMagic

 

blackberry-e1411546105808.jpg

 

 

Ένα HTC EVO λυγίζει και σπάζει όταν ο χρήστης κάθεται επάνω του. Κακιά HTC!

 

broken-evo-1-e1411546226302.jpg

 

 

Για δες λοιπόν... τα smartphones λυγίζουν αν κάτσεις επάνω τους ή αν τους ασκήσεις πίεση (είτε μέσα σε μία τσέπη είτε έξω από αυτήν) ... πραγματικά απίστευτο. Ποιος να το φανταζόταν;

Θα συμφωνήσω μαζί σου.Όσες πιστοποιήσεις για σκόνη,νερό,φωτιές,καπνούς κλπ και να έχει μια συσκευή,δεν παύει να είναι κινητό τηλέφωνο και προορίζεται για συγκεκριμένη χρήση:Να φέρνει σε επαφή τον κάτοχό του με τον υπόλοιπο κόσμο μέσω συγκεκριμένων λειτουργιών(κλήσεις,email,chat) και όχι για να εκτελεί ακροβατικά.Όσον αφορά τα διάφορα βίντεο με τέστ αντοχής που ανεβαίνουν κατά καιρούς για διάφορες συσκευές,πιστεύω πως είναι είτε για σκοπούς μάρκετιγκ,είτε από ανταγωνίστριες εταιρίες.Ο κάθε ένας έχει τα δικά του ''φίλτρα'' που θα τον οδηγήσουν στην τελική του επιλογή.



#184   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 15:42

Έχω δεί ένα galaxy note νομίζω ήταν 5.7 inch δεν χώραγε σε τσέπη παντελονιού ούτως ή άλλως και οριακά χώραγε σε τσέπη από σακάκι εσωτερική πλαϊνή. Νομίζω ότι όποιος πάει για το plus πρέπει να κοιτάξει τρόπους μεταφοράς αντίστοιχους με ενός ipad mini για να εξασφαλίσει την ασφάλεια της συσκευής. Αυτό δεν είναι κάτι κακό απλά αλλάζουν κάπως τα δεδομένα.

 

Από εκεί και πέρα ήδη οι μεγάλες εταιρείες πχ Spiegen έχουν ήδη βγάλει σκληρές θήκες ή σκελετούς κτλ νομίζω όταν έχεις δώσει πολλά λεφτά για μια συσκευή άλλα 30-40 ευρώ για να την ασφαλίσεις από τυχαία ζημιά δεν είναι κακή ιδέα.

 

Επιμένω πάντως ότι τα βίντεο που επι τούτου στραβώνουν τα τηλέφωνα για να δείξουν ότι γίνεται δεν πρέπει να επηρεάσουν κανέναν. Πάρτε αυτό που σας αρέσει/βολεύει και καλορίζικο. Και μακάρι κ στα δικά μας όσοι δεν έχουμε οικονομική ευχέρεια.



#185   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 15:55

Αλήθεια το iPad mini & air λυγίζουν;

#186   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 25/09/2014 - 16:29

ετσι οπως το πανε με τα μεγεθη σε λιγο ο τυπος θα θελει μπετονιερα για να κανει τη δουλεια του  :lol:

 Σίγουρα θα τη χρειαστεί έρχεται και το nexus 6 με 5.9 ιντσες :P



#187   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/09/2014 - 16:49

Αλήθεια το iPad mini & air λυγίζουν;

2 βίντεο που είδα όχι



#188   unabomber

unabomber

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@ape_radioshow
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/09/2014 - 18:27

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι το iPhone 6 & 6Plus είναι πολύ καλά,αλλά αν ζουσε ο Steve Jobs δεν θα εβγαζε ποτε τοσο μεγαλο iphone και ποτε δεν θα εβγαζε τοσες διαφορετικες εκδοσεις σε τοσο κοντινο διαστημα, να μην ξεχασω οτι ποτε δεν ηθελε να βγαλει μια συσκευη που να δεχεται τοση κριτικη (& ειδικα αρνητικη), θεωρω οτι o Tim Cook βιαζεται αρκετα ή κανει πολλα πειραματα.



#189   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/09/2014 - 18:45

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι το iPhone 6 & 6Plus είναι πολύ καλά,αλλά αν ζουσε ο Steve Jobs δεν θα εβγαζε ποτε τοσο μεγαλο iphone και ποτε δεν θα εβγαζε τοσες διαφορετικες εκδοσεις σε τοσο κοντινο διαστημα, να μην ξεχασω οτι ποτε δεν ηθελε να βγαλει μια συσκευη που να δεχεται τοση κριτικη (& ειδικα αρνητικη), θεωρω οτι o Tim Cook βιαζεται αρκετα ή κανει πολλα πειραματα.

οταν ζουσε ο jobs δεν υπηρχε ανταγωνισμος ουτε στα τηλ ουτε στο ipad. Και τελος παντων, υπαρχει και η περιπτωση που μια εταιρια πρεπει να ακολουθησει τις αναγκες του κοσμου. Καλως η κακως δεν ειναι ιδια η πληροφορια που περνα απο τα κινητα μας τωρα με οτι ηταν οταν βγηκε το πρωτο iphone. Οι 3,5 & 4 ιντσες δεν ηταν αρκετες. Αποδεικνυεται απο την θερμη υποδοχη των τηλεφωνων 6 και 6+. Οι περισσοτεροι ηθελαν κατι μεγαλυτερο. 


legit


#190   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/09/2014 - 18:54

Αν ζουσε ο jobs και αν ειχε η γιαγια μου ροδακια...

You'll Never Walk Alone


#191   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 25/09/2014 - 18:55

Παιδιά βοήθεια!!!!


Μετά από πολύ χρήση το iPhone 6 Plus μου στράβωσε... Να κάνω restore με dfu mode?? Λέτε να επανέλθει??

Όποιος γνωρίζεις κάτι ας απαντήσει παρακαλώ είναι επείγον... :(

Κανε setup as new την 8.0.1
Εγω σε iPhone 5 μαυρο ξεφλουδισμενο που την εβαλα, οχι μονο σταματησε το ξεφλουδισμα αλλα εβγαλε και χρωμα space grey παρακαλω.
Μην μιλησω για την μπαταρια στο 4s μου με batterygate... Εγινε 4000mah και βγαζει πλεον 1 μηνα χρηση και 3 μηνες αναμονη.
Και τελος μου εβγαλε και update σε ενα 4αρι που ειχα (περιεργο κι ομως αληθινο) και το σημα μιλαμε χαμος! Κατεβηκα σε υπογειο 10 μετρα κατω το σκεπασα και με τα χερια μου και οι 5 βουλιτσες LTE εγιναν απλα 4.
Στο προτεινω ανεπιφυλακτα με την 8.0.1 θα ισιωσει στην κυρολεξια!

#192   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 25/09/2014 - 19:54

Σίγουρα θα τη χρειαστεί έρχεται και το nexus 6 με 5.9 ιντσες :P

Όχι ρε συ, αφού ακούστηκε κάτι για 5,2....

Και μάλλον θα είναι moto Nexus (γιαυτό και 5,2'')

#193   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/09/2014 - 19:59

παιδια το βιντεο με τον χιτλερ το ειδατε?

 

 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#194   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/09/2014 - 20:00

Αν ζουσε ο jobs και αν ειχε η γιαγια μου ροδακια...

Πάψε ιερόσυλε! Επι Jobs ούτε τα πλαστικα του 3GS ραγίζανε, ούτε προβλήματα με τις κεραίες του iPhone4 είχαμε, ούτε με την μπαταρία και τις γρατζουνιές του iPhone5, ούτε κίτρινες οθόνες ούτε τίποτα!



#195   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2014 - 20:02

Νομιζω οτι το blendgate ηταν εφευρημα ανταγωνιστων ειδικα βλεποντας την υποδοχη των νεων συσκευων το πρωτο σαββατοκυριακο.επρεπε να βρουν εναν τροπο να τρεναρουν τις φρενιρεις πωλησεις..μην ξεχναμε οτι ερχετσι νοτε 4 και nexus

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες