Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 27/09/2014 - 07:31

oτι ειναι μουφα η ολη ιστορια ειναι φως φαναρι απο τοτε που εσκασε συγχρονως αυτο το βιντεο με τον αλλο που το ειχε στον κωλο του και δεν τον ενοχλουσε για 14 ωρες :D

τωρα το αν πραγματικα λυγιζει υπο ακραιες συνθηκες λιγο με νοιαζει η βασικα με αφηνει παγερα αδιαφορο.Ετσι που το βλεπω το plus μου δινει την εντυπωση οτι μπορω να το σπασω...αλλα οχι μονο αυτο.

Δεν νομίζω να είναι μούφα το σχετικά εύκολο λύγισμα. Δείτε το νέο βίντεο του τυπά εδώ. Σαν φανατικός iphonakias που είμαι, και έχοντας στη συλλογή μου ΟΛΑ τα μοντέλα iphone ανάνοιχτα στο κουτί τους (εκτός 5S και πάνω), η γνώμη μου είναι ότι η Apple τα έχει κάνει σκατά. Μεγάλη αποτυχία το iphone 6 Plus. Σας το υπογράφω ότι είναι η πρώτη και τελευταία του χρονιά. Πήγε και έβγαλε κινητό ρακέτα και ταυτόχρονα ήθελε να μου το κάνει και το πιο λεπτό του κόσμου. Το σημείο εκείνο που λυγίζει το iphone 6 Plus, είναι το πιο ευάλωτο σημείο ΟΛΩΝ των iphone απο το 5 και μετά. Όσα λυγισμένα έχω δει, απο εκεί στα volume buttons λυγίζουν. Πόσο μάλλον το 6 Plus. Και δεν αρκούσε αυτό με λύγισμα που της έφερε $23δις ζημιά, έρχεται και η ίδια η Apple και κάνει την πατάτα του αιώνα (για το κύρος της Apple) με την έκδοση 8.0.1.

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο αποτυχημένη αρχή στην ιστορία των iPhones. 


Τελευταία επεξεργασία από: wh0ami, 27/09/2014 - 07:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:13

Λάθη μπορούν να γίνουν, τουλάχιστον το απέσυρε και σε μία μέρα, έβγαλε άλλο!

#273   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:14

 τουλαχιστον αυτη η φωτο σε σχεση με την περσυνη εχει καλυτερο photoshop

προοδευει η τεχνολογια φιλε. :D

#274   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:20

Πιστεύω και γω το plus θα έχει την τύχη του μαύρου 5 . Απλα θα μοσχοπουλήσει με όλους εμάς beta testers και θα βγάλει το ανανεωμένο με τυμπανοκρουσίες κοντύτερο 6s plus ή 7 plus αν έχει το θράσος να το κρατήσει άλλη μια χρονιά ή new plus

Εδω που τα λέμε 5 mm κοντύτερο θα μπορούσε να βγει . Ας το βγάζανε του χρόνου αλλα τα λεφτα είναι πολλα και ο ανταγωνισμός αδυσώπητος

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 27/09/2014 - 12:13


#275   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:33

Τελικά το bendgate ειναι μια συνωμοσία κατα της Apple?
Για δείτε αυτο


http://www.newmoney....-tis-apodeixeis

Γι'αυτο έκανε καινούργιο βιντεάκι;;

Τελευταία επεξεργασία από: panais13, 27/09/2014 - 09:35


#276   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:45

Τελικά το bendgate ειναι μια συνωμοσία κατα της Apple?
Για δείτε αυτο


http://www.newmoney....-tis-apodeixeis

Γι'αυτο έκανε καινούργιο βιντεάκι;;

Ναι αυτό λέμε, ότι μπορεί να είναι στημένο το συγκεκριμένο βίντεο ΑΛΛΑ το ότι το 6 plus λυγίζει πολύ εύκολα είναι πραγματικότητα. Αν δεις το ποστ μου πιο πάνω θα δεις ότι ο τύπος έβγαλε και νέο βίντεο σε δημόσιο χώρο με μάρτυρες για να απαντήσει στις "κατηγορίες" περί στημένου πρώτου βίντεο. Για να λέμε την αλήθεια, το δεύτερο βίντεο δεν φαίνεται και τόσο fake.

 

edit: Αυτό που εγω κατάλαβα, είναι ότι ο τύπος θέλοντας να δείξει την "ευλυγισία" του 6 πλας, το κέντρο βάρους της πίεσης που βάζει ειναι ακριβώς κάτω απο τα volume buttons όπου το αλουμίνιο είναι σχεδόν ανύπαρκτο. Τα τεστ αντοχής που δείχνει η Apple είναι όλα με κέντρο βάρους στη μέση του κινητού όπου το αλουμίνιο είναι πιο ανθεκτικό. ΔΥΣΤΥΧΩΣ, μια φορά να το ξεχασεις στην κωλότσεπη θα είναι αρκετή για να στρεβλώσει σαν αγγούρι. Και για κινητό των 1,000ευρώ εγω λέω.....ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!


Τελευταία επεξεργασία από: wh0ami, 27/09/2014 - 09:52


#277   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:53

Ναι αυτό λέμε, ότι μπορεί να είναι στημένο το συγκεκριμένο βίντεο ΑΛΛΑ το ότι το 6 plus λυγίζει πολύ εύκολα είναι πραγματικότητα. Αν δεις το ποστ μου πιο πάνω θα δεις ότι ο τύπος έβγαλε και νέο βίντεο σε δημόσιο χώρο με μάρτυρες για να απαντήσει στις "κατηγορίες" περί στημένου πρώτου βίντεο. Για να λέμε την αλήθεια, το δεύτερο βίντεο δεν φαίνεται και τόσο fake.

Κατα ποσό μπορούμε να ξέρουμε όμως αν ασκεί την ίδια πίεση και στα δυο?
Εγω βλεπω οτι στο δεύτερο κινητό ναι μεν πιέζει τους αντίχειρες αλλα τα αλλα δάχτυλα δεν τα φέρνει πίσω ώστε να λυγίσει.
Τεσπα απλά ποιος θα πάρει το plus ρε παιδιά και θα το πιέζει για να το λυγισει.
Και τέλος πάντων όσο νά´ναι ασκείς μια δύναμη πάνω του που σε πραγματικές συνθήκες δεν θα γίνει ποτέ.

#278   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:54

Δείτε κ αυτό το videaki για του λόγου το αληθές κ οτι αυτό που αναφέρει η Apple είναι σωστο! Τρέξανε όλοι να βγάλουν οτι το κινητό λυγίζει, σπάει κλπ. Αίσχος σαν την apple καμιά εταιρία. O νόμος της φυσικής κ της πραγματικοτητας λέει πολλά για αυτόν τον άδικο πόλεμο. http://www.consumerr...dgate/index.htm Kινητο αγοράζουμε όχι τούβλο, κινητό αγοράζουμε όχι πέτρα. Όλα θέλουν κ την ανάλογη μεταχείριση. 


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 27/09/2014 - 09:57


#279   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 27/09/2014 - 09:55

Φυσικά, όσο και αν μας πληγώνουν οι απανωτές πατάτες της Apple τις τελευταίες μέρες και την απώλεια των $23δις (αυτό πρέπει να τους πόνεσε πολυ εκει στο Κουπερτίνο), απο την άλλη εγώ χαίρομαι, γιατί μόνο έτσι θα βελτιωθεί επιτέλους σημαντικά και θα σεβαστεί τα λεφτά  που στερούνται οι οπαδοί της για να αγοράσουν τα iphones.



#280   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:01

Ο τύπος είναι ο Uri Geller των κινητών

#281   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:02

Δείτε κ αυτό το videaki για του λόγου το αληθές κ οτι αυτό που αναφέρει η Apple είναι σωστο! Τρέξανε όλοι να βγάλουν οτι το κινητό λυγίζει, σπάει κλπ. Αίσχος σαν την apple καμιά εταιρία. Εγώ προσωπικά 800e για πλαστικά κ antroid δεν δίνω. O νόμος της φυσικής κ της πραγματικοτητας λέει πολλά για αυτόν τον άδικο πόλεμο. http://www.consumerr...dgate/index.htm

Εγω αυτό που συμπεραινω απο τα αποτελέσματα είναι ότι το iphone 6 plus λυγίζει σχεδόν με την μισή πίεση απ'οτι το Note 3. Φυσικα, το iphone 5 ειναι ΚΟΡΥΦΗ!!! :)



#282   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:04

Πάντως πρώτη φορά που στα χαρακτηριστικά των κινητών υπάρχει εκτός απο τα κοινά χαρακτηριστικά: η ευλυγισία..... Θα τρελαθούμε εδω μέσα. Παράνοια.

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 27/09/2014 - 10:04


#283   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:08

Ρε παιδια λιγη σοβαροτητα υπαρχει περιπτωση να παρετε το κινητο και να καθεστε πανω του η να δοκιμασετε να το λυγισετε η μηπως πιστευετε θα μπει σε ενα τσαντακι και θα λυγισει τοσο ευκολα δεν ειναι να δυνατον να εβγαινε τετοιο κινητο και να ειχε τοσο μεγαλο προβλημα οπως το παρουσιαζουν απλα εχουν κανει την τριχα τριχια και οτι πουλαει με αυτο ασχολουνται και ψαχνουν να βρουν τα αρνητικα του

#284   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:18

Ρε παιδια λιγη σοβαροτητα υπαρχει περιπτωση να παρετε το κινητο και να καθεστε πανω του η να δοκιμασετε να το λυγισετε η μηπως πιστευετε θα μπει σε ενα τσαντακι και θα λυγισει τοσο ευκολα δεν ειναι να δυνατον να εβγαινε τετοιο κινητο και να ειχε τοσο μεγαλο προβλημα οπως το παρουσιαζουν απλα εχουν κανει την τριχα τριχια και οτι πουλαει με αυτο ασχολουνται και ψαχνουν να βρουν τα αρνητικα του

Κοίτα από την υπερβολή του θέματος προκύπτει ένα συμπέρασμα. Το plus δεν είναι αντικαταστάτης του κινητού όπως όλοι έχουμε μέχρι τώρα συνηθίσει . Το χώνουμε σε μια τσέπη και φεύγουμε . Ένα κάτι τις πίσω απο τον καπνό θα υπάρχει. Και λογικό είναι . Ένα μακρόστενο μεταλλικό αντικείμενο έχει άλλη συμπεριφορά απο το ίδιο κοντύτερο . Παιδιά όταν πρώτο βγαίνει κάτι νέο δοκιμάζεται και επανασχεδιάζεται

#285   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:19

Ρε παιδια λιγη σοβαροτητα υπαρχει περιπτωση να παρετε το κινητο και να καθεστε πανω του η να δοκιμασετε να το λυγισετε η μηπως πιστευετε θα μπει σε ενα τσαντακι και θα λυγισει τοσο ευκολα δεν ειναι να δυνατον να εβγαινε τετοιο κινητο και να ειχε τοσο μεγαλο προβλημα οπως το παρουσιαζουν απλα εχουν κανει την τριχα τριχια και οτι πουλαει με αυτο ασχολουνται και ψαχνουν να βρουν τα αρνητικα του

αυτο γινεται παντα με την apple γιατι τους ποναει,απο το 4 και μετα αυτο συμβαινει αλλα δεν εγινε ποτε θεμα οτι το note λυγιζε πιο ευκολα απο το 5



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες