Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:02

Ναι, ζω στο εξωτερικό..

Μάλιστα.. Δεκτό!! Θα κάνω και εγώ τις δοκιμές μου και με τις συσκευές που αναφέρεις περιμένοντας και τα νέα μοντέλα, για να μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη..
Μετά από αυτήν την κίνηση της Apple να μεγαλώσει το κινητό της, θα ήθελα να ξέρω και τι παίζει με τις άλλες συσκευές..

Προς το παρών με το Plus σκέτο (Χωρίς θήκη) δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, όσο αυτό μπορεί να γίνει δεκτό, γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ένα μεγάλο κινητό..

Σε ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις σου! :)

EDIT:

Διάβασα ξανά και στάθηκά στο "να το κρατάς στο χέρι". Μιλάμε για χρήση δεν λέμε απλά να το κρατάς, έτσι?

Ναι φίλε μου, για χρήση εννοώ. Εγώ πχ το oneplus one το χρησιμοποιώ με δύο χέρια μόνο όταν θέλω να γράψω γρήγορα αλλιώς το δουλεύω κανονικά με ένα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:07

Και συνέχεια ενδυκτικά:
Sony T2 ultra: 165.2 x 83.8 x 7.7 στα 172.4gr, όγκος 6.07oz.
Note edge: 151.3 x 82.4 x 8.3 στα 174gr, όγκος 6.14oz.
Νομίζω όλα πάνω κάτω το ίδιο είναι!

Το Plus είναι μια πολύ λεπτή συσκευή και μικρό πλάτος οθόνης που βοηθάει στο πιάσιμο του χεριού, διότι όσο πιο πλατιά είναι, τόσο δύσκολα χωράει μέσα στην παλάμη μας!

Όποιος θέλει χαρακτηριστικά παίρνει σε phablet το 6 Plus και όποιος θέλει κάτι πιο συμβατικό παίρνει σε smartphone το 6._

Φίλε μου μην τα βλέπεις σαν όγκο γιατί άλλη σχεδίαση έχει το ένα κινητό και άλλη έχει το άλλο. Και ξανά λέω επειδή το 6 PLUS είναι φλατ πίσω δεν κάθετε καλά στο χέρι.

#423   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:13

Ναι φίλε μου, για χρήση εννοώ. Εγώ πχ το oneplus one το χρησιμοποιώ με δύο χέρια μόνο όταν θέλω να γράψω γρήγορα αλλιώς το δουλεύω κανονικά με ένα.

Και εγώ με τα 2 πυροβολάω στα μηνύματα...

 

Φίλε μου μην τα βλέπεις σαν όγκο γιατί άλλη σχεδίαση έχει το ένα κινητό και άλλη έχει το άλλο. Και ξανά λέω επειδή το 6 PLUS είναι φλατ πίσω δεν κάθετε καλά στο χέρι.

 

Εδώ θα διαφωνήσω, τουλάχιστον στο δικό μου χέρι.. Επειδή δεν είναι πλατύ και είναι λεπτό μου κάθετε γάντι εμένα..  Μην είσαι τόσο απόλυτος σε αυτό, όπως και οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι έτσι και τα χέρια και τα δάχτυλα.. Ο καθένας βολεύεται διαφορετικά, εσύ σίγουρα όχι με το Plus, σε αντίθεση με κάποιους άλλους.. Το αν είναι καλύτερο ένα άλλο σχέδιο αυτό είναι άλλη ιστορία.. Θα τα δω και θα εκφέρω γνώμη..


@CaLi@


#424   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:17

Γιάννη πάχος και πλάτος παίζει παρακαλώ? Νομίζω πως παίζουν σημαντικό ρόλο... Για βρες και βάλε να δούμε... Εσύ που ανακαλύπτεις τα πιο απίθανα!!

 

 

Σπύρο δεν έχουν διαρεύσει ακόμη επίσημα η διαστάσεις οποτε δεν μπορώ να γνωρίζω 100% αλλά σε περίπτωση που το δω απο κοντά και δεν μου κάνει το τσάκ  απλά μένω με το nexus 5 και το One+ και περιμένουμε του χρόνου. Το κακό είναι πως πάει να γίνει πολύ τις μόδας το 6in και μας βλέπω θέλουμε δεν θέλουμε με ρακετίτσα. Το iPhone 6 Plus που το έφερε φίλος απο αγγλία το συγκρινα με το Οne+ που έχω και όντως η διαφορά είναι αυτη που βλέπουμε στη φωτογραφια και όντως είναι μεγαλύτερο. Φαντάσου να ισχυσει και για το Nexus 6 και να είναι η διαφορά οπως την βλέπουμε :D

 

 

 

 updateCarved Nexus 6 vs Nexus 4 and Nexus 7 size comparison, new renders

 

Nexus-6-front.jpg

 

Nexus-6-back.jpg

 

 

 

 

Χμμ τώρα αρχίζω και αλλάζω γνώμη για το καινούργιο Nexus, αν όντως το 6 PLUS είναι πιο μεγάλο τότε την παλεύω με το μέγεθος!

Εαν ισχύσουν φυσικά τα sizes Μπάμπη.


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 02/10/2014 - 22:21


#425   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:21

Σπύρο δεν έχουν διαρεύσει ακόμη επίσημα η διαστάσεις οποτε δεν μπορώ να γνωρίζω 100% αλλά σε περίπτωση που το δω απο κοντά και δεν μου κάνει το τσάκ απλά μένω με το nexus 5 και το One+ και περιμένουμε του χρόνου. Το κακό είναι πως πάει να γίνει πολύ τις μόδας το 6in και μας βλέπω θέλουμε δεν θέλουμε με ρακετίτσα. Το iPhone 6 Plus που το έφερε φίλος απο αγγλία το συγκρινα με το Οne+ που έχω και όντως η διαφορά είναι αυτη που βλέπουμε στη φωτογραφια και όντως είναι μεγαλύτερο. Φαντάσου να ισχυσει και για το Nexus 6 και να είναι η διαφορά οπως την βλέπουμε :D

Εαν ισχύσουν φυσικά τα sizes Μπάμπη.

Μα εγώ με θήκη είχα το oneplus και πάλι πιο μεγάλο ήταν! Σοκαριστικα όταν το είδα. Απλά δεν πίστευα ότι η Apple θα έβγαζε τόσο μεγάλη συσκευή...

#426   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:25

Και εγώ με τα 2 πυροβολάω στα μηνύματα...


Εδώ θα διαφωνήσω, τουλάχιστον στο δικό μου χέρι.. Επειδή δεν είναι πλατύ και είναι λεπτό μου κάθετε γάντι εμένα.. Μην είσαι τόσο απόλυτος σε αυτό, όπως και οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι έτσι και τα χέρια και τα δάχτυλα.. Ο καθένας βολεύεται διαφορετικά, εσύ σίγουρα όχι με το Plus, σε αντίθεση με κάποιους άλλους.. Το αν είναι καλύτερο ένα άλλο σχέδιο αυτό είναι άλλη ιστορία.. Θα τα δω και θα εκφέρω γνώμη..

Μα το λέω επειδή άλλο είναι να κρατάς το κινητό και να '' πιάνεις '' μόνο τις άκρες του (bezel) και άλλο να να πιάνεις και την πλάτη μαζί λόγω καμπύλης. Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες γιατί αν βγει το καινούριο Nexus και είναι περίπου στο εκατοστό παχύ τότε θα είναι τουβλακι και όχι δισκάκι όπως το 6 PLUS 😜😁

#427   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:28

Μα εγώ με θήκη είχα το oneplus και πάλι πιο μεγάλο ήταν! Σοκαριστικα όταν το είδα. Απλά δεν πίστευα ότι η Apple θα έβγαζε τόσο μεγάλη συσκευή...

 

Ναι ούτε εγώ το περίμενα Μπάμπη χάλια μαύρα δεν μου άρεσε απο κοντά που το είδα τελικά το 4.7 είναι ποιό ωραίο το άλλο ξεπέρασε και την παντόφλα το Note 3 :P



#428   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:32

mpampis και dream σα διδυμακια ειστε, αλλαξτε ενας εικονα προφιλ.  :P


You'll Never Walk Alone


#429   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/10/2014 - 22:49

mpampis και dream σα διδυμακια ειστε, αλλαξτε ενας εικονα προφιλ.  :P

 

Roger



#430   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2014 - 12:37

Φίλε μου μην τα βλέπεις σαν όγκο γιατί άλλη σχεδίαση έχει το ένα κινητό και άλλη έχει το άλλο. Και ξανά λέω επειδή το 6 PLUS είναι φλατ πίσω δεν κάθετε καλά στο χέρι.

Σωστά, αλλά... όσο πιο μεγάλο είναι το πλάτος της συσκευής, τόσο πιο δύσκολα μπορείς να την πιάσεις με την παλάμη σου, αυτό δεν αμφισβητείται!

Ο όγκος (οz) είναι για τον συνολικό χώρο που καταλαμβάνει η συσκευή.
Μπορεί το Plus να είναι λίγο πιο μεγάλο σε μήκος, αλλά σε πλάτος και πάχος είναι πιο μικρό από το Νοte 3, αλλά και από το νέο Note 4 που είναι και ο βασικός ανταγωνιστής του.

Όσο για το Νοte 6 επίσημα χαρακτηριστικά δεν υπάρχουν, οπότε δεν υπάρχει σύγκριση προς το παρόν. (παρεμπιπτόντως είχα και το Nexus 4 και έχω και το Νexus 5)
Και φυσικό είναι ένα Phablet να είναι μεγάλο... αλλιώς πας σε smartphone!

 

.



#431   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/10/2014 - 17:21

a7K3L4x_460sa_v1.gif 

 

Καπως ετσι :D



#432   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:32

Sorry παιδες αλλα το ειδα κι ακομα γελαω...

 

https://www.youtube....y2ij-Vlcd4#t=14



#433   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:43

Sorry παιδες αλλα το ειδα κι ακομα γελαω...

 

https://www.youtube....y2ij-Vlcd4#t=14

Για να δουλεψω το iTunes επρεπε να είχα βγάλει πολυτεχνειο ! 

 

χαχαχαχαχα κρατάτεμεεε πεθαίνω xD



#434   Hlias21

Hlias21

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:51

Sorry παιδες αλλα το ειδα κι ακομα γελαω...

https://www.youtube....y2ij-Vlcd4#t=14


Καλό.....

#435   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 03/10/2014 - 18:59

Sorry παιδες αλλα το ειδα κι ακομα γελαω...

 

https://www.youtube....y2ij-Vlcd4#t=14

Χαχαχαχαχαχαχα... Δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω... Απλά δεν παίζεται ο τύπος που το σκέφτηκε!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες