Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 13/10/2014 - 20:50

τελικα λυγιζει? :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/10/2014 - 20:51

Μικρος ο κοσμος ! Θυμαμαι ενα θεμα που εδινες πονο αλλα η διαμαχη νομιζω με τον gnt (?) ειχε ως αποτελεσμα το ban σου!

οχι δεν με εκανα ban mods αλλα το συστημα απο μονο του οταν διαβασε ip! με τον gnt ειχα μια διαμαχη αλλα εμεινε ετσι διοτι θα βριζομασταν στο τελος! το παιδι εχει πολλες γνωσεις αλλα νομιζει οτι τα ξερει ολα! του εγραφα οτι ο a7 εχει 6 instaction per cpu tick και οχι 3 οπως ολοι οι υπολοιποι! και 6 instractions βρισκουμε μονο σε desktop cpu! και οτι οταν η αππλε ελεγε για desktop class cpu δεν ηταν απλα εφε αλλα ειχαν κανει μια προοδο! και αυτος μου ελεγε οτι λεω οτι οι arm cpu ειναι ιδιοι με τους x86! ελεος ετσι!


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#483   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2014 - 20:57

οχι δεν με εκανα ban mods αλλα το συστημα απο μονο του οταν διαβασε ip! με τον gnt ειχα μια διαμαχη αλλα εμεινε ετσι διοτι θα βριζομασταν στο τελος! το παιδι εχει πολλες γνωσεις αλλα νομιζει οτι τα ξερει ολα! του εγραφα οτι ο a7 εχει 6 instaction per cpu tick και οχι 3 οπως ολοι οι υπολοιποι! και 6 instractions βρισκουμε μονο σε desktop cpu! και οτι οταν η αππλε ελεγε για desktop class cpu δεν ηταν απλα εφε αλλα ειχαν κανει μια προοδο! και αυτος μου ελεγε οτι λεω οτι οι arm cpu ειναι ιδιοι με τους x86! ελεος ετσι!

Μπραβο ναι! Το θεμα ειναι οτι ενω οι γνωσεις υπαρχουν, οι αποψεις ειναι καθοδηγουμενες σε πολλα ποστ ωστε να σχηματιζονται αλλες εντυπωσεις. Αυτο δεν το καταλαβαινω γιατι πρεπει να γινεται.

#484   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 13/10/2014 - 20:59

Μπραβο ναι! Το θεμα ειναι οτι ενω οι γνωσεις υπαρχουν, οι αποψεις ειναι καθοδηγουμενες σε πολλα ποστ ωστε να σχηματιζονται αλλες εντυπωσεις. Αυτο δεν το καταλαβαινω γιατι πρεπει να γινεται.

ποτε δεν ξερεις τι παιζετε απο πισω... μπορει οι εντολες να ειναι αυτες! οποιος θελει γραφει εκει οποιος δεν θελει δεν γραφει..

εμενα αυτο που με ξινηζει ειναι οτι αυτοαποκαλουνται το μεγαλυτερο ελληνικο τεχνολογικο φορουμ  :unsure:

 

τεσπα εδω παντος ειμαστε καλη παρεα αν και μου λειπει ο gordito....


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#485   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/10/2014 - 21:24

χωρις να διαφωνω σε οτι εχεις γραψει και εγω ειμαι χρονια εκει που ησουν.θεωρω οτι η ακραια αντιπαραθεση ειναι λαθος καθως νομιζω οτι δεν εκπροσωπουμε συμφεροντα αλλα προσωπικουητες.τωρα το ban απο τα φορουμ κατεμε ειναι δικτατορια απο την στιγμη που δεν υβριζει καποιος ή δεν παραπλανει.τελος.τελικα δοκιμασε κανεις να το ...λυγισει?

Δεν ξέρω αν έχεις κάτι συγκεκριμενο στο μυαλό σου, πάντως πιστεύω ότι 99% οι αντιπαραθέσεις μου ήταν με επιχειρήματα και ειλικρινή διάθεση διαλόγου. Ημουν καλόπιστος, ακόμα και με τους κακόπιστους.

 

φυσικά και δεν εκπροσωπώ κανένα απολύτως συμφέρον, άλλοι δεν ξέρω τι κάνουν, αλλά εγώ απλά λέω τη γνώμη μου και μου αρέσει να συζητώ. 



#486   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2014 - 01:26

τελικα λυγιζει? :)

Ότι λυγίζει είναι το μόνο σίγουρο. Αλλά, κάτω από αυτές τις συνθήκες, ο μόνος τρόπος για να μη λυγίζει είναι να το φτιάξουν από χρυσό



#487   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2014 - 06:21

Ότι λυγίζει είναι το μόνο σίγουρο. Αλλά, κάτω από αυτές τις συνθήκες, ο μόνος τρόπος για να μη λυγίζει είναι να το φτιάξουν από χρυσό

Ο καθαρος χρυσος παντως, ειναι πολυ μαλακο μεταλλο.
Μια λυση τυπου κεβλαρ θα ηταν ενδιαρουσα κατα τη γνωμη μου.

#488   MakisX

MakisX

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/01/2015 - 21:49

τελικα λυγιζει? :)


Λυγίζει φίλε μου........ Εκεί που τα ´αλλα σπάνε.

#489   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/01/2015 - 22:05

Το γεγονός ότι αγοράζουμε κινητό και όχι αλεξίσφαιρο το ξεχάσαμε?

 

Γιατί αρχίσαμε να μιλάμε για kevlar και σύντομα θα μιλήσουμε για bullet proof οθόνες...



#490   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/01/2015 - 22:35

Ο καθαρος χρυσος παντως, ειναι πολυ μαλακο μεταλλο.
Μια λυση τυπου κεβλαρ θα ηταν ενδιαρουσα κατα τη γνωμη μου.

Κρυπτονίτη να βάλουν, ο τύπος στο youtube θα το λυγίσει...είναι πολλά τα φράγκα παίδες...



#491   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 06/01/2015 - 22:40

Εγώ λεω να το κάνουμε κατα παραγγελία το 6 & 6 Plus από εκείνο το υλικό που είχε ο Wolverine από τους X-Man Origins τον αδάμαντα που δεν σπάει δεν λυγίζει...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#492   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/01/2015 - 22:48

Αυτό που στο θέμα του iPhone 6 Plus κι αν λυγίζει πάντως θάβετε 2 σελίδες ένα διαφορετικό φόρουμ, ισχυρίζεστε ότι υπάρχουν πολλά offtopics στο αναφερθέν φόρουμ και καθόλου έλεγχος είναι απίστευτο και επίσης αστείο :)



#493   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/01/2015 - 22:54

Έχετε καταλαβει ποσο μεγαλο είναι το κινητο για να χωρέσει σε μια τσέπη παντελονιού....? Όταν θα το δείτε απο αυτη την γωνία τοτε θα καταλάβετε ότι η θέση αυτου του κινητού δεν ταιριάζει να μπαίνει σε μια τσέπη παντελονιού. Αν μπει σαφώς και θα λυγίσει..!!!


Τελευταία επεξεργασία από: PrisonBreak-7-, 06/01/2015 - 22:55


#494   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 06/01/2015 - 22:56

προσωπικά πάντα ούτε το 3GS δεν έβαζα σε τσέπες παντελονιού. Δεν θα έβαζα ποτέ μια συσκευή που φτάνει το 1000 ευρώ.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#495   JohnLaz4

JohnLaz4

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 06/01/2015 - 23:07

Παιδες, εχω φιλο στην Γερμανια τον οποιο φιλοξενησα σπιτι μου στις γιορτες.Αυτος λοιπον δουλευει στο μεγαλυτερο εργοστασιο παραγωγης ανθρακονυματων στην Ευρωπη και μετα το περιφημο bendgate η Apple ανεθεσε την εταιρια που εργαζεται να φτιαξουν εσωτερικη θωρακιση στα μοντελα iPhone 6 και 6 plus. Με διαβεβαιωσε οτι πλεον τα νεα μοντελα απο Οκτωμβριο και μετα ΔΕΝ λυγιζουν.

Τουλαχιστον λεω εγω οχι τοσο ευκολα οσο πριν. 

Φυσικα και το 6 plus ειναι απο τα πιο ψηλα κινητα στην αγορα και ΔΕΝ ειναι να μπαινει σε τσεπη παντελονιου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες