Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2014 - 00:50

Nα κατεβάσεις πρώτα την εφαρμογή 'μοιρογνωμόνιο', να μας πεις πόσες μοίρες έχει στραβώσει, και από εκεί και πέρα σου λέμε σε ποιον γκαραζιστα να το πας. :Ρ

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε!!!! Το κάνω αμέσως.. Κατέβασα και το νέο 8.0.1 μήπως και διορθώσει κάτι..


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2014 - 00:52

Που την βρήκες βρε μπαγάσα την 8.0.1; 

 

Αφού την απέσυρε η Αππλ...! Πάλι ο κουνιάδος του ξαδερφου της κουμπαρας της πρώτης ξαδέρφης της μανας σου που δουλεύει στο Κουπερτινο κηπουρός σου την έδωσε;

 

(αν είσαι βύσμα)!


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#138   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2014 - 00:59

Που την βρήκες βρε μπαγάσα την 8.0.1; 

 

Αφού την απέσυρε η Αππλ...! Πάλι ο κουνιάδος του ξαδερφου της κουμπαρας της πρώτης ξαδέρφης της μανας σου που δουλεύει στο Κουπερτινο κηπουρός σου την έδωσε;

 

(αν είσαι βύσμα)!

 

Όχι ρε ο νυχτοφύλακας που είναι μπατζανάκης του κουνιάδου του πατέρα μάνα της ξαδέρφης της Μάριος που δουλεύει στα μαγειριά του cupertino και μου την έδωσε μέσω απομακρυσμένης σύνδεσης..

 

Δεν ξέρω βέβαια αν είμαι καλό που δίνω τέτοιες πληροφορίες, το θέμα είναι πως έχω ένα 6plus τραμπάλα... :(


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 25/09/2014 - 00:59

@CaLi@


#139   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2014 - 01:01

Βάζω τα πιτσιρίκια, βάζεις το plus για τραμπάλα;; 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#140   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2014 - 01:03

Βάζω τα πιτσιρίκια, βάζεις το plus για τραμπάλα;; 

:lol:

 

Αν δεν δω βελτίωση με τις λύσεις που έχω στα χέρια μου, πολύ ευχαρίστως!!


@CaLi@


#141   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 25/09/2014 - 01:03

...πάω να φωνάξω τα πιτσιρίκια.  :rolleyes:


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#142   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/09/2014 - 01:14



#143   bigboysworld

bigboysworld

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2014 - 02:02

Πάντως νομιζω πως μπορει να ειναι και το πρώτο αρθο που βαζει ενα αιφον στο ιδιο επίπεδο με τον ανταγωνισμό  :D

 

Εμενα πάντως το S3 μόνιμα στην μπροστινή τσέπη και κάγκελο το τηλέφωνο.

Ασχετα πάντως το οτι μπορει να σπασει ενα τηλέφωνο αμα κατσεις και το εχεις στην κολότσεπη νομιζω πως ειναι λογικο, θελουν και λιγο προσοχη τα τηλεφωνακια δεν στοιχίζουν και λίγο.



#144   epirate

epirate

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:10

Αφού μας έμαθε η apple πως να κρατάμε το κινητό μας, ήρθε η ώρα να μας μάθει και πως να το κουβαλάμε.. Θα μπορούσαν βέβαια να το κάνουν λίγο πιο παχύ να αντέχει, να έχει και καλύτερη μπαταρία και να μην προεξέχει και η κάμερα που την έχουν ταράξει στο φοτοσοπ..

#145   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:10

Κυρίες, κύριοι και μικρά παιδιά κρατηθείτε! Η είδηση που ακολουθεί πιθανώς θα ταράξει το "είναι' σας καθώς θα αποκαλυφθούν στοιχεία άγνωστα μέχρι σήμερα στον απλό χρήστη. Καλά κρυμμένα μυστικά και ντοκουμέντα εκατοντάδων ετών βγαίνουν στο φως της δημοσιότητας παύοντας να αποτελούν αποκλειστική γνώση των λίγων.

 

Είστε έτοιμοι;


iphone6bendtest.gif

 
Το iPhone 6 Plus λυγίζει λοιπόν, σύμφωνα με αναφορές χρηστών οι οποίοι κάθισαν επάνω του ή το είχαν την μπροστινή τσέπη του παντελονιού τους όπου και δεχόταν πίεση. Λυγίζει...

 

Για να αποδειχτεί το αυτονόητο γεγονός πως μία συσκευή με αλουμινένιο σασί λυγίζει, δημιουργήθηκε και το παρακάτω βίντεο:

 

Το είδατε;

 

Αν ασκήσετε πίεση στο iPhone 6 Plus θα λυγίσει. Απίστευτο.

 

Είναι λοιπόν η Apple υπαίτια ή μήπως η οποιαδήποτε συσκευή απαιτεί ένα "βαθμό σεβασμού" ως προς τη χρήση της; 

 

Πριν απαντήσετε "Φυσικά και φταίει η Apple.  Τόσα λεφτά κοστίζει το iPhone 6 Plus θα έπρεπε να μην λυγίζει (και άρα να μην υπακούει στους νόμους της φυσικής)" δείτε το βίντεο και τις εικόνες που ακολουθούν:

 

Ένα Samsung Galaxy S4, στο ίδιο τεστ με το iPhone 6 Plus. Το αποτέλεσμα σοκάρει #NotReally

 

Ένα Sony Xperia Z1 λυγίζει μέσα στις τσέπες ενός χρήστη που κάθισε και του άσκησε πίεση. Ποιος θα το περίμενε; Κακιά Sony!

 

Ένα BlackBerry Q10 βρίσκεται λυγισμένο, με τον χρήστη του να δηλώνει πως δεν ιδέα για το πως έγινε αυτό #ItsAKindOfMagic

 

Ένα HTC EVO λυγίζει και σπάζει όταν ο χρήστης κάθεται επάνω του. Κακιά HTC!

 

 

Για δες λοιπόν... τα smartphones λυγίζουν αν κάτσεις επάνω τους ή αν τους ασκήσεις πίεση (είτε μέσα σε μία τσέπη είτε έξω από αυτήν) ... πραγματικά απίστευτο. Ποιος να το φανταζόταν;

 

Το θέμα δεν είναι το "ανούσιο" bend test, στο οποίο ο τύπος πάει να λυγίσει το αλουμινένιο σασί της συσκευή ακριβώς κάτω απο τα κουμπιά ήχου, που κατα την γνώμη μου είναι λογικό να λυγίζει πιο εύκολα σε αυτό το σημείο λόγω "εγκοπών". Ούτε επίσης οτι συγκρίνει το να βάλει κάποιος στην κωλότσεπη τη συσκευή και να κάτσει πάνω της με την δύναμη που μπορούμε να ασκήσουμε με τα χέρια πάνω της σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Αλλωστε σε οποιαδήποτε συσκευή smartphone και να κάτσουμε πάνω ή θα ραγίσει η κάμερα ή κάτι άλλο θα σπάσει αν είναι πλαστικό το σασί. Είναι λογικό. Απο γυαλί, μέταλλο και πλαστικό είναι φτιαγμένα. Υλικά τα οποία ραγίζουν, σπάνε, γρατζουνιούνται, λυγίζουν κτλ. 

 

Ο δικός μου προβληματισμός είναι γιατί δεν έκαναν λίγο πιο ενισχυμένο εκείνο το σημείο. Γιατί δεν το προέβλεψαν. 

Γιατί αφήνουν να λέγονται τόσες ασυναρτησίες εις βάρος της. Διαφήμιση το λένε κάποιοι. Επειδή είμαι στο χώρο της διαφήμισης θα συμφωνήσω με τον όρο, αλλά θα διαφωνήσω με την τακτική του ότι "όποια αλήθεια μας στεναχωρεί για κάποιο προιόν της Apple" να την ονομάζουμε αρνητική διαφήμιση. Δεν είναι έτσι. Πρέπει να βλέπουμε και να αναγωνρίζουμε και τα θετικά και αρνητικά κάποιου προιόντος.

 

Έχει τύχει να το βάλω τα iPhone μου στην κωλότσεπη αλλά πολύ πιο συχνά, το βάζω στην μπροστινή τσέπη, χωρίς κάποιο πρόβλημα. Είτε αυτό είναι το 4άρι είτε το 5άρι. 

Τώρα με το 6plus, τι να πω ρε παιδιά. Αν είναι να λυγίζει τόσο εύκολα - όσο θέλουν να μας περάσουν μέσα απο τα βίντεο -, θα το δω στην πράξη και μέσα απο την χρήση που θα του κάνω σε καθημερινή βάση με το που το αγοράσω. 

 

Έξω απο το χορό, πολλά τραγούδια λένε. 

 

Μην είμαστε τόσο μωροπίστευτοι.



#146   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:24

Φαντάζομαι η ενίσχυση σε αυτόν το σχεδιασμό, θα σήμαινε περιττό βάρος...

 

Μην γελιόμαστε όπως είπες και εσύ ότι και να ήταν αν κάτσεις σαν τον ηλίθιο επάνω ξεχνώντας να το βγάλεις όλο και κάποια απώλεια θα είχες...

 

Έλεος και ναι αν πέσει κάτω θα σπάσει και και και ... Καλά να είμαστε του χρόνου θα ξέρω αν έχει λυγίσει όπως μας το παρουσιάζουν... 

 

Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο...

 

 

Πάντως ένα ξέρω δεν θα το πιάσω με τα 2 μου χέρια να το λυγίσω, όπως δεν θα πάρω φόρα να πέσω στον τοίχο με το αμάξι να δω αν θα λυγίσει το ψυγείο.. 

 

Ατυχήματα συμβαίνουν το θέμα είναι πως θα τα αποφύγουμε όπως μπορούμε, αν μπορούμε...


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 25/09/2014 - 08:27

@CaLi@


#147   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:31

Βρε ας το βρω εγώ να το αγοράσω και ας λυγίζει. ... Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το βρω ούτε καν σε αγγελία. Ενώ τα 4.7 υπάρχουν πολλά

#148   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:49

Βρε ας το βρω εγώ να το αγοράσω και ας λυγίζει. ... Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να το βρω ούτε καν σε αγγελία. Ενώ τα 4.7 υπάρχουν πολλά

Σοβαρά ε>>?? Υπάρχουν 4.7 σε αγγελίες ? Κοίτα να δεις και κάπου διάβασα πως θα γέμιζαν οι αγγελίες με 5.5!! :P


@CaLi@


#149   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 25/09/2014 - 08:58

Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω σε αγγελία πουθενά plus μόνο το 4.7

#150   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/09/2014 - 09:19

Και στο bbc κανουν αναφορά για το θέμα αναφέροντας ότι στα γραφεία της νέας υόρκης έχουν μεγάλα προβλήματα από παράπονα
Σε τόσους πολλούς έγινε άραγε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες