Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   Zac

Zac

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:Zac-Rodos

Δημοσίευση 25/09/2014 - 23:19

καμια φορα λεμε πωπω αλουμινιο ειναι λυγιζει ναι λυγιζει γι αυτο η βρισκεις λυση να μην λυγιζει δν ξερω πως η δεν βγαζεις τηλεφωνο που να λυγιζει....εχω παραγγειλει το plus δεν το μετανιωνω αλλα δεν ειμαι κ τερμα ενθουσιασμενος....οπως θα επρεπε να ειμαι αφου αγορασω ενα καινουργιο iphone...οπως δν εμεινα ευχαριστημενος με το iphone 5 black που ξεφλουδιζε σαν μπανανοφλουδα.....αν μιλουσαμε για τηλεφωνα τον 300ευρω και 400ευρω οκ αλλα δν μιλαμε για τετοια τηλεφωνα και καλο θα ειναι η απαιτησεις μας να ειναι αναλογες αυτων ποθ πληρωνουμε και ειδικα εδω στην Ελλαδα ερχετε top price....μ αρεσει το iphonaki και παρολες τις ξενερες που μ δινει το στηριζω αλλα ξεφλουδισματα και τωρα αυτο με το στραβωμα και η διαρκεια της μπαταριας δν αρμοζουν στο image και στις τιμες του iphone....εχω να μεινω ικανοποιημενος πληρως απο το iphone 4.....ισως αν με ξενερωσει και αυτη η αγορα μου να ειναι κ η τελευταια αγορα μου σε iphone.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2014 - 08:24

Πάρτε official απάντηση τώρα https://twitter.com/...199059112775680

 

για να μπούνε τα πράγματα σε προοπτική, όποιος δεν είχε ακουμπήσει 6+ είχε να πει την κοτσάνα του



#213   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/09/2014 - 08:27

Συνημμένο αρχείο  original.jpg   18,02KB   76 λήψεις

 

 

 

απλα.....respect!!!χαχαχαχααχαχαχαχααα


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#214   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 26/09/2014 - 08:31

Το έβαλε λέει ο άλλος στην κωλότσεπη και λύγισε. Λογικό είναι ρε κουμπάρε να λυγίσει! Δεν σου φταίει κανείς αν είσαι βλάκας και πας και κάθεσαι πάνω σε ένα κινητό που πλήρωσες μόλις 800+ ευρώ. Πάρε μια θήκη αν θες να το προστατέψεις. Είδα και κάποιους στο youtube που προσπαθούν να το λυγίσουν με τα χέρια τους και γίνονται σαν μπαρμπούνια (κοκκινίζουν δηλαδή) στο πρόσωπο μετά από τόση προσπάθεια. Το σωματικό βάρος λογικό είναι να λυγίσει αρκετά πράγματα αν κάτσεις πάνω τους. Οπότε το τι μου λέει ο κάθε ένας απλά μου ακούγονται ένα τίποτα στα αυτιά μου. 



#215   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/09/2014 - 08:33

εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για galaxy alpha.πιο τιμια ρε παιδι μου. αντιγραφουν ευθαρσως μια αλλη εταιρεια αλλα το πανε και ενα βημα παραπερα.

και αυτο ειναι το καλο.

δεν θυμαμαι να εχω κανει ποτε αντικατασταση σε galaxy-s2 ή s4 που ειχα.

το οτι ολα τα κινητα εχουν προβλημα ειναι μουφα.

ποιος δεν θυμαται εποχες 3g-3gs που κατω απο το τζαμι γεμιζε κοκκους σκονης επειδη δεν ηταν κολλημενο digitizer+lcd ??

που εσπασε πισω στην θυρα φορτισης χωρις να του κανεις κατι??

μετα το 4αρι με το antennagate?

το 4s με το wifi και το ακουστικο και που εχανε κλησεις??

το 5αρι το μαυρο που γινοταν σωβρακο απο το ξεβαμα??

το 5s-5c screen interlace??(καθετες γραμμες)

το 6plus που λυγιζει??

τελικα ναι....ειναι ολα τα κινητα της πολυ καλα....ενα και ενα....

απλα ειναι η εμπειρια...το λογισμικο....που σε κανει και ξεχνας...και η δυναμη της συνηθειας και του trendy....

δεν ειναι κακο να πεις το παιρνω γιατι ειναι μοδα.

εχουμε ξαναπει το να εχεις τετοιο κινητο και να κλεινεις δεδομενα για να μην χρεωνεσαι ειναι για γελια.

ή να του εχεις whats up!

δεν λεω ο αλλος μπορει να το εχει παρει με ενα δισεκκατομυριο δοσεις..αλλα και παλι μην κοιτας το φαινεσθε.

ας δουμε λιγο την πληρη εικονα του πραγματος....εχουν αρκετα θεματα....

οπως και πολλα αλλα κινητα σαφως...απλα η apple δεν παραδεχεται...αμερικανικη εταιρεια τι ψαχνεις να μου πεις!!

αυτα τα λιγα..καλημερα και οποιος θελει εχω πελατη με καλυμπρα θα το κανει καινουριο!!!!


Τελευταία επεξεργασία από: stevobmw, 26/09/2014 - 08:37

iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#216   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 08:46

εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για galaxy alpha.πιο τιμια ρε παιδι μου. αντιγραφουν ευθαρσως μια αλλη εταιρεια αλλα το πανε και ενα βημα παραπερα.

και αυτο ειναι το καλο.

δεν θυμαμαι να εχω κανει ποτε αντικατασταση σε galaxy-s2 ή s4 που ειχα.

το οτι ολα τα κινητα εχουν προβλημα ειναι μουφα.

ποιος δεν θυμαται εποχες 3g-3gs που κατω απο το τζαμι γεμιζε κοκκους σκονης επειδη δεν ηταν κολλημενο digitizer+lcd ??

που εσπασε πισω στην θυρα φορτισης χωρις να του κανεις κατι??

μετα το 4αρι με το antennagate?

το 4s με το wifi και το ακουστικο και που εχανε κλησεις??

το 5αρι το μαυρο που γινοταν σωβρακο απο το ξεβαμα??

το 5s-5c screen interlace??(καθετες γραμμες)

το 6plus που λυγιζει??

τελικα ναι....ειναι ολα τα κινητα της πολυ καλα....ενα και ενα....

απλα ειναι η εμπειρια...το λογισμικο....που σε κανει και ξεχνας...και η δυναμη της συνηθειας και του trendy....

δεν ειναι κακο να πεις το παιρνω γιατι ειναι μοδα.

εχουμε ξαναπει το να εχεις τετοιο κινητο και να κλεινεις δεδομενα για να μην χρεωνεσαι ειναι για γελια.

ή να του εχεις whats up!

δεν λεω ο αλλος μπορει να το εχει παρει με ενα δισεκκατομυριο δοσεις..αλλα και παλι μην κοιτας το φαινεσθε.

ας δουμε λιγο την πληρη εικονα του πραγματος....εχουν αρκετα θεματα....

οπως και πολλα αλλα κινητα σαφως...απλα η apple δεν παραδεχεται...αμερικανικη εταιρεια τι ψαχνεις να μου πεις!!

αυτα τα λιγα..καλημερα και οποιος θελει εχω πελατη με καλυμπρα θα το κανει καινουριο!!!!

Φίλε μου τώρα θεωρείς ότι οι άλλες εταιρίες δεν έχουν προβλήματα?

Το θέμα είναι επειδή είναι τόσο ευπώλητα τα iphone και η παραμικρή π@π@ρι@ γίνεται πρωτοσέλιδο σε forum και tech ιστοσελίδες-περιοδικά.

Για κάθε ένα από τα προβλήματα αυτά και τα πιο χτυπητά :

έχω iPhone 4 με απροβλημάτιστο σήμα , γυμνό και το φχαριστιέμαι λόγω μεγέθους και χρήση σε συγκεκριμένη εφαρμογη (λόγω δουλειάς)

και έχω iphone5 μαύρο Α Ψ Ε Γ Α Δ Ι Α Σ Τ Ο σχεδόν 2 χρόνια . Αν το πετας κειθε δώθε γυμνό ποιο αλήθεια κινητό δεν ξεφλουδίζει, δε λέω ότι δεν είναι ευπαθές. Είναι. Αλλά σε κάθε ένα από τα "προβλήματα" υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής και έλλειψη κοινής λογικής.

Αλλά δεν είναι τυχαίο, αν κάτι πουλάει πολύ, θα πουλήσει και θα κυκλοφορήσει και η π@π@ρι@ που το ακολουθεί ανάλογα.

Είμαι σίγουρος ότι έχουν γίνει τρομερες αστοχίες από άλλους κατασκευαστές αλλα κανείς δεν ασχολήθηκε


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 26/09/2014 - 08:48


#217   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/09/2014 - 08:48

Φίλε μου τώρα θεωρείς ότι οι άλλες εταιρίες δεν έχουν προβλήματα?

Το θέμα είναι επειδή είναι τόσο ευπώλητα τα iphone και η παραμικρή π@π@ρι@ γίνεται πρωτοσέλιδο σε forum και tech ιστοσελίδες-περιοδικά.

Για κάθε ένα από τα προβλήματα αυτά και τα πιο χτυπητά :

έχω iPhone 4 με απροβλημάτιστο σήμα , γυμνό και το φχαριστιέμαι λόγω μεγέθους και χρήση σε συγκεκριμένη εφαρμογη (λόγω δουλειάς)

και έχω iphone5 μαύρο Α Ψ Ε Γ Α Δ Ι Α Σ Τ Ο σχεδόν 2 χρόνια . Αν το πετας κειθε δώθε γυμνό ποιο αλήθεια κινητό δεν ξεφλουδίζει, δε λέω ότι δεν είναι ευπαθές. Είναι. Αλλά σε κάθε ένα από τα "προβλήματα" υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής και έλλειψη κοινής λογικής.

Αλλά δεν είναι τυχαίο, αν κάτι πουλάει πολύ θα πουλήσει και θα κυκλοφορήσει και η π@π@ρι@ που το ακολυθεί.

Είμαι σίγουρος ότι έχουν γίνει τρομορες αστοχίες από άλλους κατασκευαστές αλλα κανείς δεν ασχολήθηκε

καλα μην φανατιζεσαι εχει τρομερο σημα φερτο μου να σου δειξει πολυ ευκολα πως πεφτει το σημα!!

iphone 5 μαυρο με θηκη otterbox??

ασε μας τωρα


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#218   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:05

καλα μην φανατιζεσαι εχει τρομερο σημα φερτο μου να σου δειξει πολυ ευκολα πως πεφτει το σημα!!

iphone 5 μαυρο με θηκη otterbox??

ασε μας τωρα

Φίλε μου δεν κάνουμε διαγωνισμό υπερβολής. 

Αν αγοράζεις ένα κινητό για να ανοίγεις μπύρες δεν φταίει το κινητό κάτι άλλο φταίει.

Διαβασε προσεχτικά τι λέω.

Δεν αμφισβητώ ότι η apple ΔΕΝ κάνει αστοχίες. Φυσικά και κάνει. 

Απλά είναι πολύ πιο τραβηγμένες από τα blogs απο την πραγματική τους βαρύτητα. Και προϋποθέτουν από το χρήστη μια ακραία συμπεριφόρα ή έλλειψη κοινής λογικής.



#219   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:07

εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για galaxy alpha.πιο τιμια ρε παιδι μου. αντιγραφουν ευθαρσως μια αλλη εταιρεια αλλα το πανε και ενα βημα παραπερα.
και αυτο ειναι το καλο.
δεν θυμαμαι να εχω κανει ποτε αντικατασταση σε galaxy-s2 ή s4 που ειχα.
το οτι ολα τα κινητα εχουν προβλημα ειναι μουφα.
ποιος δεν θυμαται εποχες 3g-3gs που κατω απο το τζαμι γεμιζε κοκκους σκονης επειδη δεν ηταν κολλημενο digitizer+lcd ??
που εσπασε πισω στην θυρα φορτισης χωρις να του κανεις κατι??
μετα το 4αρι με το antennagate?
το 4s με το wifi και το ακουστικο και που εχανε κλησεις??
το 5αρι το μαυρο που γινοταν σωβρακο απο το ξεβαμα??
το 5s-5c screen interlace??(καθετες γραμμες)
το 6plus που λυγιζει??
τελικα ναι....ειναι ολα τα κινητα της πολυ καλα....ενα και ενα....
απλα ειναι η εμπειρια...το λογισμικο....που σε κανει και ξεχνας...και η δυναμη της συνηθειας και του trendy....
δεν ειναι κακο να πεις το παιρνω γιατι ειναι μοδα.
εχουμε ξαναπει το να εχεις τετοιο κινητο και να κλεινεις δεδομενα για να μην χρεωνεσαι ειναι για γελια.
ή να του εχεις whats up!
δεν λεω ο αλλος μπορει να το εχει παρει με ενα δισεκκατομυριο δοσεις..αλλα και παλι μην κοιτας το φαινεσθε.
ας δουμε λιγο την πληρη εικονα του πραγματος....εχουν αρκετα θεματα....
οπως και πολλα αλλα κινητα σαφως...απλα η apple δεν παραδεχεται...αμερικανικη εταιρεια τι ψαχνεις να μου πεις!!
αυτα τα λιγα..καλημερα και οποιος θελει εχω πελατη με καλυμπρα θα το κανει καινουριο!!!!

Εσύ μάλλον από κάπου τα παίρνεις :D

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 26/09/2014 - 09:08


#220   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:12

έχω iphone5 μαύρο Α Ψ Ε Γ Α Δ Ι Α Σ Τ Ο σχεδόν 2 χρόνια . 

 

Αυτο απλα δε παιζει. Εκτος αν τοχες 2 χρονια σε θηκη.


You'll Never Walk Alone


#221   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:13

Αυτο απλα δε παιζει. Εκτος αν τοχες 2 χρονια σε θηκη.

αταρι και μενα το 5αρι χωρι θηκη το πουλησα και αυτος που το πηρε επαθε πλακα, βεβαια το προσεχα δεν λεω


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#222   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:13

Αυτο απλα δε παιζει. Εκτος αν τοχες 2 χρονια σε θηκη.


Μεσα σε θηκη εμενα μου εκανε σημαδακι.

#223   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:16

Φίλε μου δεν κάνουμε διαγωνισμό υπερβολής. 

Αν αγοράζεις ένα κινητό για να ανοίγεις μπύρες δεν φταίει το κινητό κάτι άλλο φταίει.

Διαβασε προσεχτικά τι λέω.

Δεν αμφισβητώ ότι η apple ΔΕΝ κάνει αστοχίες. Φυσικά και κάνει. 

Απλά είναι πολύ πιο τραβηγμένες από τα blogs απο την πραγματική τους βαρύτητα. Και προϋποθέτουν από το χρήστη μια ακραία συμπεριφόρα ή έλλειψη κοινής λογικής.

η στην περιπτωση του bendgate να εχει περισσοτερο βαρος στον κ0λ0 απο οτι στο κεφαλι  ;)

 

Και ετσι με το bendgate σε πληρη εξαρση εκλεισε και φετος ο κυκλος των νεων iphone που επαναλαμβανεται με αξιοθαυμαστη ακριβεια τα τελευταια χρονια : rumors - γκρινια - leaks - γκρινια - keynote - ρεκορ πωλήσεων το πρωτο ΣΚ - ενα gate (οποιοδηποτε, οσο σοβαρο η αστειο, κατι ) - γκρινια

 

Και του χρονου βρε !!


Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 26/09/2014 - 09:17


#224   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:20

η στην περιπτωση του bendgate να εχει περισσοτερο βαρος στον κ0λ0 απο οτι στο κεφαλι  ;)

 

Και ετσι με το bendgate σε πληρη εξαρση εκλεισε και φετος ο κυκλος των νεων iphone που επαναλαμβανεται με αξιοθαυμαστη ακριβεια τα τελευταια χρονια : rumors - γκρινια - leaks - γκρινια - keynote - ρεκορ πωλήσεων το πρωτο ΣΚ - ενα gate (οποιοδηποτε, οσο σοβαρο η αστειο, κατι ) - γκρινια

 

Και του χρονου βρε !!

παντος φετος τον πολεμο που εφαγε η αππλε δεν τονε χει ξαναφαει!  και τα αρθρα οπως

1) 11η χρονια πρωτη σε customer satisfaction

2) καλυτερη καμερα

3) καλυτερη οθονη (στα ιδια με το νοτε 4 να τα λεμε και αυτα)

3) καλυτερο σε αντωχες

4) πιο hot τηλεφωβο στη ιαπωνια

 

θαφτηκαν.... αλλα δεν πειραζει! 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#225   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 09:22

Μεσα σε θηκη εμενα μου εκανε σημαδακι.

Παίδες καμία υπερβολή. Α Ψ Ε Γ Α Δ Ι Α Σ Τ Ο. Αν έχει κάποιο σημαδάκι υπήρχε όταν το έβγαλα από το κουτί. Ευπαθές δε λέω όχι. Άλλα παίζει και ο τρόπος που το χειρίζεται κανείς.

Θηκη lifeproof. Αλλά παντού μάγκας παραλία γήπεδο το πετάω στο τραπέζι και δεν ασχολούμαι. Κανένα κινητό δεν θα άντεχε όσο καλή και στυβαρή κατασκευή κι αν είχε. 


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 26/09/2014 - 09:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες