Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/10/2014 - 09:50

αυτο το 5c ολο το κραζετε...


The iPhone 5c was the best selling phone in UK, before iPhone 6 debut



στην ελλαδα δεν πηγε καλα οσους φιλους εχω η 5 η το 5s εχουν μπορει να κανω και λαθως ομως μιλαω για ελλαδα φιλε μου που δεν πουλησε οσο θα επρεπε και δευτερων το περιμεναμε πιο φτηνο και με λιγα χρηματα παραπανο επαιρνες το 5s
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2014 - 10:04

Σπυρο οπως και να το κανουμε ειναι μεγαλο + η μπαταρια του plus.
Φευγω με 100% το πρωι και το απογευμα που γυρναω απο δουλεια ειναι οριακα να κλεισει. Με μετρια χρηση.
Οπως και να το κανουμε με το plus φευγεις και δεν εχεις αγχος αν θα κλεισει η να εχεις καλωδιο μαζι σου παντα. Ετσι εχω καταντησει.
Και δεν ειμαι δουλος της μπαταριας ουτε κοιταω στατιστικα ουτε κοιταω πως θα το φορτισω. Απλα το ευχαριστιεμαι.

πολυ μεγαλο ρε τολη...περασα απο μια τετοια οθονη οταν ειχα το lg g2 και πραγματικα ελεγα οτι αν βγαλει 4,7 η apple θα ειναι οτι καλυτερο μεγεθος υπαρχει

σε smart phone....οποτε περιμενω να ερθει εδω και με μια καλη επιδοτηση θα ερθει και αυτο στα χερια μου!οχι πως με χαλαει και πολυ το 5s αλλα αυτο το λιγο που εψαχνα παραπανω 

σε μια οθονη βγηκε!!!



#408   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 02/10/2014 - 10:14

πολυ μεγαλο ρε τολη...περασα απο μια τετοια οθονη οταν ειχα το lg g2 και πραγματικα ελεγα οτι αν βγαλει 4,7 η apple θα ειναι οτι καλυτερο μεγεθος υπαρχει
σε smart phone....οποτε περιμενω να ερθει εδω και με μια καλη επιδοτηση θα ερθει και αυτο στα χερια μου!οχι πως με χαλαει και πολυ το 5s αλλα αυτο το λιγο που εψαχνα παραπανω
σε μια οθονη βγηκε!!!


Πανω απο 4 δεν εχω παει ποτε. Πηγα ειδα το 6 και ειναι οντως οτι πρεπει. Μακαρι να υπηρχαν τα χαρακτηριστικα του plus στο 6. Τοτε δε θα το σκεφτομουν καθολου.
Σιγουρα ειναι μεγαλο το plus δε διαφωνω. Θελω να δω πρωτα και αυτο απο κοντα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη.

#409   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/10/2014 - 10:23

στην ελλαδα δεν πηγε καλα οσους φιλους εχω η 5 η το 5s εχουν μπορει να κανω και λαθως ομως μιλαω για ελλαδα φιλε μου που δεν πουλησε οσο θα επρεπε και δευτερων το περιμεναμε πιο φτηνο και με λιγα χρηματα παραπανο επαιρνες το 5s

καλα επιδη δεν πουλησε ελλαδα δεν σημαινει οτι δεν πουλησε γενικα...

επισης κακος το περιμεναμε πιο φτηνο... τα media ελεγαν οτι θα ειναι φτηνο οχι η αππλε!

 

 

https://mixpanel.com...t/iphone_models

 

 

το 5c πουλησε στο 1/3 του 5s δεν το λες αποτυχεια! και δεν πιστευω κανεις να πουλαγε παραπανω απο το 5s


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 02/10/2014 - 10:25

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#410   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/10/2014 - 10:33

Πανω απο 4 δεν εχω παει ποτε. Πηγα ειδα το 6 και ειναι οντως οτι πρεπει. Μακαρι να υπηρχαν τα χαρακτηριστικα του plus στο 6. Τοτε δε θα το σκεφτομουν καθολου.
Σιγουρα ειναι μεγαλο το plus δε διαφωνω. Θελω να δω πρωτα και αυτο απο κοντα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη.

κατσε να δεις οτι εαν δεν εισαι λατρης της ΠΟΛΥ μεγαλης οθονης δεν θα σου αρεσει...και θα πας στο 6!!


Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 02/10/2014 - 10:33


#411   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 02/10/2014 - 10:34

κατσε να δεις οτι εαν δεν εισαι λατρεις της ΠΟΛΥ μεγαλης οθονης δεν θα σου αρεσει...και θα πας στο 6!!


Το g2 που το εχει φιλος στη δουλεια και το χαζευω καμια φορα παλευεται αλλα θελει συνηθεια.
Αλλα το plus ειναι μεγαλυτερο.
Θα δουμε μαρκο. :)

#412   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/10/2014 - 11:18

Το g2 που το εχει φιλος στη δουλεια και το χαζευω καμια φορα παλευεται αλλα θελει συνηθεια.
Αλλα το plus ειναι μεγαλυτερο.
Θα δουμε μαρκο. :)

Εντάξει δεν είναι και τόσο μεγάλο όσο λένε :D

 

applelol_zps8aac256d.jpg

 

 

  Αφού κατάφερε να είναι ποιό μεγάλο και απο το nexus 6 που θα είναι 5.9in Μπράβο τους αυτά μόνο η Apple μπορεί να τα κάνει :P



#413   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 19:42

Εντάξει δεν είναι και τόσο μεγάλο όσο λένε :D

 

applelol_zps8aac256d.jpg

 

 

  Αφού κατάφερε να είναι ποιό μεγάλο και απο το nexus 6 που θα είναι 5.9in Μπράβο τους αυτά μόνο η Apple μπορεί να τα κάνει :P

Γιάννη πάχος και πλάτος παίζει παρακαλώ? Νομίζω πως παίζουν σημαντικό ρόλο... Για βρες και βάλε να δούμε... Εσύ που ανακαλύπτεις τα πιο απίθανα!!


@CaLi@


#414   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/10/2014 - 19:52

Εντάξει δεν είναι και τόσο μεγάλο όσο λένε :D

applelol_zps8aac256d.jpg


Αφού κατάφερε να είναι ποιό μεγάλο και απο το nexus 6 που θα είναι 5.9in Μπράβο τους αυτά μόνο η Apple μπορεί να τα κάνει :P

Χμμ τώρα αρχίζω και αλλάζω γνώμη για το καινούργιο Nexus, αν όντως το 6 PLUS είναι πιο μεγάλο τότε την παλεύω με το μέγεθος!

#415   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:09

Χμμ τώρα αρχίζω και αλλάζω γνώμη για το καινούργιο Nexus, αν όντως το 6 PLUS είναι πιο μεγάλο τότε την παλεύω με το μέγεθος!


Μα πιο μεγάλο είναι στο ύψος λόγο του της επιφανιας το ηχείου και της κάμερας και του home button, πάνω κάτω.. .. Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η επιφάνια, το ύψος και το πλάτος της οθόνης.. Ξεχνά για λίγο το υπόλοιπο κινητό εκτός οθόνης..

Αν είναι πιο πλάτη τότε θεωρώ πως και αυτό δυσχεραίνει την χρήση του, όχι μόνο το ύψος και ξανά λέω δεν μας ενδιαφέρει το κομμάτι εκτός οθόνης όταν τον χρησιμοποιούμε..


Μετά απο αυτή την αγορά θέλω να πάω σε κατάστημα της Verizon που τα έχει όλα να να συγκρίνω το 6plus με τα υπόλοιπα και κατα ποσό ενοχλεί το ύψος όταν το χρησιμοποιείς.. Εκτός απο την μεταφορά του που εκεί παίζει σημαντικό το πόσο μεγάλο είναι σε όλες τις διαστάσεις..

@CaLi@


#416   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:21

Μα πιο μεγάλο είναι στο ύψος λόγο του της επιφανιας το ηχείου και της κάμερας και του home button, πάνω κάτω.. .. Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η επιφάνια, το ύψος και το πλάτος της οθόνης.. Ξεχνά για λίγο το υπόλοιπο κινητό εκτός οθόνης..

Αν είναι πιο πλάτη τότε θεωρώ πως και αυτό δυσχεραίνει την χρήση του, όχι μόνο το ύψος και ξανά λέω δεν μας ενδιαφέρει το κομμάτι εκτός οθόνης όταν τον χρησιμοποιούμε..


Μετά απο αυτή την αγορά θέλω να πάω σε κατάστημα της Verizon που τα έχει όλα να να συγκρίνω το 6plus με τα υπόλοιπα και κατα ποσό ενοχλεί το ύψος όταν το χρησιμοποιείς.. Εκτός απο την μεταφορά του που εκεί παίζει σημαντικό το πόσο μεγάλο είναι σε όλες τις διαστάσεις..

Φίλε μου για να λες κατάστημα της Verizon μάλλον είσαι στο εξωτερικό...
Λοιπόν επειδή έχω δει από κοντά το 6 PLUS και το έβαλα δίπλα δίπλα με το oneplus one που έχω απλά είναι τεράστιο! Και επειδή είναι λεπτό και φλατ το κάνει πολύ δύσκολο στον χειρισμό όπως επίσης δεν κάθετε και καλά στο χέρι. Αν το καινούργιο Nexus είναι λίγο πιο πλατύ (που θα είναι) και λίγο πιο παχύ αλλά με καμπύλη τότε θα είναι εύκολο να το κρατάς στο χέρι.

Προς το παρόν το ιδανικό για μένα είναι το μέγεθος του oneplus αν είναι πολύ πιο μεγάλο το Nexus τοτε θα περιμένω για άλλη συσκευή....

#417   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:32

Φίλε μου για να λες κατάστημα της Verizon μάλλον είσαι στο εξωτερικό...
Λοιπόν επειδή έχω δει από κοντά το 6 PLUS και το έβαλα δίπλα δίπλα με το oneplus one που έχω απλά είναι τεράστιο! Και επειδή είναι λεπτό και φλατ το κάνει πολύ δύσκολο στον χειρισμό όπως επίσης δεν κάθετε και καλά στο χέρι. Αν το καινούργιο Nexus είναι λίγο πιο πλατύ (που θα είναι) και λίγο πιο παχύ αλλά με καμπύλη τότε θα είναι εύκολο να το κρατάς στο χέρι.

Προς το παρόν το ιδανικό για μένα είναι το μέγεθος του oneplus αν είναι πολύ πιο μεγάλο το Nexus τοτε θα περιμένω για άλλη συσκευή....

 

Ναι, ζω στο εξωτερικό..

 

Μάλιστα.. Δεκτό!! Θα κάνω και εγώ τις δοκιμές μου και με τις συσκευές που αναφέρεις περιμένοντας και τα νέα μοντέλα, για να μπορώ να εκφέρω προσωπική άποψη.. 

Μετά από αυτήν την κίνηση της Apple να μεγαλώσει το κινητό της, θα ήθελα να ξέρω και τι παίζει με τις άλλες συσκευές..

 

Προς το παρών με το Plus σκέτο (Χωρίς θήκη) δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, όσο αυτό μπορεί να γίνει δεκτό, γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ένα μεγάλο κινητό..

 

Σε ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις σου! :)

 

EDIT:

 

Διάβασα ξανά και στάθηκά στο "να το κρατάς στο χέρι". Μιλάμε για χρήση δεν λέμε απλά να το κρατάς, έτσι?


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 02/10/2014 - 20:36

@CaLi@


#418   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:34

Πάντως το νέο Note έχει μεγαλύτερο όγκο από το Plus:

iPhone 6 Plus: 158.1x77.8x7.1 στα 172gr, όγκος 6.07oz.
Note 4: 153.5x78.6x8.5 στα 176gr, όγκος 6.21oz.

Όσο για το Nexus 6 δεν υπάρχουν επίσημα χαρακτηριστικά ακόμη και σίγουρα θα έχει μεγαλύτερο όγκο (oz) από το Plus!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 02/10/2014 - 20:34


#419   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 02/10/2014 - 20:42

Μα γιαυτό έχω σταθεί στην χρήση του κινητού γιατί αυτό είναι που μας ενδιαφέρει περισσότερο, όχι για το πόσο μεγάλο είναι στο γενικό σύνολο. Αυτό το αφήνω σε 2η μοίρα προς το παρών..

 

Είναι ο λόγος που θέλω πιάσω και τις άλλες συσκευές, να δω τι διαφορές υπάρχουν και κατά πόσο είναι εύχρηστα στην χρήση τους..

 

Μέχρι τώρα απλά τα έπιανα χωρίς να δίνω σημασία σε αυτό, τώρα που έχω και εγώ μεγάλη συσκευή έχει ενδιαφέρον αυτό το κομμάτι..


@CaLi@


#420   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2014 - 21:02

Και συνέχεια ενδυκτικά:
Sony T2 ultra: 165.2 x 83.8 x 7.7 στα 172.4gr, όγκος 6.07oz.
Note edge: 151.3 x 82.4 x 8.3 στα 174gr, όγκος 6.14oz.
Νομίζω όλα πάνω κάτω το ίδιο είναι!

Το Plus είναι μια πολύ λεπτή συσκευή και μικρό πλάτος οθόνης που βοηθάει στο πιάσιμο του χεριού, διότι όσο πιο πλατιά είναι, τόσο δύσκολα χωράει μέσα στην παλάμη μας!

Όποιος θέλει χαρακτηριστικά παίρνει σε phablet το 6 Plus και όποιος θέλει κάτι πιο συμβατικό παίρνει σε smartphone το 6._

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 02/10/2014 - 21:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες