Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά iPhone 6 από Αμερική


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jackc

jackc

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 13:40

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ο ξάδερφος μου ζει Αμερική, και σκεφτόμουν να του πω να μου αγοράσει το iPhone 6 64GB από εκεί, καθώς από ότι είδα στο site της Apple US, το μοντέλο Τ-Mobile (που αν υποθέτω σωστά είναι ξεκλείδωτο και παίζει Ελλάδα) κοστίζει σε ευρώ γύρω στα € 590 - δηλαδή περίπου € 250 - € 300 λιγότερο από όσο το υπολογίζουμε να κάνει εδώ... Έχω όμως κάποιες ερωτήσεις, και θα εκτιμούσα αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει:

 

1. Σωστά υποθέτω ότι το μοντέλο Τ-Mobile είναι ξεκλείδωτο (factory unlocked) και παίζει Ελλάδα; Και όταν λέμε "παίζει" μιλάμε για συμβατότητα με όλες τις μπάντες (φωνή, GPRS, EDGE, 3G, LTE), έτσι;

2. Για να το αγοράσεις από ένα Apple Store πρέπει να έχεις (ή να κάνεις) συμβόλαιο με την Τ-Mobile, ή δεν υπάρχει τέτοιο ζήτημα και το παίρνεις χύμα;

3. Αν ο ξάδερφος μου το βγάλει από το κουτί του και το βάλει σε ένα άσχετο κουτί και μου το στείλει με USPS - ΕΛΤΑ, υπάρχει φόβος να περάσει τελωνείο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   LeiO

LeiO

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/09/2014 - 17:17

Καλησπέρα ,

 

Άμα είναι factory unlocked παίζει όλες τις sim συμπεριλαμβανομένου και τις ελλάδας

αλλά άμα το αγοράσεις απο αμερική μπορείς να το πάρεις χύμα χωρίς συμβόλαιο με τιμή γύρω στα 650$ όμως υπολόγισε το κόστος μεταφοράς και το τελωνείο

θα βγεί ίδιο κόστος με την αγορά απο ελλάδα.

 

Άμα κάποιος γνωρίζει πώς να προσπεράσουμε τελωνείο παρακαλώ ας απαντήσει γιατί εκεί κόλλησα και δεν αγόρασα ακόμα το 6 απο έξω.



#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/09/2014 - 17:34

http://www.iphonehel...64#entry1613782


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες