Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΕΠΑΦΩΝ OUTLOOK


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 30/09/2014 - 14:03

Χαιρεται παιδια...εχω το εξης προβλημα...ενω εχω κατεβασει το πινακα ελεγχου icloud για τα windows8.1...κ εχω τικαρισμενη την επιλογη Mail, Επαφες, Ημερολογια κ Εργασιες...δεν συγχρονιζει με τιποτα ουτε τις επαφες ουτε και τα υπολοιπα!

Εχω outlook 2013...τι κανω λαθος!? :huh:  Ευχαριστω!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2014 - 14:39

για να σου δωσει την δυνατοτητα να συγχρονισεις με Outlook  στον υπολογιστη πρεπει να αποδεσμευσεις το τηλεφωνο απο το icloud,μιλαμε παντα για τις Επαφες.

Αρα..

1.Ρυθμισεις->iCloud-> ξετικαρεις το Eπαφες

μολις το κανεις αυτο και εφοσον εισαι συνδεδεμενος στο itunes θα παρατηρησεις στο tab->Info οτι θα σου ενεργοποιηθει η δυνατοτητα να επιλεξεις με ποιο προγραμμα θα κανεις συγχρονισμο επαφων...επιλεγεις αυτο που θες και τελος.

Εννοειται οτι αν θες να κρατας τις επαφες και στο itunes ωστε να τις επαναφερεις γρηγορα σε μελλοντικα restore και set up as new πρεπει να ενεργοποιησεις παλι τον διακοπτη που εκλεισες αρχικα στις Ρυθμισεις του τηλ



#3   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 30/09/2014 - 15:27

Αυτο το γνωριζα το εκανα παλιοτερα...αλλα ηθελα να δω γιατι δεν λειτουργει μεσω του πινακα ελεγχου icloud που εχει την δυνατοτητα...τελικα η λυση βρεθηκε οπως αναφερει εδω....
Προσοχη μονο οτι κανει μες τις επαφες καινουρια κατηγορια που ονομαζεται icloud κ εκει φαινονται ολες....τωρα αν θελει καποιος να τις περασει κ στις κεντρικες επαφες...με ενα ctrl+a (επιλογη ολων) τις επαφες icloud κ συρσιμο μετα τις επαφες με δεξι κλικ, επιλεγοντας αντιγραφη (οχι μετακινηση) στον φακελο επαφες...τις εχει κ στο κεντρικο...κ στην κατηγορια icloud!!!
Απλα η ολη διαδικασια με την αντιγραφη πρεπει να γινεται σαν backup ανα τακτα χρονικα διαστηματα...γιατι δεν θα ενημερωνονται αυτοματα οι κεντρικες επαφες απο τις επαφες icloud!!!

Υ.Γ.: Ευχαριστω rromeodim για το ενδιαφερον κ την αμεση απαντηση σου!!!



#4   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2014 - 15:43

λαθος καταλαβα εγω την ερωτηση :D ...αν και εσυ καλα την διατυπωσες.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες