Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Iphone 6 deals365


  • Please log in to reply
261 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   minakosss

minakosss

    iPH Enthousiast

  • 486 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:33

Ναι...οκ απο imei εχει εγγυηση....ΑΛΛΑ.... αν εγω θελω να το πουλησω αυριο..χωρις αποδειξη χανει πολυ αξια..ο κοσμος ζηταει αποδειξη.εγω παντως αυριο θα τους παρω τηλεφωνο και θα ζητησω..μιας και δικαιουμε την αποδειξη του καταστηματος με το ΑΦΜ τους για την αγορα που εκανα
Οχι απλα ενα ποσο να γραφει μεσα οτι αγορασα iphone 6 κτλπ imei ολα.

Τελευταία επεξεργασία από: minakosss, 09/10/2014 - 19:35.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:34

O κ. deals365 είναι υποχρεωμένος μετά να σου καλύψει (και) τη 2ετία.

Απλά και όμορφα.

Σωστά το λες Νίκο αλλά υποψιάζομαι πως όχι ο deals αλλά η εταιρία που τα πουλάει ειναι υποχρεωμένη να σε καλύψει καθώς ο deals ειναι μεσάζων και μετά τρέχα να βρεις την ξένη εταιρία που βρίσκεται

#93   peripolo

peripolo

    iPH Enthousiast

  • 583 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:35

Ναι...οκ απο imei εχει εγγυηση....ΑΛΛΑ.... αν εγω θελω να το πουλησω αυριο..χωρις αποδειξη χανει πολυ αξια..ο κοσμος ζηταει αποδειξη.εγω παντως αυριο θα τους παρω τηλεφωνο και θα ζητησω..μιας και δικαιουμε την αποδειξη του καταστηματος με το ΑΦΜ τους για την αγορα που εκανα
Οχι απλα ενα ποσο να γραφει μεσα οτι αγορασα

Παιδιά ο deals ειναι μεσάζων δεν τα πουλάει αυτός

#94   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:36

και ας ειναι η συσκευη εισαγωγης απο αμερικη?δηλαδη εχει να κανει που εγινε αγορα απο εδω?για εξηγησε το λιγο νικο γιατι με ενδιαφερει

Υποχρεωμένος να καλύψει τη 2ετία είναι ο πωλητής. Θα άλλαζε το πράγμα αν τη συσκευή την έφερνες εσύ απο Αμερική.

 

 

Σωστά το λες Νίκο αλλά υποψιάζομαι πως όχι ο deals αλλά η εταιρία που τα πουλάει ειναι υποχρεωμένη να σε καλύψει καθώς ο deals ειναι μεσάζων και μετά τρέχα να βρεις την ξένη εταιρία που βρίσκεται

Ο κ. παραπάνω έκανε τη συναλλαγή, αυτός υπεύθυνος. Συνεπώς όσοι αγοράσατε απο εκεί θα έχετε μια χαρά τη 2ετία.

 

Τώρα το πως θα το κάνει και που, δε σε απασχολεί. Ας ψάξει να βρεί τρόπο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#95   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1,155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:40

και ας ειναι η συσκευη εισαγωγης απο αμερικη?δηλαδη εχει να κανει που εγινε αγορα απο εδω?για εξηγησε το λιγο νικο γιατι με ενδιαφερει

ασχετα και τα μαγαζια απο σκρουτζ μπορει να εισαγουν απο αμερικη αλλα σου κοβουν εκ νεου αποδειξη δικη τους ελληνικη οποτε ευρωπη οποτε 2 χρονια εγγυηση



#96   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5,830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:42

ασχετα και τα μαγαζια απο σκρουτζ μπορει να εισαγουν απο αμερικη αλλα σου κοβουν εκ νεου αποδειξη δικη τους ελληνικη οποτε ευρωπη οποτε 2 χρονια εγγυηση

μαλιστα....αρα ο φιλος που αγορασε απο εκει θα πρεπει να παει αυριο να τους ζητησει μια αποδειξη που να δειχνει την αγορα του iphone για να εχει 2ετη εγγυηση.

οκ το καταλαβα.και αν αυτος αρνηθει και του πει οτι για να γινει αυτο θα πρεπει να μου δωσεις και αλλα 150 ευρω για τον α β λογο που η τιμη αλλαζει?



#97   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1,155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:46

μαλιστα....αρα ο φιλος που αγορασε απο εκει θα πρεπει να παει αυριο να τους ζητησει μια αποδειξη που να δειχνει την αγορα του iphone για να εχει 2ετη εγγυηση.

οκ το καταλαβα.και αν αυτος αρνηθει και του πει οτι για να γινει αυτο θα πρεπει να μου δωσεις και αλλα 150 ευρω για τον α β λογο που η τιμη αλλαζει?

κοιτα φιλε δεν μπορω εγω να ψωνισω ενα προιον απο τον κοτσοβολο και να μου δωσει αποδειξη η ακομα οπως εδω ενα απλο συνοδευτικο του προμηθευτη του

θα πρεπει να παρω αποδειξη του κοτσοβολου



#98   108

108

    iPH Contributor

  • 1,260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 19:49

δεν νομίζω να τίθεται θέμα διετίας στην συγκεκριμένη περίπτωση,

γιατί δεν είναι κατάστημα αλλά προωθητική εταιρία, που σημαίνει ότι η αγορά γίνετε σε συγκεκριμένα πλαίσια, επίσης όσοι προχώρησαν στην αγορά αποδέχτηκαν τους όρους που όριζε ως 1 έτος την εγγύηση, και το σημαντικότερο μπορεί η εταιρία/ επιχείρηση να έχει ΑΦΜ Αμερικής οπότε ότι δεν ελέγχετε από το Ελληνικό κράτος.

 

τώρα που κοίταξα το σίτε βλέπω διεύθυνση Αμερικής.


Τελευταία επεξεργασία από: 108, 09/10/2014 - 19:53.


#99   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:03

Αυτός που πουλάει, βάσει νόμου είναι υποχρεωμένος να σου καλύψει τη 2ετία.

 

Ξαναλέω, το πως και που δε σε απασχολεί.
 

Δεν έχει να κάνει με το αν είναι κατάστημα ή όχι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#100   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5,830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:05

minakosss αν μπορεις σε παρακαλουμε γραψε εδω να μας πεις τι εγινε τελικα με την αποδειξη και για την εγγυηση και τι σου ειπαν για να γνωριζει ο κοσμος.



#101   minakosss

minakosss

    iPH Enthousiast

  • 486 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:11

minakosss αν μπορεις σε παρακαλουμε γραψε εδω να μας πεις τι εγινε τελικα με την αποδειξη και για την εγγυηση και τι σου ειπαν για να γνωριζει ο κοσμος.

Εγω παιδια θελω αποδειξη οχι για ΦΠΑ
Χε....κα για το ΦΠΑ επειδη τα αλλαζουμε τακτικα τα κινητα και συνηθως εμενα δε βγαζουν ουτε 6 μηνο θελω να το πουλησω και ναχει αξια και να φυγει ευκολα
Και χωρις αποδειξη ΔΕΝ ....παντως νομιζω δε θα εχουν προβλημα να δωσουν αποδειξη.Ηταν πολυ ενταξει ατομα.Εξαλλου ειναι και το νομιμο να δινεις αποδειξη.Κατι μουπε η κυρια Αγγελικη φευγοντας οτι αυριο θα μπορω να στη δωσω και επειδη ειχα παρκαρει πολυ ασχημα απο κατω εφυγα γρηγορα περνοντας μονο αυτο το χαρτι
Αυριο νομιζω θα λυθει το θεμα.Ξαναλεω οτι η εικονα των ανθροπων εκει ειναι αψογη.Καλο σας βραδυ

Τελευταία επεξεργασία από: minakosss, 09/10/2014 - 20:13.


#102   108

108

    iPH Contributor

  • 1,260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:12

Αυτός που πουλάει, βάσει νόμου είναι υποχρεωμένος να σου καλύψει τη 2ετία.

 

Ξαναλέω, το πως και που δε σε απασχολεί.
 

Δεν έχει να κάνει με το αν είναι κατάστημα ή όχι.

αυτό θέλω να πω, ότι από την στιγμή που δεν εδρεύει στην Ευρώπη δεν ισχύει ο νόμος, άσχετα αν στέλνουν και στην Ευρώπη παραγγελίες.

Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε που εδρεύει.



#103   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:20

αυτό θέλω να πω, ότι από την στιγμή που δεν εδρεύει στην Ευρώπη δεν ισχύει ο νόμος, άσχετα αν στέλνουν και στην Ευρώπη παραγγελίες.

Αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε που εδρεύει.

Η αγορά γίνεται απο το deals. Η έδρα είναι εδώ όπως αναφέρει συνεπώς κανένα άγχος.

 

Σε περίπτωση προβλήματος είναι υποχρεωμένοι εκεί να το διορθώσουν και στη 2ετία. Ας το φτιάξουν και μόνοι τους..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#104   108

108

    iPH Contributor

  • 1,260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:23

Η αγορά γίνεται απο το deals. Η έδρα είναι εδώ όπως αναφέρει συνεπώς κανένα άγχος.

 

Σε περίπτωση προβλήματος είναι υποχρεωμένοι εκεί να το διορθώσουν και στη 2ετία. Ας το φτιάξουν και μόνοι τους..

τότε αλλάζει το θέμα, μια χαρά υπάρχει εγγύηση, και αν υπάρχει πρόβλημα καταγγελία.

μόνο να ζητήσετε την νόμιμη απόδειξη γιατί αλλιώς δεν φαίνεται η αγορά.



#105   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1,599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2014 - 20:25

σύμφωνα με αυτό δεν είναι πάντως υποχρεωμένος για τίποτα

 

Η Εταιρία, ενεργώντας αποκλειστικά ως τρίτος-διαμεσολαβητής και χωρίς να φέρει σε οποιαδήποτε περίπτωση την ευθύνη ή την ιδιότητα του εμπόρου Η Εταιρία, ενεργώντας αποκλειστικά ως τρίτος-διαμεσολαβητής και χωρίς να φέρει σε οποιαδήποτε περίπτωση την ευθύνη ή την ιδιότητα του εμπόρου


Τελευταία επεξεργασία από: vanni, 09/10/2014 - 20:25.

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες