Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

expansys παραλαβη ;νεοτερα .......


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
399 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   bougos

bougos

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:22

Ακύρωσα και εγώ απο expansys και παραγγειλα με αραμεξ απο UK. Σε 10-15 μερες το κόβω να ερχεται απο εκεί και 70 ευρώ φθηνότερα. Εξ αρχής απο εκεί έπρεπε, τώρα θα το είχα αφού είχα παραγγείλει από 6/10 στο expansys.

το ιδιο μετανοιωνω και εγω :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:24

Παιδιά μάλλον ήμουν από τους λίγους τυχερούς που παρέλαβα, κρίμα. Βέβαια κι εγώ ήμουν όλη μέρα πάνω στα τηλέφωνα και στα emails και τους έκανα συνεχώς παράπονα.

 

Αλλά σας καταλαβαίνω. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#153   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:33

Παιδιά μάλλον ήμουν από τους λίγους τυχερούς που παρέλαβα, κρίμα. Βέβαια κι εγώ ήμουν όλη μέρα πάνω στα τηλέφωνα και στα emails και τους έκανα συνεχώς παράπονα.

Αλλά σας καταλαβαίνω.

Και γω παιρνω για παραπονα αλλα καθε φορα με τουμπαρει αυτη η Μιλενα :P

Τελευταία επεξεργασία από: h8breed, 22/10/2014 - 18:36


#154   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:36

Τι να πω ρε γμτ. Σας παραθέτω και τα mail που έστειλα μήπως και καλά τα λαμβάνουν πιο πολύ στα υπόψιν τους. 

 

1ο) 

 

Την Δευτέρα 06-10-2014 έκλεισα την παραγγελία για 2 iPhone 6 - 64GB Silver με την προϋπόθεση ότι ο χρόνος παραλαβής προς εσάς θα ήταν 5 ημέρες. 

 
Την αμέσως επόμενη ημέρα, Τρίτη, 07-10-2014 κάνω κατάθεση στον λογαριασμό σας που μου στείλατε μέσω emal, 1754.73 ευρώ με αριθμό αίτησης 2068/0003958.
 
Στις 08-10-2014 βλέπω στην εξέλιξη της παραγγελίας μου ότι ο χρόνος παραλαβής από εσάς είναι περίπου στις 11 ημέρες, ενώ εγώ έχω κλείσει τα τηλέφωνα και έχω στείλει τα χρήματα για παραλαβή από εσάς σε 5 ημέρες και φυσιολογική παράδοση ως προς εμένα για τις 13,14 Οκτωβρίου. 
 
Απέναντι σας, τήρησα τις υποχρώσεις μου ως καταναλωτής. 
 
Αν δεν γίνει η αποστολή την Παρασκεύη 10-10-2014 που έχετε παραλαβή όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικά ο κ. Μάριος από το τηλεφωνικό κέντρο ως προς εμένα, απαιτώ την άμεση ακύρωση της παραγγελίας μου και την άμεση καταβολή των χρημάτων μου στον λογαριασμό μου μαζί με τα έξοδα αποστολής 10 ευρώ που μου πήρε η τράπεζα για να σας κάνω την κατάθεση. 
 
Περιμένω απάντηση σας.
 
Με εκτίμηση. 
 
2ο) 
 
Ήταν η πρώτη φορά που προσπάθησα να κάνω αγορά από εσάς και η άποψη μου πλέον είναι χειρότερη. 

Παραπληροφόρηση ως προς τον πελάτη και ενώ έχετε πάρει ήδη τα χρήματα μου. 

Την Δευτέρα 13-10-2014 εάν και εφόσον δεν γίνει αποστολή της παραγγελίας μου, απαιτώ την άμεση επιστροφή των χρημάτων μου + τα 10 ευρώ που μου πήρε η τράπεζα για έξοδα αποστολής του εμβάσματος που έκανα ως προς εσάς. 

Φυσικά και θα σας δυσφημήσω σε όλα τα τεχνολογικά forums που δραστηριοποιούμαι και θα αποτρέψω οποιονδήποτε υποψήφιο αγοραστή. 

Η μόνη περίπτωση να κρατήσω ενεργή την παραγγελία είναι εφόσον τηρήσετε έστω το χρονοδιάγραμμα που έχετε, ότι θα παραλάβετε στις 17-10-2014 και εφόσον μου στείλετε ως δώρο για την ταλαιπωρία μου δύο (2) θήκες Apple iPhone leather case red. 

http://www.expansys....ase-red-267123/

Αλλιώς ισχύουν τα παραπάνω γραφόμενα μου. 

Με εκτίμηση.

 

 

Στο δεύτερο αφού αργούσαν που αργούσαν είπα μπας και μου στείλουν καμία θήκη δώρο ο γυφτάκος εγώ, αλλά τελικά τα έστειλαν την Δεύτερά όπως τους είχα πει. 


Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 22/10/2014 - 18:39

Once You Go Mac You Never Go Back

#155   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:40

Τι να πω ρε γμτ. Σας παραθέτω και τα mail που έστειλα μήπως και καλά τα λαμβάνουν πιο πολύ στα υπόψιν τους. 
 
1ο) 
 
Την Δευτέρα 06-10-2014 έκλεισα την παραγγελία για 2 iPhone 6 - 64GB Silver με την προϋπόθεση ότι ο χρόνος παραλαβής προς εσάς θα ήταν 5 ημέρες. 
 
Την αμέσως επόμενη ημέρα, Τρίτη, 07-10-2014 κάνω κατάθεση στον λογαριασμό σας που μου στείλατε μέσω emal, 1754.73 ευρώ με αριθμό αίτησης 2068/0003958.
 
Στις 08-10-2014 βλέπω στην εξέλιξη της παραγγελίας μου ότι ο χρόνος παραλαβής από εσάς είναι περίπου στις 11 ημέρες, ενώ εγώ έχω κλείσει τα τηλέφωνα και έχω στείλει τα χρήματα για παραλαβή από εσάς σε 5 ημέρες και φυσιολογική παράδοση ως προς εμένα για τις 13,14 Οκτωβρίου. 
 
Απέναντι σας, τήρησα τις υποχρώσεις μου ως καταναλωτής. 
 
Αν δεν γίνει η αποστολή την Παρασκεύη 10-10-2014 που έχετε παραλαβή όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικά ο κ. Μάριος από το τηλεφωνικό κέντρο ως προς εμένα, απαιτώ την άμεση ακύρωση της παραγγελίας μου και την άμεση καταβολή των χρημάτων μου στον λογαριασμό μου μαζί με τα έξοδα αποστολής 10 ευρώ που μου πήρε η τράπεζα για να σας κάνω την κατάθεση. 
 
Περιμένω απάντηση σας.
 
Με εκτίμηση. 
 
2ο) 
 
Ήταν η πρώτη φορά που προσπάθησα να κάνω αγορά από εσάς και η άποψη μου πλέον είναι χειρότερη. 
Παραπληροφόρηση ως προς τον πελάτη και ενώ έχετε πάρει ήδη τα χρήματα μου. Την Δευτέρα 13-10-2014 εάν και εφόσον δεν γίνει αποστολή της παραγγελίας μου, απαιτώ την άμεση επιστροφή των χρημάτων μου + τα 10 ευρώ που μου πήρε η τράπεζα για έξοδα αποστολής του εμβάσματος που έκανα ως προς εσάς. Φυσικά και θα σας δυσφημήσω σε όλα τα τεχνολογικά forums που δραστηριοποιούμαι και θα αποτρέψω οποιονδήποτε υποψήφιο αγοραστή. Η μόνη περίπτωση να κρατήσω ενεργή την παραγγελία είναι εφόσον τηρήσετε έστω το χρονοδιάγραμμα που έχετε, ότι θα παραλάβετε στις 17-10-2014 και εφόσον μου στείλετε ως δώρο για την ταλαιπωρία μου δύο (2) θήκες Apple iPhone leather case red. http://www.expansys....ase-red-267123/Αλλιώς ισχύουν τα παραπάνω γραφόμενα μου. Με εκτίμηση.
 
 
Στο δεύτερο αφού αργούσαν που αργούσαν είπα μπας και μου στείλουν καμία θήκη δώρο ο γυφτάκος εγώ αλλά τελικά τα έστειλαν την Δεύτερά όπως τους είχα πει. 


Χαχαχαχαχα! Ενταξει απλα respect!!!
Παντως δεν πρεπει να μασανε τωρα με την ακυρωση της παραγγελιας,καθως απ οτι βλεπεις εδω στο τοπικ
Οι πιο πολλοι την ακυρωσαν

#156   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/10/2014 - 18:42

Χαχαχαχαχα! Ενταξει απλα respect!!!
Παντως δεν πρεπει να μασανε τωρα με την ακυρωση της παραγγελιας,καθως απ οτι βλεπεις εδω στο τοπικ
Οι πιο πολλοι την ακυρωσαν

Ναι αυτό βλέπω! Πράγμα που πάει να πει όπως σου είπα και στο pm ότι πρέπει να τους κρέμασε χοντρά η Apple και δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο. 

 

Βέβαια θα μπορούσαν αν ήθελαν να κρατήσουν τον πελάτη να πουν ρε γμτ ότι θα σας στείλουμε έτσι μια θήκη για το γαμώτο. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#157   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:19

Για γέλια οι τυποι έτσι; Νεα ημερομηνία σε 9 μέρες πάλι!!! Χαχαχαχα!!!



#158   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 09:43

Τι να πω ρε γμτ. Σας παραθέτω και τα mail που έστειλα μήπως και καλά τα λαμβάνουν πιο πολύ στα υπόψιν τους. 
 
1ο) 
 
Την Δευτέρα 06-10-2014 έκλεισα την παραγγελία για 2 iPhone 6 - 64GB Silver με την προϋπόθεση ότι ο χρόνος παραλαβής προς εσάς θα ήταν 5 ημέρες. 
 
Την αμέσως επόμενη ημέρα, Τρίτη, 07-10-2014 κάνω κατάθεση στον λογαριασμό σας που μου στείλατε μέσω emal, 1754.73 ευρώ με αριθμό αίτησης 2068/0003958.
 
Στις 08-10-2014 βλέπω στην εξέλιξη της παραγγελίας μου ότι ο χρόνος παραλαβής από εσάς είναι περίπου στις 11 ημέρες, ενώ εγώ έχω κλείσει τα τηλέφωνα και έχω στείλει τα χρήματα για παραλαβή από εσάς σε 5 ημέρες και φυσιολογική παράδοση ως προς εμένα για τις 13,14 Οκτωβρίου. 
 
Απέναντι σας, τήρησα τις υποχρώσεις μου ως καταναλωτής. 
 
Αν δεν γίνει η αποστολή την Παρασκεύη 10-10-2014 που έχετε παραλαβή όπως με ενημέρωσε τηλεφωνικά ο κ. Μάριος από το τηλεφωνικό κέντρο ως προς εμένα, απαιτώ την άμεση ακύρωση της παραγγελίας μου και την άμεση καταβολή των χρημάτων μου στον λογαριασμό μου μαζί με τα έξοδα αποστολής 10 ευρώ που μου πήρε η τράπεζα για να σας κάνω την κατάθεση. 
 
Περιμένω απάντηση σας.
 
Με εκτίμηση. 
 
2ο) 
 
Ήταν η πρώτη φορά που προσπάθησα να κάνω αγορά από εσάς και η άποψη μου πλέον είναι χειρότερη. 
Παραπληροφόρηση ως προς τον πελάτη και ενώ έχετε πάρει ήδη τα χρήματα μου. Την Δευτέρα 13-10-2014 εάν και εφόσον δεν γίνει αποστολή της παραγγελίας μου, απαιτώ την άμεση επιστροφή των χρημάτων μου + τα 10 ευρώ που μου πήρε η τράπεζα για έξοδα αποστολής του εμβάσματος που έκανα ως προς εσάς. Φυσικά και θα σας δυσφημήσω σε όλα τα τεχνολογικά forums που δραστηριοποιούμαι και θα αποτρέψω οποιονδήποτε υποψήφιο αγοραστή. Η μόνη περίπτωση να κρατήσω ενεργή την παραγγελία είναι εφόσον τηρήσετε έστω το χρονοδιάγραμμα που έχετε, ότι θα παραλάβετε στις 17-10-2014 και εφόσον μου στείλετε ως δώρο για την ταλαιπωρία μου δύο (2) θήκες Apple iPhone leather case red. http://www.expansys....ase-red-267123/Αλλιώς ισχύουν τα παραπάνω γραφόμενα μου. Με εκτίμηση.
 
 
Στο δεύτερο αφού αργούσαν που αργούσαν είπα μπας και μου στείλουν καμία θήκη δώρο ο γυφτάκος εγώ, αλλά τελικά τα έστειλαν την Δεύτερά όπως τους είχα πει. 



Εισαι ΘΕΟΣ .χαχαχαχαχαχαχαχαχ simply respect
Χαχαχαχαχ οποτε το δαβαζω γελαω .χαχαχαχαχαχαχ


31/10 τα πηγαν τα iphone 6 64 gb ....

Χαχαχαχαχ

#159   georgeapostolo

georgeapostolo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:32

31/10 τοτε θα παραλαβουν 100 iphone ,και μην νομιζετε οτι θα βρουμε 64gb στην ελλαδα εδω δεν βρισκω στην γερμανια μονο 16 gb τα αλλα με παραγγελια.



#160   georgeapostolo

georgeapostolo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:36

και πανε με σειρα παραγγελιας στις 20/10 παρελαβαν 5 iphone.....αυριο θα παραλαβουν 30 καο 31/10 100 ελπιζουν



#161   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:39

και πανε με σειρα παραγγελιας στις 20/10 παρελαβαν 5 iphone.....αυριο θα παραλαβουν 30 καο 31/10 100 ελπιζουν

Μιλάς για το expansys εδω Ελλαδα;
Γνωρίζεις κατι παραπάνω ;

#162   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:46

31/10 τοτε θα παραλαβουν 100 iphone ,και μην νομιζετε οτι θα βρουμε 64gb στην ελλαδα εδω δεν βρισκω στην γερμανια μονο 16 gb τα αλλα με παραγγελια.



Γιατι δεν θα βρουμε ; ετσι σου ειπαν ;

#163   georgeapostolo

georgeapostolo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:47

ναι για expansys γερμανιας το ιδιο πραγμα ειναι



#164   georgeapostolo

georgeapostolo

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:54

δεν τους στελνουν κομματια αρκετα για τις παραγγελιες που εχουν και αρχικα θα στελνουν σε αυτους που παρήγγειλαν 10/10.εγω θα περιμενω το 6 64gb space gray στα 715 ευροπουλα και ας το παρω 3 νοεμβριου γιατι εδω θα πεσει γελιο στις 31



#165   Daffy

Daffy

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2014 - 18:58

Μπορώ να πάρω όλα τα εύσημα!!!!

Από 01/10/14 ακόμα περιμένω!!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες