Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 7 ψήφοι

iOS 8 - iOS 8.1 Jailbreak (Pangu)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2384 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/10/2014 - 02:01

Α ρε που πήγαν οι εποχές με τον geohot(iPhone 2g) για όποιον θυμάται και τον άλλο τον Ιταλό πως τον λέγανε,που είχε σήμα το Ζ του Ζορρό...άλλο παλικάρι!!!

 

 Zibri  :rolleyes:

 

 

Από τους πρώτους  (μην πω ο πρώτος) που έφτιαξε πραγματικό  "one click" software για JB και ξεκλείδωμα τότε αν θυμάστε. (τέλη  2007 )

Χωρίς bugs και αλλα κολλήματα. 

 

Για να θυμούνται οι παλιοί, και να μαθαίνουν οι νεότεροι.

 

Επισήμανση:

 

Δείτε τι λέει στο 2:15 του βίντεο η παρουσιάστρια. ;-)

 

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 23/10/2014 - 02:06

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/10/2014 - 02:13

Που τον θυμήθηκες αυτον ρε 'συ.. Είχε καταστρέψει κόσμο αυτός..

 

Ωραίες εποχές πάντως. Με κόντρες ZiPhone και QuickPwn. Στις 3 συσκευές 2 τούβλα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#93   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/10/2014 - 02:28

Σίγουρα από QuickPwn  τότε.  :rolleyes:

 

​Ειχα κάνει τότε το iPhone 2gen πειραματόζωο με το Ziphone. 

 

Τουλάχιστον 2 φορές την μερα πειραματισμούς με μομπιλ τερμιναλ, π@υτανα όλα, (χάνονταν τα πάντα) ριστορ, πάλι ζιφον! :Ρ

 

​Δεν με είχε απογοητεύσει ποτε. :)

 

Μέχρι και τα 3G μια χαρα τα πήγαινε. Αργότερα έπεσε κόσμος πάνω στο λογισμικό, μιας που είδαν ότι είχε ψωμί, και εμφανίστηκαν δειλά δειλά οι πρώτες ομάδες που αργότερα γίνανε  σταρ της JB κοινότητας. (ανανοκεφαλας, Γιωργάκης, κτλ)

 

B) 


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 23/10/2014 - 02:28

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#94   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2014 - 02:44

Ωραίες εποχές...αγνές!ειχε άλλο χαβαλέ τότε!f5 στο σάιτ του geohot αν βγήκε για την 1.1.2!!!

#95   hlias88

hlias88

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Twitter:@hlias
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2014 - 03:14

Α ρε που πήγαν οι εποχές με τον geohot(iPhone 2g) για όποιον θυμάται και τον άλλο τον Ιταλό πως τον λέγανε,που είχε σήμα το Ζ του Ζορρό...άλλο παλικάρι!!!

μεγαλος ο geo hot! τωρα δουλευει για την google νομιζω! εκτος απο iphone εσπασε και ps3 την 3.55 που ακομα κανενας αλλος δεν μπορει να σπασει αλλη εκδοση!ειπε πως δεν θα ασχοληθει ξανα!



#96   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 23/10/2014 - 05:39

Γιατί έτσι?? Τόσο πολύ χρήση το κάνεις??


Χαριτολογωντας το ειπα. Κανοντας jb και βαζοντας μερικα tweaks για να βγεις απο app η να ανοιξεις τη multitasking bar δε πατας καθολου το home.
Μονο οταν ειναι σβηστη η οθονη το πατας.

#97   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:21

Κι εγω μια απ τα ιδια.
Αν και τωρα που εχω το 6 καμποσο καιρο συνηθησα χωρις jb
Μονο το activator μου λειπει και το cctoggles και το ifile και το winterbοrd και το barrel και το ...
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#98   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:22

Εζησα πάντως και την εποχή της unlock.gr !! To πρώτο iphone ήταν κλειδωμένο αμερικάνικο , εμεις δεν ξέραμε , κάναμε αναβαθμήσεις .....locked το τηλεφωνο.

 

Εστελνες το τηλέφωνο με courier και τα κατάλληλα χρήματα , και σε δυό μέρες ήταν ξανά πίσω , με απόλυτη μυστικότητα σε ποιόν το έστελνες και ποιός έπερνε τα χρήματα !!



#99   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:27

Κι εγω μια απ τα ιδια.
Αν και τωρα που εχω το 6 καμποσο καιρο συνηθησα χωρις jb
Μονο το activator μου λειπει και το cctoggles και το ifile και το winterbοrd και το barrel και το ...

 

Και το Auxo2, SwipeSelection, springtomize και και...  :D

 

Και εγω το συνηθισα λιγο αλλα κακα τα ψεμματα δεν μπορω χωρις jb και μολις βγει σταθερο tool θα το κανω κατευθειαν. Αναμονη να αναβαθμισει ο saurik το mobilesubstrate και σιγα σιγα οι devs τα tweaks τους. 

 

Απογειωνεται το κινητο οπως εχω ξαναπει.

 

Παντως ειχα προετοιμαστει κλασσικα για τελος δεκεμβρη οπτε μια χαρα.  :)



#100   DarthGRE

DarthGRE

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:30

Ω ρε παιδια θυμαμαι το 2007 ειχα παρει απο ebay το πρωτο iPhone και φυσικα ηταν κλειδωμενο στην AT&T. Περιμενα κανα μηνα σιγουρα ( το χρησιμοποιουσα σαν iPod) μεχρι που εβγαλε τοτε ο GeoHot το πρωτο jailbreak/unlock. Ηταν διαδικασια αν θυμαμαι καλα command prompt line και οταν το "ετρεχες" εγραφε γραμμες στην οθονη επι κανα 10λεπτο με τεραστιο brick κινδυνο. Με θυμαμαι ακομα επανω απο το κινητο να περιμενω καρφωμενος να δω πως θα τελειωσει. Ετρωγα φασολαδα θυμαμαι και οταν εκανε reboot το κινητο και δουλευε η sim μου παιζει να εκανα 20 γυρους το σαλονι τρεχοντας.



#101   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:36

Ω ρε παιδια θυμαμαι το 2007 ειχα παρει απο ebay το πρωτο iPhone και φυσικα ηταν κλειδωμενο στην AT&T. Περιμενα κανα μηνα σιγουρα ( το χρησιμοποιουσα σαν iPod) μεχρι που εβγαλε τοτε ο GeoHot το πρωτο jailbreak/unlock. Ηταν διαδικασια αν θυμαμαι καλα command prompt line και οταν το "ετρεχες" εγραφε γραμμες στην οθονη επι κανα 10λεπτο με τεραστιο brick κινδυνο. Με θυμαμαι ακομα επανω απο το κινητο να περιμενω καρφωμενος να δω πως θα τελειωσει. Ετρωγα φασολαδα θυμαμαι και οταν εκανε reboot το κινητο και δουλευε η sim μου παιζει να εκανα 20 γυρους το σαλονι τρεχοντας.


Εντάξει, η φασολάδα όλα τα λεφτά :-D

#102   red71

red71

    iPH Addict

  • 693 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:39

Ω ρε παιδια θυμαμαι το 2007 ειχα παρει απο ebay το πρωτο iPhone και φυσικα ηταν κλειδωμενο στην AT&T. Περιμενα κανα μηνα σιγουρα ( το χρησιμοποιουσα σαν iPod) μεχρι που εβγαλε τοτε ο GeoHot το πρωτο jailbreak/unlock. Ηταν διαδικασια αν θυμαμαι καλα command prompt line και οταν το "ετρεχες" εγραφε γραμμες στην οθονη επι κανα 10λεπτο με τεραστιο brick κινδυνο. Με θυμαμαι ακομα επανω απο το κινητο να περιμενω καρφωμενος να δω πως θα τελειωσει. Ετρωγα φασολαδα θυμαμαι και οταν εκανε reboot το κινητο και δουλευε η sim μου παιζει να εκανα 20 γυρους το σαλονι τρεχοντας.

χαχαχαχα σωραιος!!!!!!



#103   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 23/10/2014 - 08:41

Πολύ όμορφα τα νέα. Sunday - Funday? Ίσως. Τα Androidή γελάνε πως περιμένουμε το Jb για να περάσουμε "σπασμένες εφαρμογές" δίχως να ξέρουν τι σημαίνει ακριβώς το Jailbreak Και πολύ το γράφει ο nikosgnr  JailBreak Means System Customization

 

Έχω πολύ μεγάλη περιέργεια για το τι tweaks θα βγούνε για την υπέροχη οθόνη του iPhone 6 Plus...

Γελάνε γιατί πρέπει να κάνεις την συσκευή jb για να μπορέσεις να κάνεις αυτό το περίφημο System Customization, ενώ όλοι οι οπόλοιποι γύρω το έχουν και χωρίς jb, root ή όπως αλλιώς λέγετε. Νομίζω αυτός είναι ο λόγος και όχι οι "σπασμένες" εφαρμογές. 



#104   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 23/10/2014 - 09:03

Γελάνε γιατί πρέπει να κάνεις την συσκευή jb για να μπορέσεις να κάνεις αυτό το περίφημο System Customization, ενώ όλοι οι οπόλοιποι γύρω το έχουν και χωρίς jb, root ή όπως αλλιώς λέγετε. Νομίζω αυτός είναι ο λόγος και όχι οι "σπασμένες" εφαρμογές. 

 

Ο καθένας έχει τους λόγους του!!! Εγώ πάντως θέλω τα όμορφα θέματα και τα εικονίδια !!



#105   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/10/2014 - 10:05

Ειδα πολλα βιντεο στο youtube για το πως εγκαθιστας το cydia manually. Να το δοκιμασω η να περιμενω να βγει pangu με το cydia μαζι;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες