Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Επίσημο: iPad Air 2 και iPad Mini 3 έρχονται στην Ελλάδα στις 29 Οκτωβρίου!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 05/11/2014 - 12:37

με γειες σου!

Από που παρέλαβες;

 

Και γω το ίδιο περιμένω την παρασκευή. Σήμερα το παρέδωσε ο Κωτσόβολος στην speedex



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2014 - 12:58

με γειες σου!
Από που παρέλαβες;

Και γω το ίδιο περιμένω την παρασκευή. Σήμερα το παρέδωσε ο Κωτσόβολος στην speedex


Απο πλαισιο! Μεσω ενος φιλου που δουλευει εκει! Με το καλο να σου ερθει!

#93   SYC

SYC

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:syc21

Δημοσίευση 05/11/2014 - 20:37

κι εγώ στο πλαίσιο έχω κάνει την παραγγελία αλλά δεν με ειδοποίησαν ακόμα....



#94   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/11/2014 - 21:59

καλησπέρα,κάτοχος από χθες ενός iPad Air 2 64 gb cellular σε silver.Πολυ λεπτό,όμορφο αλλά έχω να παρατηρήσω τα εξής.Πριν που το είχα πάνω σε διάδρομο κ πληκτρολογούσα δεν είχε καλή ανταπόκριση το touch και κάποια γράμματα χρειαζόταν να τα ξαναπατήσω σε συνομιλία,δεν ξέρω αν έπεισε ρόλο η γωνία θέασης η οτιδήποτε άλλο,θα το ξαναδοκιμασω πάντως αν και διαβαςα στο διαδύκτιο για κάποια κρούσματα.Ο ήχος του έλλειπης από μπάσο κ ψηλά παραμορφώνει,καμια σχέση με το air που είχα από άποψη ποιότητας στον ήχο.Καποια κρασαρίσματα υπάρχουν.Η οθόνη του καλύτερη από το air,πιο ευδιάκριτο και πιο ζωντανά χρώματα,νιώθεις πιο κοντά όλα.Γενικως σφαιράτο!Αν λυθεί αυτό το feeling που έχω για την απόκριση θα το χαρώ πραγματικά !!Καλοριζικο σε όσους το πάρουν!

#95   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 05/11/2014 - 22:09

Πάντως δεν έχω ακούσει κάποιον να αγόρασε mini 3...μάλλον θα πατώσει σε πωλήσεις σαν το iPhone 5c

#96   cgeorg

cgeorg

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2014 - 11:51

Καλοριζικο σε ολους.

 

Δυστυχώς Ανακαλυψα σημερα το παρακατω

 

 

Κρατωντας το ipad air 2 και πιεζοντας ελαφρα στο πισω μερος του με το δαχτυλο (σε μια περιοχη στην μεση και αριστερα της πισω πλευρας του), η οθονη εμφανιζει σε 2, 3 σημεια παραμορφώσεις.

 

Και με άλλους που μίλησα παρατήρησαν το ιδιο.

 

Κριμα, γιατι μαλλον το 6.1 χιλιοστά σημαίνει ότι τα στριμωξαν αρκετα τα πράματα, με αποτέλεσμα το προβλημα αυτό, όπως και το άλλο με τα ηχεία και την δόνηση.



#97   JimSpan

JimSpan

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Twitter:@dim_spanos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 06/11/2014 - 17:07

Καλοριζικο σε ολους.
 
Δυστυχώς Ανακαλυψα σημερα το παρακατω https://www.youtube....h?v=-v0MdtkWKSQ
 
Κρατωντας το ipad air 2 και πιεζοντας ελαφρα στο πισω μερος του με το δαχτυλο (σε μια περιοχη στην μεση και αριστερα της πισω πλευρας του), η οθονη εμφανιζει σε 2, 3 σημεια παραμορφώσεις.
 
Και με άλλους που μίλησα παρατήρησαν το ιδιο.
 
Κριμα, γιατι μαλλον το 6.1 χιλιοστά σημαίνει ότι τα στριμωξαν αρκετα τα πράματα, με αποτέλεσμα το προβλημα αυτό, όπως και το άλλο με τα ηχεία και την δόνηση.


Νομίζω όλες οι οθόνες αν τις πιέσεις έχουν παραμόρφωση-όχι απο πισώ πάντα βέβαια- και στο 4αρι που εχω αν την πιέσω έχει παραμόρφωση. Αλλα υπάρχει λόγος να πιέζεις την οθόνη, ώστε να θεωρείται πρόβλημα;

#98   cgeorg

cgeorg

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/11/2014 - 18:19

Νομίζω όλες οι οθόνες αν τις πιέσεις έχουν παραμόρφωση-όχι απο πισώ πάντα βέβαια- και στο 4αρι που εχω αν την πιέσω έχει παραμόρφωση. Αλλα υπάρχει λόγος να πιέζεις την οθόνη, ώστε να θεωρείται πρόβλημα;

Δεν μιλαμε για πιεση, μιλαμε οτι αν το εχεις σε portrait mode και περπατας (απλα κρατωντας το), βλεπεις παραμορφωσεις στην οθονη. Προφανως το circuit board πιεζει την οθονη. 



#99   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2014 - 18:23

Δεν μιλαμε για πιεση, μιλαμε οτι αν το εχεις σε portrait mode και περπατας (απλα κρατωντας το), βλεπεις παραμορφωσεις στην οθονη. Προφανως το circuit board πιεζει την οθονη. 

φιλε μου σε μένα δεν το κάνει αυτό παρα μονο όταν εξασκήσω αρκετή δύναμη με τον δείκτη, και όχι απλα κρατώντας το! 



#100   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 06/11/2014 - 18:35

 Το μειον για μενα ειναι στο ηχο. Δεν με ενοχλει που τρεμει, ισα ισα μου αρεσει κιολας ( τρεμει σχεδον τρεις φορες χειροτερα απο το iphone 5s μου, η μαλλον αισθανεσαι τον ηχο τρεις φορες περισσοτερο), με ενοχλει ομως ο ηχος. Οταν βλεπεις την οθονη ο ηχος ειναι τελειως διαφορετικος σε σχεση αμα γυρισεις το ταμπλετ και βλεπεις τα ηχεια. Γενικα ενταση υπαρχει αλλα ειναι σαν να προσπαθει η βγει ο ηχος απο μικροσκοπικες τρυπες και να μην μπορει. Στο ipad 3 η διαφορα αυτη ειναι πολυ μικρη, ενω εδω ειναι μερα με νυχτα. Αποκλειεται να μην το διαπιστωσαν οι ιδιοι για το ηχο. Η παραμορφωση ειναι αρκετη και ισως ενοχλητικη. Δεν αποτελει για μενα deal breaker μιας που ποτε δεν τους ενοιαξε η λαθος διαταξη των ηχειων.
 

Για μενα ειναι σχεδον deal breaker, δεν αποφασισα ακομη. Μολις πηρα το ipad στα χερια μου και εβαλα βιντεο, αυτο προσεξα και για να πω την αληθεια, δεν μου αρεσε καθολου..o υπαλληλος εκει ειπε οτι ειναι το demo γιαυτο εκανε ετσι..απο τι φαινεται ειπε ψεματα...


Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 06/11/2014 - 18:36


#101   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 07/11/2014 - 22:46

Έχω κι εγώ το air 2 από τη Δευτέρα που μας πέρασε.Πανεμορφη συσκευή που λεπτή όντως,ταχύτατη με φοβερή απόκριση και οθόνη που σε κάνει να μην το αφήνεις από το βλέμμα σου.
Δυστυχώς όμως ο ήχος είναι ένα έκτρωμα.Ειχα ακούσει αρνητικά σχόλια αλλα αυτό που διαπίστωσα εγώ ειλικρινά δεν το περίμενα.Σε αναγκάζει να έχεις τον ήχο μονίμως κάτω από τη μέση.Αν κανεις λάθος και αυξήσεις την ένταση παραμορφώνεται τόσο πολύ ο ήχος που πραγματικά λυπάσαι τα αυτιά σου.Τεραστια αστοχία για μια εταιρία όπως η apple.Καποια στιγμή θα πρέπει να βγαίνει υπεύθυνα και να παραδέχεται τα λάθη της.Τοσος κόσμος την ακολουθεί φανατικά και είναι κρίμα...

#102   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2014 - 22:47

Παιδιά επειδή δεν το έχω ψάξει γενικά. Στα ipad δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή στα σκρουτζομάγαζα;;; 



#103   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 07/11/2014 - 22:58

Παιδιά επειδή δεν το έχω ψάξει γενικά. Στα ipad δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή στα σκρουτζομάγαζα;;; 

http://www.skroutz.gr και θα βρεις ότι χρειάζεσαι. Δεν κάκει κακό να κάνουμε ένα search online πρις ρωτήσουμε εδώ!



#104   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 07/11/2014 - 22:59

Επειδη εκανα ρωτάω. Βρίσκω με 50 ευρω διάφορα, νόμιζα οτι θα έβρισκα με 100+
Και ρώτησα γενικα τι παιζει τα προηγούμενα χρονια.

#105   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 07/11/2014 - 23:02

Επειδη εκανα ρωτάω. Βρίσκω με 50 ευρω διάφορα, νόμιζα οτι θα έβρισκα με 100+
Και ρώτησα γενικα τι παιζει τα προηγούμενα χρονια.

Είναι καινούριο ακόμα, δεν πιστεύω ότι θα το βρεις σε μεγαλύτερη διαφορά. Αν θες περίμενε λιγάκι να πέσουν (όχι πολύ μην περιμένεις τρελά πράγματα).



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες