Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Επίσημο: iPad Air 2 και iPad Mini 3 έρχονται στην Ελλάδα στις 29 Οκτωβρίου!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
153 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2014 - 15:07

Μολις παρελαβα! Ipad air 2 silver 64 gb. Ειχα το ipad 3 και ναι η διαφορα ειναι μεγαλη! Παναλαφρο, λεπτο, και φαινεται αρκετα πιο μικρο! Η οθονη παρα πολυ καλη, καλυτερη θεαση στο ηλιο. Διαολεμενα ταχυτατο. Lightbleed ουτε λιγο, αψογη οθονη. Στα γνωστα προβληματα τωρα. Αμα το πιεσεις αρκετα το παρατηρεις στην οθονη, σε καμια περιπτωση ομως οταν το κρατας φυσιολογικα. Θελει αρκετη δυναμη και πιεση απο το δαχτυλο. Δεν ειναι καθολου ανησυχητικο. Το μειον για μενα ειναι στο ηχο. Δεν με ενοχλει που τρεμει, ισα ισα μου αρεσει κιολας ( τρεμει σχεδον τρεις φορες χειροτερα απο το iphone 5s μου, η μαλλον αισθανεσαι τον ηχο τρεις φορες περισσοτερο), με ενοχλει ομως ο ηχος. Οταν βλεπεις την οθονη ο ηχος ειναι τελειως διαφορετικος σε σχεση αμα γυρισεις το ταμπλετ και βλεπεις τα ηχεια. Γενικα ενταση υπαρχει αλλα ειναι σαν να προσπαθει η βγει ο ηχος απο μικροσκοπικες τρυπες και να μην μπορει. Στο ipad 3 η διαφορα αυτη ειναι πολυ μικρη, ενω εδω ειναι μερα με νυχτα. Αποκλειεται να μην το διαπιστωσαν οι ιδιοι για το ηχο. Η παραμορφωση ειναι αρκετη και ισως ενοχλητικη. Δεν αποτελει για μενα deal breaker μιας που ποτε δεν τους ενοιαξε η λαθος διαταξη των ηχειων.

Α και μολις διαπιστωσα οτι κανει και αυτο ευκολα δαχτυλιες, αλλα καθαριζονται δυσκολοτερα σε σχεση με το ipad 3. Λες και δεν γλιστραει το πανι.

κανε κανα update απο την καθημερινη σου εμπειρια με το Αir 2 οσον αφορα τον ηχο και το vibration :huh:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2014 - 15:22

κανε κανα update απο την καθημερινη σου εμπειρια με το Αir 2 οσον αφορα τον ηχο και το vibration :huh:

Ας ξεκινησω οτι δεν μπορω να σταματησω να το εχω στα χερια μου. Ειναι φανταστικο μηχανημα. Εχω πιασει τον εαυτο μου να παρατα το macbook για να κανω χρηση του ipad, ενω οταν χρησιμοποιουσα το ipad 3 εκανα το αναποδο! Η μπαταρια του κραταει δυο μερες περιπου, ηθελα κατι περισσοτερο. Ο ηχος ειναι θεμα ακομα. Το οτι τρεμει ειλικρινα προσφερει μια πιο immersive εμπειρια. Παιζεις παιχνιδια και το νιωθεις, ακους μουσικη και την νιωθεις , δεν εχω καποιο προβλημα με αυτο (ειναι σαν να διαχεεται ο ηχος στο πισω μερος απο το καπακι του ipad και με τα δαχτυλα αισθανεσαι τα γαργαλητα. Ειδικα σε μπασο αισθανεσαι πιο εντονα την δονηση) . Ακομα δεν εχω βρει πως να το κραταω ωστε να ακουω καλυτερα οταν βλεπω την οθονη! Αυτο για μενα ειναι θεμα. Το δοκιμαζα με το home button πανω και καπως βελτιωνοταν το πνιξιμο και μπουκωμα που αισθανομουν σε φυσιολογικη θεση (portrait). Το καλυτερο ειναι σε landscape και με το χερι μου να ωθω τον ηχο προς τα μενα. Αλλα φυσικα δεν ειναι παντα δυνατον να το κραταω ετσι.

Τελευταία επεξεργασία από: syngi, 11/11/2014 - 15:28


#123   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2014 - 16:04

Ευχαριστω....Δηλ αυτο που λενε οτι απο το 3 και μετα :o  στην ενταση νοιωθεις την δονηση ισχυει? Μαλιστα καποιοι παραπονιουνται οτι δεν μπορουν να γραφουν και να ακουνε μουσικη συγχρονως (λιγο μπουρδα μου ακουγεται αυτο)



#124   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 11/11/2014 - 16:05

Ευχαριστω....Δηλ αυτο που λενε οτι απο το 3 και μετα :o στην ενταση νοιωθεις την δονηση ισχυει? Μαλιστα καποιοι παραπονιουνται οτι δεν μπορουν να γραφουν και να ακουνε μουσικη συγχρονως (λιγο μπουρδα μου ακουγεται αυτο)

ισχυει απόλυτα!!!εγω μόνο με ακουστικά το χρησιμοποιω

#125   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2014 - 17:51

Ευχαριστω....Δηλ αυτο που λενε οτι απο το 3 και μετα :o  στην ενταση νοιωθεις την δονηση ισχυει? Μαλιστα καποιοι παραπονιουνται οτι δεν μπορουν να γραφουν και να ακουνε μουσικη συγχρονως (λιγο μπουρδα μου ακουγεται αυτο)

Ναι την νιώθεις. Και τερμα να το έχεις μια χαρα γραφεις, το ακουμπας καπου χωρίς να κουνιέται κτλ. Αυτά είναι υπερβολές. ούτε ακούς να δονείται το ταμπλετ ούτε τπτ τέτοιο. Νιώθεις έντονα την αίσθηση στα χερια. Σκέψου εμενα μου αρέσει και το έχω σχεδόν τερμα! Γενικά νομίζω ότι είναι δυνατά σαν ηχεία, τουλάχιστον σε σχέση με το ipad 3.



#126   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 12/11/2014 - 08:21

Στο σκρούτζ το έχει το air 2 16gb κανα 100άρι πιο φθηνό πάντως

#127   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/12/2014 - 10:37

Απιθανο το iPad Air 2.το πηρα προχτες 64gb gold cellular.και να τα λεμε και τα καλα,το πηρα απο γερμανο Σταδιου 10,απιστευτη εξυπηρετηση παιδια,μου κανανε δωρο 150€ δωροεπιταγη και πηρα 64αρι (για 16 πηγαινα) και προσφερθηκαν μονοι τους να μου κανουν καλυτερη τιμη,και επιπλεον μου εκαναν δωρο 1 χρονο ασφαλεια,αν το σπασω,καψω,βρεξω το παω πισω και περνω αλλο!!
Η δωροεπιταγη μου ειπε ειναι προνομιο του καταστηματος τους οποτε δν εχετε να χασετε τιποτα.εγω το συνδυασα με επιδοτηση και το πηρα σχεδον τσαμπα

Τελευταία επεξεργασία από: stelios256, 18/12/2014 - 10:39


#128   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/12/2014 - 12:50

Απιθανο το iPad Air 2.το πηρα προχτες 64gb gold cellular.και να τα λεμε και τα καλα,το πηρα απο γερμανο Σταδιου 10,απιστευτη εξυπηρετηση παιδια,μου κανανε δωρο 150€ δωροεπιταγη και πηρα 64αρι (για 16 πηγαινα) και προσφερθηκαν μονοι τους να μου κανουν καλυτερη τιμη,και επιπλεον μου εκαναν δωρο 1 χρονο ασφαλεια,αν το σπασω,καψω,βρεξω το παω πισω και περνω αλλο!!
Η δωροεπιταγη μου ειπε ειναι προνομιο του καταστηματος τους οποτε δν εχετε να χασετε τιποτα.εγω το συνδυασα με επιδοτηση και το πηρα σχεδον τσαμπα

Δηλαδη απο την τιμη ,αν καταλαβα καλα,σου αφαιρεσαν 150€???
discord.gg/ajkUM8J

#129   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/12/2014 - 12:52

Σωστα,αλλα σε συνδυασμο με επιδοτηση cosmote

#130   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/12/2014 - 14:24

Σωστα,αλλα σε συνδυασμο με επιδοτηση cosmote

Αν δεν ειχες την επιδοτηση λες να μην στα αφαιρουσαν;
Ξερεις γιατι ρωταω...
Αν ειναι να παω μια βολτα...
discord.gg/ajkUM8J

#131   stelios256

stelios256

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/12/2014 - 17:37

Αν δεν ειχες την επιδοτηση λες να μην στα αφαιρουσαν;
Ξερεις γιατι ρωταω...
Αν ειναι να παω μια βολτα...


Το βλεπω χλωμο αλλα απο την αλλη ηταν πολυ προθυμοι!

#132   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/12/2014 - 22:24

Unboxing και set up λεμε...
Ipad air 2 wifi 64gb silver.....
discord.gg/ajkUM8J

#133   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 22/12/2014 - 21:10

Και εγώ μόλις το σέταρα. iPad Air 2 64gb cellular. Καλορίζικα να είναι. Καμία σχέση με το iPad 3 που είχα. Καμιά θηκούλα έχει να προτείνει κανείς; Θα ήθελα να είναι διαφανής από πίσω να μη χαθεί η ομορφιά.

#134   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/12/2014 - 21:30

Προερχομαι απο ipad mini 1 οποτε εχω παθει ενα πολιτισμικο σοκ,τροπον τινα.παρα πολυ ομορφο,ωραιοτατη οθονη και φυσικα σαφαρι χωρις redraw.
Και κερασακι στην τουρτα το family sharing του ios 8 που μοιραζεσαι με διαφορετικα apple id τις εφαρμογες,τη μουσικη,τα βιβλια κλπ.
Αληθεια (ασχετο και σχετικο) :το ibooks στο ios προβλεπεται να συγχρονισει με το ibooks στο μακ για κατεβασμενα pdf και βιβλια απο το ιντερνετ ή μπα?
discord.gg/ajkUM8J

#135   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/12/2014 - 23:49

Και εγώ μόλις το σέταρα. iPad Air 2 64gb cellular. Καλορίζικα να είναι. Καμία σχέση με το iPad 3 που είχα. Καμιά θηκούλα έχει να προτείνει κανείς; Θα ήθελα να είναι διαφανής από πίσω να μη χαθεί η ομορφιά.

δες της puro ...απο public την αγόρασα εγω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες