Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Δέματα - ΔΩΡΕΑΝ εφαρμογή εντοπισμού δεμάτων και επιστολών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
35 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pswnio

pswnio

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/10/2014 - 00:38

 

Δέματα - Εντοπισμός Δεμάτων και Επιστολών

 

Από σήμερα βρίσκεται ΔΩΡΕΑΝ διαθέσιμη στο App Store η νέα μου εφαρμογή "Δέματα" μέσω της οποίας μπορείτε να εντοπίζετε πολύ εύκολα και γρήγορα την κατάσταση και την τοποθεσία των δεμάτων σας ή των συστημένων επιστολών.

 

Συνημμένο αρχείο  screen322x572.jpeg   36,21KB   158 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  screen322x572-2.jpeg   29,26KB   157 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  screen322x572-1.jpeg   29,81KB   157 λήψεις

 

Η εφαρμογή Δέματα σας βοηθάει να παρακολουθείτε την πορεία των δεμάτων σας μέσω του τηλεφώνου ή του tablet σας από όπου και αν βρίσκεστε.

Μέσω της εφαρμογής μπορείτε να αποθηκεύσετε τους αριθμούς αποστολής των δεμάτων σας και να προβάλλετε το πλήρες ιστορικό τους. Η εφαρμογή είναι πολύ εύκολη στη χρήση της και το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να εισάγετε τον αριθμό αποστολής του αντικειμένου. Για να διαγράψετε ένα αντικείμενο σύρετε το δάχτυλο σας από δεξιά προς τα αριστερά και πατήστε το κουμπί "Διαγραφή".

Η εφαρμογή προς το παρόν υποστηρίζει μόνο αποστολές/παραδόσεις που πραγματοποιούνται μέσω των ΕΛΤΑ σκοπεύω όμως να ενσωματώσω κι άλλες εταιρείες σε μελλοντικό update.

 

Μπορείτε να βρείτε τη εφαρμογή στο App Store ή να την κατεβάσετε απευθείας κάνοντας κλικ εδώ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/10/2014 - 00:40

Πολύ χρήσιμο φαίνεται ! Θα το κατεβάσω !

#3   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 30/10/2014 - 08:41

Ωραία εφαρμογή.
Εύκολη ,βολικη και με γρήγορα αποτελέσματα.

#4   xhonato

xhonato

    iPH Addict

  • 760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/10/2014 - 09:55

Ευχαριστούμε την κατεβάζω αμέσως και ενημερώνω.



#5   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 30/10/2014 - 09:59

Και γιατί δεν χρησιμοποιείται την επίσημη των ΕΛΤΑ που είναι και αυτή δωρεάν και όλες οι άλλες εφαρμογές από αυτήν ενημερώνονται την έχω και δεν έχει κρεμάσει ποτέ, οι δημιουργοί της είναι οι Life Think που έχουν φτιάξει πολύ καλές εφαρμογές στο παρελθόν και  επίσης έχετε χρήσιμες πληροφορίες όπως εύρεση καταστήματος, ΤΚ, κλπ αλλά το σημαντικότερο που εγώ  χρησιμοποιώ συχνά είναι το κόστος αποστολής που βάζεις τα κιλά και σου λέει το ποσό € που πρέπει να πληρώσεις σε όλες τις χώρες!!!  
 


#6   pswnio

pswnio

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/10/2014 - 11:43

 

Και γιατί δεν χρησιμοποιείται την επίσημη των ΕΛΤΑ που είναι και αυτή δωρεάν και όλες οι άλλες εφαρμογές από αυτήν ενημερώνονται την έχω και δεν έχει κρεμάσει ποτέ, οι δημιουργοί της είναι οι Life Think που έχουν φτιάξει πολύ καλές εφαρμογές στο παρελθόν και  επίσης έχετε χρήσιμες πληροφορίες όπως εύρεση καταστήματος, ΤΚ, κλπ αλλά το σημαντικότερο που εγώ  χρησιμοποιώ συχνά είναι το κόστος αποστολής που βάζεις τα κιλά και σου λέει το ποσό € που πρέπει να πληρώσεις σε όλες τις χώρες!!!  
 

 

 

Ως developer αναγνωρίζω την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει οι δημιουργοί της Life Think, ο σκοπός όμως της δικής μου εφαρμογής είναι να μπορείς να καταχωρείς τα tracking numbers ώστε να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα χωρίς να χρειάζεται να πληκτρολογείς κάθε φορά τον αριθμό αποστολής.



#7   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 30/10/2014 - 12:44

Ωραία προσπάθεια! Καλό θα ηταν να προσθέσεις today widget όπως το parcel καθώς και δυνατότητα προβολής με το όνομα του αντικειμένου!

#8   pswnio

pswnio

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/10/2014 - 12:53

Ωραία προσπάθεια! Καλό θα ηταν να προσθέσεις today widget όπως το parcel καθώς και δυνατότητα προβολής με το όνομα του αντικειμένου!

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια! Η δυνατότητα προσθήκης ονόματος για κάθε tracking number έχει ήδη υλοποιηθεί και θα σταλεί σήμερα για review. Όσο για το today widget πολύ καλή ιδέα, θα προσπαθήσω να την εφαρμόσω στο επόμενο update. 



#9   wh0ami

wh0ami

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:aloeveras

Δημοσίευση 30/10/2014 - 12:56

Εβαλα 4-5 tracking numbers απο Αγγλια και μου λεει οτι δεν υπαρχουν πληροφοριες. Τα 2 εχουν ηδη παραδωθει και τα αλλα 3 ειναι στο δρομο. Με αλλες εφαρμογες τα βλεπω κανονικα.



#10   pswnio

pswnio

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/10/2014 - 13:40

Εβαλα 4-5 tracking numbers απο Αγγλια και μου λεει οτι δεν υπαρχουν πληροφοριες. Τα 2 εχουν ηδη παραδωθει και τα αλλα 3 ειναι στο δρομο. Με αλλες εφαρμογες τα βλεπω κανονικα.

Θα μπορούσες μήπως να μου στείλεις ένα από τα tracking numbers που δεν σου δουλεύουν για να βρω το πρόβλημα; Μήπως οι συγκεκριμένες αποστολές δεν στέλνονται μέσω των ΕΛΤΑ;



#11   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2014 - 09:28

Pswnio: συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου! Θα δοκίμαζα να αλλάξω λίγο την χρωματική παλέτα (πχ τον μαύρο τίτλο στο navigation bar, το tint color του εικονιδίου προσθήκης νέου πακέτου) για να "δένει" καλύτερα, επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να αφαιρέσεις το διαχωριστικό από τα κενά table rows.

 

 

 

Και γιατί δεν χρησιμοποιείται την επίσημη των ΕΛΤΑ που είναι και αυτή δωρεάν και όλες οι άλλες εφαρμογές από αυτήν ενημερώνονται την έχω και δεν έχει κρεμάσει ποτέ, οι δημιουργοί της είναι οι Life Think που έχουν φτιάξει πολύ καλές εφαρμογές στο παρελθόν και  επίσης έχετε χρήσιμες πληροφορίες όπως εύρεση καταστήματος, ΤΚ, κλπ αλλά το σημαντικότερο που εγώ  χρησιμοποιώ συχνά είναι το κόστος αποστολής που βάζεις τα κιλά και σου λέει το ποσό € που πρέπει να πληρώσεις σε όλες τις χώρες!!!  
 

 

 

Η μεριά αυτή του Φόρουμ είναι για να προβάλλουν οι Έλληνες Developers τις εφαρμογές τους και να δέχονται καλοπροαίρετα σχόλια για το πως να τις κάνουν καλύτερες. Με το να μπαίνεις και να δίνεις εναλλακτικές εφαρμογές (και ειδικά με αυτό το στυλ) δεν βοηθάς ούτε τους επισκέπτες του φόρουμ, ούτε τους developers.


Τελευταία επεξεργασία από: WizeMan, 03/11/2014 - 09:35


#12   pswnio

pswnio

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/11/2014 - 18:54

Pswnio: συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου! Θα δοκίμαζα να αλλάξω λίγο την χρωματική παλέτα (πχ τον μαύρο τίτλο στο navigation bar, το tint color του εικονιδίου προσθήκης νέου πακέτου) για να "δένει" καλύτερα, επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να αφαιρέσεις το διαχωριστικό από τα κενά table rows.

@WizeMan Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Θα προσπαθήσω να τις υλοποιήσω στο επόμενο update. Αν έχεις κάποια πρόταση σχετικά με τα χρώματα τα οποία θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω είναι καλοδεχούμενη. :-)

 

Η έκδοση 1.1 είναι ήδη στη φάση "In Review". Μόλις γίνει διαθέσιμη περιμένω τα σχόλια σας.



#13   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2014 - 21:08

@WizeMan Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Θα προσπαθήσω να τις υλοποιήσω στο επόμενο update. Αν έχεις κάποια πρόταση σχετικά με τα χρώματα τα οποία θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω είναι καλοδεχούμενη. :-)

 

Η έκδοση 1.1 είναι ήδη στη φάση "In Review". Μόλις γίνει διαθέσιμη περιμένω τα σχόλια σας.

 

Για χρώματα μπορείς να μπεις στο http://www.colourlovers.com όπου θα βρεις διάφορες χρωματικές παλέτες.

 

Επίσης μπορείς να βάλεις στην κεντρική λίστα με τα δέματα άλλο ένα label που θα δείχνει την τοποθεσία της πιο πρόσφατης ενημέρωσης της αποστολής.

 

Τέλος, δες λίγο στις λεπτομέρειες της κάθε αποστολής, σου έχει "ξεμείνει" ένα label "Στοιχείο Παράδοσης" που εμφανίζεται που και που.



#14   pswnio

pswnio

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:15

Η έκδοση 1.1 της εφαρμογής είναι από χθες διαθέσιμη στο App Store. Μπορείτε να την κατεβάσετε και να μου πείτε εντυπώσεις.



#15   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 31/01/2015 - 11:11

Επίσης πιστευω...το να έβαζες push για άμεση ενημέρωση, όταν "κτυπαει" σε διαφορετικό σημείο από το τελευταίο track θα ήταν πολύ καλό για άμεση ενημέρωση που βρίσκεται το δέμα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες