Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

SOS βοηθεια για itunes gift card


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2014 - 13:47

Αγορασα itunes gift card απ τη γαλλια για να φορτωσω εφαρμογες το 6αρι μου αλλα ο ηλιθιος δεν ηξερα οτι χρησιμοποιουνται μονο εκει. Δοκιμασα να αλλαξω το καταστημα αλλα δεν με αφηνε κ ετσι επειτα απο πολυ ψαξιμο καταφερα να κανω redeem την καρτα φτιαχνοντας νεο apple id με τυχαια στοιχεια κ διευθυνσεις απο γαλλια. Κατεβασα 2,3 εφαρμογες,αλλαξα ξανα το id του apple store στο δικο μου κ τις εχω πλεον τις εφαρμογες. Εχω ομως αρκετο υπολοιπο χρηματων,θα πρεπει καθε φορα που θελω κατι να μπαινω απ το ψευτικο account κ να τα κατεβαζω στη συσκευη μου; Επισης τι γινεται με τις αναβαθμισεις αυτων των εφαρμογων;; Λογικα δεν θα μου ρχονται επειδη στις αγορασμενες μου δεν τις εμφανιζει. Τελος τι γινεται σε περιπτωση restore αππ itunes? Θα πρεπει παλι να κανω την ιδια διαδικασια για να τις παρω; Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει το προβλημα μου;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2014 - 14:47

Αγορασα itunes gift card απ τη γαλλια για να φορτωσω εφαρμογες το 6αρι μου αλλα ο ηλιθιος δεν ηξερα οτι χρησιμοποιουνται μονο εκει. Δοκιμασα να αλλαξω το καταστημα αλλα δεν με αφηνε κ ετσι επειτα απο πολυ ψαξιμο καταφερα να κανω redeem την καρτα φτιαχνοντας νεο apple id με τυχαια στοιχεια κ διευθυνσεις απο γαλλια. Κατεβασα 2,3 εφαρμογες,αλλαξα ξανα το id του apple store στο δικο μου κ τις εχω πλεον τις εφαρμογες. Εχω ομως αρκετο υπολοιπο χρηματων,θα πρεπει καθε φορα που θελω κατι να μπαινω απ το ψευτικο account κ να τα κατεβαζω στη συσκευη μου; Επισης τι γινεται με τις αναβαθμισεις αυτων των εφαρμογων;; Λογικα δεν θα μου ρχονται επειδη στις αγορασμενες μου δεν τις εμφανιζει. Τελος τι γινεται σε περιπτωση restore αππ itunes? Θα πρεπει παλι να κανω την ιδια διαδικασια για να τις παρω; Υπαρχει καποιος τροπος να λυθει το προβλημα μου;;;

θα εχεις κανονικα ενημερωση για updates, αλλα οταν θα κανεις θα σου ζητα τον κωδικο απο το 2 account σου.

το μπερδεμα νομιζω ειναι με το itunes αν πας να συγχρονισεις, δεν θα στις περασει.

λογικα αν κανεις restore απο icloud-itunes, αυτες οι εφαρμογες δεν θα υπαρχουν, θα πρεπει να τις ξανακατεβασεις απο τον 2ο λογαριασμο σου.


legit


#3   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/11/2014 - 14:52

Υπαρχει τροπος οταν τελειωσουν τα χρηματα απ την gift card να κανω συγχωνευση των 2 λογαριασμων κ να μου μεινει το ενα id που ειχα;

#4   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 02/11/2014 - 16:07

Δυστυχώς όχι! Λογαριασμοί δεν συγχωνεύονται! Στο λέει παθών με 3 λογαριασμούς ενεργούς (ελλαδα, αμερικη, αγγλια)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες