Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 7 ψήφοι

iPhone 5 Γερμανός στα 299€


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
359 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:21

Παρόλα αυτά το 3GS 6.1.6 + jb είμαι σούπερ απλά θέλω να έχει χωρητικότητα το 32άρη που έχω γι'αυτό έως τώρα με έβγαλε αστέρι να έχω την μουσική μου που πάω ποδήλατο 3-4 ώρες κάθε μέρα, αλλά να κουβαλάς φωτογραφικές και χίλια δυο άλλα είναι κουραστικό. + Δεν μπορώ να κατεβάσω πλέων σχεδόν καμία εφαρμογή... πικρά μεν αλλά σκυλί δε!   

Όντως σκυλί.....4 χρόνια που το έχω δεν με απογοήτευσε ποτέ.Και σκέψου οτι όταν το αγόρασα ήταν ήδη 2 χρονών κινητό......



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:32

Όντως σκυλί.....4 χρόνια που το έχω δεν με απογοήτευσε ποτέ.Και σκέψου οτι όταν το αγόρασα ήταν ήδη 2 χρονών κινητό......

όντως από το 2009 που το έχω και μάλιστα το old bot room με σταθερό JB σε ότι iOS έβγαινε και με κρατημένα SHSH από την 3.1.2 και μετέπειτα. Είναι πολύ σκυλί το άτιμο.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#153   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:38

Γνωστά ρε παιδιά πολύ ανήθικο και δείχνει την κουλτούρα της επιχείρησης.
Είχε γίνει και πέρυσι από την vodafone για το lg g2 ή γ g δεν θυμάμαι



Με το Optimus G είχε γίνει της ....τανας

#154   nikos74

nikos74

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 20:23

Εγω παντως δινω το δικο μου στα 300 ευρω ειναι ασφαλως ματαχειρισμενο αλλα Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι.....Το ειχα αγορασει 739 απο voda....Το κραταω για απιχνιδομηχανη που λεει ο λογος αλλα πιο κατω δεν το δινω.Ευχομαι παντως να μπορεσει ο Γερμανος να καλυψει την τοσο μεγαλη ζητηση που προκαλεσε...Αν το δωσω παω γραμμη για το 6 αλλιως μενω με το 5 και ολα μια χαρα....



#155   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 20:43

Με μια απλή ματιά που έριξα στο Insomnia πάντως,οι απαντήσεις που πήραν όλοι όσοι έκαναν παραγγελία ήταν είτε αρνητική ως προς την παράδοση συσκευών λόγο εξαντλήσεως των αποθεμάτων,είτε άκουσων άκουσων τους έκαναν αντιπροσφορά για άλλες συσκευές σε διαφορετική τιμή(π.χ iphone 5c στα 430 ευρώ αντί 600+).Οι καταγγελίες ήδη πέφτουν βροχή......



#156   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2014 - 20:46

Μα αν ισχύει αυτό που ειπώθηκε ότι συνολικά υπήρχαν μόνο 78 κομμάτια (από διάφορες χωρητικότητες) για όλη την Ελλάδα, είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις κάποιον που να το πήρε.

 

Ξέρεις πόσα θα έφυγαν νύχτα σε τίποτα επιδοτήσεις εταιρειών?

 

Ε από τα υπόλοιπα να έμειναν και 40 κομμάτια?

 

Ε δεν είναι απίθανο κανένας από όσους κατάφεραν να το τσιμπήσουν να μην μπαίνει στο Insomnia ή στο iPhoneHellas ή σε forum γενικότερα.

 

Αυτό που σηκώνει καταγγελία είναι το ότι με τα κομμάτια τελειωμένα επανήλθε με χαμηλότερη τιμή στο 32άρι...



#157   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 20:56

Μα αν ισχύει αυτό που ειπώθηκε ότι συνολικά υπήρχαν μόνο 78 κομμάτια (από διάφορες χωρητικότητες) για όλη την Ελλάδα, είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις κάποιον που να το πήρε.

 

Ξέρεις πόσα θα έφυγαν νύχτα σε τίποτα επιδοτήσεις εταιρειών?

 

Ε από τα υπόλοιπα να έμειναν και 40 κομμάτια?

 

Ε δεν είναι απίθανο κανένας από όσους κατάφεραν να το τσιμπήσουν να μην μπαίνει στο Insomnia ή στο iPhoneHellas ή σε forum γενικότερα.

 

Αυτό που σηκώνει καταγγελία είναι το ότι με τα κομμάτια τελειωμένα επανήλθε με χαμηλότερη τιμή στο 32άρι...

Αυτό που εγώ κατάλαβα και αποκόμισα από την όλη ιστορία είναι πως τα κομμάτια που υπήρχαν διαθέσιμα ήταν ελάχιστα και είχαν ήδη αγοραστεί από υπαλλήλους της εταιρίας.Η προσφορά ήταν παραπλανητική εξ αρχής.Επίσημη κυκλοφορία iPhone 6 31/10.  'Άνοιγμα' προσφοράς για iPhone 5 στις 01/11.  Διθυραμβικές ανακοινώσεις σε blog,forum,και λοιπά μέσα για 10.000 πωλήσεις iPhone 6 μέσα σε 2 ημέρες στην Ελληνική αγορά.Συνδύασέ τα αυτά τα 3 και θα καταλάβεις πολλά......



#158   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 22:04

Και εγώ έκανα καταγγελία διότι η παραπλάνηση που έγινε ήταν πολύ άτιμη! Ήταν ντροπή τους! Εν πάση περίπτωσή δεν χάθηκαν τα τηλέφωνα! Μόνο η εταιρίες και η αλυσίδες καταστημάτων με κακίες πολιτικές χάνονται...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#159   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 22:17

Και εγώ έκανα καταγγελία διότι η παραπλάνηση που έγινε ήταν πολύ άτιμη! Ήταν ντροπή τους! Εν πάση περίπτωσή δεν χάθηκαν τα τηλέφωνα! Μόνο η εταιρίες και η αλυσίδες καταστημάτων με κακίες πολιτικές χάνονται...

Αρκεί να τους δείξουμε εμείς σαν καταναλωτές οτι τα χρόνια της ''σκλαβιάς'' έχουν παρέλθει και πως δεν είμαστε πλέον καταναλωτικά ''πρόβατα''.....



#160   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 04/11/2014 - 22:52

Εγω περιμενω την απαντηση στην παραγγελια με τη σημειωση που ποσταρα παραπανω. Λετε να φαω κανενα lifetime ban απο Γερμανο; :Ρ

#161   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 23:11

Εγω περιμενω την απαντηση στην παραγγελια με τη σημειωση που ποσταρα παραπανω. Λετε να φαω κανενα lifetime ban απο Γερμανο; :Ρ

Και να φάς lifetime ban από Γερμανό δεν νομίζω και να σε επιρεάσει και πολύ :lol:


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#162   Alalaeo

Alalaeo

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2014 - 09:32

Εγω πηρα στα κεντρικα την κυριακη (2/11) μου δωσαν 4 καταστηματα συγκεκριμενα που ειχαν θεωρητικα αποθεματα... Τελικα δεν ειχαν τιποτα ουτε αυτα, ουτε αλλα 5-6 που πηρα τηλ... Και το κυριοτερο ειναι οτι σε μερικα καταστηματα οι ύπαλληλοι παραδεχοντουσαν και οι ιδιοι οτι ο τηλεφωνο πλεον δεν κυκλοφορει, δεν προκειται να εχουν αποθεμα και δεν καταλαβαιναν και οι ιδιοι το νοημα της προσφορας!!! Εγω τους ενημερωσα οτι εκανα τις καταγγελιες μου στα διαφορα site προστασιας καταναλωτων ωστε να μαθει ο κοσμος τι εστι γερμανος!! Α παραλληλα εκανα και πραγγελια μεσω του σαιτ, χωρις αποτελεσμα φυσικα (ολα αυτα 2/11, δηλαδη εξαντληθηκαν ολα το σαββατο 1/11)
Using Tapatalk

#163   Alalaeo

Alalaeo

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2014 - 09:39

Επισης θα προτεινα η περιπτωση "γερμανου" να μπει στο τοπικ με τις απατεωνιες που ειναι στικαρισμενο... Για να ξερει ο κοσμος...
Using Tapatalk

#164   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 06/11/2014 - 09:48

Από που το ξέθαψαν μπορούν να μας πουν!! Μήπως στον τάφο της αμφίκλειας ξέθαψαν και μία παρτίδα με iPhone 5??? 


@CaLi@


#165   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 06/11/2014 - 14:21

Μόλις πήρα αυτό το Mail από Γερμανό

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   126,31KB   78 λήψεις


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες