Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 7 ψήφοι

iPhone 5 Γερμανός στα 299€


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
359 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 15:49

όπως είπα και πιο πάνω θα κάνω καταγγελία.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 16:05

Έλεος απλά..

Κάψιμο και καταγγελία τους αξίζει . Τους βαρέθηκα όλο και κάτι!



#138   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 17:42

Με όλη αυτή την ιστορία που δημιουργήθηκε,ήρθε στην επιφάνεια ένα εύλογο ερώτημα που έχω εδώ και χρόνια.Κάθε χρόνο με την παρουσίαση των νέων μοντέλων(όχι μόνο της Apple αλλά και άλλων εταιριών) οι τιμές των προηγούμενων μοντέλων που αντικαθήστανται από τα νέα,παίρνουν τον κατήφορο(ειδικά σε προγράμματα συμβολαίου).Στην Ελλαδάρα του 2014 όμως,όλοι οι μεγάλοι προμηθευτές,αλυσίδες καταστημάτων και κυρίως οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας,εξακολουθούν να μας καπελώνουν.Ενδεικτικά θα φέρω το παράδειγμα στις συσκευές της Apple που τα τελευταία χρόνια κερδίζουν συνεχώς έδαφος στην Ελληνική αγορά.Βλέπω λοιπόν ότι παρά την έλευση του νέου iphone 6,το απερχόμενο ''παλιό'' 5s εξακολουθεί να κοστίζει 639 ευρώ σε καταστήματα λιανικής ενώ διόλου ευκαταφρόνητο δεν είναι και το ποσό που ζητούν οι εταιρίες κινητής για να σου το δώσουν σε κάποιο πρόγραμμα.Την ίδια στιγμή,σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο και συγκεκριμένα στην Αμερική,το 5s κοστίζει σε συμβόλαιο με 2 έτη μόλις 9,99 δολάρια!!!!Το ίδιο συμβαίνει και στις χώρες της Ευρώπης(Αγγλία,Γερμανία,Ιταλία,Αυστρία κ.λ.π) όπου οι εταιρίες κινητής προσφέρουν σε πολύ χαμηλή τιμή τα μοντέλα προηγούμενης χρονιάς.Μήπως λοιπόν ήρθε η ώρα να ενεργήσουμε σαν σκεπτόμενοι καταναλωτές και όχι σαν πρόβατα που μας θέλουν?????



#139   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 18:27

Μην ανησυχείς και οι πάροχοι κιν. τηλεφωνίας εδώ... είναι και αυτοί "καλα" παιδιά του σιχάθηκα και αυτούς.


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#140   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/11/2014 - 18:34

Εδω στην ελλαδα εχουν δικο τους θεό.τα πληρωνεις χρυσαφι σου κοβυν 120 ευρω μονο σε χωνουν και σε ενα 2ετες και σε εχουν σιγουρακι.απλα πραγματα.νοικοκυρεμενα.και αν θες μιλα κιολας.πρεπει να κανεις 100 αιτησεις φορητοτητας να βγαλεις το κτικιο να πουστριλικωσεις και να παρεις ενα red1 ή cosmoto 65 στα 25-30€...και να πεις τι καταφερα ο π..στης!και στην ουσια....μειωσαν τον αερα που σου πουλανε....ξενερωσες ε...?ελλαδισταν κυριοι...μπανανια....
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#141   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/11/2014 - 18:38

 

Μάλλον κάποιος φοιτητής μάρκετινγκ κάνει την πρακτική του στο τμήμα διαφήμισης του Γερμανού. Δεν τον βλέπω να παίρνει 10 στο μάθημα...

 

Σωστά 11 θα πάρει !! Για να υπάρχει όλη αυτή η συζήτηση μάλλον ο Γερμανός κέρδισε την προσοχή μας . Αυτό ήταν το ζητούμενο... Τώρα χριστούγεννα έρχονται δώρα θα πάρεις . Θα σκεφτείς δεν πάω μια βόλτα στο Γερμανό που έχει καλές τιμές ? ( τουλάχιστον αυτό θα σου μείνει σαν εντύπωση). Οπότε αφήστε τα πώς και γιατί και αν σας το φέρει παρτε το με κλειστά μάτια.



#142   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/11/2014 - 18:42

Εμένα πάντως μου έμεινε η κοροϊδία απο το όλο σκηνικό ..

#143   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/11/2014 - 18:51

όταν η τιμή είναι σκότωμα ή κοινώς "κράχτης" έτσι γίνεται . Κάτι είπε ένας φιλος παραπάνω για 78 τεμάχια . Ούτε για τους υπαλλήλους το Γερμανού δεν φτάνουν...



#144   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:03

Εγώ πάντως την καταγγελία την έκανα από εκεί και πέρα ας κόψουν τον λαιμό τους!

 

Δεν με ενδιαφέρει και ούτε καν θα ξανά ασχοληθώ με την εν λόγο αλυσίδα καταστημάτων.

 

Θα ψάξω να βρω κανένα καλό μεταχειρισμένο (εάν βρω) τώρα εάν δεν βρω θα πάω να πάρω ένα 5c (που θα είναι και καινούριο σφραγισμένο) από κάποιο skroutzάδικο και τελειώνει το θέμα, γιατί δεν παλεύετε άλλο με το iPhone 3GS.


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 04/11/2014 - 19:04

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#145   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:05

Εμένα πάντως μου έμεινε η κοροϊδία απο το όλο σκηνικό ..

Το τελευταίο διάστημα είχα αρχίσει να ψωνίζω από το διαδίκτυο.Με αυτό το περιστατικό ουσιαστικά δικαιώνωμαι που δεν τους δίνω πλέον τα ωραία μου λεφτά.Ας βρούν αλλού κορόϊδα να τους πουλήσουν τις ''δήθεν'' ευκαιρίες και προσφορές τους.



#146   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:13

Εγώ πάντως την καταγγελία την έκανα από εκεί και πέρα ας κόψουν τον λαιμό τους!

 

Δεν με ενδιαφέρει και ούτε καν θα ξανά ασχοληθώ με την εν λόγο αλυσίδα καταστημάτων.

 

Θα ψάξω να βρω κανένα καλό μεταχειρισμένο (εάν βρω) τώρα εάν δεν βρω θα πάω να πάρω ένα 5c (που θα είναι και καινούριο σφραγισμένο) από κάποιο skroutzάδικο και τελειώνει το θέμα, γιατί δεν παλεύετε άλλο με το iPhone 3GS.

Άστα να πάνε συμφορουμίτη.Και εγώ μεγάλο ζόρι τραβάω πλέον με το απαρχειωμένο 3GS.Ούτε εφαρμογές δεν μπορώ να κατεβάσω γιατί δεν τις υποστηρίζει το ios 6.1.6.

Οι περισσότερες πλέον ζητούν μίνιμουμ την ios 7.



#147   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:16

Γνωστά ρε παιδιά πολύ ανήθικο και δείχνει την κουλτούρα της επιχείρησης.

Είχε γίνει και πέρυσι από την vodafone για το lg g2 ή γ g δεν θυμάμαι


Τελευταία επεξεργασία από: Donsotiriou, 04/11/2014 - 19:17


#148   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:19

Άστα να πάνε συμφορουμίτη.Και εγώ μεγάλο ζόρι τραβάω πλέον με το απαρχειωμένο 3GS.Ούτε εφαρμογές δεν μπορώ να κατεβάσω γιατί δεν τις υποστηρίζει το ios 6.1.6.

Οι περισσότερες πλέον ζητούν μίνιμουμ την ios 7.

Παρόλα αυτά το 3GS 6.1.6 + jb είμαι σούπερ απλά θέλω να έχει χωρητικότητα το 32άρη που έχω γι'αυτό έως τώρα με έβγαλε αστέρι να έχω την μουσική μου που πάω ποδήλατο 3-4 ώρες κάθε μέρα, αλλά να κουβαλάς φωτογραφικές και χίλια δυο άλλα είναι κουραστικό. + Δεν μπορώ να κατεβάσω πλέων σχεδόν καμία εφαρμογή... πικρά μεν αλλά σκυλί δε!   


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#149   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:19

Γνωστά ρε παιδιά πολύ ανήθικο και δείχνει την κουλτούρα της επιχείρησης.

Είχε γίνει και πέρυσι από την vodafone για το lg g2 ή γ g δεν θυμάμαι

Το οτι είναι γνωστές οι τακτικές τους δεν αμφιβάλλει κανείς.Απλά δεν βλέπω να αντιδρούμε όπως θα έπρεπε.....Βάζω και τον εαυτό μου μέσα.



#150   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 04/11/2014 - 19:21

Απλά "μαύρο" στον Γερμανός και στην κάθε αλυσίδα καταστημάτων που έχουν αυτήν την τακτική! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες