Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 7 ψήφοι

iPhone 5 Γερμανός στα 299€


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
359 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:19

γιατι να ξεστοκαρει με ζημιά και να μην το βάλει πχ 550 (δηλαδή αρκετά πιο χαμηλά απο Σκρουτζ)που πάλι θα φύγουν τα κομμάτια ;

Γιατι πολυ απλα ειναι περσινο μοντελο, και μαλιστα μεγαλης χωρητικοτητας που δε φευγει πολυ. Οποτε προτιμαει να παρει ρευστοτητα και να τη χρησιμοποιησει σε 6αρια που φευγουν, απο το να κραταει στις αποθηκες του 5s που δε θα τελειωσουν ουτε σε 2 χρονια



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:20

Γιατι πολυ απλα ειναι περσινο μοντελο, και μαλιστα μεγαλης χωρητικοτητας που δε φευγει πολυ. Οποτε προτιμαει να παρει ρευστοτητα και να τη χρησιμοποιησει σε 6αρια που φευγουν, απο το να κραταει στις αποθηκες του 5s που δε θα τελειωσουν ουτε σε 2 χρονια

στις τιμές που πουλάει ούτε τα 6αρια θα φύγουν ποτε...

#348   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:46

ΑΝ ήθελε να μην έχει ζημία να έπαιζε σε καλύτερες τιμές και σε καλύτερο service ..... ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΑΕΙ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ να έκανε κάτι καλύτερο σε μερικούς τομείς το ΛΑΜΟΓΙΟ


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#349   frogaki

frogaki

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:49

Φυσικά και έχει ζημία ο Γερμανός. Αν δεν είχε, θα επέτρεπε σε αυτούς που ήθελαν παραπάνω από μία συσκευή (η περίπτωση μου) να την αγοράσουν, κάτι που αρνείται πεισματικά να κάνει. Και αυτή η τιμή δεν είναι για όλους. Είναι μόνο για όσους είχαν παραγγείλει το 5αρι και μάλιστα έκαναν παράπονα για την όλη κατάσταση. Σκεφτείτε ότι 5s 64gb έχει σταματήσει να πωλείται/κατασκευάζεται μετά την ανακοίνωση του 6. Αυτοί το πουλούσαν τότε κοντά στο χιλιάρικο αν δεν κάνω λάθος. Ε, πόσο να το αγόραζαν; 600 ευρω; Αποκλείεται! Κάπου εδώ είχα διαβάσει ότι το κέρδος στα iPhone δεν είναι πάνω από 200 ευρώ για τα μαγαζιά. Και 600 πάντως να το αγόρασαν, εμένα μου το πούλησαν 500 οπότε ζημιωμένοι βγαίνουν πάλι.

"Και αυτή η τιμή δεν είναι για όλους. Είναι μόνο για όσους είχαν παραγγείλει το 5αρι και μάλιστα έκαναν παράπονα για την όλη κατάσταση"

 

εγω με την σειρα μου να σου πω οτι ειμαι απο αυτους που δεν ειχαν παραγγειλει το 5αρι για εχω 5αρι αλλα μολις διαβασα τι περιπου γινεται...

ειπα δεν στελνω και εγω να δουμε τι θα γινει... δεν εκανα παραπονα απλα τους ειπα οτι θα ηθελα να επωφεληθω της αντιπροσφορας...και την επομενη μερα με πηραν τηλεφωνο και το πηρα...

 

απλα ξεστοκαρουν...



#350   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/12/2014 - 21:57

στις τιμές που πουλάει ούτε τα 6αρια θα φύγουν ποτε...

Φευγουν με επιδοτησεις, και φευγουν γιατι υπαρχει και απειρος κοσμος που δε γνωριζει την υπαρξη των skroutzομαγαζων



#351   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 15/12/2014 - 23:32

"Και αυτή η τιμή δεν είναι για όλους. Είναι μόνο για όσους είχαν παραγγείλει το 5αρι και μάλιστα έκαναν παράπονα για την όλη κατάσταση"

 

εγω με την σειρα μου να σου πω οτι ειμαι απο αυτους που δεν ειχαν παραγγειλει το 5αρι για εχω 5αρι αλλα μολις διαβασα τι περιπου γινεται...

ειπα δεν στελνω και εγω να δουμε τι θα γινει... δεν εκανα παραπονα απλα τους ειπα οτι θα ηθελα να επωφεληθω της αντιπροσφορας...και την επομενη μερα με πηραν τηλεφωνο και το πηρα...

 

απλα ξεστοκαρουν...

Αλήθεια φίλε μου; Δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό το πράγμα. Σου λέω εμένα μου αρνήθηκαν αγορά δεύτερης συσκευής.



#352   frogaki

frogaki

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 15/12/2014 - 23:58

Αλήθεια φίλε μου; Δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό το πράγμα. Σου λέω εμένα μου αρνήθηκαν αγορά δεύτερης συσκευής.

posts 304 & 316

εχει αναφερθει και ειχε επιτυχια για δευτερη συσκευη...προλαβαινεις



#353   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 16/12/2014 - 00:53

μπα χλωμό ξεστοκάρισε! Έβαλα άνθρωπο δικό μου της οικογενείας μου και του έστειλαν αυτό το email:

 

Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Σας ενημερώνουμε ότι η προσφορά για την συσκευή iPhone 5 με έκπτωση 50% που περιλαμβάνεται στο φυλλάδιό μας, δεν ισχύει πλέον, λόγω εξαντλήσεως των διαθέσιμων αποθεμάτων. Η ισχύς της προσφοράς ήταν από 01/11 έως 10/11, ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων, όπως και συνέβη λόγω της μεγάλης ζήτησης. Σε ορισμένα προϊόντα, πάρα τις προσεγμένες παραγγελίες και τον έγκαιρο προγραμματισμό, ενδέχεται τα αποθέματα να εξαντληθούν σε σύντομο χρονικό διάστημα και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λυπούμαστε για το γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα την ταλαιπωρία σας.

 

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

Εάν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε ένα από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την " on-line επικοινωνία " στην ιστοσελίδα μας www.germanos.gr ή καλέστε τη Γραμμή Επικοινωνίας Καταναλωτή (χωρίς χρέωση από σταθερό τηλέφωνο) : 800-11-40000 ή 210-8006000 (από κινητό με χρέωση) και θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε.

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία,

Τμήμα Διαχείρισης Πελατών

Δικτύου Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ

 

Οπότε παπαλά πάνε φύγανε τα 5s...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#354   SpikeAman

SpikeAman

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2014 - 08:35

Το mail παντως που πηρε πιο πανω αναφερει μονο για το 5! Εγω που πηρα σημερα για το 5s 64 gb στα 489 μου πως αυτη την στιγμη ειναι στα 689 και πως εκεινη η προσφορα ηταν μεχρι τις 10 Νοεμβριου. Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για το παρω στα 489? Πως γινεται να με καλλεσουν αυτοι για την "μοναδικη" αυτη προσφορα που παρεχει ο γερμανος καλωντας συγκεκριμενους πελατες με απορρητο αριθμο?



#355   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 16/12/2014 - 15:21

Χθες έλαβα το Mail κι εγω που λέει ότι δεν ισχύει η προσφορά πλέον ,τους απάντησα επιμένοντας μπας και γίνει κατι και μολις τωρα με πήραν απο απόκρυψη λέγοντας μου ότι τελείωσε το στοκ των 5s 64 gb...τουλάχιστον απο εξυπηρέτηση πελατών παίρνουν άριστα απο μένα

#356   SpikeAman

SpikeAman

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/12/2014 - 15:40

Κριμα πολυ κριμα...



#357   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2014 - 21:59

ΑΚΟΜΑ μια ερώτηση Σ ΟΛΟΥΣ που ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ το 5s 64gb: ΜΕΤΑ ΑΠΟ μια λογική χρήση του 4g ζεσταίνεται το τηλ στην ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ?γιατι το δικό μου ζεστάθηκα:-)τι σημαίνει αυτο?
Με εκτιμηση

#358   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2014 - 21:59

Πέταμα?αμαρτια:-)

#359   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2014 - 22:21

Το πέτυχα στο νήμα! Έκανα και εγώ τα παράπονα μου...
Με πήραν τηλ και το παρήγγειλα!
Σε δυο μέρες είναι εδώ (489 ευρώ....)

#360   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 17/12/2014 - 08:47

Παιδια στα franchise γερμανου το κερδος ειναι 8% επι της τιμης πωλησης της συσκευης.δηλαδη για 739 αξια συσκευης το κερδος ειναι περιπου 60 ευρω και το φπα ειναι 150 ευρω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες