Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iTunes Radio: Ολοκληρώθηκαν οι διαπραγματεύσεις με την ΑΕΠΙ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
53 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2014 - 16:17

Συγκρίνετε ανόμια πράγματα. Όπως είπε και ο kiriakosa, στο Spotify κατεβάζεις ότι θέλεις για να τα έχεις εκτός σύνδεσης για όσο καιρό είσαι συνδρομητής, αν πάψεις να είσαι χάνεις και τα τραγούδια, ενώ στο iTunes τα αγοράζεις και τα έχεις δικά σου για πάντα.



Εμένα παντος δεν μου αρέσει να με υποχρεώνει το iTunes να πληρώνω και συνδρομή και να αγοράζω και τα άλμπουμ. Και άμα βαρεθώ ένα άλμπουμ τι γίνεται.....το έχω πληρώσει και το τρώω στη μάπα. Ενώ στο spotify ανανεώσεις της λίστες και τα άλμπουμ σου όποτε θες και σιγά τι διαφορά εδώ δίνουμε χιλιάρικα για κινητά και σκεφτόμαστε τα 40 € διαφορά το χρόνο !!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 17/11/2014 - 16:41

Θεωρώ ότι το Spotify, δεν με καλύπτει και περιμένω πως και πως το ελληνικό iTunes Radio. Όχι για την ελληνική Μουσική, αλλά για την ποικιλία που μπορεί να μου προσφέρει στην ήδη οργανωμένη σε σωστές λίστες της μουσικής μου. Κάτι που το Spotify δυσκολεύεται να κάνει. Για να μάθω στο Spotify τις προτιμήσεις, μου, πρέπει να ρίξω πολύ δουλειά. Άσχετα αν αναγνωρίζει τις λίστες του iTunes. Δεν καταφέρνει να με εντυπωσιάζει με τα φρέσκα τραγούδια. 

 

Και κάτι τελευταίο. Το iTunes Radio, λειτουργεί με το Siri. Όλα αυτά είναι προσωπική άποψη.



#33   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2014 - 18:19

Θεωρώ ότι το Spotify, δεν με καλύπτει και περιμένω πως και πως το ελληνικό iTunes Radio. Όχι για την ελληνική Μουσική, αλλά για την ποικιλία που μπορεί να μου προσφέρει στην ήδη οργανωμένη σε σωστές λίστες της μουσικής μου. Κάτι που το Spotify δυσκολεύεται να κάνει. Για να μάθω στο Spotify τις προτιμήσεις, μου, πρέπει να ρίξω πολύ δουλειά. Άσχετα αν αναγνωρίζει τις λίστες του iTunes. Δεν καταφέρνει να με εντυπωσιάζει με τα φρέσκα τραγούδια.

Και κάτι τελευταίο. Το iTunes Radio, λειτουργεί με το Siri. Όλα αυτά είναι προσωπική άποψη.


Ναι αλλά το Siri δεν έχει μάθει ακόμα Ελληνικά.

#34   Korbas

Korbas

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2014 - 10:50

Εμένα παντος δεν μου αρέσει να με υποχρεώνει το iTunes να πληρώνω και συνδρομή και να αγοράζω και τα άλμπουμ. Και άμα βαρεθώ ένα άλμπουμ τι γίνεται.....το έχω πληρώσει και το τρώω στη μάπα. Ενώ στο spotify ανανεώσεις της λίστες και τα άλμπουμ σου όποτε θες και σιγά τι διαφορά εδώ δίνουμε χιλιάρικα για κινητά και σκεφτόμαστε τα 40 € διαφορά το χρόνο !!!!

Και εδώ έρχεται η συζήτηση για τη διαχρονικότητα της μουσικής και για τη μουσική βιομηχανία που προωθει τραγούδια και καλλιτέχνες που σε λίγο καιρό ο κόσμος θα βαρεθεί, και μετά τους φταίει η πειρατεία που δεν αγοράζουμε albums στην εποχή των εφήμερων singles...


Τελευταία επεξεργασία από: Korbas, 18/11/2014 - 10:52


#35   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2014 - 11:06

Και εδώ έρχεται η συζήτηση για τη διαχρονικότητα της μουσικής και για τη μουσική βιομηχανία που προωθει τραγούδια και καλλιτέχνες που σε λίγο καιρό ο κόσμος θα βαρεθεί, και μετά τους φταίει η πειρατεία που δεν αγοράζουμε albums στην εποχή των εφήμερων singles...



Καλημέρα σε όλους. Εδώ θα ήθελα να προσθέσω στο παραπάνω κείμενο μου το εξής...ότι δεν υπάρχουν διαχρονικά τραγούδια σήμερα για να τα αγοράσεις και να τα κρατήσεις. Τα χρόνια έχουν αλλάξει και το ίδιο και η μουσική που ανακυκλώνει παλιά με νέα τραγούδια που σε λίγο καιρό ξεχνιούνται. Που είναι οι δισκογραφίες τον scorpions των led Zeppelin των pink Floyd κλπ.

#36   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 18/11/2014 - 11:55

Καλημέρα σε όλους. Εδώ θα ήθελα να προσθέσω στο παραπάνω κείμενο μου το εξής...ότι δεν υπάρχουν διαχρονικά τραγούδια σήμερα για να τα αγοράσεις και να τα κρατήσεις. Τα χρόνια έχουν αλλάξει και το ίδιο και η μουσική που ανακυκλώνει παλιά με νέα τραγούδια που σε λίγο καιρό ξεχνιούνται. Που είναι οι δισκογραφίες τον scorpions των led Zeppelin των pink Floyd κλπ.

Βρε συ, δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν για το τι είναι καλύτερο. Εδώ γράφουμε τι μας βολεύει. Εμένα μου αρέσει να μου ανήκουν τα αγαπημένα μου τραγούδια, ενώ εσένα όχι. Η προτίμηση είναι προσωπική επιλογή.

#37   spetreli64

spetreli64

    iPH Member

  • 345 μηνύματα
  • Twitter:@Spetrelis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/11/2014 - 13:17

Βρε συ, δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν για το τι είναι καλύτερο. Εδώ γράφουμε τι μας βολεύει. Εμένα μου αρέσει να μου ανήκουν τα αγαπημένα μου τραγούδια, ενώ εσένα όχι. Η προτίμηση είναι προσωπική επιλογή.

 

Ζητω συγνωμη απο το φιλο Kiriakosa δεν προσπαθω να πεισω κανεναν ο καθε ενας αποφασιζει τι θα κανει μονος του.....απλα εγω λεω για μενα οτι δεν υπαρχουν αλμπουμ σημερα ωστε να τα αγοραζουμε για να τα ακουσουμε ξανα καποτε στο μελλον......ενα αλμπουμ το ακουμε τωρα και δεν ξερουμε αν ακουγετε ξανα τον αλλο μηνα......και να το πληρωσω κι'ολας!!!!!! Παντος αυτα ειναι δικη μου γνωμη και παλι ζηταω συγνωμη αν καποιος αλλος καταλαβε κατι αλλο!!



#38   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 18/11/2014 - 14:10

Ζητω συγνωμη απο το φιλο Kiriakosa δεν προσπαθω να πεισω κανεναν ο καθε ενας αποφασιζει τι θα κανει μονος του.....απλα εγω λεω για μενα οτι δεν υπαρχουν αλμπουμ σημερα ωστε να τα αγοραζουμε για να τα ακουσουμε ξανα καποτε στο μελλον......ενα αλμπουμ το ακουμε τωρα και δεν ξερουμε αν ακουγετε ξανα τον αλλο μηνα......και να το πληρωσω κι'ολας!!!!!! Παντος αυτα ειναι δικη μου γνωμη και παλι ζηταω συγνωμη αν καποιος αλλος καταλαβε κατι αλλο!!

Τι συγνώμη ρε συ, ούτε να το συζητάς. Φόρουμ σημαίνει αυτό ακριβώς που κάνουμε, να ανταλλάσουμε απόψεις. Όλο και κάποιον βοηθάμε με την κουβέντα, να το ξέρεις, ο οποίος θα σταθμίσει ανάλογα τις ανάγκες του.

#39   jdar002

jdar002

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/01/2015 - 01:11

Καλησπέρα.

 

Πρέπει να έχω συνδρομή στο iTunes Match για να βλέπω την επιλογή Radio στο Music App ή έχει να κάνει μόνο με τη μη εμφάνιση των διαφημίσεων?

 

Στο iphone δε το βλέπω καθόλου, στο mac κανονικά.

 

Ευχαριστώ.



#40   jdar002

jdar002

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/01/2015 - 23:41

Γνωρίζει κάποιος για το iTunes Radio σε iPhone 6 Plus? Δεν το βρίσκω ως επιλογή στην εφαρμογή Music, όπως έχω διαβάσει.

 

Ευχαριστώ.



#41   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 19/01/2015 - 00:40

Γνωρίζει κάποιος για το iTunes Radio σε iPhone 6 Plus? Δεν το βρίσκω ως επιλογή στην εφαρμογή Music, όπως έχω διαβάσει.

Ευχαριστώ.

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο στο ελληνικό App Store. Μόνο αν έχεις αμερικανικό ή λογαριασμό χώρας που έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία (δεν έχω διαθέσιμη την πλήρη λίστα).

#42   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/01/2015 - 13:17

Spotify: Μουσική για όλους τα σπαει με 7 ευρουδακια το μηνα εχεις τα παντα στο κινητο σου και εκτος συνδεσεις!!!!!!!


εγω το χω απο cosmote 5 euro το μηνα φιλαρακο αλλα αντε να δουμε και το new!!!εαν ειναι 25 ευρο δεν ειναι αρκετα

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 22/01/2015 - 13:23

Rafael Nadal

#43   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/01/2015 - 13:23

Να κανω μια χαζη ερωτηση.

Αντε και πληρωνω 7 ευρω τον μηνα.Και αντε και βγαινω βολτα κι εχω τα data μου κλειστα ή δεν εχω καθολου data στο κινητο.Πως ακουω οτι μουσικη θελω?



#44   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/01/2015 - 13:26

Να κανω μια χαζη ερωτηση.

Αντε και πληρωνω 7 ευρω τον μηνα.Και αντε και βγαινω βολτα κι εχω τα data μου κλειστα ή δεν εχω καθολου data στο κινητο.Πως ακουω οτι μουσικη θελω?

Mε το που ενεργοποιεις τα δεδομενα σου ανοιγεις spotify και οση ωρα streamαρης δεν σου καταναλωνει data. εχω φτασει ενα παλιο iphone να παιζει μουσικη ασταματητα για 4 ημερες 24/24ωρο χωρις ουτε 1MB χρεωμένο απο τα data.

 

Μιλαμε μονο για cosmote και ειναι 5€ η χρεωση το μηνα 


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 22/01/2015 - 13:28


#45   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/01/2015 - 13:27

Να κανω μια χαζη ερωτηση.
Αντε και πληρωνω 7 ευρω τον μηνα.Και αντε και βγαινω βολτα κι εχω τα data μου κλειστα ή δεν εχω καθολου data στο κινητο.Πως ακουω οτι μουσικη θελω?



οταν εισαι premium μελος στο spotify σου δινει και καποια mb για να ακους την μουσικη σου εγω με πεντε ευρο απο cosmote μου δινει 80 mb εαν θυμαμαι καλα για live streming που για το spotify ειναι υπεραρκετα!!!τωρα εανεχεις τελιωσει κι αυτα απο ποιο πριν μπορεις να εχεις κατεβασει τραγουδια στην συσκευη σου και να τα ακους offline κι οταν τα βαρεθεις οταν βρεις wifi ξανα την ανανεωνεις τηνλιστα σου
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες