Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

κλειδωμένο iphone από tokinito.gr


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/11/2014 - 17:41

καλα φιλε καλα ξεμπερδεματα!!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 19/11/2014 - 17:43

θα μιλήσω μαζι τους να τους αναφέρω αυτό με τα imei και θα ζητήσω αντικατάσταση με ξεκλειδωμένο ή επιστροφή χρημάτων. Αν αρνηθούν μιλάω με γενική γραμματεία καταναλωτή 



#18   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/11/2014 - 17:44

Κριμα γιατι κατι τετοια γίνονται και ωθουνται καποιοι στους Γερμανο, Vodafone, Wind κτλ...

 

Πήγα να την πατησω κι εγω το Μάιο οταν ηθελα να πάρω το 5s και δεν απαντουσαν σε τηλ,email κοκ αλλα ευτυχώς με ''εκοψε'' και ακυρωσα την παραγγελία. Απιστευτα μαλ@κες.

 

Το χειρότερο όλων ειναι οτι εχουν καλες αξιολογησεις για την εξυπηρετηση τους. Τι να πω...

 

Στη θεση σου αδερφε θα πηγαινα απο κει και θα τους το εκανα κολυμπιθροξυλο το μαγαζι (κι εγω απο επαρχία ειμαι Λαρισα, αλλα ετσι για το γαμωτο θα το εκανα).

 

Μην το αφησεις και για αντικατασταση και αλλες δηθεν π@παριες αn σου πουν μη δεχτεις. Απαιτησε σφραγισμενο. 

 

Good luck!!  :)



#19   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/11/2014 - 17:45

λοιπόν το πρόβλημα σοβαρεύει. Το imei της συσκευής είναι άλλο από αυτό του κουτιού! 
 

Στα οροι στα αγρια βουνα η φαση ομως.... 



#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2014 - 17:46

λοιπόν το πρόβλημα σοβαρεύει. Το imei της συσκευής είναι άλλο από αυτό του κουτιού! 
 

Καταρχάς σου αφαίρεσα τα Screenshots να μη φαίνονται τα στοιχεία.

 

Αύριο πήγαινε απο εκεί δειξ'τους τα παραπάνω και απαίτησε καινούριο σφραγισμένο. Αν και προσωπικά θα ζήταγα πίσω τα λεφτά μου.

 

Αν σου το παίζουν δύσκολοι κτλ, καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή για δωράκι. Έχεις επίσης δικαίωμα υπαναχώρησης απο τη σύμβαση.

 

Γράψε να μας πείς τι έγινε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:01

Ρε παιδιαααα ΜΑΚΡΙΑ απο το KINITO.GR. Είναι απατεωνες οι τυποι....!!! Μην κολλατε στα 1-2 ευρω παραπανω που μπορει να εχει στα αλλα...


Το συμπερασμα πως βγηκε οτι ειναι απαταωνες; Εχω ειχα 10 συναλλαγες και ποτε δεν ειχα το παραμικρο.

#22   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:13

Το συμπερασμα πως βγηκε οτι ειναι απαταωνες; Εχω ειχα 10 συναλλαγες και ποτε δεν ειχα το παραμικρο.

Δηλαδή αγοραςες 10 iPhones από κει και ηςουν οκ;; Γιατί συναλλαγή είναι και ένα iPhone, συναλλαγή είναι και ένας iMac, συναλλαγή θεωρείται και ένα screen protector των 3€. Υπάρχει link πιο πάνω που εβαλε ο Νίκος με ανάλογο περιστατικό Βασίλη. Εφόσον από προσωπική εμπειρία δεν έμεινα ευχαριστημένος όπως παρέθεσα πιο πάνω και διαβάζοντας κάποια περιστατικά σαν αυτό έχουν μπει blacklist για μένα και όποιος φίλος μου θελει να αγοράσει κάτι μέσω Σκρουτζ του λέω το συγκεκριμένο να το αποφύγει. Δεν θα περιμένω να εξαπατηθω για να μην τους εμπιστευτώ. 3 παραδείγματα μου κάνουν...

#23   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:21

Δηλαδή αγοραςες 10 iPhones από κει και ηςουν οκ;; Γιατί συναλλαγή είναι και ένα iPhone, συναλλαγή είναι και ένας iMac, συναλλαγή θεωρείται και ένα screen protector των 3€. Υπάρχει link πιο πάνω που εβαλε ο Νίκος με ανάλογο περιστατικό Βασίλη. Εφόσον από προσωπική εμπειρία δεν έμεινα ευχαριστημένος όπως παρέθεσα πιο πάνω και διαβάζοντας κάποια περιστατικά σαν αυτό έχουν μπει blacklist για μένα και όποιος φίλος μου θελει να αγοράσει κάτι μέσω Σκρουτζ του λέω το συγκεκριμένο να το αποφύγει. Δεν θα περιμένω να εξαπατηθω για να μην τους εμπιστευτώ. 3 παραδείγματα μου κάνουν...


Εχω αγορασει συσκευες κινητων για εμενα και φιλους.

Πριν βγαλουμε απατεωνες το καταστημα να σκεφτομαστε και απο τις 2 πλευρες.

Ο φιλος λεει οτι πηρε τη συσκευη σφραγισμενη. Αν το imei της συσκευης ειναι ιδιο με την αποδειξη, τοτε δε μπορει να εγινε απατεωνια. Επισης τσεκαρουμε ποτε δειχνει να εχει ενεργοποιηθει η συσκευη. Μπορει πολυ ανετα να την πηρε πχ απο ebay, την πατησε με κλειδωμενο και σκεφτηκε να παρει ενα ιδιο απο δω και να φορτωσει το κλειδωμενο στο καταστημα για να το αντικαταστησουν και να του μεινουν 2 ξεκλειδωτα.

Δε λεω οτι αυτο εγινε αλλα πριν βγαλουμε καποιον απατεωνα να εχουμε στοιχεια.

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 19/11/2014 - 18:23


#24   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:27

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα να κάνει κάποιος γνώστης,μια λίστα με τα πλέον αξιόπιστα καταστήματα του Skroutz και μια με αυτά που πρέπει να αποφεύγουμε??Γιατί από ότι κατάλαβα,ακόμα και οι κριτικές που γράφονται εκεί μέσα δεν μετράνε.



#25   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:28

η απόδειξη έχει το imei του κουτιού. Το imei της συσκευής είναι διαφορετικό. Το είχα δείξει και στις εικόνες οι οποιες αφαιρέθηκαν. 

Από το κατάστημα μου τα ρίχνουν στον προμηθευτή. Περιμένω να μιλήσω με κάποιον άλλο γιατί η κυρια με την οποία μιλούσα δεν είχε πολλές γνώσεις πάνω στο θέμα. 
Αν δεν επικοινωνήσουν μαζι μου σήμερα , θα καλέσω ξανά το πρωί και θα ζητήσω κάποιον υπεύθυνο να συνεννοηθώ. Αν δείξουν διάθεση για συνεργασία ώστε να βρεθεί λύση καλώς αλλιώς ζητάω πίσω τα χρήματα μου και αν αρνηθούν προχωράω σε καταγγελία στη γενική γραμματεία καταναλωτή. 



#26   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:29

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα να κάνει κάποιος γνώστης,μια λίστα με τα πλέον αξιόπιστα καταστήματα του Skroutz και μια με αυτά που πρέπει να αποφεύγουμε??Γιατί από ότι κατάλαβα,ακόμα και οι κριτικές που γράφονται εκεί μέσα δεν μετράνε.


Τουλαχιστον εκει κριτικη μπορει να γραψει καποιος με αποδειξη αγορας απο το καταστημα και μονο. Εδω ο καθενας μπορει να γραψει οτι θελει θετικο η αρνητικο, γιατι θα ειναι πιο αξιοπιστο;

#27   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:30

Εχω αγορασει συσκευες κινητων για εμενα και φιλους.

Πριν βγαλουμε απατεωνες το καταστημα να σκεφτομαστε και απο τις 2 πλευρες.

Ο φιλος λεει οτι πηρε τη συσκευη σφραγισμενη. Αν το imei της συσκευης ειναι ιδιο με την αποδειξη, τοτε δε μπορει να εγινε απατεωνια. Επισης τσεκαρουμε ποτε δειχνει να εχει ενεργοποιηθει η συσκευη. Μπορει πολυ ανετα να την πηρε πχ απο ebay, την πατησε με κλειδωμενο και σκεφτηκε να παρει ενα ιδιο απο δω και να φορτωσει το κλειδωμενο στο καταστημα για να το αντικαταστησουν και να του μεινουν 2 ξεκλειδωτα.

Δε λεω οτι αυτο εγινε αλλα πριν βγαλουμε καποιον απατεωνα να εχουμε στοιχεια.

βασίλη αν το κάνει αυτό τι θα κερδίσει αναφέροντας το πρόβλημα εδώ;...

#28   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:32

Τουλαχιστον εκει κριτικη μπορει να γραψει καποιος με αποδειξη αγορας απο το καταστημα και μονο. Εδω ο καθενας μπορει να γραψει οτι θελει θετικο η αρνητικο, γιατι θα ειναι πιο αξιοπιστο;

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες.Απλά το ανέφερα διότι κάποιος έγραψε λιγο πιο πάνω οτι υπάρχουν καλές αξιολογήσεις σε κάποιο κατάστημα μόνο και μόνο για την ευγενική συμπεριφορά ενός υπαλλήλου,ενώ στην πραγματικότητα η γενική εμπειρία και συναλλαγή ήταν άσχημη.



#29   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:34

βασίλη αν το κάνει αυτό τι θα κερδίσει αναφέροντας το πρόβλημα εδώ;...


Να μαυρισει ενα καταστημα γιατι εχει συμφερον πχ απο καποιο αλλο. Ιδεα λεω, σε καμια περιπτωση δε λεω οτι αυτο συμβαινει.

#30   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/11/2014 - 18:37

Δε νομίζω να καταφέρει να μαυρίσει...το θέμα είναι ότι προφανώς το τηλ είναι κλειδωμένο, και το ξεκλείδωμα δεν πέτυχε γιατί πρώτα θα πρέπει να ενεργοποιηθεί το τηλ στον πάροχο που είναι κλειδωμένο...αλλιώς δε πρόκειται να ξεκλειδώσει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες