Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple mail


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nmtelis

nmtelis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:01

Μετά από 2 χρόνια υπομονής, μπορώ πλέον με μεγάλη βεβαιότητα να ισχυριστώ ότι ο head της εφαρμογής mail στα MAC πρέπει να είναι μεγάλο αρχ@#$ιδι και δεν τον έχουν απολύσει! Δεν εξηγείται αλλιώς η ΤΟΣΟ κακή λειτουργία αυτής της εφαρμογής ΤΟΣΑ χρόνια! Σε κάθε αναβάθμιση υποτίθεται ότι λύνουν τα προβλήματά της αλλά ΕΝΑ έχω να πώ: ίσως είναι ο μόνος τομέας στον οποίο η apple παίρνει με μεγάλη χάρη 0!!! Είμαι απλά εξοργισμένος γιατί χάνονται mail και είμαι συνέχεια αναγκασμένος να τσεκάρω τους λογαριασμούς μου από δύο πλευρές (π.χ. να μπαίνω συνέχεια στο yahoo mail ή στο auth)...

 

Καλό ψόφο να έχει ο υπεύθυνος της εφαρμογής! Μόνο αγάπη...

 

Υ.Γ. Δεν είμαι ούτε hater oύτε κομπλεξικός (είμαι κάτοχος iphone απο το 2008, i pad air απο πέρυσι)

Υ.Γ. Καλό ψόφο στον υπεύθυνο της εφαρμογής είπα; Είπα...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:05

Εγώ δεν έχω συναντήσει τα εξωφρενικά προβλήματα που παρουσιάζεις πάντως..

#3   nmtelis

nmtelis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:13

Εγώ δεν έχω συναντήσει τα εξωφρενικά προβλήματα που παρουσιάζεις πάντως..

Καλησπέρα καταρχήν,

 

μου κρασάρει...στέλνω mail και δεν τα βρίσκω ποτέ στα σταλμένα και δεν ξέρω αν έχουν φύγει...μου στέλνουν και δεν τα εμφανίζει και όταν μπαίνω στο yahoo π.χ. υπάρχουν κανονικά...για εμένα αυτά είναι ζωτικής σημασίας προβλήματα...

 

Τι να πώ...γενικά και σε ξένα site πολλές φορές πέφτει κράξιμο...



#4   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:19

Ισχυει.αλλες φορες το gmail,αλλες φορες το hotmail και σημερα το yahoo (αν και το μεσημερι ειχε θεμα και η ιδια η σελιδα της yahoo μεχρι πριν απο λιγο το yahoo ειχε κοκκινη τελιτσα στο connection doctor για τα εξερχομενα).οπως και ναχει δε δουλευει καλα.
Μπορω να ριξω τα φταιξιματα στη google,yahoo,microsoft αλλα κατι δεν παει καλα...ή στραβα ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε.
Υγ:τις περισσοτερες φορες το προβλημα εμενα μου βγαινει στο οτι δεν μπορω να στειλω μειλ....
discord.gg/ajkUM8J

#5   nmtelis

nmtelis

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:25

Ισχυει.αλλες φορες το gmail,αλλες φορες το hotmail και σημερα το yahoo (αν και το μεσημερι ειχε θεμα και η ιδια η σελιδα της yahoo μεχρι πριν απο λιγο το yahoo ειχε κοκκινη τελιτσα στο connection doctor για τα εξερχομενα).οπως και ναχει δε δουλευει καλα.
Μπορω να ριξω τα φταιξιματα στη google,yahoo,microsoft αλλα κατι δεν παει καλα...ή στραβα ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζουμε.
Υγ:τις περισσοτερες φορες το προβλημα εμενα μου βγαινει στο οτι δεν μπορω να στειλω μειλ....

Ο ήρεμος λόγος σου με κάλυψε...εγώ πλέον δεν μπορώ να παραμείνω ήρεμος με το θέμα...

 

Στραβά αρμενίζουμε...



#6   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:34

Ο ήρεμος λόγος σου με κάλυψε...εγώ πλέον δεν μπορώ να παραμείνω ήρεμος με το θέμα...

Στραβά αρμενίζουμε...

Προφανως και δε μπορεις νασαι ηρεμος.χανεις μειλ.εγω δεν χανω.
Ακομα.....
Οταν συμβει και σε μενα θα τα παρω στο κρανιο.ηδη εκνευριζομαι που καθομαι να ανοιξω browser για αυτη τη δουλεια.
αλλα οτι εχει θεμα η εφαρμογη εχει.
discord.gg/ajkUM8J

#7   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:39

Ρε παίδες, γιατί δεν κατεβάζετε κάποια άλλη εφαρμογή για mails? Ίσως το Mozilla Thunderbirds (αν είναι συμβατό με Mac) ή κάποια άλλη εφαρμογή που θα σας βολέψει?? Εγώ εδώ και 3 χρόνια χρησιμοποιώ Outlook για τα mail του πανεπιστημίου και Thunderbirds για τα Hotmail, Gmail και Yahoo (και έχω ουκ ολίγους λογαριασμούς)...



#8   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2014 - 21:49

Μετά από 2 χρόνια υπομονής, μπορώ πλέον με μεγάλη βεβαιότητα να ισχυριστώ ότι ο head της εφαρμογής mail στα MAC πρέπει να είναι μεγάλο αρχ@#$ιδι και δεν τον έχουν απολύσει! Δεν εξηγείται αλλιώς η ΤΟΣΟ κακή λειτουργία αυτής της εφαρμογής ΤΟΣΑ χρόνια! Σε κάθε αναβάθμιση υποτίθεται ότι λύνουν τα προβλήματά της αλλά ΕΝΑ έχω να πώ: ίσως είναι ο μόνος τομέας στον οποίο η apple παίρνει με μεγάλη χάρη 0!!! Είμαι απλά εξοργισμένος γιατί χάνονται mail και είμαι συνέχεια αναγκασμένος να τσεκάρω τους λογαριασμούς μου από δύο πλευρές (π.χ. να μπαίνω συνέχεια στο yahoo mail ή στο auth)...

 

Καλό ψόφο να έχει ο υπεύθυνος της εφαρμογής! Μόνο αγάπη...

 

Υ.Γ. Δεν είμαι ούτε hater oύτε κομπλεξικός (είμαι κάτοχος iphone απο το 2008, i pad air απο πέρυσι)

Υ.Γ. Καλό ψόφο στον υπεύθυνο της εφαρμογής είπα; Είπα...

Μια από τα ίδια και από μένα.Είχα υποψίες οτι κάτι δεν πάει καλά αλλά πίστευα οτι ίσως να κάνω εγώ κάτι λάθος.Τελικά σήμερα που διαβάζω το συγκεκριμένο post επιβεβαιώνομαι.Χαμένα email που τις περισσότερες φορές ήταν βιογραφικά προς εργοδότες.Από τότε που το αντελήφθην δεν το χρησιμοποιώ.Ένα μεγάλο Χ στην Apple για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.



#9   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 20/11/2014 - 22:12

Μια από τα ίδια και από μένα.Είχα υποψίες οτι κάτι δεν πάει καλά αλλά πίστευα οτι ίσως να κάνω εγώ κάτι λάθος.Τελικά σήμερα που διαβάζω το συγκεκριμένο post επιβεβαιώνομαι.Χαμένα email που τις περισσότερες φορές ήταν βιογραφικά προς εργοδότες.Από τότε που το αντελήφθην δεν το χρησιμοποιώ.Ένα μεγάλο Χ στην Apple για το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Να κάνω μια σημείωση. Στα iPhone και iPad έχει την επιλογή για το πόσο χρονικό διάστημα θα κρατάς τα email στην Mail App. Μήπως την έχουν και τα Mac και έχετε πειράξει κάτι?? (Δεν κατηγορώ κανέναν και ούτε ξέρω (ακόμα τουλάχιστον γιατί περιμένω τον πρώτο μου Mac και εγώ σε κανένα μήνα) απλά λέω μήπως έχει καμιά τέτοια επιλογή). 



#10   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2014 - 22:20

Να κάνω μια σημείωση. Στα iPhone και iPad έχει την επιλογή για το πόσο χρονικό διάστημα θα κρατάς τα email στην Mail App. Μήπως την έχουν και τα Mac και έχετε πειράξει κάτι?? (Δεν κατηγορώ κανέναν και ούτε ξέρω (ακόμα τουλάχιστον γιατί περιμένω τον πρώτο μου Mac και εγώ σε κανένα μήνα) απλά λέω μήπως έχει καμιά τέτοια επιλογή). 

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο που αναφέρεις.1,5 χρόνο τουλάχιστον που έχω εγώ το δικό μου MacBook Pro δεν έπεσε κάτι τέτοιο στην αντίληψή μου.



#11   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 20/11/2014 - 22:27

δεν μου έχει τύχει να σου πω την αλήθεια... έχεις επικοινωνήσει με την apple? μήπως ύπαρxη κάποια λύση? προσωπικά θα σου πρότεινα να χρησιμοποίησης το mozzila thunderbird για mac και στο iphone το mailbox 

Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 20/11/2014 - 22:27


#12   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2014 - 10:35

Καλημέρα .
Είχα κάποια παρομοια προβλήματα και πέρασα το airmail και ησύχασα ..
Έχανα αρκετα μαιλ και εγώ!!
Βέβαια δεν μπορώ να πω τι φταίει με την native εφαρμογή μιας και δεν είναι ειδικός η αν φταίει κανα δικό μου μπουρδουκλωμα αλλά προβλήματα ειχα.

#13   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2014 - 20:40

Δεν είναι πολλά τα λεφτά ρε παιδιά?
Το σκέφτομαι και εγώ γιατί με την google είναι χάλια αλλά αν το διορθώσει με αναβάθμιση?

#14   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2014 - 08:04

:) Θεωρώ την εφαρμογή ''Mail'' του OS, μία από τις καλύτερες εφαρμογές από την πρώτη μέρα που απέκτησα Mac.

 Και δεν είναι πρόσφατη!

Με όλων των ειδών τους λογαριασμούς ποτέ δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

Να είναι καλά ο υπεύθυνος της εφαρμογής  :laugh:






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες