Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εξαφάνιση ringtone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tsiodim

Tsiodim

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/11/2014 - 19:25

Καλησπέρα μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πρόσφατα άλλαξα πάροχο από wind στη Vodafone. Ενώ είχα αγοράσει ένα ringtone, από την αλλαγή του παρόχου κ σε συνδυασμό με την αναβάθμιση σε ιος 8.1, από τότε λοιπόν το ringtone εξαφανίστηκε. Δεν ξέρω αν φταιει κάτι από τα δυο. Δεν υπάρχει πάντως στη συσκευή. Σύνδεσα το κινητό με καλώδιο στο iTunes και μου εμφανίζει το αρχείο γκρίζο δηλαδή δεν μπορώ να το μετακινήςω ή να το σύρω.
Επίσης παλιότερα πάλι όταν είχε αλλάξει συσκευή η γυναίκα μου από 4s σε 5c πάλι το ίδιο είχε εξαφανιστεί το αγορασμένο ringtone από τις επιλογές των ήχων.
Ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/11/2014 - 19:48

Καλησπέρα μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πρόσφατα άλλαξα πάροχο από wind στη Vodafone. Ενώ είχα αγοράσει ένα ringtone, από την αλλαγή του παρόχου κ σε συνδυασμό με την αναβάθμιση σε ιος 8.1, από τότε λοιπόν το ringtone εξαφανίστηκε. Δεν ξέρω αν φταιει κάτι από τα δυο. Δεν υπάρχει πάντως στη συσκευή. Σύνδεσα το κινητό με καλώδιο στο iTunes και μου εμφανίζει το αρχείο γκρίζο δηλαδή δεν μπορώ να το μετακινήςω ή να το σύρω.
Επίσης παλιότερα πάλι όταν είχε αλλάξει συσκευή η γυναίκα μου από 4s σε 5c πάλι το ίδιο είχε εξαφανιστεί το αγορασμένο ringtone από τις επιλογές των ήχων.
Ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ.


Απο που το αγορασες το ringtone?απο το iTunes ή απο κάποια υπηρεσία της wind?αν το εχεις κατεβάσει απο iTunes εφόσον ειναι αγορασμένο ξανακατεβεσα το στο πισι και συνχρονισε το!αλλοως αν ειναι απο την υπηρεσία της wind αφου πηγες σε αλλη εταιρία φαντάζομαι λόγο αλλαγής παρόχου δε μπορεις να το εχεις!

#3   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2014 - 19:50

Καλησπέρα μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πρόσφατα άλλαξα πάροχο από wind στη Vodafone. Ενώ είχα αγοράσει ένα ringtone, από την αλλαγή του παρόχου κ σε συνδυασμό με την αναβάθμιση σε ιος 8.1, από τότε λοιπόν το ringtone εξαφανίστηκε. Δεν ξέρω αν φταιει κάτι από τα δυο. Δεν υπάρχει πάντως στη συσκευή. Σύνδεσα το κινητό με καλώδιο στο iTunes και μου εμφανίζει το αρχείο γκρίζο δηλαδή δεν μπορώ να το μετακινήςω ή να το σύρω.
Επίσης παλιότερα πάλι όταν είχε αλλάξει συσκευή η γυναίκα μου από 4s σε 5c πάλι το ίδιο είχε εξαφανιστεί το αγορασμένο ringtone από τις επιλογές των ήχων.
Ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ.

Aν το έχεις στη βιβλιοθήκη στο iTunes, πήγαινε απο τη συσκευή και τίκαρε τα "Manualy manage" και "Sync only".

 

Με Drag & Drop στη συσκευή μετά. Εναλλακτικά όπως είναι κάνεις Sync.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4   Tsiodim

Tsiodim

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/11/2014 - 19:57

Από που τικαρω το manualy manage και το sync only. Που τα βρίσκω;

#5   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/11/2014 - 20:08

Μολις το συνδεσεις στον υπολογιστη και ανοιξεις το itunes κανεις κλικ πανω στο εικονιδιο του κινητου και σκρολλαρωντας προς τα κατω λεει options.και εκει εχει τις επιλογες που λεει ο nikosgnr
discord.gg/ajkUM8J

#6   ansi1983

ansi1983

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:14

καλημερα!
SOS
Το ιδιο ακριβως προβλημα εχει παρουσιαστει και σ εμενα! ειχα το 4 και πηρα πριν μια εβδομαδα το 6!Περνωντας το αντιγραφο απο το icloud εμφανιζονται τεσσερις ηχοι που ειχα αγορασει απο παλια και μολις κλεισω το τηλ χανοντε και πρεπει να ξανακανω επαναφορα! εχτες αγορας δυο νεους ηχους και παλι με το που το εκλεισα εξαφανιστηκανε!
μπαινω itunes και μεσω pc και μεσω mac και δεν υπαρχουν πουθενα οι ηχοι μονο ο τελευταιος που κατεβασα μου τον εμφανιζει γκριζαρισμενο και δεν μ αφηνει να κανω τιποτα! δοκιμασα τα παντα και αυτα που γραφετεπαραπανω για χειροκινητη διαδικασια αλλα ματαια! Παιδια οποιος μπορει να βοηθησει γιατι στο τελος θα το σπασω!! ευχαριστω πολυ

#7   ansi1983

ansi1983

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:15

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα του ios 8 η της συσκευης η του itunes!

#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/11/2014 - 14:06

Σε μουσική ή Ringtones αναφέρεσαι?

 

Αν μιλάς για κομμάτια, πήγαινε απο το Purchased στο iTunes και κατέβασε τα ξανά απο εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   Tsiodim

Tsiodim

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/11/2014 - 18:01

Εγώ πάντως αναφέρομαι σε RINGTONE. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα θα τρελαθώ. είναι λες και σε κοροιδεύουν πραγματικά να αγοράζεις 1.29 € συνεχώς.



#10   ansi1983

ansi1983

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 19:20

για ringtones αναφερομαι και οταν πας παλι στο itunes φενεται σαν να μην εχει κατεβει!( σου εχει την τιμη) οταν πατας πανω για να το ξανααγορασεις σου λεει οτι το εχετε αγορασει θελετε να το ξαναπαρετε; Τρελα πραγματα! Ενω δεν το δειχνει να ειναι κατεβασμενο

#11   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2014 - 19:23

Εγώ πάντως αναφέρομαι σε RINGTONE. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα θα τρελαθώ. είναι λες και σε κοροιδεύουν πραγματικά να αγοράζεις 1.29 € συνεχώς.


https://www.apple.co...es/contact.html

Επικοινωνησε μαζι τους με αυτην τη φορμα.θα σου απαντησουν μεσα σε ενα διημερο.
Τελευταια φορα πουχα αντιστοιχο προβλημα με σενα αλλα με τραγουδια λυθηκε εμμεσα το ζητημα.μου πιστωσαν free credits.
discord.gg/ajkUM8J

#12   ansi1983

ansi1983

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 19:24

Tsiodim σε νοιωθω φουλ! αν υπαρχει καποιος να μας εξηγησει θα του ειμαι ευγνωμων!! Συνολο εχω 6 αγορασμενους ηχους και δεν υπαρχουν πουθενα! μονο με backup απο αντιγραφο ασφαλειας απο το iphone 4 και αν κανω πως κλεινω το κινητο χανοντε κι αυτοι και χαλανε και οι ευθμισεις απ ολους τους ηχους και μπαινουν οι αρχικοι!! Καλη η apple αλλα θα το ξανασκεφτω πολυ πριν παρω ξανα

#13   ansi1983

ansi1983

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 19:28

Μου ειπανε οτι εξυπηρετουνε τηλεφωνικα στην Αθηνα στα κεντρικα της apple ισχυει; Και αν ναι ξερουμε καποιο τηλ;

#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/11/2014 - 19:30

Τα Ringtones απο τη στιγμή που δεν έχουν σωθεί τοπικά στο PC δε μπορούν να ξανακατέβουν δωρεάν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   ansi1983

ansi1983

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 19:42

Νικο να σου πω την αληθεια δεν το εχω ψαξει και πολυ το θεμα και τι εννοω.. Το τεσσαρι το εχω τεσσερα χρονια κατεβας ολο αυτο το διαστημα τους ηχους και οσες φορες εκανα ανβαθμιση στο ios η εκανα συνδεση με τον υπολογιστη δεν ειχα καποιο προβλημα! Δεν ξερω αν τους περναγε μεσα η δεν τους περναγε αλλα δεν χαθηκαν ποτε ωστε να με απασχολησει το θεμα! Προφανως ομως τους περναγε ασχετα αν εγω δεν το κοιταξα ποτε! εγω εκανα συνδεςη κυριως για να περαςω φωτογραφιες!Ολα ξεκινησανε με το 6 και το ios 8 δεν ειμαι πολυ γνωστης της καταστασης γι αυτο ζηταω βοηθεια. Οταν κατεβασα τους δυο τελευταιους ηχους με το που εκλεινα το τηλ εξαφανιζοντε. δεν δικαιολογητε αυτο ασχετα αν εχει συνδεθει με το pc η οχι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες