Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 6 or Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   spyrosmilestogo1

spyrosmilestogo1

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:51

παιδιά  θα αγοράσw σήμερα ένα iPhone.
πιο είναι καλύτερο iPhone 6 ή Plus;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:51

Δεν υπάρχει καλύτερο αλλα τι σε βολεύει
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3   Vito

Vito

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2014 - 10:55

θα πας στο κατάστημα που θέλεις (και εφόσον τα έχει και τα 2 σε demo) θα τα πιάσεις στα χεριά σου καλά καλά μετά θα πας να πιεις ένα καφεδάκι να το σκεφτείς επίσης καλά καλά και θα επιστρέψεις στο κατάστημα να κάνεις την παραγγελία.

Μη περιμένεις κανέναν από εδώ και από οπουδήποτε να σε κατευθύνει για μια τέτοια αγορά με ερωτήσεις του τύπου ''πιο είναι καλύτερο'' αφού οι απαντήσεις θα είναι υποκειμενικές.

Αν έχεις ερωτήσεις πιο συγκεκριμένες τότε ευχαρίστως να βοηθήσουμε.  ;)



#4   spyrosmilestogo1

spyrosmilestogo1

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:02

θα πας στο κατάστημα που θέλεις (και εφόσον τα έχει και τα 2 σε demo) θα τα πιάσεις στα χεριά σου καλά καλά μετά θα πας να πιεις ένα καφεδάκι να το σκεφτείς επίσης καλά καλά και θα επιστρέψεις στο κατάστημα να κάνεις την παραγγελία.

Μη περιμένεις κανέναν από εδώ και από οπουδήποτε να σε κατευθύνει για μια τέτοια αγορά με ερωτήσεις του τύπου ''πιο είναι καλύτερο'' αφού οι απαντήσεις θα είναι υποκειμενικές.

Αν έχεις ερωτήσεις πιο συγκεκριμένες τότε ευχαρίστως να βοηθήσουμε.  ;)

 

θα πας στο κατάστημα που θέλεις (και εφόσον τα έχει και τα 2 σε demo) θα τα πιάσεις στα χεριά σου καλά καλά μετά θα πας να πιεις ένα καφεδάκι να το σκεφτείς επίσης καλά καλά και θα επιστρέψεις στο κατάστημα να κάνεις την παραγγελία.

Μη περιμένεις κανέναν από εδώ και από οπουδήποτε να σε κατευθύνει για μια τέτοια αγορά με ερωτήσεις του τύπου ''πιο είναι καλύτερο'' αφού οι απαντήσεις θα είναι υποκειμενικές.

Αν έχεις ερωτήσεις πιο συγκεκριμένες τότε ευχαρίστως να βοηθήσουμε.  ;)

σε χαρακτηριστικα λεω ,αποδοση,μπαταρια..



#5   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:07

Μπαταρια σιγουρα εχει πολυ καλυτερη το Plus, λογω μεγεθους. Απο εκει και περα σε ταχυτητα στη χρηση ειναι το ιδιο πραγμα και τα 2.



#6   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:42

Καλυτερα καμερα στο plus, ειδικα το βραδυ. Καλυτερη μπαταρια αισθητα το plus και η οθονη του ειναι απολαυση. Αν σε δυσκολευει ομως στην μεταφορα πας στο απλο 6αρι.


You'll Never Walk Alone


#7   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:09

Εχουν δικιο οι υπολοιποι συμφορουμιτες και ειδικα ο vito που σουπε να τα δεις απο κοντα.το 6+ ειναι μεγαλο βημα (στο μεγεθος).εξαρταται βεβαια απο που ερχεσαι.
Οσο για τα υπολοιπα συμφωνω με τους προλαλησαντες...
discord.gg/ajkUM8J

#8   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:17

Εάν θέλεις το τηλέφωνο για κλήσεις και socail networks δεν αξιζει να παρεις το 6+. Τώρα αν εισαι "heavy user" τοτε πιστέυω ειναι καλύτερα να πας για το 6+. Τώρα παίζει και το μέγεθος τί προτιμάς.

Απο σένα εξαρταται!

Καλές επιλογες  :)



#9   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:36

Προσωπικά δεν θα πήγαινα στο plus, πολύ μεγάλο για τα γούστα μου, αλλά για να απαντήσω θα σου πω κι εγώ πήγαινε  σε κάποιο κατάστημα. παίξε και με τα 2 και πιστεύω μετά απλά θα ξέρεις.



#10   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:46

Οταν επαιρνα το note 3 νομιζα πως επαιρνα το κινητο που πραγματικα ηθελα,μου λεγαν οτι μακροπροθεσμα θα με κουράσει αλλα εγώ ημουν τρελαμενος δεν ακουγα κανέναν κ το πηρα. 2μιση μήνες μετα κ ενω ειχα κοπασει ο ενθουσιασμός το κατάλαβα κ ψαχνομουν να το δωσω γιατι φοβομουν τι θα γινει το καλοκαίρι. Εν τελη το πουλησα,πηγα σε iphone 5s κ τωρα σε 6αρι που θεωρω οτι εχει το ιδανικο μέγεθος. Ολα αυτα στα λέω γιατί δεν υπαρχει σωστη επιλογη αντικειμενικά,ειναι τον καθενα τι τον βολεύει και να προσπαθησεις να δεις κ να σκεφτεις οντως αν θα σε βολέψει και αν τα θετικα της καλυτερης μπαταριας μπορουν να σε κανουν να χασεις σε πρακτικοτητα.



#11   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 22/11/2014 - 14:24

κ εγω στο ιδιο διλημμα ειμαι κ μαλλον θα παω για το plus μονο και μονο λογο μπαταριας...

 

εκτος απο το χαζο κουσουρι οτι λυγιζει εχει βγει κανενα αλλο ελαττωμα στο plus?



#12   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 15:17

κ εγω στο ιδιο διλημμα ειμαι κ μαλλον θα παω για το plus μονο και μονο λογο μπαταριας...

 

εκτος απο το χαζο κουσουρι οτι λυγιζει εχει βγει κανενα αλλο ελαττωμα στο plus?

Ξεβάφει :P

 

Σίγουρα να προτιμήσεις το Plus αφού είσαι ήδη συνηθισμένος στις πολλές ίντσες!

Εκτός από την πολύ καλή του μπαταρία και φωτογραφική, είναι απόλαυση η οθόνη του, όπως είπε και ο φίλος atari


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#13   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 22/11/2014 - 16:03

τι χρηση θα κανεις;;; και ετσι θα επιλεξεις


3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#14   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 23/11/2014 - 15:40

κ εγω στο ιδιο διλημμα ειμαι κ μαλλον θα παω για το plus μονο και μονο λογο μπαταριας...

εκτος απο το χαζο κουσουρι οτι λυγιζει εχει βγει κανενα αλλο ελαττωμα στο plus?


Καλησπέρα φίλε μου! Εγώ προσωπικά θεωρώ πως τα 2 αρνητικά του iPhone είναι η μπαταρία κυρίως και μετά η κάμερα σε νυχτερινές λήψεις (η συντριπτική πλειοψηφία των κινητών έχουν αυτό το θέμα)! Με το 6+ νομίζω αυτά τα 2 προβλήματα δεν υπάρχουν! Αφήνω στην άκρη ΟΛΕΣ αυτές τις βλακείες περί προβληματικών συσκευών, εγώ πολύ απλά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν! Το μόνο που θα έκανα ήταν να αγόραζα συσκευή Φεβρουάριο-Μάρτιο για να αποφύγω τυχόν προβληματικές παρτίδες που υπάρχουν σε οποιαδήποτε συσκευή!

#15   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 23/11/2014 - 16:00

Καλησπέρα φίλε μου! Εγώ προσωπικά θεωρώ πως τα 2 αρνητικά του iPhone είναι η μπαταρία κυρίως και μετά η κάμερα σε νυχτερινές λήψεις (η συντριπτική πλειοψηφία των κινητών έχουν αυτό το θέμα)! Με το 6+ νομίζω αυτά τα 2 προβλήματα δεν υπάρχουν! Αφήνω στην άκρη ΟΛΕΣ αυτές τις βλακείες περί προβληματικών συσκευών, εγώ πολύ απλά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν! Το μόνο που θα έκανα ήταν να αγόραζα συσκευή Φεβρουάριο-Μάρτιο για να αποφύγω τυχόν προβληματικές παρτίδες που υπάρχουν σε οποιαδήποτε συσκευή!

Ακριβώς όπως τα λες στο τελευταιο μέρος Φεβρουάριο Μάρτιο και όχι γιατί λυγίζει ή τραβάει τις τρίχες αλλα μην ξεχνάμε όταν βγήκε το 5 τι θέματα είχε κυρίως στο πλαίσιο περιμετρικά επειδή η μηχανή που έκοβε το αλουμίνιο είχε θέμα.Αν δεν εισαι της απόψεις θέλω να το έχω πριν από τους άλλους και με το που βγει -προσωπικά τέτοιο θέμα δεν έχω- γι αυτο κάθε επόμενη χρόνια παίρνω το προηγούμενο μοντέλο ιδίως τώρα που δεν μου μου αρέσουν και τόσο τα καινούργια έχω φύγει τα Χριστούγεννα για 5s 32gb......τώρα έχω το 5 το οποίο το πήρα πέρσι τον Αύγουστο....

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες