Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

προβλημα με αγορα iphone 5s απο skroutz


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
285 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:32

καλημερα σε ολους.

αγορασα την προηγουμενη εβδομαδα απο μαγαζι στο skroutz ενα iphone 5s.το κινητο το πηρα την πεμπτη και μετα απο μια μερα και αφου το ειχα καταλαβει απο το πρωτο λεπτο διαπιστωσα οτι το home button ειναι αρκετα πιο μεσα απο το κανονικο.ετσι πηγα σε διαφορα μαγαζια να δω πως ειναι τα αλλα 5s για να σιγουρευτω.το σαββατο πηρα τηλ τον τυπο που εχει το μαγαζι και του ειπα για το προβλημα και μου ειπε οτι θα πρεπει να παει infoquest να το ελεγξουν και αφου διαπιστωσουν προβλημα να μου δωσουν αλλο ανακατασκευασμενο.του λεω εγω doa το μαγαζι δεν εχει??μου απανταει εχει και ετσι πρεπει να γινει.του απανταω δεν θελω να παρω ανακασκευασμενο θελω σφραγισμενο.μου απανταει οτι αυτο δεν γινεται.
τι πρεπει να κανω και πως ειναι η διαδικασια?εγω δεν εχω χρονο να μπλεκω με infoquest και servise για κινητο δυο ημερων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:36

δυστηχως το service δεν μπορεις να το γλυτωσεις ...στειλτω για να μην σου πει μετα τιποτα αλλα για να παρεις ανακατασκευασμενο οχι εγω στην θεση σου θα εκανα φασαρια εφοσων το εδωσες μεσα στο DOA ,πες ποιο καταστημα ειναι 



#3   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 12:49

δηλαδη δεν γινεται τιποτα αλλο.εγω θελω το doa.απο το kaizer το πηρα

#4   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:16

Έχει ξαναυπάρξει περιστατικό με παιδί από δω πάλι με DOA πάλι από εκείνο το μαγαζί.

 

Δυστυχώς σε αυτό το κομμάτι δεν είναι συνεπείς.



#5   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:19

δηλαδη δεν γινεται τιποτα αλλο.εγω θελω το doa.απο το kaizer το πηρα

ποιο απο τα τρία καιζερ;;το καιζερσοπ ,το καιζερστορ ή το σκέτο καιζερ;

#6   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:21

το σκετο καιζερ

#7   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:24

Το χειροτερο απο τα τρία δυστυχώς..το θέμα είναι ότι δύσκολα έως απίθανο να κανεις χρήση DOA εκεί.. Εγω θα το πήγαινα infoquest αν και με μισή καρδιά

#8   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:25

Δε ξερω ποσο εμφανες μπορει να ειναι, αλλα τεχνικα μιλωντας αν δουλευει θα πρεπει καπως να αποδειξεις οτι εχει προβλημα για να κανουν αντικατασταση

#9   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:37

ευκολα μπορω να το αποδειξω....αρκει να δουν ενα αλλο και θα το καταλαβουν.το θεμα ειναι τι κανω με το μαγαζι.μπορω να του κανω κατι αλλο νομικα?..ο νικος ας το δει και ας μου πει.βεβαια εννοειται οτι θα φαει κραξιμο παντου σαν μαγαζι.προσοχη λοιπον απο το kaizer.gr

#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:40

Έχει πολύ πλάκα να βλέπεις καταστήματα να ερμηνεύουν το DOA όπως αυτοί θέλουν.

 

Πόσες μέρς το έχεις το τηλ? Μη ξεχνάς πως έχεις και το δικαίωμα της υπαναχώρησης απο τη σύμβαση αγοράς εντός 14 ημερών.

 

Τα λεφτά σου πίσω και τέλος.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:43

Το χειροτερο απο τα τρία δυστυχώς..το θέμα είναι ότι δύσκολα έως απίθανο να κανεις χρήση DOA εκεί.. Εγω θα το πήγαινα infoquest αν και με μισή καρδιά

Ποιο απ τα 3 προτείνεις? 

 

Αυτά είναι υποκειμενικά βέβαια, αλλά απ την εμπειρία σου.



#12   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 13:49

Έχει πολύ πλάκα να βλέπεις καταστήματα να ερμηνεύουν το DOA όπως αυτοί θέλουν.
 
Πόσες μέρς το έχεις το τηλ? Μη ξεχνάς πως έχεις και το δικαίωμα της υπαναχώρησης απο τη σύμβαση αγοράς εντός 14 ημερών.
 
Τα λεφτά σου πίσω και τέλος.


ρε νικο πως μπορω να το κανω αυτο??Γιατι να σου οω την αληθεια αυτο θελω.το τηλ το εχω απο την πεμπτη

#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/11/2014 - 14:00

ρε νικο πως μπορω να το κανω αυτο??Γιατι να σου οω την αληθεια αυτο θελω.το τηλ το εχω απο την πεμπτη

Κατέβασε την αίτηση απο εδώ. Και για να προλάβω ορισμένους.

 

http://www.ekpizo.gr...loton-eshop.pdf

 

Αρ. 3β/Παρ. 1.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2014 - 14:03

ωραια και τι το κανω αυτο?ποια ειναι ακριβως η διαδικασια?

Τελευταία επεξεργασία από: petrosv, 23/11/2014 - 14:08


#15   agripnovatraxi

agripnovatraxi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/11/2014 - 14:09

Μα αμα διαφημιζει οτι σου δινει doa δεν μπορει να μην σου το αλλαξει. Για αυτο τον λογο διαφημιζουν το doa.  Πηγαινε την Δευτερα κανε μια φασαρια παρε και το ινκα τηλεφωνο και μια χαρα θα στο αλλαξουν.  Ορεξη για φασαρια να εχεις και στην κωλοχωρα που ειμαστε ολα φτιαχνουν. Αλλιως υπαναχωρηση ειναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΘΕ ΠΕΛΑΤΗ. Δεν μου κανει.

 

Τυπωσε και αυτο που ειναι οι οροι μεσα απο το site τους και εισαι ΚΥΡΙΟΣ.

 

Εγγυησεις – Επιστοφές και ελεγχος προιόντων προς αντικατάσταση

Τα προϊόντα συνοδεύονται από εγγύηση του εκάστοτε κατασκευαστή όπως αυτός ορίζει μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας του. Η εγγύηση του κατασκευαστή δεν καλύπτει βλάβες οι οποίες προέρχονται από κακή χρήση, πτώση, υγρασία, παρέμβαση από μη εξουσιοδοτημένα service και το προϊόν τίθεται αυτόματα “εκτός εγγύησης”. Επιστροφές γίνονται δεκτές μόνο αν τα προϊόντα που πρόκειται να επιστραφούν είναι ακριβώς στην ίδια κατάσταση (σφραγισμένα, δεν έχουν τεθεί σε λειτουργία) που παρελήφθησαν και συνοδεία της απόδειξης λιανικής πώλησης ή τιμολογίου αγοράς εντός 3 εργάσιμων ημερών από την αναγραφόμενη ημερομηνία του εκάστοτε παραστατικού. Σε τυχόν παραλαβή από τον αγοραστή ελαττωματικού προϊόντος ισχύουν οι παρακάτω όροι: Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάστημα (3ής Σεπτεμβρίου 35) εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του και το παραστατικό αγοράς. Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ. Για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί αλλαγή του προϊόντος πρέπει πρώτα να ελεγχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο service, καθώς το κατάστημα δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα ώστε να πιστοποιηθεί η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το www.kaizer.gr μπορεί να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή αναγραφόμενης τιμής ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες