Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

προβλημα με αγορα iphone 5s απο skroutz


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
285 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 23/12/2014 - 13:59

να σου πω, ο νομος λεει οτι το προιον πρεπει να ειναι σε κατασταση προς πωληση για να επιστραφει! ενα ενεργοποιημενο iphone αυτοματος εχει μειωμενη εγγυηση οποτε δεν ειναι σε κατασταση πωλησης! ΑΠΛΑ δεν το δεχεσε


Και πως θα ελέγξεις την σωστή λειτουργία του τηλεφώνου χωρίς να το ενεργοποιήσεις?

Ο νόμος ορίζει ρητά την χρήση του τηλεφώνου τόσο ώστε να δεις ότι λειτουργεί σωστά. Πως θα γίνει αυτό χωρίς την ενεργοποίηση?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:01

και θα τους πεις εχει χασει εγγυηση αρα δεν ειναι σε κατασταση καινουργιου... ο νομος ετσι λεει


Ρε συ valsamis κοιτά αυτο που εχει κανει quote ο συμφορουμιτης απο πανω. Με το να γκρινιάζετε εδώ δεν θα αλλάξει κατι. Ο νόμος ειναι ετσι παει και τελείωσε. Θες να κάτσουμε να το λιβανισουμε; Πιστευω πως οχι.

#198   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:01

Και πως θα ελέγξεις την σωστή λειτουργία του τηλεφώνου χωρίς να το ενεργοποιήσεις?

Ο νόμος ορίζει ρητά την χρήση του τηλεφώνου τόσο ώστε να δεις ότι λειτουργεί σωστά. Πως θα γίνει αυτό χωρίς την ενεργοποίηση?

λεει καπου οτι στα τηλεφωνα ειδικα πρεπει να τα ανοιξεις? αν εχει προβλημα ετσι και αλλιως το πας πισω, εδω λεμε αν του καπνισει του αγοραστη οτι δεν το θελει ενω δεν εχει προβλημα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#199   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:03

Ρε συ valsamis κοιτά αυτο που εχει κανει quote ο συμφορουμιτης απο πανω. Με το να γκρινιάζετε εδώ δεν θα αλλάξει κατι. Ο νόμος ειναι ετσι παει και τελείωσε. Θες να κάτσουμε να το λιβανισουμε; Πιστευω πως οχι.

με βλεπεις να γκρινιαζω? συζητηση κανουμε και ψαχνουμε ολες τις λυσεις! ολοι μας ειμαστε αγοραστες! και στην τελικη σαν πολιτης και καταναλωτης εχω καθε δικαιωμα να κρινω ενα νομο! δεν ειπα οτι θα τον καταπατησω η θα τον προσπερασω.. αλλα να τον κρινω αν ειναι χαζος η οχι εχω καθε δικαιωμα! τι θα πει σε στριμωξε στο τοιχο ο πωλητης βιβλιων και σου πουλησε... οσο ο πωλητης σε ζαληζει τοσο εσυ θα τον ζαληζεις με οχι δεν θελω.... σιγα μην σε δειρει κιολας για να σου πουλησει


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 23/12/2014 - 14:04

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#200   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:09

επισης, εδω στο φορουμ εχουν ανοιχτει θεματα που λενε οτι " αγορασα ενα iphone και οταν το ανοιξα ειδα οτι ειχε ενεργοποιηθει πριν καιρο!!" και ολοι εδω μεσα λεγανε να πας να του πεταξεις στο κεφαλι του πωλητη που σε κοροιδεψε.... και να μας πεις ποιο καταστημα ειναι να μην αγοραζουμε απο εκει!

 

λοιπον εγω σου λεω το τηλεφωνο το αγορασε καποιος ηταν λειτουργικο! του την βαρεσε και μετα απο 2 μερες το επεστρεψε και ζητησε τα χρηματα του πισω... ο πωλητης εβαλε την λελατινα και το πουλησε στον επωμενο! γιατι λετε να το παει πισω? και να ζητησει τα λεφτα του? το προιον ξαναπουληθηκε στον επωμενο οπως οριζει ο νομος!!!!! τουμπεκι λοιπον ο ατυχος πελατης που θα δει την εγγυηση του μιση.....


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#201   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:10

Θα σου πουν "ορίστε η νομοθεσία ", τα χρήματα μου πισω παρακαλώ .

Ειναι σε κατασταση να ξαναπωληθει; Οχι.  Απο εκει και περα, κανε μηνυση στο καταστημα



#202   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:10

με βλεπεις να γκρινιαζω? συζητηση κανουμε και ψαχνουμε ολες τις λυσεις! ολοι μας ειμαστε αγοραστες! και στην τελικη σαν πολιτης και καταναλωτης εχω καθε δικαιωμα να κρινω ενα νομο! δεν ειπα οτι θα τον καταπατησω η θα τον προσπερασω.. αλλα να τον κρινω αν ειναι χαζος η οχι εχω καθε δικαιωμα! τι θα πει σε στριμωξε στο τοιχο ο πωλητης βιβλιων και σου πουλησε... οσο ο πωλητης σε ζαληζει τοσο εσυ θα τον ζαληζεις με οχι δεν θελω.... σιγα μην σε δειρει κιολας για να σου πουλησει


Άτυχες παράδειγμα αυτο που έβαλες.

Ο νόμος ειναι μια χαρά και εσυ τον κρίνεις απο την μεριά του πωλητή και δεν σου αρέσει γιατι σου βάζει χέρι, για τους καταναλωτές ειναι όμως χρήσιμος και μην ξεχνάς πως αυτο γίνεται σε πολλες χώρες, ισως να τους ρωτήσετε πως το αντιμετώπισαν.

#203   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:11

Και πως θα ελέγξεις την σωστή λειτουργία του τηλεφώνου χωρίς να το ενεργοποιήσεις?

Ο νόμος ορίζει ρητά την χρήση του τηλεφώνου τόσο ώστε να δεις ότι λειτουργεί σωστά. Πως θα γίνει αυτό χωρίς την ενεργοποίηση?

Το να μετανιωσεις δεν εχει σχεση με τη σωστη λειτουργια Νικο. Εκεινο ειναι για θεμα εγγυησης. Αν θες δικαιωμα να μετανιωσεις, θα το μετανιωσεις ΠΡΙΝ το ενεργοποιησεις



#204   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:12

επισης, εδω στο φορουμ εχουν ανοιχτει θεματα που λενε οτι " αγορασα ενα iphone και οταν το ανοιξα ειδα οτι ειχε ενεργοποιηθει πριν καιρο!!" και ολοι εδω μεσα λεγανε να πας να του πεταξεις στο κεφαλι του πωλητη που σε κοροιδεψε.... και να μας πεις ποιο καταστημα ειναι να μην αγοραζουμε απο εκει!

λοιπον εγω σου λεω το τηλεφωνο το αγορασε καποιος ηταν λειτουργικο! του την βαρεσε και μετα απο 2 μερες το επεστρεψε και ζητησε τα χρηματα του πισω... ο πωλητης εβαλε την λελατινα και το πουλησε στον επωμενο! γιατι λετε να το παει πισω? και να ζητησει τα λεφτα του? το προιον ξαναπουληθηκε στον επωμενο οπως οριζει ο νομος!!!!! τουμπεκι λοιπον ο ατυχος πελατης που θα δει την εγγυηση του μιση.....


Το καταλαβαίνεις οτι δεν ειναι το ίδιο, ετσι; Εξαπάτηση ειναι αυτο.

#205   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:14

Άτυχες παράδειγμα αυτο που έβαλες.

Ο νόμος ειναι μια χαρά και εσυ τον κρίνεις απο την μεριά του πωλητή και δεν σου αρέσει γιατι σου βάζει χέρι, για τους καταναλωτές ειναι όμως χρήσιμος και μην ξεχνάς πως αυτο γίνεται σε πολλες χώρες, ισως να τους ρωτήσετε πως το αντιμετώπισαν.

το παραπανω μυνημα μου δεν το διαβασες, λοιπον αγοραζεις ενα τηλεφωνο, πας σπιτι σου το ενοιγεις και βλεπεις οτι ειναι ενεργοποιημενω 3 μηνες πριν! τι κανεις? στραβωνεις και περνεις τηλεφωνο τον πωλητη και του λες φιλε με κοροιδεψες μου πουλησες μεταχειρησμενο τηλεφωνο! σου λεει ο πωλητης το τηλεφωνο που πηρες ειχε αγοραστει ξανα αλλα ο αγοραστεις με το δικαιωμα υπαναχωρησης το επεστρεωε σε αριστη κατασταση! με βαση το νομο το προιον ξαναπωλητε! και ξαναπωληθηκε σε σενα κανονικοτατα.... τι κανεις? το κρατας και λες ευχαριστω?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#206   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:14

Το καταλαβαίνεις οτι δεν ειναι το ίδιο, ετσι; Εξαπάτηση ειναι αυτο.

διαβασε το νεο μ μυνημα και πες αν ειναι εξαπατηση....


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#207   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:17

ρε παιδιά ρωτήστε Γαλλία και Βουλγαρία που ξέρω σίγουρα ότι ο ΝΟΜΟΣ (και όχι ευρωπαϊκή οδηγία και τρίχες κατσαρές) ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ .....

είμαι σίγουρος ότι μπορείτε να ρωτήσετε σε κάποιο forum ή δεν ξέρω και εγώ πως να μάθετε τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#208   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:19

Ρε varsami τι δεν καταλαβαινεις, πρεπει να εχει το δικαιωμα να το επιστρεφει ενεργοποιημενο και χρησιμοποιημενο, αλλα αν το παρει αυτο στα χερια του ο πελατης πρεπει να κανει μηνυση. Δεν βγαζεις καμια λογικη.  Πολυ σωστα η φιλη Νατασα απο το tokinito.gr γραφει πως για τις αγορες web offer δεν γινονται δεκτες οι επιστροφες για υπαναχωρηση. Οποιος θελει λοιπον να εχει το δικαωμα, ας πληρωνει 30 ευρω εξτρα την συσκευη. Αλλιως την αγοραζεις στην χαμηλοτερη και συμπεριφερεσαι οπως θα ηταν το φυσιολογικο, δηλαδη απο την απομακρυνση απο το ταμειο, δε μπορεις να αλλαξεις γνωμη.



#209   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:21

διαβασε το νεο μ μυνημα και πες αν ειναι εξαπατηση....


Το διάβασα εχω καταλάβει που το πας και συνεχίζω να λέω πως ειναι εξαπάτηση. Ο δεύτερος αγόρασε σφραγισμένο απο το εργοστάσιο οχι την κουτοπονηριά να στο πω και ετσι και δεν τον ενδιαφέρει τι έκανες εσυ με τον προηγούμενο. Μιλά με συναδέλφους απο εξωτερικό και δες πως θα το αντιμετωπίσεις. Ο djvassel αν δεν κάνω λάθος οικονομικό εχει τελειώσει οπότε ξέρει βελτιστοποίηση κλπ κλπ .

#210   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/12/2014 - 14:24

Το διάβασα εχω καταλάβει που το πας και συνεχίζω να λέω πως ειναι εξαπάτηση. Ο δεύτερος αγόρασε σφραγισμένο απο το εργοστάσιο οχι την κουτοπονηριά να στο πω και ετσι και δεν τον ενδιαφέρει τι έκανες εσυ με τον προηγούμενο. Μιλά με συναδέλφους απο εξωτερικό και δες πως θα το αντιμετωπίσεις. Ο djvassel αν δεν κάνω λάθος οικονομικό εχει τελειώσει οπότε ξέρει βελτιστοποίηση κλπ κλπ .

πως ειναι εξαπατηση? πλακα μου κανεις? δηλαδη αυτο που θα επιστρεψει ο αγοραστης ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΟΥΛΙΕΤΕ? το πεταει ο πωλητης? οχι ο νομος λεει οτι ξαναπουλιετε κανονικα.. αρα πως σε εξαπαταει που στο ξαναπουλαει?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες